Skocz do zawartości

Problemy z mikrofonem podczas rozmów redmi 4 prime


romi_1984

Rekomendowane odpowiedzi

Kliknij > Nagranie z mojej rozmowy <

Tak jest prawie co każdą rozmowę, najczęściej na początku ale w dalszej części rozmowy też potrafi fixować nie ma reguły, dyktafon działa podobnie.

Robię co tygodniową aktualizację z nadzieją że będzie lepiej ale niestety nie jest.

Sieć t-mobile, jedna karta sim [slot nr. 1] w teście jest fail ponieważ brak karty pamięci/sim2.

Redmi 4 prime / MIUI 8.2 by xiaomi.eu 7.1.19 (rozwojowa)

Android 6.0.1 MMB29M

Wszystko wgrane "poradnikowo" bez problemów.

Restart nie daje żadnego efektu.

Screenshot_2017-01-26-12-27-26-315_com.mediatek.factorymode.png

Edytowane przez romi_1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny temat jest tu:

Podałem tam rozwiązanie, ale jednak po dłuższym czasie widzę, że to nie do końca się sprawdza. W większości rozmów wychodzących jest OK, problem jest głównie gdy odbieram telefon - jakoś dźwięku jest fatalna.

Sytuacja ta ma miejsce na romach oficjalnych Global i China oraz na EU. Próbowałem także instalować CM z 4pda.ru i tam jakby wszystko działało lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ale czytałem te wszystkie posty już wcześniej.

Kupiłem sobie telefon za prawie 1000 zł - ok

Osobiście wgrałem Polski soft - ok

Zgodziłem się na to wszystko ale żebym nie mógł normalnie się z ludźmi dogadać @#^$%^~`\|Wwwrrrr.

Nie chce stosować metod które nie działają w 100%

Czy taka sytuacja nie jest chora? Wiem że mój przypadek nie jest odosobniony, jeśli nic się nie zmieni po 10 lutym oddam tel. do serwisu.

Edytowane przez romi_1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@romi_1984 Nie tylko widocznie ty masz problem z mikrofonem, również słyszę jak rozmawiam przez telefon, że słychać mnie jakbym mówił z sąsiedniego pokoju albo jakbym był "pod wodą". Miejmy nadzieję że to tylko wina systemu i powstaną jakieś fix'y lub coś w następnych aktualizacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Goldenos napisał:

Nie wiem o czym mówisz, wytłumacz jeśli możesz proszę :)

Po prostu trzeba wyłączyć w usługach googla rozpoznawanie "Ok Google" bo to i tak dobrze nie działa, a potrafi powodować problemy z mikrofonem. W globalu to niestety masz.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Po prostu trzeba wyłączyć w usługach googla rozpoznawanie "Ok Google" bo to i tak dobrze nie działa, a potrafi powodować problemy z mikrofonem. W globalu to niestety masz.

 

49 minut temu, Shaq napisał:

I jak, spróbowaleś? Pomogło coś?

Chce to zrobić, ale nie wiem gdzie dokładnie wejśc żebym mógł to wyłączyć, no nie mam pojęcia... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2017 o 17:15, Goldenos napisał:

Ok udało mi się to znaleźć, ale jeszcze nie przetestowałem. Jutro się odezwę czy coś pomogło czy też nie, ale i tak dzięki :)

 

Spróbowałem tego hmm na razie nie widzę jakiejś większej poprawy. Głos jest wyraźniejszy chyba, ale ciszej jest dalej testuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi odblokował(a) ten temat

Witam ponownie po aktualizacji xiaomi.eu 7.2.9 niestety nie ma poprawy...

W ustawieniach mojego tel. Redmi 4 prime nie miałem opcji: wyszukiwanie głosowe / wykrywanie "OK, google" dopiero dzisiaj zainstalowałem aplikacje google że sklepu play znalazłem i wyłączyłem tę funkcję ale pewnie nie posiadając wcześniej tej aplikacji funkcja ta i tak nie była aktywna, w globalu apka google jest od samego początku.

http://en.miui.com/thread-463916-1-1.html

Fix z linku powyżej zastosowałem na początku Lutego robiąc później obszerny test:

Jednocześnie nagrywałem rozmowę i na redmi 3 i na redmi 4 rozmawiałem w różnych miejscach trzymając sam aparat pionowo/poziomo do góry nogami przy prawym uchu przy lewym uchu, lewą ręką, prawą ręką... najpierw rozmawiałem przez redmi 3 a następnie redmi 4 z osobnych pokoi jak mówiłem do tego mikrofonu u góry koło diody 'IR' to kompletnie nic nie było słychać czyli wyciszenie szumów działa w 100%. Po moich testach stwierdziłem że jest tak jak książka pisze.

Niestety myliłem się, telefon działał prawidłowo może przez dobę, później bylo z powrotem tak jak z linku z początku postu czyli tragedia, dzisiaj dodatkowo przeniosłem kartę SIM do slotu nr.2 

Edytowane przez romi_1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiony w Polsce w alledrogo użytkownik fostte.. prawie 4000 komentarzy żadnego negatywnego sprzedaje głównie sprzęt xiaomi, mam go bardziej w miesiącach nich dniach... Głównie wykorzystuje go do rozmów trochę "chodzę po sieci" czasem "gram w gre" + mp3

 

Niecałą dobę po zamienieniu karty sim na slot nr. 2 i wyłączeniu "ok google" problem powrócił :x:x

Edytowane przez romi_1984
Aktualizacja danych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podobnie ale trochę inaczej :/

Co okolo 5-7 połączenie bez wzgledu na to czy dzwonie czy odbieram cisza na nawiązanym połączeniu. Dziś wyjątkowo słyszałem rozmówcę on mnie nie. Musze się rozłączyć i ponownie wybranie numeru działa ok. Mam dziwne wrażenie ze sytuacja dotyczy tylko szybkiego odebrania połączenia (po 1 sygnale). Im dłużej czekam tym mniejsza jest szansa na bład. Jestem na eu 6.12.29 Miał ktoś podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam globala od goldiego i nie mam żadnych problemów z mikrofonem podczas rozmów. Co ciekawe jednak, zauważyłem, że gdy mam podłączone słuchawki, w których nie ma mikrofonu to wtedy rozmówca nie jest w stanie zrozumieć ani jednego słowa xD 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczę się z mikrofonem w tym telefonie od 2-óch miesięcy i już powoli tracę nadzieję na fix...  

 

Przyszło mi jeszcze do głowy, że może problem jest związany z operatorem z usług którego korzystamy i jego nadajnikami.

 

Niech napiszą ci co mają problem z mic w jakiej są sieci.

 

Ja telefon mam w Orange a mikrofon raz działa ok, raz przerywa, echo itp.,  żadne fixy znalezione w sieci nie rozwiązały problemu a wyglądały raczej na losowe poprawienie/pogorszenie jakości (stąd moje podejrzenia o problemy związane z zasięgiem/częstotliwościami sieci) 

 

Piszcie w jakich sieciach jesteście,  może do czegoś dojdziemy.. 

Edytowane przez Sebaseba1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Sebaseba1987 napisał:

Męczę się z mikrofonem w tym telefonie od 2-óch miesięcy i już powoli tracę nadzieję na fix...  

 

Przyszło mi jeszcze do głowy, że może problem jest związany z operatorem z usług którego korzystamy i jego nadajnikami.

 

Niech napiszą ci co mają problem z mic w jakiej są sieci.

 

Ja telefon mam w Orange a mikrofon raz działa ok, raz przerywa, echo itp.,  żadne fixy znalezione w sieci nie rozwiązały problemu a wyglądały raczej na losowe poprawienie/pogorszenie jakości (stąd moje podejrzenia o problemy związane z zasięgiem/częstotliwościami sieci) 

 

Piszcie w jakich sieciach jesteście,  może do czegoś dojdziemy.. 

Moja sieć to PLAY, jedyne problemy występujące u mnie na globalu to te związane właśnie ze słuchawkami, reszta działa jak należy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sieć T-Mobile, a błąd z mikrofonem w redmi 4 prime... wydaje mi się że to loteria, na dzień dzisiejszy 587 pobrań najnowszego miui a dyskuskusja na forum średnio dosłownie parę użytkowników, dzisiaj zainstalowałem najnowsze miui testuje dalej jak nie będzie poprawy serwis do skutku.

 

Nowa aktualizacja miui 7.2.16 niestety brak poprawy

Edytowane przez romi_1984
aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 2 redmi 4 prime rodzinie od tego samego sprzedawcy na aliexpress. Jeden w t-mobile działa bez zarzutu, nawet na śmieciowym romie, drugi w Orange - zmieniane romy i wszelkie sztuczki magiczne stosowane - nic mu nie pomaga. Muszę jeszcze pozamieniać im karty sim i wtedy przetestować, ale na razie nie mam takiej możliwości.. Jak sie okaże, że hardwarowa usterka to lipa bo na ali z gwarancją chyba ciężko..

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Odebrałem swój redmi 4 pro.  Będę miał kilka innych telefonów redmi 4 pro do porównania w weekend ale już wiem że w moim w przypadku jak mam rozmowę na głośnomówiącym to rozmówca mnie słyszy z mocnym pogłosem. Właśnie wyłączyłem ok Google,  choć chciałbym go używać,  ale rozmowy ważniejsze.  Zobaczę czy jest poprawa.  

 

Mam tylko pytanie czy ktoś miał podobny problem.? I czy udało się rozwiązać w ogóle wam jakieś opisywane problemy z mikrofonem? 

 

Edytowane przez r00baq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Odebrałem swój redmi 4 pro.  Będę miał kilka innych telefonów redmi 4 pro do porównania w weekend ale już wiem że w moim w przypadku jak mam rozmowę na głośnomówiącym to rozmówca mnie słyszy z mocnym pogłosem. Właśnie wyłączyłem ok Google,  choć chciałbym go używać,  ale rozmowy ważniejsze.  Zobaczę czy jest poprawa.  
 
Mam tylko pytanie czy ktoś miał podobny problem.? I czy udało się rozwiązać w ogóle wam jakieś opisywane problemy z mikrofonem? 
 

Ja miałem, ale po wgraniu miui pl problem się rozwiązał.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...