Recommended Posts

Witam,

w grudniu dotarła do mnie opaska MI BAND 2 zakupiona na alliekspres. Przez miesiąc nie było z nią najmniejszego problemu. Przed 3 dniami opaska się rozładowała do 0 (nie miałem w tym czasie ładowarki). Podłączyłem ją początkowo na 2h do ładowania, później na 24h. Odkąd się rozładowała nie ma z nią żadnego kontaktu. Nawet po podłączeniu na nic nie reaguje. Po podłączeniu ładowarki wyświetlacz nie reaguje tak jak i po wciskaniu przycisku. Dodam, że przez ten czas ani opaska ani ładowarka nie miały żadnych przykrych incydentów.

Czy ktoś miał podobną sytuację? Jakieś rady?

Zastanawiam się też czy problem leży w samej opasce czy też może ładowarce?

Na Mibanda 1 w takich sytuacjach pomogła niektórym osobom lodówka czy zamrażarka :D Może warto spróbować w ostateczności?

Spróbuj jeszcze ładowania przez usb w komputerze. Opaska jest urządzeniem niskoprądowym i czasami normalna ładowarka nie wykrywa że cokolwiek zostało do niej podłączone i nie ładuje. Często się to zdarza po  całkowitym rozładowaniu.

A propos ładowania. Jestem posiadaczem Mi banda 2 od wczoraj. I moje pytanie jest następujące:

Czy można rozładować opaskę do 0? I czy przy pierwszym ładowaniu trzeba dużej ładować?

Edited by johnybiu

45 minut temu, johnybiu napisał:

Czy można rozładować opaskę do 0? I czy przy pierwszym ładowaniu trzeba dużej ładować?

Można ale jak widzisz może być potem problem. Generalnie żadnego urządzenia z akumulatorami Ii-ion nie powinno się całkowicie rozładowywać, bo to szkodzi. Przy pierwszym ładowaniu trzeba ładować aż się naładuje. Jak potrzymasz podłączoną do ładowarki dłużej to nic się nie stanie, po naładowaniu sama przestanie się dalej ładować.

• Like 1

Na forum en. Jest dość spora ilość postów mówiąca o tym żeby pod żadnym pozorem nie ładować opaski ładowarka. Rzekomo jedyny słuszny sposób to ładowanie bezpośrednio z portu USB. Może spróbuj?

Pierwszego dnia po rozładowaniu rzeczywiście ładowałem pod ładowarką Xperii dziewczyny - ale gdy band nie chciał się po tym podnieść ładowałem ją pod trzema różnymi komputerami bezpośrednio z portu USB - nic to nie zmieniło.

Co gorsza opaskę kupiłem na AliExpress. Co za tym idzie - kompletnie nie opłaca mi się wysyłać jej na gwarancję z dwóch względów: koszt przesyłki w dwie strony przekroczy wartość samej opaski + czas oczekiwania.

Kabelek do ładowania sprawdziłem mikrometrem - ma 5v prądu stałego więc chyba poprawnie. Wniosek jest jeden - coś stało się z samą opaską. Na pewno nie uległa uszkodzeniu mechanicznemu bo nigdy nie spadła w nic nie uderzyła itp. - po prostu się rozładowała do 0. Ostatnia ewentualność (najmniej prawdopodobna) jest taka, że bolce nie dochodzą do swoich "portów" w opasce. Albo może jest jakiś sposób na twardy reset urządzenia?

Dzięki za udzielone odpowiedzi i z góry dzięki za kolejne!

Guest
This topic is now closed to further replies.