Skocz do zawartości

Mi6 - nowe info z xiaomitoday


Vognar

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.xiaomitoday.com/xiaomi-mi-6-to-come-with-ceramic-body/ - cermiczne body ceramicznym body, ale co mnie zaciekawiło to ostatnie zdanie: " it will be packed with a 3000mAh battery, 12MP IMX362 sensor, Android 7.0 Nougat, 128 GB / 256GB of ROM, and the price will start at 1999 yuan ($290). "

Nie widziałem wcześniej żadnego info na ten temat. Co najciekawsze to sensor aparatu, 12MPX wydało mi się małą liczbą ale na szczęście jakość zdjęć zapowiada się wręcz przeciwnie - trochę googlowania i znalezione takie info na temat sensora: http://phoneproscons.com/685/vivo-xplay6/200/12mp-sony-imx362-camera-sensor-with-large-1.4-micron-size-pixels/

Osobiście właśnie na to liczę w Mi6 - że drugi sensor będzie odpowiadał za 'fake bokeh' i tworzenie głebi obrazu, a nie wąski i szeroki kadr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rysib napisał:

Popraw mnie jeśli się mylę, ale czy instalując apke do foto inną niż ta firmowa, nie zmieniamy czasami i oprogramowania obsługującego aparat? Oczywiście gdy używamy apki zainstalowanej przez nas.

Ale co Ty chcesz zmienić? 

I nie, wiele nie dasz rady zmienić bo to Xiaomi i nie wiedzą co to API2. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rysib napisał:

Czyli apki firm trzecich nie są w stanie wygenerować innego obrazka niż apka Xiaomi? Wydaje mi się, że apka FV-5 generuje "ładniejszy" obrazek niż apka firmowa. 

Porób testy i się dowiesz, bo wydawać to się może dużo. No i nie wiem czy PDAF działa w FV-5, kiedyś patrzyłem i ogólnie bieda straszna była. A lepsze zdjęcia to efekt placebo u mnie.

Ale my to rozmawiamy o dwóch sensorach i ich wykorzystaniu, więc co do tego ma FV-5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rysib napisał:

Czyli apki firm trzecich nie są w stanie wygenerować innego obrazka niż apka Xiaomi? Wydaje mi się, że apka FV-5 generuje "ładniejszy" obrazek niż apka firmowa. 

to jest placebo. Apki inne dalej nie obsługują api2. Co z tego, że mi5 ma aparat jak kilka innych telefonów skoro na tych kilku innych lepiej sobie on radzi niż na xiaomi. Oni mają w pośladkach funkcje aparatu. Dostaniemy jedynie 4k w 24fps i slow motion w 480p podbitym do 720p. To największa wada Xiaomi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, JestemMortem napisał:

Ja to bym chciał ręczny czas otwarcia migawki. Dosłownie ręczny np 2 minuty. Api2 daje max 1/4s (u mnie w Maxie)

Jest to do zrobienia w libsach ale ciężko, crashuje apkę. 

Denerwujące jest to, że Mi4 miał 32 sekundy, ale Mi4C ma 1/2 sekundy. Dlaczego oni zamiast rozwijać to idą w tył :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JestemMortem napisał:

Mógłbyś rozwinąć myśl?

To nie jest kwestia sprzętowa, tylko softu + bibliotek. Np. w Mi4C było 26 fps w 4K, defcomk (dev od Freedcam) wraz z moją pomocą jako tester pozmieniał kilka wartości i udało się osiągnąć 30 fps w 4K - różnica jest nieziemska.

To samo z naświetlaniem, da się zrobić, ale coś crashuje apkę, albo jest różowy ekran. 

I nie jest to kwestia aplikacji do zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2017 o 07:54, Redmi2 napisał:


Przeciez to tylko ploty...tym bardxiej ze ten portal nie ma nic wspolnego z xiaomi.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

O kurcze, serio? myślałem, że tam jest sprawdzone info. Wydaje mi się nawet że miuipolska powoływało się kiedyś na źrodła z tamtej strony ale mogę się mylić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem rn3p i kupiłem mi max pro ale za duzy jedank i za ciężki.

Zastanawiałem się nad mi 5s plus ale posiada słaby aparat jak na cene 1500 zł..

I tak się zastanawiam czy nie wrócić chwilowo do rn3p :)  Licząc, że wyjdzie mi 6 z ekranem co najmniej 5,5 cala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, acidbrain napisał:

Miałem rn3p i kupiłem mi max pro ale za duzy jedank i za ciężki.

Zastanawiałem się nad mi 5s plus ale posiada słaby aparat jak na cene 1500 zł..

I tak się zastanawiam czy nie wrócić chwilowo do rn3p :)  Licząc, że wyjdzie mi 6 z ekranem co najmniej 5,5 cala :)

Wszystkie Xiaomi mają słaby aparat jak na ich cenę :) 

Sam Mi6 nie będzie miał 5,5", jedynie wersja plus czy coś takiego. (Mam taką nadzieję, że nie zaczną robić wielkich flagowców...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Mi5 to lepiej z IBG, padnie Ci płyta i wysyłanie do Chin czeka. 

Tylko jak wyjdzie Mi6 to warto znowu poczekać na... Recenzje i czy posiada wady fabryczne. Doliczyłbym miesiąc-dwa po premierze ;) 

Jeśli chcesz coś większego niż 5,4" to nie masz nic do wyboru. Mi5s Plus ma słaby aparat (wiesz, aparat nie jest zły, mam go w Mi4C i jest nawet spoko, ale ja dałem 500 zł :D), a Mi Note 2 to porażka również.

Mi5S za mały... Musisz czekać. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, galakty napisał:

Wszystkie Xiaomi mają słaby aparat jak na ich cenę :) 

Sam Mi6 nie będzie miał 5,5", jedynie wersja plus czy coś takiego. (Mam taką nadzieję, że nie zaczną robić wielkich flagowców...).

Coś masz ciekawszego w przedziale cenowym RN3P albo Mi 5 - 3 GB RAM - 64 GB ROM co ma dobrą wydajność i lepszy aparat? bo może ja żyje w nieświadomości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, majdan12 napisał:

Napisałeś że Xiaomi mają słabe aparaty to może podaj jakieś przykłady telefonów o dobrej wydajności z lepszym aparatem niż ten co jest w Xiaomi :)

Moto G Plus tak na szybko, nie chce mi się sprawdzać próbek.

EDIT: ok Tobie chodziło jeszcze o wydajność. To nie ma, ale jeśli zjedziesz ze słabszym SoC to masz mnóstwo Samsungów z przesłona 1.9 - one biją Mi5 w aparacie o głowę. Zresztą sam Mi5 jakoś specjalnie dużo lepszy od Mi4 nie jest, a HDR ma np. sporo gorszy.

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...