u0ne

MIUI v6 ?

Recommended Posts

There're not too many changes this week as developers are focusing on MIUI for Pad and MIUI V....(Oops, I am not supposed to tell for now14.gif). Hope you understand. Thanks! 23.gif4.gif

Wypowiedź @Nanana z en.miui.com

Nie wiem.. albo "zaskoczą" nas po prostu oficjalną prezentacją MIUi v6 bo przypominam, że oni nadal nie użyli terminu v6 nawet dla MiPada. Wtedy powiedzieli, że to nowe UI i tyle. Albo... MIUi v7. v6 dla tabletów a v7 dla telefonów z UI podobnym jak w v6.

Choć tu wątpię. Bo to byłoby bardzo wczesne stadium w rozwoju jak żadnych przecieków nie ma. 

Ciekawostką jest to:

https://crowdin.net/profile/MIUI

Jakiś czas temu MIUI wrzuciło na crowdin repo do swoich locale na Azję. 
Jest v5 aktualizowany. Ale.. obok jest v8 :)

Oby dodali przełącznik 2g<>3g oraz ulubione kontakty tak jak w andku 4.4 lub coś podobnie i będzie GIT :P

Edited by Jabol
  • Like 1

Ulubione kontakty są przecież w obecnych bazach MIUI. Dodajesz do ulubionych i są pierwsze na liście kontaktów.

A z 2/3g to wątpię, bo to chyba udogodnienie CMa. A modułu do WSM przestałem używać, bo czasami miał problemy ze zmianą trybu sieci.

TapTap from Mi2s

Wiem że sa pierwsze na liście ale jest to mało wygodne jak dla mnie rozwiązanie. W CM11 fajnie jest ze przesuwasz palcem ekran w lewo i masz kontakty z którymi najczęściej rozmawiasz i z ulubionymi. Może to kwestia przyzwyczajenia ale po prostu było to dla mnie wygodniejsze :)

Tak czy siak to kwestia dialera. Więc pozostaje czekać, czy w ogóle bardzo się zmieni v6. CM ma to od daaawna, już od CM7 można było tak przesuwać. Kwestia przyzwyczajenia, jak wspomniałeś

TapTap from Mi2s

co mnie dziwi do dzis, Xiaomi nie posiada ani 1 romu v5 bez bugow xD a wydaje v6 haha

Może uznali że lepiej naprawić/mieć błędy na nowej bazie v6 i KK 4.4? Bo co z tego jak naprawią je na v5 (haha) jak i tak przejdą na v6 i zabawa będzie na nowo xD

Pewnie ugieli się pod presją tych tłumów, setek tysięcy ludzi, żeby coś zrobić z MIUI. Czy to baza Androida, czy kolejny numer v6.

Bo znając zapał, szybkość działania Xiaomi, zanim poprawiliby wszystkie błędy z v5 to na świecie ludzie już '' siedzieliby '' na Androidzie 6.5.5 Crossaint, Haribo, czy tam innym Lajkoniku - zwał to jak zwał.

TapTap from Mi2s

co mnie dziwi do dzis, Xiaomi nie posiada ani 1 romu v5 bez bugow xD a wydaje v6 haha

A jak jest np z BF'em i COD'em? :P

BF to nie jest gra, cod jest zawsze wporzo i jego optymalizacja rewelacyjna.

Ciekawe ile z tego bedzie z aosp lub ile przejdzie z v5 bo tłumaczenia będzie sporo :P

Ale po co tłumaczyć? Oprawisz w ramkę i powiesisz na ścianie ;)

No w sumie, coś trzeba powiesić na tych ścianach.

Właśnie wyszło to o czym mówiłem kiedyś gdzieś, że to v6 na tabletach nie jest do końca tym które będzie na telefony.

V6 jest wpisane w build.prop ale prawdopodobnie tylko po to by odróżnić serię MIUI. Czyli v5 telefony i takie tymczasowe MIUI dla tabletów - roboczo v6. I ten jest prawie w całości na AOSP. Zresztą MIUI ma gdzieś chyba ten system na tablety bo są bugi niepoprawiane od miesięcy i nikt nie rusza tego. Natomiast v6 co zapowiedzieli może być całkowicie nowe.

Ja liczę na tap2wake w MIUI V6, bo mam nadzieje, ze sprzętowo na MI3 da się zrobić.

Liczyć możesz, ale z tego co pamiętam to patent LG więc pytanie czy Xiaomi będzie się chciało dogadywać z LG.

Premiera v6 16 sierpnia!!!

Ale ma to być wersja dla beta testerów (pewnie jakaś weekly). Dobrze jednak widzieć jakiś postęp.

No dokładnie. XDA skupia obecnie w większości dzieci zarabiający na poradnikach z dotacjami paypal a sami mają w nazwie konta "developer".

Więc leak bety v6 na XDA jest pewne.

Tylko od razu uprzedzam, że na tym forum będę usuwal odnośniki do v6 lub screeny.

No dokładnie. XDA skupia obecnie w większości dzieci zarabiający na poradnikach z dotacjami paypal a sami mają w nazwie konta "developer".

To chyba zaglądamy na inne XDA...

• Like 1

"W większości"... Nie znaczy że wszystko.

Mam konto na XDA dość długo i widziałem jak się zmieniło to forum.

takie głupie zapewne pytanie a czy apliakacja obsługująca Mi  Band będzie również dostępna w jakimś cywilizowanym języku ?

Guest
This topic is now closed to further replies.