Skocz do zawartości

MIUI v6 ?


u0ne

Rekomendowane odpowiedzi

Sam się zastanawiam czy v6 jest w planach w ogóle, bo po co robić v5 dla n5 na andku 4.4, jak można od razu zrobić v6 (chyba, że jest naprawdę w fazie zarodkowej czyli i tak szybko nie powstanie) na tym, a jak każdy z nas wie miui szybko baz nie zmienia, jeżeli nexus teraz dostanie v5 to będzie na nim siedział pewnie minimum pól roku.

Może przestawią się na tablety stąd ten port dla n7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że jak w końcu dostaniemy KitKata to Google zdąży wypuścić coś nowszego (4.5 lub 5.0), bo jeszcze sobie poczekamy.

Mediatek łaskawie wypuści w tym miesiącu 4.4 (Hongmi i Note), Nexus 5 dostanie v5 na bazie 4.4, to może zmienią się bazy KitKata a numerek v5 zostanie? Nic.

Xiaomi się trochę pogubiło, za dużo urządzeń mają w tej chwili w swojej ofercie, to lepiej dla nas przy wyborze no ale widać nie wyrabiają z oprogramowaniem, tak to dawno byłby przeskok na nowszego Androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jedno. Dodali do publicznej wiadomości, że zrobili wsparcie dla Nexusa 7 2013. Wszystko fajnie ale ani słowa nie wspomnieli że to jest MIUI v6.

A jest bo przynajmniej tak jest napisane w build.prop. I oni się tym w ogóle nie chwalą. Tak jakby liczyli, że nikt się nie zorientuje. Fakt, w samym systemie nigdzie nie jest napisane jaka to jest wersja MIUI (choć przecież po wyglądzie widać, że jest to inne MIUI), ale już w samym build.prop jest V6.

Ponadto zaskoczeniem jest fakt zdjęcia, które wrzucili na forum z MIUI dla Nexusa 5. Tylko, że to jest MIUI v5 a nie MIUI v6. Owszem Nexus 5 musi mieć MIUI v5 na 4.4 (bo nie można zrobić systemu na androidzie która nie istnieje na danym urządzeniu więc mniej jak 4.4 nie można dla N5).

Dlatego teraz są wątpliwości co MIUI od... wala. Czy v6 jest dla Nexusa 7 a telefony pójdą starym MIUi v5 czy to tylko tymczasowo i mój MI3 zobaczy 4.4 za rok albo nigdy, już nie mówiąc o użytkownikach MI2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Xiaomi odwala nieźle, zbaczają ze ścieżki którą sami obrali. Źle się dzieje.

Tygodniowe aktualizacje pewnie już im się od dawna odbijają czkawką, nie wspominając o przeskokach na nowe wersje MIUI i bazy Andka.

Przyzwyczaili nas do tego że co rok robili przeskok na nowszego Andka i odświeżali wygląd, teraz jest "mała" stagnacja, nikt nie wie co siedzi im w głowach, ale chyba chcą tym dać znak, ze nie zawsze będą nas rozpieszczać pod względem wsparcia itd.

Jak już mieliby porzucać starsze urządzenia typu Mi-2 to niech chociaż skończą na 4.4 ze wszystkimi funkcjami jak ART itd. bo 4.1 jest spoko, ale jak na obecną chwilę jest powiedzmy "przestarzały".

Jeszcze trochę i wyjdzie tak, że Xiaomi zaczną wypuszczać na raz 3-4 urządzenia, bo mają dobre prognozy co do zysków, a zapowiadane 60mln urządzeń samo się nie sprzeda :)

Ostatnia "afera" z MiKey pokazało chińczyków w złym świetle, i dobrze bo zerżnęli w perfidny sposób cudzy pomysł (jasne, że lepiej dla nas że coś zamiast kosztować 27$ z projektu na Kickstarterze będzie kosztował 1-2$ dzięki Xiaomi, nie tym teraz mowa). Po prostu jak byli mniejsi to nie mogliby sobie na takie coś pozwolić, również wtedy lepiej dbali o swoich użytkowników. Teraz przyzwyczaili lud do swojej marki i jeszcze chwila i będzie jak w Samsungu, chcesz nowości? - kupuj co roku odświeżany kotlecik z nowszym softem i bebechami :)

Może trochę przesadzam, ale jak dla mnie się pogubili w tym co robili najlepiej, obym się mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Jak nie wypuszczą Andka 4.4 to poważnie się zastanowię nad kupnem kolejnych urządzeń, skoro mogą nie mieć wsparcia, mimo, że nadal są high endem - czyt. MI2s. Już kiedyś kupiłem ZTE i miałem taki przypadek, że po kilku miesiącach nastąpił brak wsparcia. Znów to samo? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki tok myślenia mają Chińczycy i czy wywierają dużą presję na Xiaomi . Ale ja tez bardzo zraziłbym się, gdyby high end nie miały już wsparcia. A tym też sugerowałem się biorąc Mi2S. Nie zależy mi na wersjach v6, v7. Ale chociaż niech baza Androida się odświeży. Nie dla idei posiadania wysokiego numeru, ale choćby dla ARTa. Tym bardziej, że ja nie zmieniam telefonu co pół roku, tylko raz na 2-3 lata.

Tapatalk + Mi2S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Xiaomi. Wypuszczają v6 na 4.4 do Nexusa 7, wydają nowe modele, czyli Redmi Note i Redmi 1s, a z drugiej strony koniec update'ów dla Hongmi i brak informacji o aktualizacjach bazy androida i wersji MIUI dla topowych modeli czyli MI2 czy MI3. Mam nadzieję, że dostaniemy jakieś dobre wieści. Czy pójdą na ilość, czy na jakość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby prace nad v6 były tak intensywne to po co zaczynać port v5 dla nexusa 5? Zanim ten port dojdzie do testowej bety to minie miesiąc albo dwa i potem kolejne tygodnie testów.

V6 kiedyś się pojawi, ale lepiej się nastawić na przyszły rok i ewentualnie pozytywnie rozczarować jeżeli wyjdzie jeszcze w tym :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Xiaomi chce zaskoczyć ludzi, i dłuuuugo nic, że niby przerywają prace etc. a tu nagle bum, aktualizacja androida - wszyscy są mega happy :) Skoro chcą wchodzić na większy obszar niż chiny, to jak mogliby przestać aktualizować swoje urządzenia? Prędzej czy później dostaną aktualizacje, tylko trzeba poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt wielkie oczekiwania mamy :) Wygląda na to, że po prostu nie mają żadnych rewolucyjnych zmian w wyglądzie. Ważne, że 4.4 dostaniecie. Ciekawe tylko czy jakiś port na Gnexa będzie, ale chyba wątpię. Więc chyba będę mógł tylko pomarzyć o dobrze działającym MIUI ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiązujac do postu powyżej.

Też tak tak sobie teraz myślę, co tak naprawdę da nam v6. Zmiana ikonek na bardziej płaskie / kanciaste / obłe (które zresztą i tak można zmienić na dowolne inne)? Lekkie podrasowanie wyglądu (co można już zrobić z apką Motywy)? Silnik miui jest dobry, stabilny i jakieś tam zmiany byłyby chyba tak trochę na siłę. Chyba, że ta v6 rzeczywiście przyniosłaby jakieś rewolucyjne zmiany w "bebechach" systemu, ale nawet nie bardzo wiadomo co tak naprawdę wymaga zmian.

Wiem, wiem brak postępu to uwstecznianie się wiec nawet kosmetyczne zmiany to jednak zmiany. Ale jeśli tak ... to i tak nie bardzo jest na co czekać.

Za to przejście na kk to już moim zdaniem jakaś może nie rewolucja ale ewolucja jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, samo v6 w sumie niewiele zmieni prócz pewnie wyglądu.

Ogólnie Xiaomi przyzwyczaiło nas do tego, że wraz z przeskokiem bazy dawali nowe MIUI, nikt w sumie nie pomyślał, że mogą dać nową bazę Androida na MIUI v5, to nie jest głupi pomysł - obecne MIUI v5 jest ładne i po co to zmieniać? Ok, za jakiś czas mogliby odświeżyć trochę wygląd, ale aż tak się nie pali.

Jako użyszkodnik Mi-2 czekam z niecierpliwością na KitKata, ART i możliwe że lepsza energooszczędność byłaby mile widziana. Coś czuję że na Mi-2 będzie to duża różnica w porównaniu do 4.1.

Pytanie tylko czemu tak długo kazali czekać na KitKata, który wyszedł "dawno" temu? (jeszcze trochę i Google wyda coś nowszego).

Chyba to pytanie retoryczne bo tylko chińczyki wiedzą to tak naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

v6 nie wiele zmienia z wygladu? widziales v6? nikt nie widzial....

Ja widziałem, były przecież pokazane screeny. Wiem, że dotyczyły tabletowej wersji ale wyobrażenie jakieś już jest. Poza tym to o czym tu mówimy to tylko domysły i nikt nie ukrywa, że nie wiadomo w jaką stronę miałaby pójść ta wersja miui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...