Skocz do zawartości

Brak ustawień czytnika linii papilarnych


amavet07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Redmi Note 3 Pro w wersji KATE ( wersja od x kom z zablokowanym bootloaderem). Zrobiłem ostatnio aktualizację z poziomu telefonu i od tego zaczęły się problemy. W ustawieniach telefonu zniknęły opcje dotyczące czytnika linii papilarnych, po prostu jest tak jakby w ogóle go nie było. Teraz mogę ustawić blokadę tylko przez wzór, pin i hasło.

Znalazłem gdzieś na forum, że aby ustawić blokadę na odcisk palca , należy wcześniej mieć założoną jakąś inną blokadę , np. przez pin albo wzór, próbowałem i nic to nie zmieniło.

Przez MiFlash wgrałem najnowszy global stable rom i nic nie pomogło.

Dodam że na wcześniejszym oprogramowaniu ustawienia odcisku palca były widoczne w opcjach telefonu. 

Ma ktoś jakieś pomysły? 

Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.

 

 

16295708_782399855240363_449800811_n.png

16295723_782398835240465_1611987319_n.png

16295872_782398821907133_760436036_n.png

16344071_782398818573800_1514517248_n.png

Edytowane przez amavet07
Widzę że napisałem w złym dziale proszę o przeniesienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, amavet07 napisał:

Przez MiFlash wgrałem najnowszy global stable rom i nic nie pomogło.

Dodam że na wcześniejszym oprogramowaniu ustawienia odcisku palca były widoczne w opcjach telefonu. 

Ma ktoś jakieś pomysły? 

Pomysł zasadniczo jest jeden - instalacja global developer z full formatem [flash_all] i na przyszłość omijanie szerokim łukiem systemu "stable" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mariusz.ur napisał:

Może zainstaluj że sklep Google Play aplikację Aida64 i sprawdź jaki masz czytnik linii papilarnych. Może to ułatwi dalsze rozwiązanie problemu. 

 

 

Narazie jestem w pracy, zainstaluję , sprawdzę wieczorem i dam znać.

1 godzinę temu, Snajper napisał:

A przy pierwszej konfiguracji po ustawieniach fabrycznych nie pokazuję ci żebyś dodał odcisk palca wcale?

 Dokładnie tak, przy pierwszej konfiguracji w ogóle nie pojawia się opcja ustawienia odcisku palca. Po prostu tak jakby telefon nie posiadał czytnika linii papilarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, amavet07 napisał:

Narazie jestem w pracy, zainstaluję , sprawdzę wieczorem i dam znać.

 Dokładnie tak, przy pierwszej konfiguracji w ogóle nie pojawia się opcja ustawienia odcisku palca. Po prostu tak jakby telefon nie posiadał czytnika linii papilarnych.

Jak nie będzie wykrywało aide64 to czym prędzej do xkomu przecież płacisz większą cenę za wsparcie jak coś to infolinia cię pokierują jak przez neta kupiony

Sam też oddawałem wadliwego rn3 se odreki mi wymienili.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się nie odzywałem,  miałem strasznie dużo na głowie.  Sprawy nadal nie rozwiązałem. 

Pobrałem program aide64 i w programie wszystko jest tak jak powinno być. 

Nie rozumiem co może być przyczyną tego,  że nie mam ustawień odcinku palca... 

Na dowód wrzucam screena received_785165211630494.png

Edytowane przez amavet07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, amavet07 napisał:

Ostatnio się nie odzywałem,  miałem strasznie dużo na głowie.  Sprawy nadal nie rozwiązałem. 

Pobrałem program aide64 i w programie wszystko jest tak jak powinno być. 

Nie rozumiem co może być przyczyną tego,  że nie mam ustawień odcinku palca... 

Na dowód wrzucam screena received_785165211630494.png

Masz czytnik linii drugiego producenta mniej popularny ja mam inny  a tel też z xkomu

Xiaomi tak ma jeden telefon kilka producentów części wyświetlacz, czytniki.itd

To też jest przyczyną nieprawidłowego działania goodix tak ma wiem że jest fix do niego ale nie wiem czy bez odblokowania bootloadera się da wgrać.

Więc do końca nie wiadomo czy to awaria czytnika czy gryzie się z globalem.Porostu tylko gwarancja za dużo kombinowania dla zwykłego użytkownika.

Edytowane przez Snajper
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też mam z tym problem. Po pierwszym uruchomieniu opcja była możliwa, jednak po zrobieniu aktualizacji przez OTA możliwość ustawienia blokady przez skaner zniknęła. I jak to by teraz wyglądało z gwarancją jeśli mam awarie związaną ze skanerem plus zbitą szybkę (uszkodzenie mechaniczne). Kolega wyżej pisał, że mu wymienili wadliwy model jednak przez uszkodzony wyświetlacz jest to możliwe czy rozwiązują to inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...