Skocz do zawartości

Mi Band 2 Tips&Tricks - wątek zbiorczy


Shaft

Rekomendowane odpowiedzi

Po przeszukaniu forum w temacie dodatkowych ustawień / możliwości Mi Banda 2 stwierdziłem, że warto założyć wątek zbiorczy. Co udało mi się wyszukać:

- Wyświetlanie nazwy kontaktu dzwoniącego na ekranie opaski

Poniżej wersji 2.2.9 MiFit wystarczy zmienić język telefonu na Chiński, reset telefonu, wejść w MiFit, włączyć funkcję "Show contact information" (ostatnia opcja na dole), zmieniamy język z powrotem na Polski i kolejny restart telefonu. 

W wersji 2.2.9 i 2.2.12 MiFit, niestety trzeba zmienić język na angielski, aby włączyć funkcję "Show contact information" i tak zostawić, ponieważ zmiana na polski usunie nasze zmiany. Ewentualnie wchodzi w grę usunięcie MiFita, a potem zmiana języku telefonu na Polski. Miejmy nadzieję, że w kolejnej aktualizacji to się zmieni.

- Klawisz Mi Banda 2 jako klawisz funkcyjny (coś jak Mi Click)

Tutaj potrzebne będzie dodatkowe oprogramowanie, takie jak Mi Band 2 Func Button, pozwoli to nam na sterowanie odtwarzaczem muzyki (następny / poprzedni track / stop / play), timer, odrzucanie, wyciszanie i odbieranie połączeń, włączenie alarmu w telefonie, zmiana głośności w telefonie etc... Zasada działania jak w MiClick, 1 tapnięcie zrób to ... 2 tapnięcia zrób tamto itd... W wersji darmowej mamy możliwość ustawienia do 3 tapnięć i ruch nadgarstkiem, wersja premium za 5,89 zł zdejmuje limit tapnięć na dowolną ilość.

- Folia ochronna na wyświetlacz Mi Banda 2

Temat o którym pewnie większość wie, ale pewnie są też tacy którzy nie wiedzą, także proszę nie hejtować ;) Jeśli ktoś ma w domu jakiegoś zwierzaka, który często podczas zabawy potrafi podrapać pazurami, warto zaopatrzyć się w folię ochronną na naszego Mi Banda 2 (wiem z doświadczenia, ponieważ Mi Banda 1s porysował mi pies). Ceny 2 folii na alledrogo z wysyłką to aktualnie koszt 14 zł. Na aliexpress jesteśmy w stanie zakupić 2 sztuki już od 0,79$ z darmową dostawą. Jedynie czas dostawy jest dość długi.

 

Szukam jeszcze informacji na temat wyświetlania na ekranie opaski treści wiadomości SMS, oraz zmiany języka dnia tygodnia i miesiąca w wyświetlanej dacie pod godziną. Zapewne możliwości znajdzie się dużo więcej. Będę aktualizował tego posta, tak aby wszystko było przejrzyście w jednym miejscu, bez konieczności czytania całego wątku. Zapraszam do dyskusji :-D

 

Edytowane przez Shaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest aplikacja która czyta smsy, maile, facebooka, messengera i co tam dodacie. Dodatkowo pokazuje info kto dzwoni. Warto dopłacić parę groszy do wersji pro. Sam mam i działa dobrze. Tylko czytanie smsów troszkę dziwne bo nie da się zrobić na raz całego, ale czyta w odcinkach po chyba 18 znaków bo tyle może opaska na jeden strzał przyjąć. Więc ja mam tylko info kto dzwoni i kto pisze smsa, maila, facebook i messenger. Jest też chyba z 20 ikonek do wyboru do przypisania do roznych aplikacji

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mc.miband1&hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2017 o 15:23, Shaft napisał:

 

Poniżej wersji 2.2.9 MiFit wystarczy zmienić język telefonu na Chiński, reset telefonu, wejść w MiFit, włączyć funkcję "Show contact information" (ostatnia opcja na dole), zmieniamy język z powrotem na Polski i kolejny restart telefonu. 

W wersji 2.2.9 MiFit, niestety trzeba zmienić język na angielski, aby włączyć funkcję "Show contact information" i tak zostawić, ponieważ zmiana na polski usunie nasze zmiany. Ewentualnie wchodzi w grę usunięcie MiFita, a potem zmiana języku telefonu na Polski. Miejmy nadzieję, że w kolejnej aktualizacji to się zmieni.

-

To w której wersji na Chiński a której na Angielski?

2 godziny temu, witek_77 napisał:

Jest aplikacja która czyta smsy, maile, facebooka, messengera i co tam dodacie. Dodatkowo pokazuje info kto dzwoni. Warto dopłacić parę groszy do wersji pro. Sam mam i działa dobrze. Tylko czytanie smsów troszkę dziwne bo nie da się zrobić na raz całego, ale czyta w odcinkach po chyba 18 znaków bo tyle może opaska na jeden strzał przyjąć. Więc ja mam tylko info kto dzwoni i kto pisze smsa, maila, facebook i messenger. Jest też chyba z 20 ikonek do wyboru do przypisania do roznych aplikacji

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mc.miband1&hl=pl

Bardzo dobra apka ale zżera baterię i potrafi rozłączyć się z opaską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Vergiliusz napisał:

To w której wersji na Chiński a której na Angielski?

Bardzo dobra apka ale zżera baterię i potrafi rozłączyć się z opaską

Tak jak napisałem, z Chińskiego na Polski poniżej wersji 2.2.9. Jeśli masz wersję 2.2.9 lub 2.2.12 to jedyne co pozostaje to zmiana na stałe języka telefonu na angielski.

Edytowane przez Shaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, witek_77 napisał:

Jest aplikacja która czyta smsy, maile, facebooka, messengera i co tam dodacie. Dodatkowo pokazuje info kto dzwoni. Warto dopłacić parę groszy do wersji pro. Sam mam i działa dobrze. Tylko czytanie smsów troszkę dziwne bo nie da się zrobić na raz całego, ale czyta w odcinkach po chyba 18 znaków bo tyle może opaska na jeden strzał przyjąć. Więc ja mam tylko info kto dzwoni i kto pisze smsa, maila, facebook i messenger. Jest też chyba z 20 ikonek do wyboru do przypisania do roznych aplikacji

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mc.miband1&hl=pl

zainstalowałem, z tego co widzę to wyświetlanie nazwy dzwoniącego jest w wersji Free. Wyłączyłem powiadomienia o połączeniach w MiFit, mimo to nie pokazuje nazwy kontaktu. Wersja pro kosztuje 12,99 zł zastanawiam się czy to najlepszy wybór z aplikacji dostępnych odpłatnie do MiBanda? Opinie na Play Store ma średnie

Edytowane przez Shaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

 

@Vergiliusz dziwna sprawa, wgrałem to 2.2.8, zmieniłem na chiński, restart tel, włączyłem powiadomienie o pokazywaniu id kto dzwoni, zmieniłem na polski, restart telefonu i nie działa ani na polskim ani na chinskim :P jaką masz wersję u siebie?

Edytowane przez Shaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą wersje https://drive.google.com/open?id=0B7WGJ_C_GQUcLUZHYVR3ek9YdU0 i chyba nawet nie ustawiałem na Chiński tylko na Angielski.

Opcja jest również dostępna w Polskiej wersji tylko jest po Chińsku.

Minusem tej wersji to nie zawsze łapie mi wagę i nie ma synchronizacji z Google Fit.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Lector napisał:

Ja mam tą wersje https://drive.google.com/open?id=0B7WGJ_C_GQUcLUZHYVR3ek9YdU0 i chyba nawet nie ustawiałem na Chiński tylko na Angielski.

Opcja jest również dostępna w Polskiej wersji tylko jest po Chińsku.

Minusem tej wersji to nie zawsze łapie mi wagę i nie ma synchronizacji z Google Fit.

dzięki, ta wersja działa, przestawienie na angielski, a potem na polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie:

Macie może jakiś email do serwisu xiaomi ? Chodzi mi to konkretnie o to czy oni mogą usuąć mi banda 2 z czyjegoś urządzenia ? kupiłem używkę i okazuje się być bezużyteczna bez możliwości sparowania...

PS. Nie chcę Notify :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2017 o 15:50, Lector napisał:

Działa u was synchronizacja znajomych w aplikacji?

U mnie jakość zawsze jest zero.

u mnie równiez nie dziala w tej wersji która podałeś, ale za to dziala to wyswietlanie nazwy id :P

u mojej drugiej polowki w najnowszej wersji MiFita znajomi dzialaja poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dałem drugą szanse i po instalowałem najnowsze wersje Mi Fita.

Przy dodawaniu znajomych na jednym z telefonów pojawia się dosłownie na chwilę znajomy z danym po czym znika, na drugim telefonie dodaje się znajomy bez danych.

Odświeżanie nic nie daję, aby w ogóle mieć na drugim telefonie znajomego muszę zrobić dodawanie w odwrotny sposób na telefonach, ale dalej nie ma danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2017 o 16:54, Dawson napisał:

Mam małe pytanie:

Macie może jakiś email do serwisu xiaomi ? Chodzi mi to konkretnie o to czy oni mogą usuąć mi banda 2 z czyjegoś urządzenia ? kupiłem używkę i okazuje się być bezużyteczna bez możliwości sparowania...

PS. Nie chcę Notify :)

Odezwij się w czwartek jak wrócę do pracy. Mam dwa adres, na europę i azję do centrali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2017 o 10:32, Lector napisał:

No i dałem drugą szanse i po instalowałem najnowsze wersje Mi Fita.

Przy dodawaniu znajomych na jednym z telefonów pojawia się dosłownie na chwilę znajomy z danym po czym znika, na drugim telefonie dodaje się znajomy bez danych.

Odświeżanie nic nie daję, aby w ogóle mieć na drugim telefonie znajomego muszę zrobić dodawanie w odwrotny sposób na telefonach, ale dalej nie ma danych.

no to lipa, pozostaje nam czekać na aktualizację z działającym show caller id, friend list i może dodadzą jeszcze coś z pokazywaniem smsów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2017 o 16:54, Dawson napisał:

Mam małe pytanie:

Macie może jakiś email do serwisu xiaomi ? Chodzi mi to konkretnie o to czy oni mogą usuąć mi banda 2 z czyjegoś urządzenia ? kupiłem używkę i okazuje się być bezużyteczna bez możliwości sparowania...

PS. Nie chcę Notify :)

Serwis w HK: 香港客服 <[email protected]>

Serwis EU: Mi Customer Service for Europe <[email protected]>

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A sprawdzałeś na innym telefonie?

Opaska mojego kumpla zaczęła wariować, najpierw nie mierzyła pulsu, a później już się nie komunikowała z telefonem (HTC nie pamiętam modelu).

Zabrałem ją i dodałem do telefonu (Asus Zenfon 4) który leżał w domu, pobrało aktualizację i teraz już wszystko mu chodzi.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z opaska. Mam ją od dwoch dni i mam problem z mierzeniem ciągłym pulsu oraz wykrywaniem snu. Po dwóch nocach ani razu nie wykrył snu. Korzystam z aplikacji notify w wersji pro. Czy coś jest nie tak i zwrócić to do sklepu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hello, od pary dni problem wystąpił u mnie i teraz u żony. Opaska mi band 2 nie łączy się z telefonem, formatowałem telefon, wgrywałem od nowa mi fit i nic. miał ktoś taki problem? Albo co robić. Opaskę mamy praktycznie od miesiąca po premierze i nie było żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opaska kolegi, przestała mierzyć puls, później straciła komunikację z Mi Fit z call ID.

Zabrałem opaską do domu zainstalowałem najnowsze Mi Fit z marketu i wykryło opaskę i ją zaktualizowało (po tym jak kolega usunął parę z Mi Fit).

Jak dotąd działa.

U mnie też przestało wykrywać puls, więc wywaliłem Mi Fit 2.2.7.4, pobrała najnowszą z marketu, opaska pobrała aktualizację i wróciłem do Mi Fit 2.2.7.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.
Posiadam opaskę Mi Band 2, która była wcześniej sparowana z innym urządzeniem, które niestety aktualnie nie działa.
Niestety nie mogę podłączyć jej do telefonu (Mi 5), ponieważ aplikacja pokazuje mi że jest sparowana z innym urządzeniem. Jak sparować ją z nowym bez użycia starego? Jest jakaś możliwość przywrócenia ustawień fabrycznych?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie będę owijać w bawełnę. :)

Znalazłem tą opaskę pod domem, ale nikt się po nią nie zgłosił.

Tak więc opaska jest sparowana z czyimś telefonem, nie wiem czyim i jakim. Po prostu działa i ma 80% baterii.

Udało mi się podłączyć aplikacją Notify&Fitness ale MiFit nie chce

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...