Skocz do zawartości

[7.1.2][OFICJALNY] LineageOS 14.1


Daviteusz

Rekomendowane odpowiedzi

QQa2TSa.png

Dla Redmi3/Pro

LineageOS jest darmowym, wydaniem społeczności, nieoficjalnej dystrybucji Android 7 (Nougat), który został zaprojektowany, aby zwiększyć wydajność i niezawodność twojego urządzenia z Androidem.

LineageOS opiera się na Android Open Source Project z dodatkowymi modyfikacjami od wielu ludzi ze społeczności Android. Może być używany  bez konieczności posiadania zainstalowanych aplikacji Google.

Cały kod źródłowy LineageOS jest dostępny w repo LineageOS Github. Jeśli chcesz przyczynić się do rozwoju LineageOS zajrzyj na Gerrit Code Review.

Screeny:

  • 7nVpdwu.png

Źródło:

Changelog:

Co działa:

  • Uruchamianie
  • RIL (Połączenia głosowe, SMS, Transmisja danych)
  • Czytnik odcisku palca (Niestety tylko FPC1020)
  • Wi-Fi
  • Bluetooth
  • Aparat
  • Kamera
  • Odtwarzanie Wideo
  • Audio
  • Sensory
  • Latarka
  • Dioda LED
  • GPS

Znane problemy:

  • Nie znalazłem!

Instrukcja instalacji:

  1. Pobierz najnowsze wydanie i GAppsy
  2. Uruchom TWRP
  3. Zainstaluj ROM i GAppsy
  4. Uruchom do systemu

Kompatybilność:

  • Redmi 3 / Pro

Do pobrania:

Podziękowania:

  • @Men_in_black007 za pomoc!

  • CyanogenMod Team

  • Moi koledzy developerzy

  • Xiaomi: za udostępnienie źródeł kernela

Edytowane przez Daviteusz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daviteusz

Widzisz, tutorial z tego DualBoota napisałem ja i bawiłem się tym trochę.

Za każdym razem, gdy odpalałem spatchowany zip z gappsami wyskakiwał Error64, mówiący niby o błędnej wersji gappsów (niezgodnej z urządzeniem). Oczywiście niepatchowana paczucha na tym samym romie bez dual boota działała znakomicie.

Zresztą dodałem stosowną informację do tutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam.

Musiałem się rejestrować, by napisać post, a szkoda, że nie można się logować przez konto/dane z xiaomi.mi

Podobnie jak w przypadku Resurrection Remix mam dwie uwagi:

1. Nie miałem problemów z zainstalowaniem systemu, ale nie można zaimportować kontaktów z karty sim, a wszystkie kontakty tam trzymam. Tak więc system nie widzi moich kontaktów z kart sim. Tragedia. Wróciłem do MIUI.

2. Drugi, bardzo ważny problem! Przy pierwszym uruchomieniu i klikaniu przez te wszystkie ustawienia, system od razu włącza dane i pobiera coś z sieci. Zanim zrobiłem ustawienia i zorientowałem się, że pobiera dane, zeżarł mi ponad 11MB. A że nie mam żadnych planów Internetowych u swojego dostawcy, nieźle mnie to szarpnęło z konta prepaidowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witaj.
Powiem tak. Nie probowalem odczytywac nigdy kontaktow z karty sim poniewaz nazwa pojedynczego kontaktu ma ograniczona dlugosc...

Co do pobierania danych to nic nowego. Dlatego masz wybor skonfigurowania wifi. Ogolnie to uslugi googl-a pobieraja sporo danych na poczatek.

RR jest oparty na lineageos i to zazwyczaj nie aktualnej wersji wiec nie wiem czego sie spodziewasz bedzie miec takie same bledy...

Ja uzywam w chwili obecnej to juz wydanie z 22.03 i puki co wiekszych bledow nie ma. Nalezy tylko pamietac ze to ciagle wersja niestabilna i zawsze cos moze byc nie tak

Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam parę pytań do LOS 14.1:

Czy ma OTA?

Czy jest opcja jak w MIUI blokowania hasłem aplikacji?

Skaner linii papilarnych działa z aplikacjami zewnętrznymi? Są gesty czytnikiem linii papilarnych (lub możliwe do dodania przez apkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokada i gesty czytnikiem możliwe do dodania zewnętrzną aplikacją (gesty w bardzo biednej wersji) - to jest czysty system, bez żadnych dodatków, a te funkcje to właśnie takie dodatki. Skaner działa z aplikacjami trzecimi. OTA raczej nie ma - nie używam LOS, nie wiem dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xmacx3 napisał:

Mam parę pytań do LOS 14.1:

Czy ma OTA?

Czy jest opcja jak w MIUI blokowania hasłem aplikacji?

Skaner linii papilarnych działa z aplikacjami zewnętrznymi? Są gesty czytnikiem linii papilarnych (lub możliwe do dodania przez apkę?

Tak jest OTA, gdy masz wgrane TWRP to cała aktualizacja odbywa się automatycznie.

Tak jest możliwość blokowania aplikacji hasłem, odciskiem palca: Prywatność/chronione aplikacje

Tak skaner działa już w coraz większej liczbie aplikacji, ja korzystam np. z mBank, Paypal.

Jeżeli chodzi o gesty to zgadzam się  z wypowiedzią kolegi wyżej.

Ogólnie polecam Lineage 14.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Da się na LOS wysuwać belkę powiadomień z połowy ekranu na pulpicie, tak jak na MIUI?

W Trebuchet nie widziałem ten opcji, ale polecam Nova Launcher - można dużo więcej gestów ustawić

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Daviteusz zmienił(a) tytuł na [7.1.2][OFICJALNY] LineageOS 14.1
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
10 godzin temu, Damian92 napisał:

 

Nic mi to nie mówi, nie bawiłem się wgrywaniem romu na telefony miui :]

To czas zapoznać się z podstawowymi informacjami na Forum. To podstawy, tzw. ABC. Nie zajrzałeś do żadnego z działów, nie przeczytałeś żadnego z tutoriali na Forum, a chcesz się zabierać za instalację ROMów, w dodatku typu "Custom"?

Radzę dokładnie przeczytać ten dział:

https://miuipolska.pl/forum/forum/15-tutoriale/

To na początek.

Tak czy owak, coś mi mówi, że jesteś (w niedalekiej przyszłości) właścicielem uceglonego telefonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Damian92 napisał:

Widzisz, gapa ze mnie xD Dzięki bo to nie do tego modelu mojego :]

Już gratuluję posiadania cegły... Żeby była jasność. Wszelkie operacje robisz na własne ryzyko. Jeśli nawet nie masz pojęcia w jakim wątku piszesz i ROM dla innego telefonu chcesz instalować na swoim, to cóż... Powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może podpowiedzieć dlaczego nie działa LOS ze screen share ?? nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie. Widziałem że tu padło to pytanie ale chyba zostało zlane. Mam LineageOS14.1 i nie łączy się z TV LG. Wcześniej na MIUI działało - czy tylko ja mam taki problem czy może ktoś pomóc co zrobić?

 

dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...