Skocz do zawartości

Wgrywanie MIUI Polska na MI5s - problem z DEV


EkoTereee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

to mój pierwszy post, więc przede wszystkim witam wszystkich forumowiczów.

Od kilku dni jestem użytkownikiem MI5s z softem Global MIUI 8.0.3.0 / Stabilna. Uzyskałem zgodę na odblokowanie bootloadera (zgodnie z poradnikiem).

Ściągnąłem soft MAGMIDI (8.0.3.0. global  z poradnika) i zainstalowałem z poziomu telefonu telefonu. Ściągnąłem chiński DEV (7.1.20), przerzuciłem na telefon i podczas instalacji telefon pokazuje mi błąd "Nie można zweryfikować aktualizacji/Nie można zweryfikować pliku aktualizacji". Bez DEV nie odblokuję bootloadera (próbowałem - zgodnie z poradnikiem, po 50% pokazuje mi "Couldn't Verify Device".

Pliki ściągnięte na Win8 Pro w wirtualizacji przez Parallels z MacOSX.

I teraz pytanie: Co robię źle? Widzicie tutaj jakieś odstępstwo od poradnika?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
to mój pierwszy post, więc przede wszystkim witam wszystkich forumowiczów.
Od kilku dni jestem użytkownikiem MI5s z softem Global MIUI 8.0.3.0 / Stabilna. Uzyskałem zgodę na odblokowanie bootloadera (zgodnie z poradnikiem).
Ściągnąłem soft MAGMIDI (8.0.3.0. global  z poradnika) i zainstalowałem z poziomu telefonu telefonu. Ściągnąłem chiński DEV (7.1.20), przerzuciłem na telefon i podczas instalacji telefon pokazuje mi błąd "Nie można zweryfikować aktualizacji/Nie można zweryfikować pliku aktualizacji". Bez DEV nie odblokuję bootloadera (próbowałem - zgodnie z poradnikiem, po 50% pokazuje mi "Couldn't Verify Device".
Pliki ściągnięte na Win8 Pro w wirtualizacji przez Parallels z MacOSX.
I teraz pytanie: Co robię źle? Widzicie tutaj jakieś odstępstwo od poradnika?
 
 


Nic już nie zrobisz tylko deep flash USB. Wersja stable 8.0.3.0 blokuje BL.

Także zorientuj się jak zrobić taki kabel USB i wtedy próbuj flashowac

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, majkelo napisał:

 


Nic już nie zrobisz tylko deep flash USB. Wersja stable 8.0.3.0 blokuje BL.

Także zorientuj się jak zrobić taki kabel USB i wtedy próbuj flashowac

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
 

 

Dzięki za odpowiedź. Zastanawia mnie, dlaczego Xiaomi dało pozwolenie na odblokowanie BL, skoro mój telefon miał fabrycznie 8.0.3.0?

Czy do deep flash potrzebny jest specjalny kabel? Jeżeli tak to chyba odpuszczę.

Orientujesz się, czy w przyszłości będzie możliwy flash na MIUI Polska, czy to już nieodwołalne i technicznie niemożliwe?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Zastanawia mnie, dlaczego Xiaomi dało pozwolenie na odblokowanie BL, skoro mój telefon miał fabrycznie 8.0.3.0?
Czy do deep flash potrzebny jest specjalny kabel? Jeżeli tak to chyba odpuszczę.
Orientujesz się, czy w przyszłości będzie możliwy flash na MIUI Polska, czy to już nieodwołalne i technicznie niemożliwe?
Pozdrawiam


Nie wiem. Być może to czysty błąd ...
Gdzieś na miui forum wyczytałem, że przypadkiem zablokowali rom nie pamiętam już w jakim modelu. Chyba note. Także mogą wydać poprawiony ROM stable z możliwością odblokowania

Kabel można kupić około 50 zł. Samemu też można zrobić , coś jest na yt ;)

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, nie ma takiej opcji. Sądziłem, że plik był uszkodzony i ściągnąłem jeszcze raz, ale skutek ten sam. Tak jak napisał Majkelo, aktualizacja jest zablokowana. I w tej chwili telefonu nie widzi nawet MiPCSuite, bo twierdzi, że najpierw trzeba zaktualizować telefon. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, majdan12 napisał:

Więc ktoś chce wydać prawie 60 zł (z przesyłką) na przewód?

Ile? Ja zapłaciłem 25 PLN. Dotarł w około 10 dni:

https://www.aliexpress.com/item/2016new-deep-flash-cable-for-xiaomi-phone-models-Open-port-9008-Supports-all-BL-locks-Engineering/32762688927.html?spm=2114.13010608.0.0.KWLnkc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, majdan12 napisał:

@mrosi

Ja napisałem co widziałem na aukcjach w Polsce,ja nie kupowałem przewodu EDL bo za bardzo szanuje pieniądze.

Szanować to też szanuję. Tyle tylko, że w pewnym wieku ręce już nie te, okulary z nosa zjeżdżają... ;)

A kabelek zacny. Przetestowany na kompletnie uceglonym Redmi 2 kumpla córki. Działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, mrosi napisał:

Szanować to też szanuję. Tyle tylko, że w pewnym wieku ręce już nie te, okulary z nosa zjeżdżają... ;)

A kabelek zacny. Przetestowany na kompletnie uceglonym Redmi 2 kumpla córki. Działa. 

Ja jeszcze przez jakiś czas na to nie będę narzekać bo jestem rocznik 1996 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...