Skocz do zawartości

W żaden sposób nie można zrobić formatu


eloelo1

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję chyba Waszej pomocy, bo sam już nie daję rady...
Sytuacja wygląda następująco:
1. Telefon zaktualizował mi się z xiaomi.eu do globala...
2. Zużycie baterii mam szybsze o jakieś 30-50%, do tego smsy się nie obracają podczas pisania
3. Chciałem zrobić format z pomocą MiFlash, ale zaraz na samym początku wywala mi komunikat: " Nazwa pliku, nazwa katalogu lub składnia etykiety woluminu jest niepoprawna. (0x8007007b: Open programmer "MPRG*.hex")". Próbowałem romami zip i tgz.
4. Sprawdziłem, czy ktoś miał taki komunikat i wyczytałem, że trzeba zainstalować chiński rom dev - niestety, ale dalej ten sam komunikat,
5. Sprawdziłem później, że mam znowu zablokowany bootloader - pokazuje się obrazek telefonu z podpiętym kablem,
6. Próbuje odblokować go za pomocą MiFlashUnlock, ale za każdym razem program zatrzymuje się na 50% z komunikatem "couln't veryfied telephone"

Nie mam pomysłu już szczerze mówiąc, na to co można zrobić. Dlatego liczę na Waszą pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem nie ma rotacji sms na globalu, jest tylko na xiaomi.eu Kolejna sprawa to aktualizacja. W jaki niby sposób xiaomi.eu zaktualizowało Ci się do globala ?Sam musiałeś coś namieszać.Na forum mamy dużo ciekawych poradników , ostatnio nawet kolega @Redmi2napisał fajny tuorial który powinien Ci pomóc w rozwiązaniu Twojego problemu. Sam kiedyś zmieniłem rom z xiaomi.eu na global i zablokowało mi bootloader. Także z tym się zgodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, widmo1980 napisał:

Z tego co wiem nie ma rotacji sms na globalu, jest tylko na xiaomi.eu Kolejna sprawa to aktualizacja. W jaki niby sposób xiaomi.eu zaktualizowało Ci się do globala ?Sam musiałeś coś namieszać.Na forum mamy dużo ciekawych poradników , ostatnio nawet kolega @Redmi2napisał fajny tuorial który powinien Ci pomóc w rozwiązaniu Twojego problemu. Sam kiedyś zmieniłem rom z xiaomi.eu na global i zablokowało mi bootloader. Także z tym się zgodzę.

Zaktualizowało, bo potem sprawdziłem, że miałem ustawioną automatyczną aktualuzacje na noc niestety. No niestety, ale poruszam się zgodnie z krokami w podwieszonym dla Redmi 3 topicu, ale nic z tego - mam takie problemu, jak opusałem wyżej :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ktoś ma jeszcze jakieś propozycje? :) Bo ja swoje pomysły już wyczerpałem...

Edit1: teraz próbowałem na win 7 32bit przez MiFlash Beta (robię oczywiście na global dev, tak aby móc odblokować znowu bootloader). Tym razem pokazuje "can not read from port COM 30"... Nie mam pojęcia o co już chodzi. Więcej zabawy w ogarnianie tego telefonu, niż korzystania z niego.

Edytowane przez eloelo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...