Skocz do zawartości

MI3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


wchpikus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Można wyłączyć sprawdzanie pisowni w "Ustawienia->Język" i wtedy załączony słownik do klawiatury nie jest wykorzystywany.

Ewentualnie, jeżeli sprawa dotyczy kilku, najczęściej używanych wyrazów, można po wpisaniu danego wyrazu (gdy zostanie podkreślony) kliknąć na niego i dodać do słownika, co skutkować będzie brakiem podkreśleń w przyszłości. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mam jeszcze dwa pytania do posiadaczy Mi3:

 

-Po co jest zablokowany sklep play w multitaskingu? (miałem od początku tak zrobione, zastanawia mnie to)

 

-Czy rozwinięcie belki zaraz po odblokowaniu zawsze ma lekkiego laga?

Edytowane przez MasaMasen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam.

Czy orientuje się ktoś może co to jest (czujnik?) ten czarny punkt po prawej stronie obok diody led?

Pozdrawiam.

Czujniki zbliżeniowy i oświetlenia po lewej

Po prawej aparat

Wysłane z mojego Mi 3W przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez maaaciekmaaaniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kupiłem dla kogoś z rodziny Mi3 kilka dni temu i zastanawiam się, jaka wersja MIUI byłaby najlepiej zoptymalizowana pod ten model? Jak tylko przyjdzie paczka, to zamierzam zainstalować polską wersję, tylko nie orientuję się w aktualizacjach. Może ktoś zna temat i byłby pomocny? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czesc,

 

Mam dziwny problem ze sluchawkami:

-stare dzialaja okej - podlaczam, wykrywa, zero problemow

-nowe, delta brainwavz z pilotem wariuja - jak je podlacze raz je widzi, raz nie, raz z mikrofonem, raz bez, raz pilot dziala, raz nie... czasami chwile dziala -30sek, minuta dwie i przestaje je widziec. zauwazylem, ze jack jest nieco dluzszy i jak go nie wcisne do konca to dziala(ale bez pilot) -_-''

jakies pomysly oco chodzi ?

 

Android 4.4.4 KTU84P / MIUI7 5.12.17 -> warto przejsc na A6.0 ? zarowno generalnie jak i pod katem sluchawek ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem nowy tutaj więc witam wszystkich. Nabyłem ostatnio używany Mi3 i w zasadzie miałbym kilka pytań- jeśli uznacie że niemądrych to zwróćcie uwagę =)

1- na wygaszonym ekranie pod światło widać mieniące się kropeczki, w równych odstępach od siebie- z ciekawości, cóż to takiego?

2- czy Mi3 istotnie posiada wyświetlacz Retina? Bo co do tego to różne specyfikację na różnych stronach co innego mówią.

3- telefon który kupiłem hula na Androidzie 4.4.4 oraz wersji MIUI 5.5.15. Odnośnie MIUI mam dwa pytanka- jak poznać która to wersja MIUI, czy v5 jakby wskazywała pierwsza cyfra w numerze? I drugie pytanko bo nie znalazłem tutaj w temacie o Mi3 czegoś takiego jak jakiś spis MIUI, która wersja jest ostatnia? Czy chcąc zrobić update do wersji najnowszej mogę przeskoczyć od razu czy muszę inne wersje "wgrywać po drodze"?

Dziękuję za wyrozumiałość, wszystko z czasem ogarnę i nie będę tak prostych pytań zadawać =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - to punkty dotyku ekranu.

2 - ekran w Mi3 jest w technologii IPS (więc to będzie retina)

3 - odnośnie wydań MIUI i ich sposobu oznaczeń : 5(rok) .5(miesiąc).15(dzień miesiąca).

Zainstaluj sobie jedno z najlepszych wydań na KitKat, MIUI 5.11.5(dział download, ewentualnie archiwum ROM) . Telefon będzie stabilnie pracował, a Ty w tym czasie na spokojnie zagłębiaj się w lekturę MIUI, poczytaj o update, o (ważne!) zmianie bazy dla Mi3, z 4.4 na 6.0 - a z tym wiąże się pewien etap instalacji, jeśli chciałabyś przejść na Marshmallow.

MI4W+MiBand+sMIUI5.11.5+Tapatalk+SwiftKey+FastFingers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką i merytoryczną odpowiedź =) zrobię podług Twojej rady, przy weekendzie na spokojnie pobiorę ową wersję MIUI i zainstaluje. Czy mogę bezpośrednio na tą co mam czy po drodze muszę wrzucać jakieś inne? Podczas updatu MIUI jak mniemam żadne dane się nie kasują, nie? Na Androida 6 chętnie bym wskoczył bo do niedawna używałem Huaweia P8 Lite i tam robiłem sobie update do 6 i chwalilem sobie. Nie wiem cy tutaj też wnosi on takie zmiany ale tam po aktualizacji dużo lepiej telefon zarządzał poborem prądu i Odczuwalne dłużej pracował na jednym ładowaniu. Tutaj zanim jakiś update do A Marshmallow to tak jak powiedziałeś troszkę lektury jeszcze mnie czeka =)

Edit:

Po czym poznać lub gdzie napisane jest którą versje MIUI posiadam? Albo inaczej- ta moja 5.5.15 to która?

Edytowane przez santos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie masz zainstalowane MIUI Polska? Czy coś innego?

Jeśli MIUI Polska, to polecane przeze mnie(i nie tylko przeze mnie) wydanie 5.11.5 możesz wrzucić od razu, bez żadnego wipe danych. Choć full wipe nie zaszkodziłby (przy full wipe już tracisz dane)

A co do zmiany bazy Androida, na 6.0.... Tutaj nie koniecznie będzie tak fajnie jak na Huawei.

Bateria trzyma wyraźnie slabiej, jest problem z usługami Google i procesami Androida, które dużo żrą baterii i i kilka innych drobnych pierdół, które lubią denerwować. To kwestia czasu, jak Xiaomi to dopracuje. Ale na razie to rozwinięta faza beta.

Mnie też kusi 6.0, ale póki co cierpliwie czekam na 5.11.5, jak Marshmallow będzie w pełni dopracowane.

MI4W+MiBand+sMIUI5.11.5+Tapatalk+SwiftKey+FastFingers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulig- tak, mam MIUI Polska o numerze 5.5.15 a widziałem że dostępne są wyższe numery stąd moje pytania o aktualizację bo człowiek z założenia kieruje się stwierdzeniem że nowsze jest lepsze hehe. 

Co do Retiny to nawet nie wiedziałem że to oznaczenie powyżej pewnego progu ppi, raczej wydawało mi się że to coś na kształt amoleda, jakaś technologia alboco. No i kojarzyła się z ajfonami.

A skoro Marshmallow na Xiaomi jeszcze nie dopracowany jest i niewiele pożytku wnosi a szkodzi to narazie wstrzymuje się =)

 

Edit:

Mam moi Drodzy jeszcze parę pytań związanych czysto z wyglądem/ motywami bo jeszcze na forum nie doczytałem się czy i gdzie się to zmienia. Mianowicie chodzi mi o kolor widzetu zegara, pogody, nazw aplikacji pod ikonkami oraz godziny, stanu baterii i zasięgu na pasku stanu. Wszystko w/w mam białe a przy mojej tapecie większość z nich jest całkowicie nieczytelna. Czy jest gdzieś opcja zmiany koloru owych elementów? Czy pozostaje tylko zmiana motywu lub tapety?

Edytowane przez santos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie moi Drodzy: gdzie znaleźć ustawienia motywów w których mógłbym ustawić każdy element motywu z osobna? W Huaweiu w EMUI coś takiego było, w MIUI zdaje się że też jest bo gdzieś w internetach na screenach widziałem.chodzi o ustawienie np tapety z jednego motywu, ekranu blokady z innego a paczkę ikon z jeszcze innego...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po wybraniu "kategorie" mam tylko 8 kategorii motywów do pobrania i nic więcej, żadnego przycisku "własne" albo coś takiego.... MIUI 5.5.15 jeśli to istotne.

Edit:

Zaobserwowałem ciekawe zjawisko: jak wchodzę w Motywy to domyślnie mam 4 kółeczka: czerwone- top, pomaranczowe- kategorie, zielone- tapety i niebieskie- pobrane. Zauważyłem że jeśli w Motywy wchodzę po raz pierwszy po ubiciu programu a nie podczas gdy on pracuje w tle to między tymi koleczkami na dosłownie ułamek sekundy pokazuje.się.jeszcze jedno kółeczko, fioletowe ale znika tak szybku że nie jestem w stanie przeczytać czego się tyczy... Spotkał się ktoś z czymś takim???

Edytowane przez santos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, ja korzystam z bardzo starego romu 4.8.22 i tam dostęp do modyfikacji motywów jest dostępny według mojego wskazania.

W nowszych romach może być to "utrudnione" lub niedostępne.

Na europejskim forum podano np. taką metodę:

"-Please switch off your data connection
-Go to settings/apps/all
-select theme app and clear data
-close all
-open theme app without  data connection
-Your customize button restored... "

może zadziała, chociaż 5.5.15 jest z połowy maja 2015, a powyższa metoda związana  jest z późniejszym(i) wydaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maslako, pomogło, bardzo dziękuję =) jeszcze mi tylko podpowiedź jedną rzecz- skąd tu na forum archiwalne MIUI pobrać. Chciałbym wrzucić sobie polecane przez większość 5.11.5 i znalazłem go w temacie o aktualizacjach ale nie widzę tam opcji pobierz. Jest tu gdzieś jakieś archiwum albo coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, santos napisał:

Kolejne pytanie moi Drodzy: gdzie znaleźć ustawienia motywów w których mógłbym ustawić każdy element motywu z osobna? W Huaweiu w EMUI coś takiego było, w MIUI zdaje się że też jest bo gdzieś w internetach na screenach widziałem.chodzi o ustawienie np tapety z jednego motywu, ekranu blokady z innego a paczkę ikon z jeszcze innego...?

Wchodzisz w aplikację Motywy -> Po lewej u góry masz kółeczko z ludzikiem, klikasz w niego -> Własne. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...