Skocz do zawartości

MI3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


wchpikus

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku lat używam MIUI i nigdy nie znalazłem sposobu na zamrożenie aplikacji bez użycia "zewnętrznych" narzędzi. Jeśli chodzi o Titanium Backup, to faktycznie potrzeba wersji pro, od dawna korzystam z pro, więc nawet o tym nie pomyślałem. Wersja pro w przypadku tego programu daje sporo więcej możliwości (nie tak jak przy niektórych apkach, że tylko reklamy znikają). Tanio nie jest, bo chyba ok. 20zł kosztuje, ale moim zdaniem warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze taki program: "Usuwanie aplikacji systemowych". Pozwala na usunięcie niechcianych aplikacji ze systemu.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jumobile.manager.systemapp&hl=pl

Tylko bardzo ostrożnie z tym, zwłaszcza z "czerwonymi" aplikacjami, bo można sobie uwalić system. (w razie czego, ponowna instalacja romu z poziomu recovery powinna naprawić problemy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba czy napewno?

Ja mam kilka wyłączonych w systemie, nie wszystkie się dają wyłączyć ale niektóre, tak.

W tym Romie który mam, nie ma wogóle aplikacji internet ale podobno w najnowszym jest znowu, tylko z możliwością odinstalowania.

9c597b35a6f7eb5fc0cc94ef698a9a39.jpg

Edytowane przez raf7705
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pytania 6 to raczej nie da się natomiast da się wyświetlić telefon w total commander (nie wiem jak jest w w unreal commander bo od początku istnienia używam total commandera bo jest najbardziej zbliżony do pierwowzoru) wystarczy w jednym z panel-ów wyświetlić mój komputer. By to z zrobić wystarczy w pasku nad panelem tam gdzie jest ścieżka otwartego panelu kliknąć na trójkącik przed ścieżka wtedy można wybrać mój komputer i w nim będzie do wyboru telefon tak jak to masz w eksploratorze windows tyle że obsługa jest normalna tak jak w total commanderze. Na zdjęciu masz gdzie jest ten trójkącik. Lewy panel ścieżka na belce c:\*.* a przed nim odwrócony trójkącik

 

g_-_-x-_-_s_12316x20120523183042_00.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest to, czego potrzebowałem do pełni szczęścia. Dzięki wielkie. Stawiam wirtualnego browara, no chyba, że będziemy mieli kiedyś okazję na prawdziwego.

 

EDIT: Co prawda ułatwiło mi to znacznie zadanie, szkoda jednak, że sam proces kopiowania plików przebiega z poziomu eksploratora Windows, więc można zapomnieć o kolejkowaniu, łatwym pomijaniu istniejących plików itp.

Edytowane przez mars28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No cóż najwidoczniej wszystkie programy się mylą bo sprawdziłem już czterema...Piąty pokazał Snapa 800 MSM 8974

Wysłane z MI3 W

Masz Snapdragona Msm 8274 czyli procek w wersji bez LTE. Popatrz na pudełko a nie programy które czytają z build.prop i systemu. MIUI ma zdefiniowane Mi3 i Mi4 jako msm8974 bo dzielą wspólny system dlatego programy tak pokazują.

Wysłane z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co kaman...

Włączam w telefonie "Wyświetlacz bezprzewodowy". Łączę się z odbiornikiem TV poprzez Wi-Fi Miracast. Telefon łączy się z TV, po czy... nie dzieje się nic lub telefon gubi telewizor z listy podłączonych urządzeń. Ktoś potrafi mi łopatologicznie wytłumaczyć jak połączyć się z TV żeby obraz z smartfona wyświetlać na TV?

Edytowane przez mrosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przymierzam się do pełnego wipe'a Mi3 z MIUIv5. Ktoś tu na forum wspominał (nie mogę znaleźć tego postu), że w v5 jest jakiś błąd, który przy "wipe all" kasuje całą pamięć, łącznie z partycją przeznaczoną na pliki użytkownika (SD, media, już sam nie wiem, jak powinno się ją określać). Czy ktoś może to potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa może komuś najnowszy Asphalt 8 na miui 5.5.15 ?

U mnie wisi na początkowym logo gierki, jakiś tips by się przydał jak to ogarnąć by działało :)

Podnosiłem ten temat dawno, dla mnie też bolesna sprawa - chyba jedyna gierka, jaką męczyłem na telefonie. Od początku miui v6 tak jest i nikt nie wie dlaczego i jak to ogarnąć. Co ciekawe, nie na wszystkich urządzeniach jest ten problem. Ja mam mi3, a ktoś z mi3 też chyba meldował to samo. Tryb wydajny nic nie daje. Na AOSP od Ivana śmiga bez zarzutu.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...