Skocz do zawartości

MI3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


wchpikus

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiałem nad zakupem MI3, ale jednak chyba z tego zrezygnuję :D

Ja nie mam pojęcia jak Wy to nosicie.

Rozrysowałem na kartce w kratce prostokąt o wymiarach 144x73, i to przecież jest kolosalny prostokąt :D

Albo coś źle rozrysowałem, albo ten sprzęt jest "ooooogromny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ciężko byłoby się przyzwyczaić.. Ale to tylko z powodu takiego, że bardzo nie podobają mi się kanciaste telefony. Z resztą są chyba same zalety telefonów z zaokrąglonymi rogami. Także jak ja przeskoczę z 4.3' na 5' telefon, to MUST BE (już pomijając jakiekolwiek rozmiary) zaokrąglone rogi muszą być ;-)

Tapatalk User from Mi2s

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie nosisz rurek, a spodnie gdzie normalnie mieszczą się dłonie to bez problemu sobie poradzisz. Używam mojego Mi3 już prawie dwa tygodnie i tylko pierwsze wrażenie "WOW, ale on duży.." ale kwestia przyzwyczajenia. Tak jak przypuszczałem do kieszeni się mieści, w dłoni elegancko leży, a nawet bez problemu obsługuję go jedną dłonią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam, czy jest mozliwosc wyłaczenia w słowniku ( podczas pisania SMSa ) polskich znaków ? 

 

dokładnie chodzi mi o to ze pisząc jakiś wyraz słownik nie zmieniał mi na literki z "ogonkiem"

 

każde ś ć ż ó ł    itp strasznie wydłuża liczbe znaków w smsie, będąc w Polsce nie ma zbytnio z tym problemu ale teraz byłem na wczasach w Turcji ( nie UE ) a tam  SMS kosztuje 1 zł  : )

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
chciałem się przywitać jako przyszły właściciel mi3 :) Zamówiony w poniedziałek wieczorem, więc przy dobrych wiatrach może jutro przyjdzie chociaż na razie nadal nie otrzymałem numeru przesyłki. Mam nadzieje, że się nie zawiodę na nim i będzie mi dobrze służył. Ale, żeby post nie był bezsensowny to zapytam o coś co mnie zastanawia. Jak się powinno wymawiać xiaomi? ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory zamiast "szaomi" mówiłem "ziaomi" :)

 

Grot z miejsca zaopatrz się w dobry case + tempered glass :)

Co byś polecił? To jest ok?

 

http://allegro.pl/folia-szklo-imak-9h-0-3-mm-xiaomi-m3-mi3-i4680205593.html

 

Jaki case? Mam białą wersje, lubie białe telefony, więc chciałbym coś co mi nie zakryje całego ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamówiłem IMAK z tego samego linku co podałeś.

Jeśli chodzi o case'y to śledź w tym tygodniu dział giełda (koledzy szykują dostawę towaru). Ja poluję na jakiś silikon / bumper, którego krawędzie będą wystawać ponad ekran. Na allegro jak na razie lipa, na aliex można coś znaleźć. Od naszych dostawców będzie i tak zdecydowanie szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie pobierania z google play przez transmisje danych. Na wifi pobieram normalnie wszystkie aplikacje, ale jak mam włączoną transmisję to pobieranie nie idzie. Normalnie ładuje się sklep, śmigam po internecie, ale w google play klikam INSTAL, pojawia się pasek pobierania i cały czas jest ładowanie - tak jakby cały czas próbował rozpocząć pobieranie. Czy trzeba w opcjach coś ustawić, żeby pobierać nie przez wifi? Jak chcę zainstalować coś ze sklepu to wyskakuje mi powiadomienie, że plik duży i czy pobierać tylko przez wifi, odznaczam pobieranie przez wifi, zatwierdzam i d*pa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Trafiłem tutaj z android.pl Szukam dla siebie pierwszego smartfona do codziennego użytku i po tygodniu czytania różnych mądrości i zachwalania wszystkich "firmowych" najlepiej za 2-3 tys. Moje wymagania jako przyszłego użytkownika takiej zabawki są raczej niewielkie jednak wydając te kilkaset złotych chciałbym aby takie cacko przynajmniej chodziło płynnie i jakoś wyglądało.

Telefon głównie będę używał:

- 80% rozmowy

- sms nie piszę wogóle (nie chce mi się)

- 20% muzyka - radio + zdjęcia

- nie gram wogóle !! Ewentualnie z czasu może syn się dorwie ale to jest zupełnie zbędne

- z neta to 90% poczta z 10% z czasu do netu ale sporadycznie i raczej z braku laku.

Oczekuję:

- że będzie działał płynnie

- będzie dość dobrze grał muzycznie

- będzie elegancki i nie zbyt wielki

- niezły aparat

- dobra bateria

- dual sim

 

Jakoś nie koniecznie mam ciśnienie na Samsungi LG itp. Generalnie miałem mocne postanowienie zakupu dual sima najlepiej z kartą micrSD. Niestety zorientowałem się, że w kwocie do 1000zł albo w tych okolicach nie bardzo mam pole do popisu. Albo będą jakieś tańsze i słabe samsungowe duosy albo coś bardziej w okolicach 2000zł Zacząłem szukać innych możliwości. I zaraz trafiłem na dwie ciekawe chińskie firmy Jiayu oraz Xiaomi. Generalnie wydaje mi się, że Xiaomi jest ciekawszą propozycją. Mówię tutaj o modelu mi3 (mi2 już chyba nie kupię a mi4 jest za drogi) który strasznie mi się spodobał. Niestety brak karty oraz dual sima. No i oczywiście braku gwarancji i serwisu w kraju. Jiayu teoretycznie posiada wszystko co potrzebuję: duala, kartę, oficjalnego dystrybutora i serwis w kraju. Tam w grę wchodzi model g2f w naprawdę dobrych pieniądzach albo lepsza wersja g4s. Moim zdaniem Xiaomi jest lepszym wyborem jak chodzi o markę i jakość sprzętu - tak to odbieram.

 

Kilka pytań:

1. Miał ktoś do czynienia z Jiayu i jest w stanie porównać go do Xiaomi?

2. Czytałem, że są plany że w Polsce pojawi się oficjalny dystrybutor czy serwis, coś wiadomo o tym bliżej? Ewentualnie kiedy? Czy obecnie w kraju ktoś odpłatnie dokonuje napraw xiaomi?

3. Mam zamiar kupić go przez ibuygou.com czy nic nie zmieniło się w kwestii zakupów? Czyli kupuję płacąc paypalem z opcją wysyłki dhlem i za kilka dni powinienem mieć w domu nowe mi3 bez cła i vat?

4. Jakoś czytałem i nie pamiętam abym dokładnie doczytał: czy mi3 nie przegrzewa się i czy głośnik nie jest jakiś strasznie cichy albo nie trzeszczy? - pytam pod kątem rozmów.

5. Generalnie będę zadowolony z mi3?

 

Sorki, że deko przy długo i naprawdę liczę na waszą pomoc.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań:

1. Miał ktoś do czynienia z Jiayu i jest w stanie porównać go do Xiaomi?

2. Czytałem, że są plany że w Polsce pojawi się oficjalny dystrybutor czy serwis, coś wiadomo o tym bliżej? Ewentualnie kiedy? Czy obecnie w kraju ktoś odpłatnie dokonuje napraw xiaomi?

3. Mam zamiar kupić go przez ibuygou.com czy nic nie zmieniło się w kwestii zakupów? Czyli kupuję płacąc paypalem z opcją wysyłki dhlem i za kilka dni powinienem mieć w domu nowe mi3 bez cła i vat?

4. Jakoś czytałem i nie pamiętam abym dokładnie doczytał: czy mi3 nie przegrzewa się i czy głośnik nie jest jakiś strasznie cichy albo nie trzeszczy? - pytam pod kątem rozmów.

5. Generalnie będę zadowolony z mi3?

 

Sorki, że deko przy długo i naprawdę liczę na waszą pomoc.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Czołem!

 

ad.2. Serwis w Polsce już jest. Ale na naprawy gwarancyjne, musisz odesłać do Chin. W Polsce naprawią Ci odpłatnie, jeśli coś naknocisz z własnej winy (nie bedzie to wadą ukrytą sprzętu),

ad.3. Nic się nie zmieniło. Poczytaj na forum w dziale Zakupy. Będziesz na bieżąco.

ad.4. Rozmowy czyste, głośne i bez zastrzeżeń. Telefon ciut się grzeje, przy grach. Ale bez przesady.

ad.5. Gdy zmieniałem fona, też miałem taki dylemat jak Ty. Kolega polecił mi Xiaomi. Najpierw się uśmiałem, potem zacząłem czytać i czytać. Potem zamówiłem i teraz wiem, że nie będę (jak na razie) kupował innego sprzętu niż Xiaomi. Jestem bardzo zadowolony. To co mi się podoba to możliwość personalizacji. Pamiętaj, szukasz poręcznego urządzenia. Mi3 takim z pewnością nie jest (subiektywne odczucie). 

Edytowane przez t.bone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Miał ktoś do czynienia z Jiayu i jest w stanie porównać go do Xiaomi?

-hmm, nie mialem go w rekach, ale wydaje sie takim tanszym zamiennikiem, po prostu kiczowaty w stosunku so siomi. xiaomi to pewna firma.i to odarzu odpowiedz na 2gie pytanie (gwarancja w polsce) poczytaj to:

http://miuipolska.pl/polski-serwis-xiaomi-z-ibuygou-com/ 

2. Czytałem, że są plany że w Polsce pojawi się oficjalny dystrybutor czy serwis, coś wiadomo o tym bliżej? Ewentualnie kiedy? Czy obecnie w kraju ktoś odpłatnie dokonuje napraw xiaomi?

-patrz wyzej.

3. Mam zamiar kupić go przez ibuygou.com czy nic nie zmieniło się w kwestii zakupów? Czyli kupuję płacąc paypalem z opcją wysyłki dhlem i za kilka dni powinienem mieć w domu nowe mi3 bez cła i vat?

-najlepeiej dla pewnosci napisac do nich maila, ze chcesz jako "gift". cos ostatnio czytalem, ze holenderska poczta sie juz nie da, ale z dhlem nie powinno byc problemu.

4. Jakoś czytałem i nie pamiętam abym dokładnie doczytał: czy mi3 nie przegrzewa się i czy głośnik nie jest jakiś strasznie cichy albo nie trzeszczy? - pytam pod kątem rozmów.

-kazdy smartfon sie grzeje. tego nie unikniesz. ostatnio rozmwialem przez pare godzin i tylko troche sie nagrzal. tylko przy wydajniejszych grach troche sie grzeje. cieplo w lapki :). nie trzeszczy.

5. Generalnie będę zadowolony z mi3?

mi3 jest generalnie duzy i kanciasty. 5 cali to nie malo. trzeba sie przyzwyczaic, a trudne to nie jest. jak nie chcesz duzego telefonu to nie jest on dla Ciebie. ja jestem bardzo zadowolony. nie warto doplacac do mi4. 
 
dla mnie siomi to swietna i duzo tansza alternatywa dla szajsungow i innych aplow. polecam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Krótkie pytanie.

Czy można zamrozić niepotrzebne apki, bez konieczności instalowania greenify? Przykład: korzystam z Mx player, a w tle pracuje apka miui wideo. Chce zoptymalizować zużycie baterii oraz pamięci.

Wysłane z mojego MI 3W

Edytowane przez t.bone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tędy droga. MiuiVideo nie chodzi w tle bo gdyby tak było to by na raz film by odtwarzany przez dwa playery.

Po prostu jest usługa która jest powiązana z miui video np. odpalasz filmy z galerii video albo kodek jest dostarczany przez apkę miui.

Poza tym gdzie tu optymalizacja skoro odtwarzasz film w mx player to system bierze na to powiedzmy 99% zasobów. Wyłączenie (zakładając, że to możliwe) apki w tle nic nie da.

Tak jakbyś chciał zmniejszyć przepływ wody w dużym strumieniu robiąc ręcznie w ziemi oddzielny kanalik łopatką...

 

Najwięcej na baterię robi synchro poczty (ja zmieniłem testowo na myMail i jest mniej wakelocków), lokalizacja, BT.

Możesz zwiększyć odstęp czasu między synchronizacjami apek. Wyłącz też co się da w Panelu sterowania: w sensie aktualizację wirusów, plików do czyszczenia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...