Skocz do zawartości

MI3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


wchpikus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzis odbieram nowy telefon mi3, mam kilka pytan.

Czytalem forum i chcialbym zmienic rom, ale mam pytanie o gps.

Czy dziala on u nas poprawnie?

Wiem ze np Lenovo z Chin nie ma listy satelit i trzeba wgrywac, czy Xiaomi ma tak samo?

Czy polska wersja rom jest stabilna tak jak orginal?, widze ze ludzie maja jakies problemy,szkoda by bylo:)

// Edit

Wątek będzie pełnił funkcję pytań ogólnych, dotyczących MI3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem ostatnio pierwszy raz GPS w programie do biegania STRAVA i szybkość z jaką znalazł satelity była jak najbardziej OK, przez 11km biegu po mieście nie miał żadnego problemu z utrzymaniem sygnału, i to wszystko na poprzednim ROM-ie z Miui Polska

-- 29 mar 2014, o 12:34 --

Aha już trzeci raz aktualizuję ROM i nie mam problemów, oprócz niedawnego trzy-czterokrotnego znikania sygnału sieci, ale zastanawiam się teraz czy to po prostu nie była wina sieci, bo od 22 marca nie miałem już tego typu zdarzeń, z moich obserwacji to trzeba się pobawić z planami zasilania, bo fabryczne ustawienia wyłączają niepotrzebnie aplikację (czyszczenie) oraz sieć (Wi-Fi, 3G) po upływie określonego czasu bezczynności, oraz słabo działa GG ( ale tylko oryginalna aplikacja). W razie czego pisz na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi prawie w ogóle nie znajduje satelit, ale będąc w pomieszczeniu. Na zewnątrz też próbowałem kilka razy wykryć swoją lokalizację i nic. A gdy niebo jest zachmurzone to wtedy chyba wychodzi na to samo jakby się było w pomieszczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz sprawdzę na GPS test jak to jest w pomieszczeniu przy oknie

-- 29 mar 2014, o 13:13 --

U mnie po 3 sekundach od włączenia GPS Test status GPS On na zielono, widzi (view) 14 satelit używa (In use ) 8, wszystkie lokalizacyjne opcje włączone, test wykonany przy zamkniętym oknie w pomieszczeniu na pierwszym piętrze a w okolicy same 10-piętrowe bloki, na zewnątrz pochmurno i częściowo zamglone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamin wgram polski rom, czy nie macie problemow z szybciej rozladowujaca sie bateria?

Obawiam sie ze szybciej padnie, ale to tylko obawa.

Slyszalem ze poprawione romy tak maja, nie wiem czemu.

Drugie pytanie, czy rom polski jest zrootowany?

Czy mozna powywalac co niektore aplikacje, ktorych sie nie chce?

Np facebook czy inne pierdoly...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na oryginalnym bo od razu spolszczyłem ale generalnie i tak jeśli użytkujesz telefon do różnych rzeczy to czeka cię codziennie ładowanie. Ja nie zwracam uwagi czy wytrzyma mi godzinę więcej czy mniej.

Telefon jest zrootowany ale trzeba włączyć uprawnienia root

Czy można usunąć pewnie tak ale ja nie próbowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamin wgram polski rom, czy nie macie problemow z szybciej rozladowujaca sie bateria?

Obawiam sie ze szybciej padnie, ale to tylko obawa.

Slyszalem ze poprawione romy tak maja, nie wiem czemu.

Drugie pytanie, czy rom polski jest zrootowany?

Czy mozna powywalac co niektore aplikacje, ktorych sie nie chce?

Np facebook czy inne pierdoly...

A od kiedy facebook jest instalowany w MI3?

I pisałeś że naciskasz Home to odpala się Google? No to ciekawe, tak robi rom aosp a nie MIUI.

Można wiedzieć jaki masz faktycznie telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli dostał najnowsze stable 10.0 od MIUI to pewnie oryginalny.

Jednak ten FB nie może tam być fabrycznie. Przyznaj się, masz telefon z aliexpress? Sprawdzałeś telefon pod kątem oryginalności?

Wgrałeś już MIUIPolska? Jeśli tak to masz oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozesz wytlumaczyc?

jaki kod zdrapka?

a to drugie?

Cos w pudelku powinno byc, szczerze nie patrzylem...

-- 30 mar 2014, o 08:47 --

padam nr seryjny, mozesz sprawdzic?

579700051628 300 16G

-- 30 mar 2014, o 08:57 --

ze strony:

http://order.xiaomi.com/service/imei

po wpisanu imei i seriala

mam to:

这是一台小米手機3 WCDMA/GSM 16GB 星空灰

收货地区:台灣 新北市

下单时间:2014-03-19 12:05:54

如上述收货信息与您的个人信息不符,请确认是否为官方渠道所购买。

IMEI、S/N号查到的信息意味着什么

我们提供部分手机订单信息供您核对,请确认您的下单时间以及收货地区

每个IMEI、S/N号码组合唯一对应一台手机,且仅为您拥有。

若您在非官方渠道购买的此手机且质疑其真伪,建议您去当地小米之家或授权维修网点进行二次确认。

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google tłumacz:

To proso telefon 3 WCDMA / GSM 16GB szare niebo

Odbieranie Powierzchnia: New Taipei City Tajwan

Zamówienie Czas :2014-03-19 12:05:54

Jak opisano informacje odbierania nie zgadza się z danymi osobowymi, należy potwierdzić, czy oficjalne kanały sprzedaży.

IMEI, ilość S / N, co oznacza się w informacji

Oferujemy informacje o sprawdzenie zamówień telefonicznych, proszę potwierdzić swój czas zamówienia i obszar odbiorczej

Każdy IMEI, numer S / N odpowiada unikalnemu połączeniu telefonu komórkowego, a tylko masz.

Jeśli kupisz ten telefon nieoficjalne kanały, i zakwestionował jego autentyczności, zalecane jest, aby udać się do lokalnego prosa domu lub autoryzowanych warsztatów naprawczych dla wtórnego potwierdzenia.

______________________________________________________________________________

zdrap kod ze zdrapki i po tym kodzie sprawdz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok podlaczylem do usb do kompa, niestety mam xp i system widzi tylko jakis nowy cd-rom z aplikacja xiaomi..odpalilem aplikacje ale jest po chinsku:)

jak go przelaczyc na storage usb?

-- 30 mar 2014, o 10:44 --

Ok, wgralem polska wersje, ale jest male ale.

Nie mialem dwoch systemow..nie mialem wyboru 1 lub 2, wiec czy ten telefon ma 2 czy jeden system?

Uruchomil sie na polskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz aktualizować drugi raz, nawet na początku. Wgrałeś MIUIPolska, masz polski, masz oryginalny telefon. Tyle.

Za tydzień wejdziesz w Aktualizacje i wybierzesz pobrany rom albo poczekasz na OTA - wtedy samo się ściągnie.

Od razu wspomnę jeszcze o jednym (mimo, że jest to wyraźnie napisane na stronie ale...) jak poczytasz forum i zauważysz, że ludzie piszą coś o WSM. Nie dotykaj tego na MI3 bo nie działa a narobisz sobie problemu jak spróbujesz zainstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OTA "over the air", czyli aktualizacja "w locie". Aktualizujesz system bezpośrednio z netu, bez podłączania USB, BT, czy wyciągania karty SD. Aktualizacje OTA przeważnie mają dużo mniejszy rozmiar(MB).

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...