Skocz do zawartości

MI3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


wchpikus

Rekomendowane odpowiedzi

No "CE" to akurat nie jest wymysł XFC. To oznaczenie certyfikatu Unii Europejskiej odnoszące się zdaje się do zgodności z normami ochrony środowiska, także... ;)

A z etui czy "plecków" nie korzystałem i nie będę korzystał. To subiektywne, owszem, ale jak dla mnie telefon brzydko w tym wygląda. :)

Trudno... Mam nadzieję, że tylko z tego napisu zlezie farba i wtedy będzie srebrny napis. Trzeba z tym jakoś żyć... ;)

Edytowane przez mrosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, co to jest CE. Chodzi mi o to, że sprzęt sprowadzany bezpośrednio z Chin nie ma tego oznaczenia, bo nie ma certyfikatu (bo i po co, skoro nie ma dystrybucji w UE). Zresztą druga kwestia, czy sprzęt z XFS rzeczywiście ma ten certyfikat, czy to tylko taka naklejka, ale to akurat mnie kompletnie nie obchodzi :cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CE - oznacza nic innego, że dany produkt/rzecz spełnia określone normy / dyrektywy. Bez papieru do tego, tzw. deklaracji zgodności (declaration of confirmity), każdy może sobie naklejać CE, ale nie będzie to miało odniesienia do tego czy spełnia ww. wymagania.

 

ps, Niektórzy żartobliwie rozszyfrowują skrót CE jako China Export.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CE - oznacza nic innego, że dany produkt/rzecz spełnia określone normy / dyrektywy. Bez papieru do tego, tzw. deklaracji zgodności (declaration of confirmity), każdy może sobie naklejać CE, ale nie będzie to miało odniesienia do tego czy spełnia ww. wymagania.

ps, Niektórzy żartobliwie rozszyfrowują skrót CE jako China Export.

Jeśli CE jest oznaczeniem certyfikacji europejskiej, to litera C po odbiciu lustrzanym tworząc okrąg musi się zetknąć z literą E, ale nie nachodzić na nią. Jeśli tak nie jest to wtedy oznacza China Export.

Tapnięte z Xiaomi MI3W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak koniecznie załóż aluminiowe plecki, a niedługo potem napiszesz pierdylion postów z płaczem: dlaczego mam słaby sygnał, nie łączy mi wi-fi i takie tam inne  :mrgreen:

Alu świetnie się sprawuje w roli "wygłuszacza"  :mrgreen:

No domyślam się, że o to chodziło. Szkoda, że nie zrobili czegoś w zamian o zbliżonym designie z materiałów "niewygłuszających", bo żadne silikony, flipcase'y i temu podobne, nie dorównują temu oryginalnemu z alu pod względem estetycznym. Chyba pozostaje tylko Nillkin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Nilkina Frosted Shield. Taki jak tu, czarny:

 

http://www.aliexpress.com/store/product/Nillkin-Super-Frosted-Shield-Hard-Case-for-xiaomi-m3-Mobile-Phone-Plastic-Back-Cover-Black-Red/311331_1608192409.html

 

Polecam. Może nie chroni przed upadkiem, ale wygląda bardzo elegancko i dobrze się trzyma w dłoni. Polecam. Na allegro można kupić za 30 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak zachwalacie - "plecki" zamówione :) A jeśli chodzi o ekran, to preferuję tylko mat. Może nie wygląda zbyt atrakcyjnie, ale w tym wypadku nie ma to znaczenia, ma tylko spełniać swoją funkcję.

 

Żeby za bardzo nie robić offtopa - czy te "dwa systemy" na Mi3 nie mogą mieć identycznej wersji? Telefon dostałem z MIUI v5 4.7.18, zrobiłem aktualizację do 4.8.22 i nowy system śmigał, przełączam na stary i mam co chwilę błąd "systemui" został zatrzymany. Zrobiłem jeszcze raz aktualizację, stary system po aktualizacji do 4.8.22 wrócił do życia, przełączam na ten drugi i co? "systemui" został zatrzymany. Czy nie ma możliwości, żeby jednocześnie obydwa systemy były w pełni sprawne? Czy może jednak muszą mieć różne wersje? Ale sądząc po pierwszym przypadku (system1 4.7.18 + system2 4.8.22) nie zadziałało. A może muszą różnić się od siebie tylko jedną, kolejną wersją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkoro z moich znajomych w ogóle nie zauważało kiedy miałem założonego Nilkina w kolorze czarnym- myśleli, że to obudowa telefonu, bo nie pogrubia ona w widoczny sposób. Oryginalny silikon jest widoczny ale uchwyt telefonu i jego ochrona zwiększa się parokrotnie.

Każdy ma swoje preferencje co do noszenia słuchawki i każdy musi sobie wybrać to co dla niego jest najodpowiedniejsze.

Ja osobiście uważam, że zakładanie "pancernych" etui jest nie dla mnie ale nie twierdzę, że to niedopuszczalne czy "fuj", chcą to noszą pomimo, że telefonu nie widać ale to ich wybór.

Powtarzam- każdy jest inny a wielu nauczy się na błędach i naprawach swojego fona, co jest dopuszczalne dla nich  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, dlaczego w najnowszej wersji oprogramowania na xiaomi mi3 nie pokazuje mi powiadomień zw snapchata, instagrama itp? Mimo że mam to ustawione w aplikacjach i samym telefonie. Pozdrawiam;)

Witam, mam pytanie, dlaczego w najnowszej wersji oprogramowania na xiaomi mi3 nie pokazuje mi powiadomień zw snapchata, instagrama itp? Mimo że mam to ustawione w aplikacjach i samym telefonie. Pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jako iż przymierza się do zakupu jakiegoś nowego fina swą uwagę skierowanej na xiaomi. I mam tutaj kilka pytań odnośnie modelu mi3.

Chce kupić z europejskiego iboygou. I mam pytanie co tak naprawdę  znajdę w pudełku? A konkretnie:

- jaka to ma wersje androida?

- jaka ma wersje miui?

- ma język polski?

- czy ma gappsy?

 

Druga sprawa - niezależnie od tego co znajdę w pudelku:

 - do jakich wersji androida i miui mogę to upgradowac? chodzi o "oficjalne" i stabilne. Najlepiej OTA.

Nie kupuje zabawki ale narzędzie i nie chce się bawić w jakieś cudownie z softem, żonglowanie romami ect.

Za stary jestem na takie zabawy :)

Ma działać, nie sprawiać problemów i tyle.

 

Pytanie bardziej ogólne ale podstawowe. Jak xiaomi obsługuje konta exchange?

Kontakty, kalendarz, poczta - to wszystko ma być z exchange a nie gugla.

da rade?

 

 

Pzdr krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z uwagi na atrakcyjną cenę także przymierzam się do mi3, w związku z tym mam kilka pytań. Jak sprawuje się GPS? Czytałem, że były z nim problemy. Interesuje mnie także kwestia jakości rozmów i zasięgu (w końcu to telefon). Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jako iż przymierza się do zakupu jakiegoś nowego fina swą uwagę skierowanej na xiaomi. I mam tutaj kilka pytań odnośnie modelu mi3.

Chce kupić z europejskiego iboygou. I mam pytanie co tak naprawdę  znajdę w pudełku? A konkretnie:

Raczej chińskiego. Sklep jest w Shenzen.

 

- jaka to ma wersje androida?

4.4 ale nie ma to większego znaczenia.

 

- jaka ma wersje miui?

v5/v6 - jest tu dowolność.

 

- ma język polski?

Tak.

 

- czy ma gappsy?

Oczywiście.

 

- do jakich wersji androida i miui mogę to upgradowac? chodzi o "oficjalne" i stabilne

Do żadnych. MI3 jest obecnie na 4.4.4. Więcej nie ma.

Jest stabilna v5, v6 i dev v6. Wszystko na miuipolska, dział download, FAQ, instrukcje itp itd...

 

 Najlepiej OTA

Nie ma ota.

 

Jak xiaomi obsługuje konta exchange?

Tego nie wiem, chyba tak. Ale nic nie stoi na przeszkodzie by mieć dowolną inną aplikację z Google Play. To przecież Android.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ładowania bezprzewodowego nie ma. Kiedyś znalazłem coś takiego https://www.facebook.com/MiuiCzechSlovakXiaomi/posts/10152284167068959ale trzeba ściągać obudowę, więc gra raczej nie warta świeczki.

 

Co do zamrażania apek, to chyba w MIUI nic takiego nie ma. Pozostaje instalacja np. Titanium Backup, lub czegoś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że te co wymieniłeś możesz spokojnie zamrozić, chyba żadna z nich nie jest niezbędna do prawidłowego działania systemu. Też mam zamrożoną Muzykę, bo używam PowerAMP'a. Dodatkowo irytowało mnie powiadomienie o zmianie karty SIM po starcie systemu, więc zamroziłem Usługi Xiaomi. Ponadto jeszcze parę innych (MiKey, Pogodę, NFC) i system działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...