Skocz do zawartości

REDMI 3S jako odtwarzacz filmów


yarbin

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem, w związku z brakiem Smart TV i aktualzacji dla odtwarzacza BD coraz częściej mam zagwozdkę jak odtworzyć na TV pobrane filmy i seriale.

Czy Redmi 3S z zainstalowanym VLC playerem + jakiś dongle, np chromecast to dobry pomysł?

I czy da się podłączyć do telefonu dysk przenośny po USB, czy trzeba korzystać jedynie z karty pamięci + wbudowanej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, yarbin napisał:

Czy Redmi 3S z zainstalowanym VLC playerem + jakiś dongle, np chromecast to dobry pomysł?

I czy da się podłączyć do telefonu dysk przenośny po USB, czy trzeba korzystać jedynie z karty pamięci + wbudowanej?

Da się, ja kupiłem jakiś ezcast i w trybie mirror ekranu możesz odtwarzać wszystko co masz na ekranie, może być z pamięci albo czegokolwiek podpiętego pod USB OTG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, yarbin napisał:

Czyli taki kabel będzie mi potrzebny: klik ?

Czy w praktyce nie ma problemu z odtwarzaniem filmów w 720/1080p z napisami?

Nie ma bo wysyła do telewizora kopię ekranu. Tak taki kabelek, albo na przykład pendrive z dwoma wtyczkami, dużą i mikro USB. Taki pendrive to w sumie bardzo wygodna opcja, używam na codzień to przenoszenia różnych rzeczy z komputera do telefonu i w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja testowałem ostatnio podczas wyjazdu narciarskiego oryginalny Miracast Microsoftu należący do mojego kolegi, który ma Lumię. Wyglądał jak duży pendrive, wkładało się go do gniazda HDMI telewizora a wystający z niego kabelek USB do wolnego gniazda USB, też w telewizorze. Kabelek USB służył jako zasilanie.

Telefon łączy się z tym ustrojstwem bezprzewodowo spod menu Ustawienia -> Sieci Zwykłe i Bezprzewodowe -> ...więcej -> Ekran Bezprzewodowy. Nawiązanie połączenia potrafi zakłócić istniejące połączenie telefonu Wi-Fi z routerem, trzeba wówczas z routerem WiFi połączyć się ponownie. Równocześnie można połączyć się po Bluetooth np. z soundbarem albo sprzętem audio.

Początkowo oglądaliśmy zrobione telefonem filmy 1080p/30fps, a jak okazało się, że można i streamować obraz na telewizor i jednocześnie grzebać w necie - co sie dało.

Obraz się nie zacina, jest w full HD, naprawdę szok. Odtwarzaliśmy też filmy 1080p z napisami przy pomocy MxPlayer - również płynnie i bez zacięć.

Ponieważ połączenie jest bezprzewodowe telefon może być równocześnie podłączony do ładowarki.  

 

2. Padło pytanie o podłączenie dysku do telefonu. Testowałem dysk 2,5'' od laptopa, w obudowie z USB i nie było problemu - telefon obsługiwał go nawet przy braku zewnętrznego zasilania, z samej baterii.

 

Używam Redmi 3s 3/32GB od września 2016 i tak jak na ogół telefony z czasem coraz bardziej mnie wkurzały przy tym nieustannie opada mi kopara.

Sprzęt jest naprawdę nie z tej ziemi, potrafi wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...