Daviteusz

[7.1.2][OFICJALNY] LineageOS 14.1

Recommended Posts

Jak zmienić dzwonek telefonu na customowy. Nigdzie nie mogę znaleźć takiej opcji. Gdy ustawiam przez program Rocket Player, to nie chce wejść. 

Jak sprawuje się ROM po ostatnich aktualizacjach? Będzie dobry jako daily ? Głównie chodzi mi o to żeby bateria trzymała podobnie jak na miui7 (około 3 dni u mnie) a nie tak jak miui 8 (ledwo 24h). 

Nie wiecie jak wyłączyć drugą kartę tak jak miało miejsce na miui ?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Dnia 27.08.2017 o 12:11, mariusz.ur napisał:

Na wersji z 23.08 nie działają mi dane mobilne . To samo po instalacji na czysto . 

Ja mam Kate i wszystko działa tylko modem instalowałem z ostatniego stable miui:). Na najnowszym miui polska coś bateria szybko padała. 

Poradziłem sobie , zainstalowałem ostatnie miui dev i potem najnowszy los . Nie wiem co było powodem tego problemu . Napewno nie firmware bo na wcześniejszym wydaniu działało .

• Like 1

Witam,mam pytanie czy w tym romie jest zabezpieczenie ekranu przed odblokowaniem w kieszeni tak jak w muiu? bo ja nie mogę znaleźć

Hej

mam problem z polaczeniem bt miedzy zegarkiem skmei 1250 poprzez aplikacje "sports+". zegarek sparowany i polaczony manualnie dziala ale po jakims czasie sie rozlącza i nie moze polączyć samo znowu. to samo jak odejdę od komórki i wrócę to już nie łączy samo. Tak jakby coś z bt było uwalone. Na MIUI najnowszym to samo było dlatego zainstalowałem LOS ale tutaj ten sam błąd... na Huawei p8lite wszystko działa bezproblemowo. Czy jakieś propozycje rozwiązania problemu ?

Dnia 24.08.2017 o 14:45, Demon3 napisał:

Ja akurat na daily polecam ViperOS, spokojnie wytrzymuje na baterii 2 dni :) 

Rozumiem że dalej masz ViperOS i według ciebie najlepszy jest? Obecnie mam miui 9 7.8.31 closed beta i zastanawiam się nad customem który będzie w pełni sprawny, stabilny i nic się nie wysypuje. Do tego żeby jeszcze bateria ciut lepiej działała. Miui 9 zapowiada się lepiej ale jeszcze z miesiąc trzeba chyba poczekać na coś fajnego. Co polecisz i ewentualnie jak zainstalować żeby było dobrze?

Dnia 3.09.2017 o 23:35, Pawel978 napisał:

Rozumiem że dalej masz ViperOS i według ciebie najlepszy jest? Obecnie mam miui 9 7.8.31 closed beta i zastanawiam się nad customem który będzie w pełni sprawny, stabilny i nic się nie wysypuje. Do tego żeby jeszcze bateria ciut lepiej działała. Miui 9 zapowiada się lepiej ale jeszcze z miesiąc trzeba chyba poczekać na coś fajnego. Co polecisz i ewentualnie jak zainstalować żeby było dobrze?

Testowałem wiele custome rom'ów. Ale najbardziej do gustu przypadł mi viperos, wiadomo są gusta i guściki. Przy cięzkim używaniu bateria mi pada po 1,5 dnia, przy normalnym wytrzymuje do 2 dni. Jeszcze do tej pory nic mi się w nim nie wysypało a siedzę na nim ponad miesiąc, adaway działa bez problemu tak samo jak np dolby atmos i inne dodatki. ViperOs jest oparty na LineageOS'ie s tego co zauważyłem tyle że ma sporo więcej ustawień :) a no i obsługuje motywy substratum.

A żeby bateria ci lepiej trzymała trzeba będzie chyba powrócić do miui7 :( sam miałem jakiś czas temu taki zamiar,bo gdy używałem romu dev 6.4.14 bateria wytrzymywała mi spokojnie 2-3 dni i prawie 9h sot, ale tem rom jest znacznie stabilniejszy także zrezygnowałem :)

Dnia 3.09.2017 o 23:35, Pawel978 napisał:

Co polecisz i ewentualnie jak zainstalować żeby było dobrze?

Tutaj masz cały tutek, sam z niego korzystałem i lepiej nie jestem w stanie ci odpowiedzieć :) zwłaszcza najlepiej widać na filmie co i jak

https://miuipolska.pl/forum/topic/9218-odblokowywanie-bootloadera-w-urządzeniach-xiaomi-poradnik/

Jak już wrzucisz twrp to idzie z górki.

ViperOS dla KENZO https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/rom-viperos-t3613688

Osobiście nie instalowałem tylko pozycji "Latest firmware" bo przesiadałem się z najnowszej (najgorszej) wersji miui 7.7.20. więc nie widziałem takiej potrzeby :)

A tak poza tematem, miui 9 ma już profile baterii jak to było w miui 7 ? :)

Edited by Demon3

Dnia 5.09.2017 o 05:00, Demon3 napisał:

A tak poza tematem, miui 9 ma już profile baterii jak to było w miui 7 ? :)

Dzięki :) miui 9 póki co to nie różni się od miui 8 ostatniego praktycznie niczym, ciut szybszy jest ale zupełnie nic więcej.

Edited by mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post...?

@Demon3

Mam pytanie odnośnie ViperOS - jest możliwość ustawienia osobnych dzwonków w przypadku użycia DualSIM? LOS14.1 oraz RR niestety tego nie obsługują...

Mam zainstalowane lineage os na moim Redmi note 3 pro 2GB
Ciągle użeram się z brakiem pamięci RAM (Wykorzystanie sięga 1.8GB z 1.8GB)
Mało trzyma na baterii i są problemy że czasami potrafi się ostro przyciąć i nie idzie nic zrobić.
Przesiadłem się z MIUI bo mi ciągle apki w tle wywalało. Tutaj już się tak nie dzieje ale za to mam problemy podane powyżej.
Instalowałem normalnie (wipe i potem plik zip razem z gapps)

Ja mam najnowsze Lineage OS 14.1 i mam ciągle ten sam problem. Jak bateria spadnie do przedziału 40% - 10% to w pewnym momencie spada do 0% i jest wyłącznie telefonu

Witam. Wybaczcie, że pytam, ale nie udało mi się odnaleźć odpowiedzi a właściwie to pierwszy raz myślę nad przesiadką z Miui. Mogę normalnie go zainstalować na Redmi Note 3 SE i będzie wszystko działało? Głównie Romy wychodzą na Kenzo. adrian72411 napisał coś o wgraniu modemu. Z góry dziękuję za pomoc