Skocz do zawartości

Nasze poprzednie telefony


santos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, taki luźny wątek zakładam i zapraszam do dyskusji w temacie "Telefony których używaliśmy dawniej i komentarze/ spostrzeżenia/ ciekawostki z tym związane".

Co do mnie to troszkę tego było a przedstawia się tak:

Alcatel 302 -> Motorola Startac -> Nokia 3310 -> Motorola V50 -> Nokia 6310i -> Motorola RAZR V3 -> Nokia 6020 -> Samsung D900i -> Nokia 8900 Luna -> Blackberry 9300 Curve 3G -> HTC Desire Z -> Blackberry 9700 Bold -> Samsung Solid B2710 -> Kruger&Matz Soul -> HTC Sensation -> Huawei P8 Lite -> HTC One X -> Xiaomi Mi3 -> Xiaomi Redmi Pro

Są to telefony które użytkowałem. Takich które oglądałem, miałem w ręku czy bawiłem się jest ze trzy razy tyle. Z moich, w ciekawy sposób wspominam:

- Nokia 631o i - z przyczyn zapewne wszystkim znanych, 2-3 tygodnie na jednym ładowaniu hehe

- Motorola V3 - ciekawy design, niezwykle innowacyjny i ekstrawagancki jak na czasy w których miał premierę. Do tego przyjemny dla oka interfejs.

- BB Bold 97oo - naprawdę porządny sprzęt, RIM pokazał że nie dawał porywać się światowym modom i robił swoje- coś całkiem innego niż reszta- a robił to doskonale. Fajnie toto pracowało, z obsługą nie było problemów, miało ciekawe rozwiązania niespotykane u konkurencji a i wyglądało estetycznie i było porządnie zbudowane.

- Samsung Solid B2710 - miałem jako służbowy. Telefon pancerny, nie do zajechania. Można było używać jako klina pod koło (jestem z zawodu kierowcą) lub do samoobrony ale w takim wypadku lepiej było mieć dobrego adwokata "dlaczego zabiłeś broniąc się?" hehe

- Kruger&Matz Soul- uwcześnie najwyższy model z półki Krugera. Nowy w RTVEuroAGD kosztował mnie 6oo ziko (jakoś chyba wiosna 2o14). Kupiłem w zasadzie na "ryzyk-fizyk, zobaczymy czym ta kaczka wodę pije". Po dosyć długim czasie używania byłem mile zaskoczony że telefon tak budżetowy i tak mało znanej firmy może tak fajnie działać. Nie miałem z nim większych problemów i dopóki go nie sprzedałem chodził jak należy. Zasadniczo to dzięki temu telefonowi stałem się późniejszym posiadaczem Xiaomi. Będąc zadowolonym użytkownikiem stwierdziłem że skoro tak tanie może być tak dobre to ja nie chcę już nic markowego. Później jak znów szukałem czegoś z budżetowców to natrafiłem na Xiaomi i tak wyszło hehe

- HTC One X - do dziś chyba nic nie przebiło tego modelu w jakości odtwarzanej muzyki. HTC ze swoim Beats Audio pozamiatał.

- HTC Desire Z - na koniec zostawiłem tel który najcieplej wspominam i z którym wiążę największy sentyment. Był to mój pierwszy typowy smartfon, który zadziwiał mnie swoimi możliwościami, funkcjonalnością, ekranem (ówcześnie naprawdę robił wrażenie) i solidnością wykonania tej wysuwanej klawiatury. Największe wrażenie zrobiła na mnie nakładka HTC Sense (bodajże 2 albo 3 w nim była). Wygląd jej interfejsu osobiście do dzisiaj uważam za niedościgniony przez nikogo. MIUI owszem, jest daleko funkcjonalniejsze, przyjazne, konfigurowalne, ma w sobie mnóstwo funkcji i jeszcze więcej zalet ale wyglądem po mojemu z HTC Sense 3 przegrywa (dlatego w miarę możliwości mój Redmi Pro jest upodobniony do Sense motywem).

- Xiaomi Mi3 - pierwszy Xiaomi, pierwsza styczność z MIUI i postanowienie że z pewnością przez bardzo długi czas (jeśli wogóle) nie popatrzę w stronę innych marek. Zero problemów mimo że Mi3 kupiłem już używany. Działa do dziś i służy jako zastępczy/ zapasowy w domu. Z niego przesiadka na Redmi Pro i również ogólne zadowolenie.

Zapraszam Was do podzielenia się własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami bo jak sami widzimy technologia idzie do przodu bardzo szybko i niedługo o starych poczciwych nokiach czy pierwszych tel z wbudowanym aparatem VGA już nie będziemy wogóle pamiętać. A może mieliście (nie)przyjemność używać czegoś całkowicie nietuzinkowego o czym prawie nikt nie słyszał? Np taki Startac jako jeden z pierwszych telefonów komórkowych poza dzwonieniem i sms nie miał praktycznie nic hehe, no może budzik chociaż nawet tego pewien nie jestem a pamięć zawodzi.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jezu... kto by to spamiętał...

Sony Ericsson K750 -> Nokia Xpress Music 5310 -> Samsung GT-C6112 ->Samsung Wave 533 -> Sony Xperia J -> Sony Xperia L -> Xiaomi Redmi 2 -> Xiaomi Mi4 -> Xiaomi Mi5

1. Sony Erixsson K750, zwykły telefon, który dziecko dostało jako swój pierwszy od rodziców :D. Dzwonił, wytrzymywał tydzień na ładowaniu, miał gierki, czego dziecko więcej potrzebowało? :D

2.Xpress Music 5310 -> To był telefon, człowiek się jarał bocznymi klawiszami multimedialnymi :D.

3. Samsung GT-C6112-> Przeklinałem ten telefon w cholerę... Slide się co chwile zacinał, telefon łapał zwiechy, a już wtedy serwis Samsunga był legendarny...

4. Samsung Wave 533 -> I znowu się dałem ponieść "modzie", wszyscy krzyczeli "kupuj samsunga", no to znowu kupiłem... Slide już działał poprawnie, ale ten telefon to była "ślepa uliczka", wielka i głośno chwalona "bada" od Samsunga po prostu wymarła, sam telefon działa do dziś, ale jakoś dobrze to ja go nie wspominam... To był fajny telefon, jak ktoś się bał kupić dotykowca 100% (rozsuwana klawiatura QWERTY).

5. Sony Xperia J -> Uh... Farta do wyborów telefonu to ja nie miałem... Miesiąc o wylądował z rozwaloną płytą na gwarancji, potem się go praktycznie używać nie dało, zwiechy, nic nie chodziło jak trzeba... ale przynajmniej był duży, ładny, szkoda tylko, że dość drogi jak na tamte standardy...

6. Sony Xperia L -> Chyba 1 Soniak z jakiego byłem zadowolony, działał płynnie, sprawnie, a co lepsze wyrwałem go jako "używany" (przez tydzień) za grosze, więc nawet szkoda nie było wymieniać :D.

7. Redmi 2 -> Nie powiem, co się naszukałem, naczytałem i stresu przy zakupie najadłem to się w głowie nie mieści :D. Pierwszy Chińczyk, kupiony w sumie przez przypadek, szukałem po allegro czegoś na wymiankę Xperi L, miała być Moto G, ale znalazłem Redmi 2 i... kupiłem :D. Działał sprawnie, mimo swojego 1Gb ram (co się później okazało, ze na miui jest mało :D) i służy do dziś, do grudnia był u mojej mamy, aktualnie leży jako "zapasowy" :D. Po tym telefonie wiedziałem, szybko od Xiaomi nie uciekne :D

8. Mi4 -> Telefon marzenie <3. Do dziś żadnych problemów.

9. Mi5 -> Muszę coś tutaj pisać? :D

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna pierwszą to miałem jakąś Motorolę z radiem i to było coś super, do tego cegła. Potem nokie 3310. Potem jakiś Samsung z klapką. Sony Ericsson chyba k510. Samsung solid. Redmi note lte. Mi note.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , było tego sporo- pierwszy mój telefon to Philips Twist (nikt go chyba nie pamięta- nawet dzwonił) potem były Nokie 5110, 3310,7110,7650-pierwszy smartfon:-P,na chwilę zdradziłem Nokie z jakimś śmiesznym Sony Ericsson- uraz do końca mojego życia, następnie były N95 8GB ,N8 oba z Anglii i najmilej je wspominam ten ostatni to chyba naprawdę kombajn multimedialny, źle o nim może mówić tylko ten kto go nie miał.Następnie HTC HD2 z WM 6.5 a następnie zmiana na Androida, po nim był Kruger Matz Drive i gdyby nie bardzo słaby aparat..... za to baterie i GPS miał super, THL W100- pierwszy dziwoląg ale naprawdę fajny( teraz ma go syn),JIAYU G4S -sam telefon fajny gdyby nie słaby aparat i GPS. Po tych zabawach z chińczykami decyzja i teraz Xiaomi MI4S i jak na razie jest fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięć moja jest ulotna, ale zagłębię się w mojej głowie aby coś wydobyć :D

Motorola T250. Pierwszy telefon wzięty  w plusie na abonament (ach... te rachunki :o)  , szok bo niebieski ekran, wyglądający lepiej niż zielony, wspominam go bardzo dobrze

motorola-t250_lrg.jpg

Później jakieś przelotne modele, które nie wyróżniały się niczym szczególnym jak Ericsson T18s, czy jakaś Nokia

Kolejny telefon zagościł u mnie na dosyć długo ok 3 Latka Motorola C651. Pierwszy telefon z aparatem, bardzo udany model, z mniej awaryjnym analogiem niż w SE wersji K

12_03_31_Motorola_C651.jpg

Po tym były przelotne znajomości z Sony-Ericssonem, Nokia różne modele, ale nie pamiętam jakie :P

No i przyszedł czas na pierwszy smartfon z dotykowym ekranem. Samsung Galaxy Spica i5700. Śliczna konstrukcja, oraz jak na tamte czasy dosyć dobre działanie, ze świetną klapką która była pokryta jakby gumą i się nie rysowała. Teraz moja partnerka posiada właśnie ten model :) Od tego modelu zaczęła się moja zabawa w custom romy, flashowanie i bootloadery, która trwa do dziś :D

samsung_galaxy_spica_i5700.png

Dochodzimy do okresu gdzie dowiaduję się o chińskich markach typu Zopo, Jiayu i innych ale jakoś Xiaomi mi umknęło :P. Zaczynam historię z zakupami na Aliexpress.

No i zakupuję pierwszego chińczyka Zopo C2, telefon porażał swoim wykonaniem oraz działaniem po przesiadce z Samsunga, po miesiącu przytrafiło się to na co dziś płaczemy :D Mianowicie pękł ekran :( Odesłałem na naprawę do Chin, zapłaciłem ok 70$ (chcieli 150$) Telefon wspominam dobrze, ale z czasem zaczęły irytować lagi, więc przyszła pora na kolejną zmianę

Zopo-C2.jpg

Lg G2 wersja koreańska z Ali.... Kolejna dobra zamiana, telefon za dobre pieniądze 550 zl, ok 2 razy mniejsze niż wersja europejska, i na przekór wszystkim faktom z działającym LTE po modyfikacji softu

gsmmaniak_227200_500x500_0_0.jpg

I nadszedł ten czas, tak właśnie ten, trafiłem na te wasze forum (teraz i moje :D)   poczytałem, pozazdrościłem i kupiłem go, był wspaniały, ochów i achów nie było końca, telefon marzenie, a w kieszeni zostaje kupę kasy. Żadne słowa nie wyrażą jego wspaniałości, a mowa o Mi4, niestety dosyć szybko zachorował :( (roczek)  jak zaczął dostawać wysokiej gorączki (ok 50C), która aż ślad na ekranie zostawiła :(

1449440730599-P-2443543.jpg

Po tym wszystkim i tak została miłość do Xiaomi, przelałem swoje uczucia, na doskonały pod każdym względem (według moich odczuć :P) Redmi Pro. Budowa, działanie, ekran, parametry wszystko to jest w jak w telefonie marzeń, jedynie troszkę bateria jak na swoją pojemność nie dotrzymuje kroku pozostałym elementom, ale wybacz jej to :D

201691811338303.jpg

Reszty telefonów nie pamiętam, ale żadnego nie żałuję :D , każdy wnosił coś nowego, każdy poprawiony względem starego. Dożyliśmy czasów gdy urządzenie nie jest już tylko  telefonem do wykonywania połączeń i wysyłania krótkich wiadomości tekstowych, a jest mini komputerem w kieszeni :D

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem sporo zwykłych Nokii m.in. 3310, 3510(bez i), 6020, 6120, Siemiensy C35i (pierwszy tel), C45, Sony Ericssony K750i, jakiś dziwny z klapką modelu nie pamiętam (podczas treningu zapomniałem wyjąć z kieszeni i dostał mieczem). Sporo modeli nie pamiętam bo było tego dużo więcej, te mi najbardziej zapadły w pamięć. Jeśli miałbym wybierać top 3 to:

1. Nokia 3510 - miałem jeszcze założoną przezroczystą obudowę więc jak w nocy dostało się SMS to był szał, bo i wibracja była konkretna. Ze zwykłych telefonów tego miałem najdłużej

2. SE K750i - rewelacyjny aparat, w ogóle szał jak na tamte czasy. Też miałem go dosyć długo.

3. Siemens C35i - z sentymentu + gra labirynt ;)

Jeśli chodzi o smartfony (chociaż tam Nokie 6120 też można za smartfona uznać) to zaczęło się od Samsunga i5700, pierwszy kontakt z androidem, trochę efekt wow, sporo zabawy, ale w końcu zaczął mnie irytować jak nie wiem, zatęskniłem za prostotą, no ale już ciężko było mi zrezygnować z idealnie przychodzących maili na telefon. 

samsung-spica.jpg

Padło więc na podpatrzonego u kolegi BlackBerry 8520. Okazało sie, że tak pokochałem BB i jego usługi (mail, BBM, nielimitowany net), że zostałem z nim na dłużej, no z małymi epizodami telefonów na androidzie.

bb-curve-8520.jpg

Kolejny był BB 8900, mały upgrade aparatu jak w poprzednim modelu, niestety zgniotłem go kegiem z piwem w pracy. Był mi potrzebny na szybko telefon, a że nic ciekawego z BB nie mogłem znaleźć w rozsądnej cenie padło na Sony Ericsson Live With Walkman. 

bb-curve-8900.jpg

No niby Walkman, ale szału to on nie robił. Znowu efekt wow, aplikacje, tyle możliwości, po jakimś czasie przyszedł czas zadumy, czy faktycznie jest mi to potrzebne? No nie było, więc nastąpił powrót do BB 8900, którego dała mi koleżanka bo jej zalegał w szufladzie, niestety zaczął mieć problemy z trackpadem (no tą kulką do sterowania)

.sony-ericsson-live-with-walkman-big.jpg

Po jakimś czasie znalazłem okazyjnie BB 9800, slider, czyli klawiatura plus dotykowy ekran, nie powiem, bardzo długo go miałem, bardzo dobrze wykonany, aparat też niczego sobie, chyba najlepszy z BB. Do tego dokupiłem sobie tablet od BB, czyli PLAYBOOK 16GB, na szczęście równie szybko go sprzedałem, bo to była jakaś kpina.

official-blackberry-torch-9800-2.jpg

Zrobiło się krucho z kasą więc 9800 poszedł na sprzedaż, a zastąpił go legendarny BB 9000, ponoć najlepsza klawiatura (mi się korzystało, ze wszystkich rewelacyjnie). No nie powiem, może wszyscy dookoła mieli dotykowe telefony z bajerami, ale jak się wyciągnęło 9000 to widać było klasę i elegancję tego sprzętu. No ale i przyszedł kres na niego, głównie przez ten "trackpad" kulkowy.

blackberry-bold-10.jpg

Padło na model HTC Desire X, no fajnie, spory ekran, znów różne bajery, ale żadnej magii w tym nie było, więc sprzedałem i wróciłem do uszkodzonego BB 8900. Niestety i on padł w końcu kompletnie. BB w tym czasie zaczęło działać z systemem BB10, ceny urządzeń jak dla mnie były trochę z kosmosu, używane również. Z reszta BB zaczęło umierać, czego nie mogę odżałować do tej pory :( W sumie śmierć BB zaczęła się od tego nieszczęsnego PLAYBOOKA, rozwój androida i iOS też się temu przyczyniły. Jako, że do androida nie czułem mięty, a na iPhony po prostu mnie nie stać, zrobiłem research i padło tym razem na firmę, której niczego nigdy nie miałem.

HTC-Desire-X-936.jpg

Urzekła mnie Motorola Moto G, elegancka, z czystym androidem, tania. Naprawdę bardzo dobry telefon. Tylko akurat po jakimś czasie dziewczynie popsuł się jej telefon, więc tego jej oddałem, a sam kupiłem Samsunga Galaxy SII.

pobrane.jpg

SII, okazała się chyba najlepszym wyborem, bardzo dobry aparat, odpowiednia ilość RAMu, no rewelka, zabawa z customami itp. Pewnie używałbym do tej pory i nie byłoby mnie tu na forum, gdyby nie padł w SII GPS, oddałem go mamie, a sam kupiłem Mi4. (Mam również BB9780 i pewnie przeszedłbym na niego, gdyby nie był mi potrzebny w pracy GPS i kilka programów z androida)

samsung-galaxy-s-ii-real-ofic.jpg

Mi4 jest świetnym telefonem w swojej cenie, również można się bawić z customami, aparat jak dla mnie jest bardzo dobry. Więcej mi do szczęścia nie trzeba. No i MIUI to nie do końca zwykły android. Co będzie następne? Nie wiem, nawet się nie zastanawiam. Dopóki Mi4 będzie działać, albo komuś z rodziny nie będzie potrzebny telefon to nie zmieniam (chociaż w razie czego w szafce leży BB 9780 jako awaryjny;)).

Edytowane przez RegimeOfTerror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RegimeOfTerror Widzę że kolega to fan BB =) Miałem- jak wspominałem- dwa:

BB 93oo Curve 3G

blackberry-9300-curve-3g-big.jpg

oraz BB 97oo Bold2

blackberry-9700-bold2-03.jpg

Obydwa wspominam bardzo dobrze. 93oo co prawda jest nawet nowy był modelem "budżetowym", Bold to już wyższa półka. Lepsze bebechy, ekran i wykonanie. Specyficzne w obsłudze ale po przyzwyczajeniu intuicyjne, BIS genialny jak na ówczesne czasy kiedy nielimitowany internet był rarytasem. Moja Małżonka używała w tym czasie 98oo, tego co Kolega post wyżej, ale nie licząc wygody pisania niezbyt jej podszedł.

Z ciekawych telefonów z jakimi miałem styczność- w tym przypadku również u Małżonki- to Dell Streak 5. U nas w Polsce zdaje się że niedostępny w oficjalnej dystrybucji. Używała go stosunkowo niedawno, z półtora roku temu więc nie był to już demon prędkości z najnowszymi bebechami ale potrzebowała czegoś z dużym ekranem i- powiedzmy- nietuzinkowego i nieoklepanego. Nabyłem używany z CWM Recovery i CM na pokładzie. Sam też jakieś modyfikacje tam robiłem, chyba nowszego CMa wgrywałem. Z telefonu mimo nienajlepszych już parametrów była bardzo zadowolona i gdyby wyświetlacz nie umarł śmiercią naturalną pewno używała by go jeszcze długo.

dell-streak-01.jpgdell-streak-03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RegimeOfTerror A Passpport nie jest już na androodzie? Nie pamiętam teraz... Ładny jest, to prawda, Classic też ciekawy. Chociaż jakbym miał mieć drugi tel, powiedzmy służbowy tylko do dzwonienia to i leciwym Boldem zadowolilbym się.

Osobiście uważam za porażkę RIM przejście na android i równie pochyłą w dół a jeśli nie to przynajmniej ujednolicenie się z mainstreamem, od którego do tego czasu wyróżniał ich nie tylko charakterystyczny design ale również własny autorski OS. Z drugiej strony coś czytałem już jakiś dłuższy czas temu że firma miała kłopoty finansowe. Nie oszukujmy się, ajfony i szmelcungi zalały zachód, chińczycy też nie próżnują (tak xiaomi jak i dziesiątki innych marek) a BB miał dosyć wąską i ograniczoną grupę odbiorców. Jak wiadomo z założenia ma to być telefon dla biznesmena. Do tego mimo (nawet we flagowych modelach) nie najlepszych parametrów cenili się wysoko. Owszem, jakość wykonania stoi tu faktycznie na wysokim poziomie ale o ile taki biznesmen może pozwolić sobie wydać pieniądze podobne jak na ajfona na tel "dizajnerski", z funkcjami biznesowymi o tyle statystyczny Kowalski już niekoniecznie. A i w dzisiejszych czasach w szeroko rozumianym biznesie równie dobrze sprawdzi się czy ajfon czy szmelcung z serii note.. A szkoda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@santos Nie, Passport jest na BBOS10, niby jakby miał być na androidzie? Jedynie można sobie Sklep Play zainstalować, ale i tak apki są kulawe. Android na BB dopiero od Priva się zaczął. No dokładnie, jakbym tylko musiał z telefonu dzwonić to mam 9780 i byłby wystarczający.

RIM z BBOS10 tak jak i Windows Phone, przestały nadążać, za tym co jest "modne", czego ludzie pożądają. Gdyby nie było takiego parcia na te wszystkie "społecznościówki", facebooki, instagramy, zapychania sobie czasu grając w gry na telefonie i oglądania netflixów czy innych bzdetów i używania telefonów do wszystkiego, tylko używano by ich do samej komunikacji to BBOS10 jak i Windows byłby tak samo dobry, ba akurat BBM jest świetnym komunikatorem (nieważne czy się używa starych BB czy nowych). No ale ludzie potrzebują bajerów, gifów w messengerze, animowanych emotek i innych bzdetów i innych wodotrysków w systemie. Z drugiej strony gdyby nie rozwój androida i iOS to technologia stanęłaby w końcu w miejscu i jedyny wyścig byłby prowadzony na megapixele w aparatach, tak jak to było kiedyś. 

Z resztą daj takiemu nastolatkowi/nastolatce jakiekolwiek BB, to powie, że shit i nic się nie da z tym zrobić, a daj telefon na iOS lub androidzie to będzie siedziało wpatrzone w telefon cały dzień. Mi osobiście teraz, jak i wcześniej (co widać po telefonach jakie miałem), chodziło jedynie o komunikacje i tyle. Gdyby BB miało dobry program do namierzania GPS i do tworzenia baz danych to pewnie jeszcze bym na nim siedział. No ale nie ma i mieć nie będzie bo system umarł.

Niezły offtop zrobiłeś i to jeszcze w swoim wątku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja cie, mała aktualizacja do tematu :P Kolega  @RegimeOfTerror Sony Ericsson Live With Walkman, przypomniał mi o jednym z lepszych telefonów z serii slider jaki miałem. Bosze jak mogłem o nim zapomnieć, miałem go dosyć długo, robił świetne zdjęcia jak na aparat 2mpx, dźwięk ze słuchawek rewelacja (jak na tamte czasy) i nawet jakiś zalążek internetu hehe. Mowa oczywiście o Sony Ericsson W910i. Gdyby Telefon miałby mi służyć tylko do dzwonienia, pisania SMS i słuchania muzyki (wiem wiem dzisiejsze grają lepiej) to wybrałbym ten model

1b0bd65ac781f13f34064ed4b4cd3556.jpg

 

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ło kurde, trochę tego było :P

Przypomnę sobie tylko część telefonów, gdyż miałem ich chyba więcej niż jestem sobie w stanie zliczyć ;)
1. Motorola RAZR V3 - telefon siostry, na nim grałem w gierki gdy byłem dość młody (to są okolice 2006-07r., czasy, których zawsze wolę nie wspominać :D )
2. Nokia 6610i(?) - z wyglądu kojarzę, prawdopodobnie ta.
3. Nokia 6020 - o, tą pamiętam doskonale - były z nią dość ciekawe rzeczy - o których też wolę nie wspominać :D
4. Sony Ericsson k800i - ten telefon mogę z pewnością nazwać telefonem mojego dzieciństwa. Podobał mi się ze względu na swoje funkcje multimedialne (tworzenie filmów, audio, obrazów - to mnie jarało wtedy) oraz gierki (ściągałem je "na pirata" z dość znanego mobile9)
5. LG Cookie - telefon również siostry. Nie używałem go osobiście, ale lubiłem w nim jedną z dość unikatowych wówczas funkcji - rysowania po ekranie różnych rysunków (rysikiem - telefon sam wówczas, wydaje mi się, dotykowy nie był - ale głowy nie dam).
6. Nokia E52 - telefon brata. Symbian był stosunkowo fajny - mam chyba ją jeszcze na strychu - tyle że nie wiem, czy w ogóle działa.
7. Samsung (jakiś z serii ch@t na pewno, 322?) - podobał mi się szczególnie ze względu na obecność WI-FI (które wykorzystywałem głównie do oglądania filmików na YouTube). Odziedziczony chyba po siostrze.
8. Samsung GT-E2550 Monte - ten telefon też głównie wykorzystywałem do przeglądania neta i oglądania filmików - zakończył swój żywot w wodzie niestety... ale to była głupia sytuacja :P
9. LG L65 - telefon, którego używałem do dość niedawna (listopad 2014-październik 2016r.). Podobał mi się, ale narzekałem (głównie pod koniec) na wydajność i (zawsze!) na bardzo mało pamięci. Telefon zapełniał się apkami dość szybko i nawet przenoszenie niektórych na kartę nie pomagało (kartę miałem niewielką - 2gb). Aparat dość średni - często zamazany widok wychodził. Cóż, taka idea budżetowego telefonu. Siostra do teraz używa L90, ale też powoli zaczyna się przenosić na jakiś nowszy model.
10. Xiaomi Redmi 4a - telefon obecny. Przykład, że w budżetowej kwocie można pomieścić bardzo fajne parametry - podoba mi się, na początku miałem syfMIUI, pod koniec stycznia przeniosłem się na MIUIPolska (przez Global Stable), miałem już odblokowany bootloader więc nie stanowiło to specjalnego problemu. Prawdopodobnie zostanę z Xiaomi na dłużej.

I to w zasadzie tyle - telefonów może być sporo więcej, ale całości sobie nie przypomnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

U mnie też się tego zebrało trochę, kolejność może być czasem przypadkowa, nie pamiętam, który telefon był po którym ;)

nokia-3330-big.jpg.be987547dba47bb7ea1d515ea99f596c.jpgNokia 3330

1330685078-nokia-3510-104.thumb.jpg.6e9cb250fb95bfc316491d78fdb97ec7.jpgNokia 3510i

5612936000_1400647488.thumb.jpg.27ad30d2169d7c52ae765f91566ed677.jpgNokia 3100

49_06_Sony-Ericsson_K310i.jpg.80194624fc13a4f3be2f4ddbaf66a796.jpgSony Ericsson K310i

sony-ericsson-k800i-01.thumb.jpg.ffd7aa7030ba2e5a07af2f29bd7fd9fd.jpgSony Ericsson K800i

908dc422914528ab46ede2fc34666bbf.thumb.jpg.6320c29184bce58318b6a192cc515d2d.jpgNokia N70

369b.thumb.jpg.59777254b7908e1e3ad30f1ce4d59201.jpgLG Viewty

SamsungS5333_1.thumb.jpg.3a4b54838ed8caf7f37fcf08f2f35924.jpgSamsung Avila

HTC-Hermes-01c.thumb.jpg.d0dbafaafcd1d7af974fa7e59037e883.jpgHTC Hermes

gsmmaniak_806_500x500_0_0.thumb.jpg.414a2ae20d1a2b65f9345f361e4ef639.jpgHTC Touch Pro

1200px-Samsung_Galaxy_Ace.thumb.png.6a56584e146332c94543f9b208778cfc.pngSamsung Galaxy Ace

71LAHlsTLoL._SX522_.thumb.jpg.cc75d22ad8ea8069f6df0ebd2f4e13c1.jpgHTC Touch Pro 2

samsung-gt-b5330-galaxy-chat-big.jpg.988e5944dd810e9c1009525e4aa95e25.jpgSamsung Galaxy Ch@t

333023bfe5cbd9f8240217d85ad1417a.thumb.jpg.3c04f54278451b0fdb2aaf71969552b6.jpgHTC Desire Z

_kDk9kpTURBXy80YzlmNDRlMzQ3ZjE4ZDhjNzNhMDc2OTk0ZTJhNjc1MC5qcGeQgQEB.thumb.jpg.3a5dd49f7f8a47c0fec26f9459107ecc.jpgHTC Desire 510

Wv5k9kpTURBXy8xYjk2MmQxNmY4ODliMzc0NjQ2OTVjMDZmM2E0NGQ0Ni5qcGeQgQEB.thumb.jpg.805151093634d988fd4893b17fd38eb9.jpgSamsung Galaxy Duos

W tym momencie wszedłem w chińskie telefony ;)

f-kazam-tornado-348-czarny.jpg.d1f083f23e4ea242b371673ddfd6e6d7.jpgKazam Tornado 348

thumb_639_default_big.thumb.jpeg.90147630deccf950fb64cb0645390b78.jpeg Huawei Ascend P7

No i przyszedł czas na MIUI

redmi_note_4_black_1502853682837.thumb.jpg.fec381ede96bb100660f653b30ad2464.jpgXiaomi Remi Note 4

Ogólnie jak byłem młodszy wymieniałem telefony czasem nawet 3 razy w roku, teraz raczej raz na 1/2 lata ;)

No i nie wstawiałem telefonów, które miałem parę dni, jako jakieś zastępcze telefony w czasie kiedy sprzedałem jeden a następnego jeszcze nie zakupiłem :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nokia 3410 -> Sony Ericsson K300i -> Sony Ericsson K310i -> Sagem my500x -> Sony Ericsson K510i -> Sony Ericsson K700i -> Sony Ericsson K710i ->Nokia X2 -> Sony Ericsson -> K750i ->  Sony Ericsson K800i -> Sony Ericsson C905 -> Sony Xperia L -> Sony Xperia Z -> Sony Xperia Z3 Compact -> Xiaomi Mi 6

Jak widać byłem fanem Telefonów Sony i w sumie nie mogłem na nie narzekać w tamtych czasach to były naprawdę fajne telefony zwłaszcza miło wspominam K800i, C905 i Z3 compact. 
W sumie z moją z3 compact rozstałem się dopiero jakieś 3 tyg temu i kupiłem moje pierwsze Xiaomi, ciężko było się przyzwyczaić do MIUI ale obecnie jest naprawdę ok :)

Edytowane przez Freeze543
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Nie prowadzę żadnego spisu, bo wyliczenie wszystkich telefonów, jakie posiadałem zajęłoby pół strony wątku ;), ale pierwszym moim telefonem był Siemens S11. Zakupiony w Idei, kiedy ta miała zasięg tylko na terenie siedmiu miast w Polsce. To był pierwszy telefon z kolorowym wyświetlaczem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Uuu było trochę tego i nie pamiętam większości, ale pierwszym telefonem był Ericsson T10s, później Nokia 3210, Nokia 3330, Sagem my411x, LG VX8600 oraz LG VX8700, Sony Ericsson K700, Nokia 3510, Nokia 3600, Nokia 6300, Samsung D900, Samsung b2710, Huawei P8 Lite, Huawei P10, Moto X Style, Moto Z Play, Moto Z2 Play, Nokia 6, Honor 7 Lite, Kruger&Matz LIVE (KM0403),  Lenovo A916, Lumia 640 LTE,  LG P880, a teraz Xiaomi Redmi Note 5.

Ogólnie rzecz biorąc od czasów szkolnych, telefony zmieniam przynajmniej raz na kwartał. Jeszcze trochę i skoczy 30-stka, a człowiek nadal ma w głowie... :D

Edytowane przez arek0097
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Qrczaki... Tyle tego było... 

Nokia 3xxx (ta przed 3310 bodaj), później Nortel, aaaa a wcześniej Motorola cegła z Centertel ;-) i dalej leciało dużo motek (startack, v50, v3 razzr - tę nader miło wspominam), jakieś Siemens (albo że dwa), później motka droid co to ją nazwali milestone - cały czas działa, tylko bata trzyma z godzinkę może ;-) dwa szajsungi jeden note i note3, po drodze srajfon, Sony Xperia t bodaj (ta Bonda), LG g3 I g4, teraz przyszła kolej na dużo chinoli i zaczęło się od lenovo 660, później Mi Max - jest cały czas ; ulefone Power3 - jest cały czas, Motorola x-style - jest cały czas, ostatnie nabytki do testowania: umidigi z2 i Z2Pro (poszły do ludzi) elelefon a5 (poszedł), od sierpnia/września Mi Max 3 jako podstawa działania... Leci jeszcze do testów umidigi f1. Po drodze jeszcze kilka było, ale nie wspomnę co dokładnie bo i Panasonic jakiś i Nokia 6xxx i że dwie czy tam 3 motki... Było tego... Zmieniało się tego ;-). 

Edytowane przez JamCiTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Pierwszy był sony Ericsson T303 , taki tam badziew ... Była nokia x3 która ciągle się psuła i wreszcie oddałem za grosze do komisu po 4 reklamacjach .Potem od kumpla odkupiłem samsunga aville - Też nie wspominam jakoś super , Znów od tego samego kumpla odkupiłem soniaka k800i i tego uwielbiałem .

W smartfonach zaczęło się od SE na symbianie - nie pamiętam nawet modelu ale miał taką dziwną klawiaturę qwerty z 2 literami na klawiszu . Zabawa zaczęła się od xperii J ... zaraziła mnie miłością do custom romów i generalnie grzebania przy androidzie , ucegliłem nie raz ale wciąż dobrze wspominam niezły na tamte czasy  ekran , baterie i fajny głośnik .

Po drodze była przygoda z Windows phone na htc 8s , totalnie się zraziłem ale wójek do dziś go używa i chwali .

Później przesiadka na nexusa 4 - znowu się ogrzebałem przy andoidzie i bardzo ten telefon lubiłem , niestety rozbiłem :[

Przyszedł czas na zmianę i dorwałem xperie Z1 compact - Najlepszy telefon jaki miałem , dobijałem od 6 do nawet 9H sot , malutki - mega wygodny i bardzo szybki. Tutaj padł dotyk i zaczęła się rozklejać to musiałem ją zmienić , trafiła się motka X play ... też fajna bateria , dobry głośnik , nawet żwawa ... no ale okazała się za duża , przeskok z 4.3 na 5.5 cala był zbyt dużym szokiem i po roku wróciłem na mniejszą xperię X performance trafioną za okazyjne 400zł , również się bardzo polubiliśmy i wciąż jej używam .Niestety bateria trzyma katastrofalnie i zmiana nastąpi pewnie już nie długo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Siemens C25 >> Nokia 3310>> Samsung SGH-E380 >> Motorola V360 >> Nokia E50 >> Nokia E52 >> HTC Tytan II >> HTC HD >> HTC HD Mini >> BlackBerry 9780 >> BlackBerry 9900 >> BlackBerry Z30 >> Huawei P9 Light >> Xiaomi MI9T Pro.

 

Jak na razie to najmilej wspominam BlackBerry szczególnie 9780. Gdyby BB dalej były na BB OSie to raczej nigdy bym z nich nie zrezygnował.

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 4 miesiące temu...

Chronologia do czasów smartfonów raczej nie do zachowania ale na pewno zaczynałem od  Motoroli T2688,

później chyba Sagem MYX1 który nawet wibracji nie miał 

Siemiens SL45 czyli telefon z mojej topki najlepszych jakie posiadałem

Sagem MYX 5

Motorola C550

Nokia N-gage - fajny to był sprzęt tylko trochę duży

Nokia 3650 - chyba to ta, pamiętam, że był tam symbian na pokładzie którego nie ogarniałem

Sony Ericsson K750i z softem od W800 - naprawdę dobry sprzęt który bardzo dobrze wspominam. Szkoda tylko, że złącze ładowania itp. było głupio rozwiązane no i ten psujący się joystick

Sony Ericsson W880

Sony Ericsson W595, świetny telefon tylko pamiętam, że kilka razy musiałem zmieniać w nim taśmę ekranu

No i najlepszy smartfon jaki kiedykolwiek powstał HTC Desire Z. Urządzenie wręcz perfekcyjne, ramka delikatnie wystająca ponad ekran, więc trudno było zbić ekran, obudowa metal plus solidny plastik pokryty jakimś gumowym czymś miłym w dotyku. Niezniszczalny sprzęt który wiele przeszedł, nie to co obecny syf jednorazowego upadku. Przede wszystkim był to mój pierwszy kontakt z MIUI w którym się zakochałem. Kiedy Zetka już nie domagała to wgrałem tam MIUI 3, podkręciłem procesor, ustawiłem dodatkowe 128mb wirtualnego ram, na karcie pamięci i telefon dostał drugie życie. 

Swoją drogą mnogość opcji personalizacji w MIUI 3 była niesamowita. 

Następnnie był HTC Desire 500 - straszny złom i drugi najgorszy telefon jaki miałem 

No i wreszcie pierwszy Xiaomi, model MI3. Świetnie się sprawował, mimo pękniętego ekranu, nadal działa i dzieci się nim bawią

Xiaomi mi4C budżetowy ale dawał radę

Xiaomi MI 9 świetny telefon ale zabił go upadek z 3ego piętra,  po wymianie wyświetlacza dostał drugie rzycie u mojej mamy jednak już nie domaga i czeka go wymiana.

Xiaomi MI Mix2,  kupiony na szybko po zniszczeniu mi9

Szajsung stfu S20 - najgorszy syf jaki kiedykolwiek miałem, myśląc o tym sztruclu, tylko przekleństwa przychodzą mi do głowy. Poprostu śmietnik z gównolitu spasowany stopami przegrzewający się nawet na wideo rozmowie. Jedyny jego plus to kompaktowe rozmiary.

Obecnie Szajsung flip 3. S20 miał być pierwszym i ostatnim szajsungiem ale składany ekran mnie przekonał. Naprawdę, żałuje i najprawdopodobniej niedługo powrót do Xiaomi, jak tylko ten szrot się znów rozsypie. Jeśli ktokolwiek nawet przez chwilę się nad nim zastanawiał to wybijcie sobie to z głowy. Ekran potrafi sobie sam z siebie pęknąć a oszuści z szajsunga zrobią wszystko byle nie uznać gwarancji, włącznie z dodatkowym uszkodzeniem ekranu, mechanicznie, byle nie wymienić ekranu w ramach gwarancji. Jak poszukacie w internecie to znajdziecie wiele takich historii. Dodatkowo bateria to jakiś nieśmieszny żart. Po moich doświadczeniach z ich pseudo serwisem nic więcej od tej firmy nie kupię.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...