Skocz do zawartości

Jak wgrać ROM GLOBAL na Xiaomi 4a


Matsking

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mama chce sobie kupić telefon - Xiaomi 4a. I chciałbym się spytać, jak się wgrywa Global Stable albo dev z wersji China (mama chce kupić na technos-online, ja swój xiaomi kupowałem na ibuygou. Tam dają już global) Głównie zależy mi na tym, czy kupować opcję wgrywania systemu polskiego, czy sam dam to radę zrobić w przeciągu godziny. (chciałbym uniknąć czekania na odblokowanie bootloadera 2 tygodnie, bo mama chce telefon na już, a nie zna Angielskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz odblokowanego bootloadera - sms z odpowiedzią dochodzi w kilka dni. Natomiast możesz nie dostać zgody na odblokowanie i wtedy trzeba czekać miesiąc. Natomiast jak uzyskasz zgodę, instalacja systemu jest w miarę szybka (zakładając, że wszystko będzie bez problemów).

Jak kupisz w technosie to możesz za 50 zł zainstalować system i się o nic nie martwisz.

U goldiego możesz kupić z globalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 stycznia na stronie https://xiaomifirmware.com/downloads/download-xiaomi-redmi-4a-8-1-4-0-miui-8-global-rom/ pojawił się 8.1.4.0 MIUI 8 Global ROM For Xiaomi Redmi 4A, jest tam równie stwierdzenie " Fastboot ROM files are now available for download. You don’t need unlock bootloader to flash these ROMS. Use MiFlash Tool to flash these ROMS on Xiaomi Redmi 4A. ". Ponieważ mam redmi 4a i jestem początkującym użytkownikiem proszę o rozjaśnienie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę po pierwsze, że jakieś tam xiaomifirmware.com to nie jest coś oficjalnego. Ot domena, ot strona gdzie dają ciekawostki z xiaomi. Ten sam rom znajdziesz na oryginalnej stronie en.miui.com jako zip i jako fastboot.

Po drugie nie wiadomo o co im chodzi pisząc, że nie trzeba odblokować bl. No to prawda bo nie trzeba, bo romy fastboot wgrywa się z poziomu EDL i MIFLASH. Tyle, że akurat Redmi 4A nie ma EDL, a przynajmniej jest zablokowany i nawet kablem deep flash nie idzie. Chyba, że nowy MIFLASH na to pozwala... sprawdzę bo akurat leży mi jeden 4A, którego za ch... iny nie mogę odblokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Redmi 4A z Ali od Goldwave miał fake rom v.8.0.3.0.0. Wgrałem global stable rom V8.1.4.0.MCCMIDI Fastboot (pobrać stąd http://en.miui.com/thread-480190-1-1.html -rozpakować go dwukrotnie!). 
Tutorial na http://en.miui.com/thread-408889-1-1.html- starannie go trzeba przeczytać.  uwaga: do recovery przechodzisz trzymając jednocześnie vol+power potem download,Windows musi być 64-bit,koniecznie zainstalować sterownik usb Qualcom HS-USB QDLoader 9008, zainstalować Xiaomi Mi Flash Tool Version 6.8.30
Wszystko trwa ok.340 s.Jak pojawi się w Mi Flash done czy success to przytrzymać przycisk zasilania dosyć długo aż poczujesz wibrację.Wstawanie systemu trwa ok.8 min. Wszystko poszło gładko.Powodzenia
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Michu509 napisał:

Witam. Kupiłem telefon w aze.com.pl i z tego co widzę przyszedł z syfnym miui. Chciałbym wgrać globala ale miflash nie widzi telefonu. Czy można coś na to poradzić?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

A telefon jest w trybie transmisji danych, czy tylko ładowania? Masz włączone debugowanie w opcjach programistycznych? Sterowniki adb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytaj innych poradników-nie trzeba żadnej zgody xiaomi na odblokowanie itp.Przecież przechodzisz do trybu recovery więc to nie ma żadnego znaczenia-ładowanie czy transmisja czy debugowanie. Napisałem- koniecznie tylko sterownik  Qualcom HS-USB QDLoader 9008, Poprawione-tutorial tutaj http://en.miui.com/thread-408889-1-1.html

i oczywiście mi flash w tej wersji Xiaomi Mi Flash Tool Version 6.8.30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michu509 napisał:

Dzięki za rady ale pojawia się inny błąd: critical partition Flash is not allowed. Jakieś porady?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

w mi flash ma być clean all i flash_all zobacz zrzut na dole po prawej=starannie czytaj tutorial 

Com port.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Szukam chwilę odpowiedzi na swoje pytanie,ale nie mogę znaleźć. Mam małe problemy z miui.eu, chciałbym wrócić do global , tylko nie jestem pewien czy mogę przez twrp . Jeśli jest to gdzieś opisane, poproszę o link.

 

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...