ZduneX25

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

jestem pod wrażeniem xd czekam dalej na mi5 pro, ale tato ma redmi note 2. Samsung S7 szczyci sie, ze można sobie wyłączyć klawisze nawigacyjne podczas gry. Super bajer, przydatne, Samsung pionier jak z glance screen(oh wait always on). Ale co patrzę u taty? Rozwijam menu górne i mam to samo Xd mozna zablokowac dzialanie klawiszy nawigacyjnych :P zaczynam uwielbiać miui

wiem dla was doświadczonych z miui ameryki nie odkryłem, ale dla mnie to ciekawe i fajne odkrycie:p

bateria i wydajność /inteligentne oszczędzanie f113eb8d8b886861f57961a5f9e2b8c3.jpg

Wysłane z mojego Mi-4c

Problem rozwiązał się połowicznie bo co prawda cześć aplikacji działa bez problemu ale endomondo nie. Chyba coś z nim jest nie tak bo przestaje mierzyć w czasie treningu.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Masz kłódkę w menu ostatnich aplikacji?

Wysłane z mojego Mi-4c

Tak mam i tylko endomondo tak dziwnie się zachowuje. Wyczyściłem dane aplikacji i odinstalowałem, zainstaluje jeszcze raz i jutro zobaczę.

@boober odkopując trochę, udało Ci się poprawić spasowanie tyłu jak miałeś jeszcze telefon?

Nie robiłem nic z tym przed sprzedażą.

witam, temat anulowania zamówienia już sie przewijał ale czy ktoś może napisac na jakiej zasadzie to sie odbywa i czy zwrot pieniędzy dostane w dolarach po aktualnym kursie czy moze w pln dokładnie tyle ile wydałem??

9 godzin temu, klaudiolopez napisał:

witam, temat anulowania zamówienia już sie przewijał ale czy ktoś może napisac na jakiej zasadzie to sie odbywa i czy zwrot pieniędzy dostane w dolarach po aktualnym kursie czy moze w pln dokładnie tyle ile wydałem??

Na IBUYGOU piszesz maila i dostajesz zwrot tyle ile zapłaciłeś. Czyli jak kupowałeś telefon za 500 dolarów i po kursie wzięło Ci 2400zł, a teraz kurs niższy i zwrócone miałbyś 1900zł to dostaniesz tyle ile zapłaciłeś czyli 2400zł. Jak płaciłeś kartą przez paypal to prosto na konto bankowe dostaniesz hajs.

Czy takie użycie ramu zaraz po rebootcie jest normalne? Mam dziwne zawiechy i nie wiem czym to jest spowodowane.

72b58703e451fad3021139cce4d9812b.jpg

z tego co wiem to android ma to do siebie, że ile ma ramu to tyle wykorzysta. To nie windows, że ram zjedzony to ram zmarnowany. Dzięki temu szybciej odpalają się aplikacje jak i nie są usypiane jeśli jest wolne miejsce

Nie powiedziałbym że w Windowsie ram zjedzony to ram zmarnowany :)

Wysłane z mojego Mi-4c

W wersji 4GB Ram, ile jest wolnego tak przy pierwszym włączeniu jeśli można wiedzieć?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

No wiem, ale każdy kto ma androida dąży do tego by miec jak najwięcej wolnego ramu, a to nie o to tu chodzi. Hur dur zjadło mi 1,5gb ramu co za szajs, czemu mi bierze ram, chce go zwolnić jak w windowsie hur dur ;p Często spotykam się na forach z tym problemem "jak zwolnić ram w androidzie" co jest dla mnie bezsensu;p sam się zwolni jak będzie potrzeba. Skoro z niego korzysta to znaczy, że tak musi.  Wyczyszczając ram w androidzie jedynie spowalniamy telefon

Nie wiem po co ludzie w ogóle patrzą na ilość wolnego ramu, to nic nie wnosi, nawet jak masz 100mb wolnego ramu i telefon działa szybko i sprawnie to jaki jest problem? :)

Wysłane z mojego Mi-4c

Problem w psychice ludzi xd Na lumii nie mam pojęcia ile mam wolnego ramu od dwóch lat i żyję z tym. Powinna wejść ta nowelizacja ustawy zabraniająca pokazywania wolnego ramu bo coraz więcej amatorów pcha się do tego sportu( ͡º ͜ʖ͡º)

Po to się patrzy na RAM, bo jak masz go mało to aplikacje które masz w tle są szybciej killowane, a jak masz go dużo to możesz więcej takich aplikacji w tle mieć otwartych.

A na windowsie na kompie jak brakowało ramu to dane były przechowywane na dysku co niemiłosiernie spowalniało wszelkie operacje.

Podsumowując - lepiej mieć więcej ramu niż mniej.

Oczywiście że im więcej ramu tym lepiej, tutaj nie ma dyskusji, ale po co patrzeć na ilość ramu aktualnie wolnego? Jakie masz z tego profity?

Wysłane z mojego Mi-4c

Jak widzisz że masz jeszcze wolnego RAMu dużo, to znaczy że jeszcze możesz otworzyć kilka aplikacji w tle ( ͡° ͜ʖ ͡° )

Ale fakt, zabijanie "na siłę" ręcznie nie ma sensu na androidzie.

Edited by wtbn

Zabijanie ma sens jak masz Facebooka lub Airdroid lub inną syfiasto napisana apke. Tego nie wyłączysz normalnie bo zostanie w tle :-)

Xiaomi Mi2S with sMIUI

43 minuty temu, koxikmega napisał:

W wersji 4GB Ram, ile jest wolnego tak przy pierwszym włączeniu jeśli można wiedzieć?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Strzelaj moze trafisz ;d Chyba a raczej prawie na pewno nikt tego telefonu z nas nie ma jeszcze ;p 

Jak wygląda sytuacja z baterią? Na YT widziałem recenzję i straszyli, że telefon wytrzymuje 2-3h SOT... serio? Powinno być 4-5 spokojnie.

Polityka firmy bynajmniej dziwna.

Byłem 3 tygodnie w Azji. Byłem w kilku krajach i w kilku sklepach z nadzieją, że uda mi się kupić MI5 64GB lub 128GB wersję czarną.

Niestety dostępne są tylko białe 32 i 64. Na pytanie o czarny wszyscy zgodnie odpowiadali, że producent jeszcze nie udzielił nikomu odpowiedzi kiedy te modele będą dostępne.

Z czarnych widziałem tylko 32GB. Na pytanie o model 128GB odpowiadali, że można pytać najwcześniej w maju ;(

Chyba czas rozejrzeć się za czymś alternatywnym...

• Like 2

55 minut temu, Poohacz79 napisał:

Polityka firmy bynajmniej dziwna.

Byłem 3 tygodnie w Azji. Byłem w kilku krajach i w kilku sklepach z nadzieją, że uda mi się kupić MI5 64GB lub 128GB wersję czarną.

Niestety dostępne są tylko białe 32 i 64. Na pytanie o czarny wszyscy zgodnie odpowiadali, że producent jeszcze nie udzielił nikomu odpowiedzi kiedy te modele będą dostępne.

Z czarnych widziałem tylko 32GB. Na pytanie o model 128GB odpowiadali, że można pytać najwcześniej w maju ;(

Chyba czas rozejrzeć się za czymś alternatywnym...

I niestety Twoje zakończenie jest nie tylko smutne ale i prawdopodobnie jak najbardziej realne:-( A tylu z nas miało nadzieję na wersję pro...

Pomocy. Co mam włączyć lub wyłączyć żeby z google play pobierać bez WiFi. Co kliknę w Install to karze mi czekać na WiFi.

Wejdź a aplikacje Downloads, ustawienia i następnie w Downloads limit, coś takiego. Ustaw na Unlimited :)

Wysłane z mojego MI 5

• Like 1

1 godzinę temu, tuzin1992 napisał:

Wejdź a aplikacje Downloads, ustawienia i następnie w Downloads limit, coś takiego. Ustaw na Unlimited :)

Wysłane z mojego MI 5

Dzięki zadziałało. Pozdrawiam :-D

Ja od wczoraj jestem posiadaczem Mi5 i jestem mega zadowolony miałem obawy co do baterii i fizycznego przycisku ale na moje jest ok bateria przy non stop katowaniu starcza mi od wieczora do wieczora a wiadomo jak się na początku używa telefonu ;) mi bardzo pasuje dotykowy przycisk fizyczny fajne rozwiązanie nie lubie męczyć palca hehe czytnik linii powala lepszy niż w iPhone 6 Galaxy s6 bez dwóch zdań wiem bo miałem niedawno te telefony ,aparat ciężko mi porównać ale ogólnie na moje potrzeby rewelka , kupiłem mi5 od Top One z Ali mam MIUI 7.2.4 i nawet język polski hehe nie do końca spolszczony ale jest miałem już wywalone chińskie apki i zainstalowany Google play także plus za to ;) czekam teraz albo na global albo może MIUI Polska ;) tylko dwie rzeczy na razie mi nie grają w wyborze rozmiaru zdjęć brak jest 16mpix jest tylko 13mpix nie wiem czemu no i w preferencjach sieci mam do wyboru prefer LTE , prefer 3g i prefer 2g , jak wybiore prefer LTE to nie mam internetu jak nie ma zasięgu LTE dziwne, powinno korzystać z 3g ale tego nie robi nie przełącza z automatu tylko trzeba ręcznie wybrać a jak wybiore 3g to nie mam LTE mam nadzieję że to poprawia

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Jest 13mp bo chinol wziął sobie język polski z innego modelu gdzie było na sztywno tak napisane. Cóż tak bywa jak byle kto robi podrobiony rom.

Wysłano z MiNote

Mam pewne problemy z budzikiem. Mianowicie przy jego wyłączaniu należy przesunąć palcem od dołu ekranu do góry. Niestety ruch taki w 90% przypadków nie powoduje wyłączenie alarmu. Muszę nacisnąć u dołu ekranu, potrzymać z 0,5 s i powoli jechać palcem do góry. To jest specjalnie tak zaprogramowane? Dodam, że ten sam gest na ekranie głównym za każdym razem bez problemu otwiera wyszukiwarkę. Tylko z budzikiem gest działa kiepsko...

Na   en.miui.com  pojawił sie global stable pod Mi5 ;-) tylko czy tam bedzie już polski?