Jump to content

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy

ZduneX25

Recommended Posts

Koledze pewnie chodzi o ikony, faktycznie są wielkie. Czysty android ma połowę mniejsze. Zmień sobie w build.prop i będzie normalnie. Jak nie masz roota to w TWRP podmień plik. Albo zainstaluj inny launcher ze sklepu i też będzie normalnie.

pytanie za 10pkt,  potrzebuje pobrać plik pdf z linku z facebooka, zawsze działało, a obecnie jak naciskam,zaczyna otwierać/pobierać nowe okno i nagle piszę :

"nie udało się załadować strony" 

Aplikacja ma nadane uprawnienia 

No i po paru dniach korzystania z powrotem wchodze w apke gdzie chce wykorzystac root a tam brak - restart telefonu - brak - instalacje magisk 12 z TWRP - restart brak root - restart telefonu - roota dalej brak...

Ponieważ mój GPS na romie 7.5.4 nadal jest tragiczny, potrzebuję wyczyścić telefon do zera i sprawdzić czy będzie lepiej. W tym celu najlepiej: 

1. przez miflash z opcją "flash_all" wgrać: Xiaomi Mi 5 Latest Global Developer Version Fastboot File Download
  2. a potem zgodnie z instrukcja 2016 instaluje od nowa fastboot -> recovery -> miui polska?

Pytanie czy wersje miflash/fastboot/recovery mają jakieś znaczenie przy tej instalacji?

Jak przeglądałem te oferty na allegro/olx to mi ręce opadały. 90% to były komisy i śmieciowe papiery czyli VAT marża. A pozostali chcieli za używane sporo kasy albo z sieci Plus(możliwość zablokowania telefonu przez operatora). A na olx w mojej okolicy do 30-40km to 4 ogłoszenia aż były :D Dlatego decyzja o kupnie nowego. Jakieś 1660zl. W środę kupiłem w piątek już u mnie. Kupiony ze Sferis. Najtaniej jak znalazłem w sklepach.

Niby słabszy od Mi5 a działa jakoś dużo żwawej. Dużo lepiej wykonany niż Mi5. Zwłaszcza przyciski lepiej spasowane. Mniej śliski od Mi(ale też rewelacji nie ma w tym przypadku). Wyświetlacz ciemniejszy niż w Mi,aparatu dłużej nie testowałem jeszcze. Tu nie ma problemu z powiadomieniami. Tam trzeba było kombinować itd,albo czasem w Mi5 wcale nie przychodziły. Bateria też trochę lepiej w Honorze. Największy minus i to porażka to której ciężko się przyzwyczaić to skaner umieszczony z tyłu. Co za idiota na to wpadł? Tym bardziej przy braku odblokowania poprzez dwukrotnego puknięcia w ekran trzeba brać telefon w rękę. Nie zmienia faktu że działa rewelacyjnie. No i qc w Mi5 duuużo szybciej ładował telefon. Tam jakaś 1-1,2h tutaj to 1,5h wzwyż. 

No i dużo głośniejszy Honor jest na głośniku. Tam miałem na maksa dzwonki tu muszę mieć 3/4 bo masakra jest :P Ogólnie jestem zadowolony. Brak mi kilku rzeczy z Mi5 ale tu kilka rozwiązań jest na plus :)

To tak na szybko :P

1. Czy na MIUI Pl ma jakiś sens wywalenie usług Google dla baterii? :D Co polecacie wyłączyć jeszcze? :P

2. Czy instalacja apk spoza GP... będzie się potem ewentualnie aktualizować poprzez GP ?