ZduneX25

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

Wracając do płatności przez nfc - spróbujcie przestawić mobilny portfel (w ustawieniach) tak jak na screenie
d09b77e98ec87a259ee10fb0eac89f51.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Wgrałem nowe oprogramowanie, według tej instrukcji, ale mam pytanie:

https://xiaomi.eu/community/threads/xiaomi-eu-multilang-rom-for-xiaomi-mi5-unlocked-bl-only-released.31231/

Co wykonuje te polecenie? Nie wykonałem tego kroku

fastboot flash recovery recovery.img

Czy poniższe polecenie jest konieczne gdy już mam xiaomi.eu?

fastboot flash boot boot.img

Potem włączyłem m TWRP i zainstalowałem oprogramowanie z pliku zip.

Co to oznacza, również nie wykonałem tego kroku? 

fastboot boot recovery.img

Jak założyć blokade na bootloadera, żeby bezpiecznie używać płatności?

Edited by arthi

3 godziny temu, XiaoRén napisał:

Jeżeli chodzi o procka to jest to kilkadziesiąt tys pkt w antutu, ale to tylko do przyszpanowania bo te 110 tys ciągnie telefon na luzie (chyba że gierczysz w jakiegoś asphalt 8 czy inne takie tam). Wartość praktyczna znikoma.

Ja kupię sobie mi5 64 gb ale to dlatego, że potrzebuję dużo pamięci. Gdyby tak nie było, brałbym 32 gb.

Czemu miałaby być niezadowolona. Ja brałbym tylko czarny, bo fajny, taki stonowany. Złoty to taki trochę tani szpan, ale jak ci się podoba, to bierz. Jedna tylko sprawa - podobno złoty przechodzi trochę w róż :-P.

Dokładnie o to mi chodziło, że ten złoty lekko się różowi, zapomniałem dopisać. Gdzieś to na YT przeczytałem w komentarzu coś w stylu "is is gold or rose gold?". Ale ciekawe czy to prawda czy przypuszczenia. Czarnego 3/32 niestety goldway nie ma od dłuższego czasu, a od dzisiaj nawet 3/64 nie ma czarnego ;/ 

19 minut temu, Sound53 napisał:

Dokładnie o to mi chodziło, że ten złoty lekko się różowi, zapomniałem dopisać. Gdzieś to na YT przeczytałem w komentarzu coś w stylu "is is gold or rose gold?". Ale ciekawe czy to prawda czy przypuszczenia. Czarnego 3/32 niestety goldway nie ma od dłuższego czasu, a od dzisiaj nawet 3/64 nie ma czarnego ;/ 

Był tu również na forum użytkownik, który właśnie potwierdzał, ba, nawet twierdził, że ten telefon jest różowy, a nie złoty...

Dnia 3.12.2016 o 09:29, latet napisał:

FPS też pewnie obniżyli "dla dobra ludu"... :<

Dla dobra użytkowników nagrywanie domyślne to 480p w 15 fps, w imię wolnej pamięci! :D

Wracając do płatności przez nfc - spróbujcie przestawić mobilny portfel (w ustawieniach) tak jak na screenie
d09b77e98ec87a259ee10fb0eac89f51.jpg

Zmieniłem i dziś poszło ale transakcja została zablokowana.. Musiałem użyć plastiku. Jak będę w domu zajrzę na pc do banku co tam się wydarzyło. Może jakiś limit płatności?

Panowie, mam problem, na mi5 na najnowszym romie (6.11.10) mam problem z GPS. Mianowicie praktycznie w ogóle nie łapie satelit, a jak już złapie to mapy się zacinają i wszystko działa do bani. Macie jakas rade? Ustawienia są dobre (zezwalaj, brak oszczedzania energii, itp..)

Mam wrażenie, że po wgraniu tego romu jakoś gorzej chodzi. Można wrócić do jakiejs starszej wersji przez TRWP? Która według Was jest najbardziej stabilna?

5 minut temu, JacekBB napisał:

Czekaj na Nugata.

dzięki za odp, ciekawe ile jeszcze bedzie trzeba czekać.. będzie kiedy będzie to nie jest dla mnie satysfakcjonująca odpowiedz.. :D

Ładuj ostatnie stable z Xiaomi.eu. Kolega wcześniej mi polecił i jestem mega zadowolony. Tak wygląda GPS w pokoju w bloku (ustawiona lokalizacja: tylko urządzenie)
9051b614e5b938c439419ff978f7a6e3.jpg
Z baterią też jest ok

Tylko będziesz musiał zrobić całkowity wipe bo schodzisz na starszą wersję

Przed chwilą, wojtasemaj napisał:

Ładuj ostatnie stable z Xiaomi.eu. Kolega wcześniej mi polecił i jestem mega zadowolony. Tak wygląda GPS w pokoju w bloku (ustawiona lokalizacja: tylko urządzenie)
9051b614e5b938c439419ff978f7a6e3.jpg
Z baterią też jest ok

czyli które to jest ostatnie stable?

zasieg masz ekstra..

Problem z pogodą nie leżał po stronie romu tylko serwerów. Wszystko już działa od jakiegoś czasu. Używam tego romu

• Like 1

Panowie, jaki SoT osiągacie? Obecnie mam RN2 i myślę nad Mi5, ale pojemność taka sama.. Czy Snap 820 jest mniej prądożerny? 4-5h SoT do zrobienia?

Panowie, jaki SoT osiągacie? Obecnie mam RN2 i myślę nad Mi5, ale pojemność taka sama.. Czy Snap 820 jest mniej prądożerny? 4-5h SoT do zrobienia?

4-5h do zrobienia.

Napisane z Xiaomi Mi5

49 minut temu, JacekBB napisał:

Mamy Nugata. Ktoś instalował? Normalnie przez TRWP?

Pojawił się gdzieś do pobrania ten global z Nugatem? Jak tak to gdzie go można znaleźć?

1 godzinę temu, smallhausen napisał:

U mnie nie działa. Instalowałem 2.76 i 2.78 i na obu nie widzi kart SIM.

Tapatalk

zainstaluj Super SU v2.78 SR5  i bedzie dzialac

• Like 1

Instaliwaliście bez aktualizacji TWRP?

Aktualizacja MI5 do Androida 7.0

Aby zainstalować 7.0 na MI5 należy:

Zaktualizować TWRP do najnowszej wersji: https://dl.twrp.me/gemini/ przez fastbootaPrzejść do TWRP po instalacji recovery z fastbootaWykonać backup w TWRP i najlepiej przenieść na komputer katalog /TWRPInstalacja najnowszego romu z działu Pobierz MIUI bez wipe (factory reset) jak zwykłą aktualizację MIUI

Poczytaj wątek ostatniego wydania. Podobno można uwalić urządzenie czy coś, nie jestem dobrze w temacie bo nie aktualizuje. Aktualna wersja działa znakomicie.

1 godzinę temu, latet napisał:

Pytanko do mających już Nugata na Mi5 – czy przywrócono FPS=30 w filmach 4K?

Na SnapCamera na 90% działa. Próbowałeś tej aplikacji?