ZduneX25

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

Rom jeszcze nie jest dopracowany. Zapewne jakaś aplikacja która używacie typu Facebook (nie Lite), Messenger czy Google+ drenuje wam baterie.

Telefon wchodzi w Deep Sleep? Można sprawdzić w CPU Spy. Jak nie to w tym problem.

Xiaomi Mi2S with sMIUI

Pomocny film dla osób zastanawiających sie czy warto dopłacać do wersji 64gb :)
To tylko namiastka testu, raczej słabo zrealizowana ale jakiś podgląd na róznice w codziennym użytkowaniu już jest. Co mnie (osoba nie potrzebująca wiecej niz 32gb pamięci) utwierdziło w przekonaniu że dobrze zrobilem zamawiając najtanszą wersję. Czekam na 32gb black ;)

dla mnie wynik super:) czyli mogę być spokojny. Raczej nie będę korzystał z szybkiego ładowania. A jak @boober odnosisz się do tematu wolnego działania przeglądarki? Koledzy administratorzy są dość tajemniczy w swych odpowiedziach xD Nie da się tego jakoś łatwo naprawić mimo, że nie będzie miui polska? Występuje to u Ciebie?

31.03 premiera Mi5 w Indiach.

A tutaj macie scratch test wersji Ceramic, oby szklana nie odbiegała znacząco :D 

Taki test to tam pal licho, bo każdy nie boi się porysowania. Najważniejszy jest test na upadek choćby z wysokości 1-metra. Czy wtedy ta ceramika się zachowuje podobnie i jest wytrzymała, że nie pęknie. Drop testy to przyszłość :D

Z Note tak było. Na filmach upadł na beton na płasko i nic. A jednak w serwisie miałem potluczone Note gdzie zawsze upadały na kanty.

Wysłano z Mi4c

12 godzin temu, stereo0 napisał:

dla mnie wynik super:) czyli mogę być spokojny. Raczej nie będę korzystał z szybkiego ładowania. A jak @boober odnosisz się do tematu wolnego działania przeglądarki? Koledzy administratorzy są dość tajemniczy w swych odpowiedziach xD Nie da się tego jakoś łatwo naprawić mimo, że nie będzie miui polska? Występuje to u Ciebie?

Nie zauważono wolnego działania przeglądarki. Ale telefon już u nowego właściciela.

1 godzinę temu, Acid napisał:

Z Note tak było. Na filmach upadł na beton na płasko i nic. A jednak w serwisie miałem potluczone Note gdzie zawsze upadały na kanty.

Wysłano z Mi4c

Z moim było podobnie. Dwa razy spadł na płytki i nic. Za trzecim razem spadł kantem i na tyle zrobiła się duża pajęczyna która zaczęła się kruszyć tak,że musiałem posklejać to taśmą..

@boober to co w teraz celujesz?

Teścik ceramiki niezły, choć lekkie ryski widać;p Ciekawe jak długo ceramika stawiłaby opór gdyby w jednym miejscu wiercił.

18 minut temu, boober napisał:

Czekam na Pro. Teraz mam 6p. 

A wysłali Ci już? :P Zamawiałeś IBG ? DHL ? VAT Insurance? 

Dzisiaj teoretycznie jest TEN dzień gdy nowa dostawa... 

PS. Muszę ogarnąć czy przy IBG-DHL szansa na VAT maleje... czy wzrasta... ;( :D

Edited by Eragon

Ten tydzień, ale dostana 31 dopiero, więc jeszcze niewysłane. Wiadomo , szanse jak u Acida. Może będzie, jak będzie :) IBG, DHL, bez insurance.

Pytałem p. Izabele z IBG, jak to będzie z tymi sztukami 31. Odpisała że te 2 tysiące to na cały chiński market, wiec trudno będzie o duzą ilość sztuk, oraz następnie gdy będą mieć już jakieś sztuki to jeszcze muszą sie przygotować do wysyłki, zapytałem również o 6 kwietnia bo gdzieś było ze globalna sprzedaż, do tego akurat się nie odniosła w ogóle. Napisałem na support IBG, zamówienie nadal na Paid, żadnych zwrotów. 

Edited by Bobson

Ale fajnie by było jakby się znalazł w tym gronie szczęśliwców co za niedługo dostaną;p Cały miesiąc otwieram ten wątek setki razy, sprawdzam pocztę, sprawdzam ibg czy wysłane. Ehhh. Kiedy ja dorosnę nie wiem

2 godziny temu, stereo0 napisał:

Ale fajnie by było jakby się znalazł w tym gronie szczęśliwców co za niedługo dostaną ;p

Razem z unikalnym numerem spośród tych 2000sztuk :P 

1 minutę temu, Cichq napisał:

Razem z unikalnym numerem spośród tych 2000sztuk :P 

Ja tam przyjmę bez numerku :D Ale wydaje mi sie że tych sztuk ibg będzie mieć bardzo mało albo wcale.. Mimo wszystko, a dwa to jest chyba tylko sprzedaż w sklepach stacjonarnych, a nie internetowych a pewnie kolejki będą na te 2 tysiące sztuk. Ciekawe co z tą informacja o tym 6 kwietniu.

8 hours ago, boober said:

Czekam na Pro. Teraz mam 6p. 

Rozumiem,  że chodzi o Nexusa. Jak wypada porównanie z mi5? 

Rozumiem,  że chodzi o Nexusa. Jak wypada porównanie z mi5? 

Zupełnie inny telefon. Dzięki czystemu androidowi zdaje się szybszy, wszystko otwiera się natychmiastowo. Fajny ma wyświetlacz, lubię amoledy i ich czerń. Możliwość wgrywania innych Romów i kerneli dla mnie jest również niebagatelna. Mi5 ma idealny rozmiar, Nexus to trochę klocek, chociaż wykonanie jest pierwszorzedne. Bateria lepsza w mi5. Aparat lepszy w nexusie, dźwięk na słuchawkach lepsze w mi. Głośnik - tu zdecydowanie Nexus, głośniki stereo z przodu. Możliwość personalizacji podobnie, że wskazaniem na nexusa jednak (natywna obsługa layers oraz romy z theme engine cyana). Cenowo również mi5 wygrywa, chociaż gorzej z dostępnością.

Reasumując, nie ma idealnego urządzenia na re chwilę. Brałbym mi5 z romem nexusa i jego głośnikami oraz aparatem. ☺️

• Like 1

8 godzin temu, Bobson napisał:

Pytałem p. Izabele z IBG, jak to będzie z tymi sztukami 31. Odpisała że te 2 tysiące to na cały chiński market, wiec trudno będzie o duzą ilość sztuk, oraz następnie gdy będą mieć już jakieś sztuki to jeszcze muszą sie przygotować do wysyłki, zapytałem również o 6 kwietnia bo gdzieś było ze globalna sprzedaż, do tego akurat się nie odniosła w ogóle. Napisałem na support IBG, zamówienie nadal na Paid, żadnych zwrotów. 

Ja pisałem do IBG i rozmawiałem z Nikim (Niky) i nie był taki wylewny :D Na każde pytanie odpowiadał, że nie znają terminów.
Mam nadzieję, że zaraz wjedzie do nich dostawa i ruszy się wysyłka. Na stronie jest już dostępna opcja EU Direct, więc chyba już co raz bliżej. Niecierpliwię się, bo od stycznia jestem skazany na Windows Phone 8.0 i z tego telefonu da się tylko dzwonić i smsować :D Tragedia...

Takie info: 22.03 składałem zamówienie, dziś dostałem informację, że mój Mi5 64GB jest w drodze (DHL, VAT).

5 minut temu, Segor napisał:

Takie info: 22.03 składałem zamówienie, dziś dostałem informację, że mój Mi5 64GB jest w drodze (DHL, VAT).

Gdzie i jaki kolor zamawiałeś?

1 minutę temu, andrzej78 napisał:

Gdzie i jaki kolor zamawiałeś?

IBG, biały (napisane było preorder 6-10 dni).

19 minut temu, Segor napisał:

IBG, biały (napisane było preorder 6-10 dni).

Biały? eeeee to normalka że leci w drodze :P 

Czy zna ktoś,  albo inaczej...  Czy istnieje jakiś domowy sposób na sprawdzenie czy gorilla Glass jest gorilla glassem? 

Bo już z kilkoma osobami rozmawiałem,  które twierdzą,  że tylni panel nie jest z Gorilla Glass. 

Oczywiście, że tak. GG4. ma twardość 7 w skali Mohsa więc jak masz pod ręką piasek to powcieraj w szkło. Jak będzie całe porysowane to raczej nie GG4.

Wysłano z Mi4c

• Like 2

powiedzcie tak pokrótce czekam na MI5 jak najszybciej wgrac google play ? bo sciągnałem z neta jakąs .apk , czy wystarczy wywalic chińskie smieci i mi store zainstalowac ?