ZduneX25

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

Zaczęli naliczac vat i tyle. Co tu dużo pisać. Sam deklarował że przesyłki zamówione do 23 na które będzie nałożony vat będą jeszcze chronione - gooldway zwróci vat który zapłacicie.

Komuś było nie na rękę to brak Vat 23% i przyczynił się do kontroli paczek, ale to nie temat zakupowy żeby o tym pisać, ja się cieszę że kupił Mi 5 przed tą aferą.

@Miumiui

Masz pewność że masz oryginalny Global? jeśli masz a on nad ci nie wyszukuje aktualizacji to pamiętaj o tym aby mieć połączenie z internetem podczas instalacji systemu z .zip

Nie trzeba odblokowanego bootloader do instalacji Global lub China.

• Like 1

Mam coś takiego:

Screenshot_2017-03-28-19-56-09-921_com.android.settings.thumb.png.96b5bc82c31e3e0632020494b14cd723.pngScreenshot_2017-03-28-19-58-48-471_com.android.updater.thumb.png.78db17d46a3a0ab833b2f23b37438b7e.png

na poprzednich stronach wyczytałem, że jest to ten 'prawdziwy' global

W takim razie dziękuję za wcześniejszą odpowiedź.

Witam, dzisiaj dostałem swojego Mi5 :-)

Zakupiłem u goldwaya, ale mam pewien problem z dotykiem, wydaje mi się, że jest zbyt czuły. To znaczy potrafi kilka razy wpisać tą samą literę na klawiaturze lub ciężko jest odblokowywać telefon wzorem, bo ciągle zrywa linię. Zrestartowałem i problem nie występował, ale teraz znowu to mam
Rom Stable 8.1.2.0

5 minut temu, fatall1ty napisał:

Witam, dzisiaj dostałem swojego Mi5 :-)

Zakupiłem u goldwaya, ale mam pewien problem z dotykiem, wydaje mi się, że jest zbyt czuły. To znaczy potrafi kilka razy wpisać tą samą literę na klawiaturze lub ciężko jest odblokowywać telefon wzorem, bo ciągle zrywa linię. Zrestartowałem i problem nie występował, ale teraz znowu to mam
Rom Stable 8.1.2.0

Zrób aktualizację do V8.1.4.0.MAAMIDI

• Like 1

Hej. Mam ustawione codzienne tapety ekranu blokady, ale od początku mam do wyboru ten sam zestaw. Nie powinien on się zmieniać? Czy to, że jedną z nim zaznaczyłem jako ulubioną, może mieć wpływ?

3 godziny temu, wtbn napisał:

@petrosdbz20

A wybrałeś sobie jakieś kategorie z których chcesz korzystać?

A gdzie to wybrać? :D
Jak wchodzę w Ustawienia>Tapeta>Ekran blokady to mogę ustawić tylko jedną tapetę lokalną lub z sieci. Jak wchodzę w Ustawienia>Tapeta>'Codzienne tapety blokady' to mam do wyboru tylko 'Domyślny'

Mam problem ze sklepem play, chce pobrac aplikacje i wyskakuje mi komunikat oczekiwanie na wi-fi. W ustawieniach w pobranych nie mam zadnych opcji w ktorych moglbym pogrzebac. Zaktualizowalem do najnowszego romu xiaomi polska, myslalem ze pomoze ale bez zmian. Dodam ze wczesniej taki problem nie wystepowal.

Edited by Wloczykij

Czy ktoś już ma jakieś spostrzeżenia na temat baterii i gps w 8.2 global stable? Lepiej/gorzej/bez zmian? Bo nie ukrywam że głównie na tym mi zależy

Mam dwa pytania:
Co oznacza znaczek przy połączeniach HD ? HDVoice czy VoLTE czy jeszcze coś innego ?
Przy zasięgu sieci pojawia sie znaczek 4G+, co on oznacza ?

HD to HD voice, 4G+ to LTE Advanced

Redmi PRO by TT

Mam dwa pytania:
Co oznacza znaczek przy połączeniach HD ? HDVoice czy VoLTE czy jeszcze coś innego ?

Redmi PRO by TT

Mam dwa pytania:

Redmi PRO by TT

Hej wszystkim.
Jak wygląda korzystanie na wersjach MIUI na nougacie? Jest jakaś polecana wersja? Ja siedzę na 6.11.10.

Mi5 przez Tapatalk

11 godzin temu, t.bone napisał:

Hej wszystkim.
Jak wygląda korzystanie na wersjach MIUI na nougacie? Jest jakaś polecana wersja? Ja siedzę na 6.11.10.

Moim skromnym zdaniem: siedź dalej. Nie stwierdzam / nie czuję żadnych plusów przesiadki na Nougata, a jest kilka (drobnych) minusów. Cofać mi się już teraz nie chce (bo np. GPS działa idealnie), ale serio nie mam czym uzasadnić przesiadki.

Edited by latet

Dnia 28.03.2017 o 20:01, Miumiui napisał:

Mam coś takiego:

Screenshot_2017-03-28-19-56-09-921_com.android.settings.thumb.png.96b5bc82c31e3e0632020494b14cd723.pngScreenshot_2017-03-28-19-58-48-471_com.android.updater.thumb.png.78db17d46a3a0ab833b2f23b37438b7e.png

na poprzednich stronach wyczytałem, że jest to ten 'prawdziwy' global

W takim razie dziękuję za wcześniejszą odpowiedź.

mam dokladnie taki sam rom i tez mi nie wyszukuje aktualizacji zwiazku z tym mam pytanie co zrobic aby wrzucic andka 7 i zaktualizowac miui? zapytanie o odblokowanie bootloadera juz wyslalem

18 minut temu, wqw napisał:

mam dokladnie taki sam rom i tez mi nie wyszukuje aktualizacji zwiazku z tym mam pytanie co zrobic aby wrzucic andka 7 i zaktualizowac miui? zapytanie o odblokowanie bootloadera juz wyslalem

Zmień region na Indie, ściągnij aktualizacje 8.1.4.0, a później wróć na region Polska i już normalnie pojawi się aktualizacja do 8.2.1.0

7 minut temu, serghio9 napisał:

Zmień region na Indie, ściągnij aktualizacje 8.1.4.0, a później wróć na region Polska i już normalnie pojawi się aktualizacja do 8.2.1.0

a co z androidem numer 7?

Szybkie pytanie. Nowy tel. Odblokowalem bl, zainstalowałem ostatnie xiaomi.eu na 6.0 w twrp 3.0.2.3 i chce przejść na 7.0. Zainstalowałem dla pewności twrp najnowsze czyli 3.1.0.1 ale mam info by odszyfrowac /data i nie widzi mi pamięci wewnętrznej. Kombinować czy mogę instalować najnowsze xiaomi.eu na starej wersji twrp czyli tej 3.0.2.3. Chce by wstał po wszystkim a nie był cegła bo to nie dla mnie tel. :)

Może @Acid podpowie :)

Edited by mates21

Nie chcę nikogo wprowadzać w błąd , ale logicznie myśląc to jak dostanę telefon z Androidem 7 i odblokuję na nim bootloader to chyba bezsensu wracać do Androida 6 , nic się nie stanie jak wgram najnowsze twrp , zrobię format data i wgram najnowsze xiaomi.eu . Cała ta instrukcja aktualizacji do 7 to chyba dotyczy tylko telefonu który aktualnie posiada xiaomi.eu z Androidem 6 . Czy się mylę ? Może potwierdzić to ktoś kto instalował najnowsze xiaomi.eu po odblokowaniu bootloadera na 7 ?

Nie powinno być różnicy. I tak przechodząc z oficjalnego systemu trzeba zrobić pełny wipe, który usuwa wszystkie pliki systemowe.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, mates21 napisał:

Szybkie pytanie. Nowy tel. Odblokowalem bl, zainstalowałem ostatnie xiaomi.eu na 6.0 w twrp 3.0.2.3 i chce przejść na 7.0. Zainstalowałem dla pewności twrp najnowsze czyli 3.1.0.1 ale mam info by odszyfrowac /data i nie widzi mi pamięci wewnętrznej. Kombinować czy mogę instalować najnowsze xiaomi.eu na starej wersji twrp czyli tej 3.0.2.3. Chce by wstał po wszystkim a nie był cegła bo to nie dla mnie tel. :)

Może @Acid podpowie :)

Robisz wszystko zgodnie z poradnikiem instalacji Androida 7.0... Jak się kiedyś walnąłem i zainstalowałem najnowsze TWRP przed 7.0, to nie mogłem w ogóle w to TWRP wejść, a jak się udało, to nie chciał instalować aktu, wróciłem do starego TWRP i poszło bez problemu, a po wszystkim zainstalowałem najnowsze.