ZduneX25

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

Właśnie zaktualizowałem do 7.3.23
To samo. Jak wybieram tapetę to wyświetla się prawidłowo, ale jak ustawie to po przejściu do głównego ekranu rozjechana jest. Nie mam pojęcia dlaczego.

a ja mam innego typu pytanie, leci do mnie mi5 z goldway'a, czy da radę odblokować telefon innym kontem na którym był odblokowany redmi 3 pro? widziałem, że u mnie w robocie tak koledzy robili ale nie wiem czy jest taka prawidłowość

11 minut temu, xede napisał:

a ja mam innego typu pytanie, leci do mnie mi5 z goldway'a, czy da radę odblokować telefon innym kontem na którym był odblokowany redmi 3 pro? widziałem, że u mnie w robocie tak koledzy robili ale nie wiem czy jest taka prawidłowość

Mozesz odblokować na jednym koncie kilka telefonów,  1 telefon  w miesiącu.

Edited by Grzesiuso
  • Like 1

Stwierdzam, że OIS w 7.3.23, pomimo wbudowanej kalibracji, nie działa do końca poprawnie. Część osi nie działa.

Na nowym Mi5 z syfmiui moge od razu wgrac najnowszy china dev przez miflash'a na andku 7 a potem twrp i najnowszy xiaomi.eu? Czy tez trzeba stopniowo czyli ostatni na andku6 i dopiero 7?

39 minut temu, mates21 napisał:

Czy tez trzeba stopniowo czyli ostatni na andku6 i dopiero 7?

Na 90% to dotyczy tylko aktualizacji, a nie instalacji na czysto, u mnie się nic nie stało, ale nie gwarantuję że Twój telefon wyjdzie z tego bez szwanku ;-)

Edited by CryRek

Tylko w jakich kierunkach działa Ci dobrze? Bo z tego co się orientuję to wszystkim zazwyczaj działa tylko w lewo i do dołu.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

jak sobie przypominam lekcje matematyki z podstawówki... są 3 osie... 3 wymiary.... na studiach mnie próbowali przekonać do 4 wymiaru. Ale to nie było "pochylenie" tylko czas...

• Like 3

Panowie, litości. Nie ważne ile osi, ważne że trzęsę ręką, a zdjęcie wychodzi ostre. Chyba o to chodzi nie ?

Wysłane z MI5

Od początku o to chodzi :) i OIS zawsze działał jak powinien w MI5. Eliminował drgania. Niepotrzebne były kalibracje tego. Działał tak jak normalny OIS i dalej tak działa.

Edited by sp4ubw
  • Like 1

No nie do końca potwierdza to dobre działanie OIS. Kilka stron wcześniej wklejałem jakiś przykładowy film pokazujący jak powinien działać OIS w MI5, więc wkleję go jeszcze raz (od 1:59 dobrze widoczne): 

57 minut temu, zielonyBB napisał:

Panowie, litości. Nie ważne ile osi, ważne że trzęsę ręką, a zdjęcie wychodzi ostre. Chyba o to chodzi nie ?

No niem, nie tylko o to. Także o stabilizowanie w filmach, a tam niedoskonałość OIS widać dużo dużo bardziej niż w zdjęciach, gdzie mając ostre zdjęcie i tak nie jest dowodem na to, że to akurat zasługa OIS.

Moim zdaniem jest bardzo możliwe, że skuteczność tej niedoskonałej kalibracji jest różna dla różnych egzemplarzy. Dlatego jedni pisze, że działa OK we wszystkich osiach, a inni (chyba większość), że nie.

@sp4ubw – może tak było w Twoim egzemplarzu, w takim razie bardzo gratuluję, ale w moim z pewnością nie. Pod Andkiem 6 z MIUI8 kalibracja OIS po każdym restarcie była konieczna i bardzo pomagała. Teraz wpływa na to, jak się OIS zachowuje, ale jest to wpływ niezadowalający – nie "naprawia" go w pełni.

3 minuty temu, Kios napisał:

No nie do końca potwierdza to dobre działanie OIS. Kilka stron wcześniej wklejałem jakiś przykładowy film pokazujący jak powinien działać OIS w MI5, więc wkleję go jeszcze raz (od 1:59 dobrze widoczne):

Ja mam wrażenie, że autor tego filmu nie rozumie idei OIS. Mimo to - film i tak dobrze (albo raczej: wyraźnie) pokazuje różnicę pomiędzy OIS sprawnym a pół-sprawnym.

Nie wiem, testowałem sporo MI5, w każdym OIS, niezależnie od softu działał poprawnie. Jak dostaję do zmiany softu, czy odblokowania BL to z ciekawości sprawdzam, wszystkie były dobre.

@grizzly to tak naprawdę są 2 osie (x i y) i 4 kierunki :) (niebieskie strzałki pomijam bo są wypadkową plus wektor przesunięcia w osi Z którego nie trzeba stabilizować):)

ktoś się powinien puknąć w pierś i nazwać OiS 4-kierunkową stabilizacją obrazu a nie 4-osiową....

Ale wracając do tematu,gdy robię sobie testy jak to ustrojstwo u mnie działa, to podczas przesuwania telefonu w 4 KIERUNKACH w dwóch z nich obraz przesuwa się znacznie dalej (jakby dwa pozostałe nie działały). Ale gdy kręcę film to jakby to nie miało wpływu na stabilizację obrazu. Działa dobrze, Mimo że powinna działać tylko w dwóch kierunkach... Albo po prostu tego nie widzę... 

Edited by bergmen

3 godziny temu, grizzly napisał:

@bergmen @sp4ubw Mi5 ma 4 osiową stabilizację. Nie chodzi o czwarty wymiar rzeczywistości:)

gsmarena_004.jpg

Z tych czerech niebieskich strzałek u mnie działają trzy. A wcześniej działały cztery. Dlatego nie dam sobie wmówić, że jest dobrze, bo nie jest.

Mam prośbę podrzucił by ktoś starszą wersje global dev android 6.0 pod miFlasha nie mogę nigdzie znaleźć a na oficjalnej stronie jest tylko do androida 7.0 nie ma starszych wersji

Czyli kalibracja OIS, która teraz wróciła między innymi na globala, nie różni się w działaniu od tej z romu eu, który do końca nie rozwiązuje problemu, tak?

Edited by CryRek

Ciekawe jest to że alternatywne aplikacje do nagrywania mogą oferować mniej fps niż aplikacja MIUI, mam jeszcze Xiaomi.eu i testuje trochę.

Czy jedyna opcja aby kupić ten telefon w oficjalnej wersji Global jest ibuygou? Niestety tam jest trochę drogo, przebolałbym już tę gwarancję gdyby można było gdzieś kupić taniej ale też globala.

1 minutę temu, Skyler napisał:

Czy jedyna opcja aby kupić ten telefon w oficjalnej wersji Global jest ibuygou? Niestety tam jest trochę drogo, przebolałbym już tę gwarancję gdyby można było gdzieś kupić taniej ale też globala.

Skoro nie zależy Ci na gwarancji, ale na Globalu, to w czym problem? Kup gdziekolwiek tanio i wgraj sobie oficjalnego Globala.

16 minut temu, Kios napisał:

Goldway wysyła z globalem.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Jak doliczymy vat do wychodzi nawet drożej niż z Ibuygou.

6 minut temu, Skyler napisał:

Jak doliczymy vat do wychodzi nawet drożej niż z Ibuygou.

A nie oferują już tam opcji wysyłki bez VAT, czy też stała się tak droga, że się nie opłaca?

@latet @AdamKli dzisiaj sobie tak patrzylem co tam goldway ma w ofercie i zauwazylem ze tez nie ofieruje juz wysylki bez VAT, ktos ma jakais pomysl czemu z tego zrezygnowali? Tak z ciekawosci pytam