ZduneX25

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

24 minuty temu, bergmen napisał:

na pewno nikt nie wie o co sie w ogole pytasz

Pytam od kilku dni jak zresetowac licznik danych komorkowych.

Pytam od kilku dni jak zresetowac licznik danych komorkowych.

I nie chce Ci się poszukać tylko od kilku dni pytasz ? Tutaj znajdziesz.149cd9aab84a65e326dce5bb21bf388e.jpg

Wysłane z MI5

• Like 1

8 minut temu, grzegorz1982 napisał:

Chyba zapomniałem gdzie sie ustawia wskaźnik procentowy baterii ? Miui stabil.

Powiadomienia i pasek stanu > wskaźnik baterii > procentowy.

Czy w wersji stabil nie ma aplikacji wideo ?

Bo szukałem ikonki i jej nigdzie nie ma w zainstalowanych aplikacjach jest widoczna, mało tego jak odważam film to mam do wyboru aplikacje systemową i działa ale ikonki brak

Druga sprawa to ROOT

Wyczytałem ze by z rootowac wersje stabil wystarczy wgrać TRWP, czy moge to zrobić sposobem opisanym na forum przy wgrywaniu ROMu .xiaomi.eu ?.

Edited by grzegorz1982

Chyba nie ma bo właśnie konfigurowałem mi4 dla rodziców i też nie mogłem się doszukać na pulpicie również stable

37 minut temu, Kios napisał:

Niby jakaś nowa metoda kalibracji OIS: http://en.miui.com/thread-543753-1-1.html

Jeżeli ktoś jest pewny, że mu nie działa to warto spróbować i podzielić się odczuciami ;-)

Jak przetestuje większą liczbę systemów + kernel to podrzucę jakieś nagrania w celu zweryfikowania czy aby w 100% działa OIS :-P

@latet

Jakie aplikacje polecasz do filmów/zdjęć i jakieś ustawienia?

Nawet na MIUI używanie domyślnej aplikacji to zły pomysł ze względu na szybko ostrzenia obrazu.

3 godziny temu, Kios napisał:

Niby jakaś nowa metoda kalibracji OIS: http://en.miui.com/thread-543753-1-1.html

Jeżeli ktoś jest pewny, że mu nie działa to warto spróbować i podzielić się odczuciami ;-)

Spróbowałem. Efekt dokładnie taki sam, jak po zastosowaniu wcześniejszej wersji narzędzia – czyli w moim przypadku, kalibracja niezbyt skuteczna (działa góra-dół, ale w poziomie działa tylko w prawo, a nie działa w lewo). Być może skuteczność zależy od egzemplarza, więc próbujcie...

Mi5CameraCalibrate.apk

2 godziny temu, majdan12 napisał:

@latet

Jakie aplikacje polecasz do filmów/zdjęć i jakieś ustawienia?

To trudne pytanie, bo większość, a nawet wszystkie chyba apki jakie testowałem, działały tylko częściowo dobrze. Więc na co dzień jednak systemowa kamera, a inne tylko w szczególnych okolicznościach / zastosowaniach. Camera FV-5 używam do bracketingu. Cinema FV-5 gdy chcę mieć kontrolę nad światłem i jakąś (daleką od doskonałości) nad kolorem w filmach (ale za cenę niższego bitrate).

Edited by latet

5 godzin temu, latet napisał:

Spróbowałem. Efekt dokładnie taki sam, jak po zastosowaniu wcześniejszej wersji narzędzia – czyli w moim przypadku, kalibracja niezbyt skuteczna (działa góra-dół, ale w poziomie działa tylko w prawo, a nie działa w lewo). Być może skuteczność zależy od egzemplarza, więc próbujcie...

Mi5CameraCalibrate.apk

To trudne pytanie, bo większość, a nawet wszystkie chyba apki jakie testowałem, działały tylko częściowo dobrze. Więc na co dzień jednak systemowa kamera, a inne tylko w szczególnych okolicznościach / zastosowaniach. Camera FV-5 używam do bracketingu. Cinema FV-5 gdy chcę mieć kontrolę nad światłem i jakąś (daleką od doskonałości) nad kolorem w filmach (ale za cenę niższego bitrate).

Też lepiej ci ostrzyła ci kamera na innych aplikacjach niż MIUI?

Edited by majdan12

14 godzin temu, majdan12 napisał:

Też lepiej ci ostrzyła ci kamera na innych aplikacjach niż MIUI?

Nie.

Przed chwilą, latet napisał:

Nie.

Ja mając Xiaomi.eu - Android 7 to się męczyłem z nagrywaniem a inne aplikacje idealnie łapały ostrość.

Czy można wykonać kopię systemu, sformatować na F2FS i przywrócić kopię na nowym formacie? Czy trzeba od nowa instalować system? Ktoś coś na ten temat? 

8 minut temu, AdamKli napisał:

Czy można wykonać kopię systemu, sformatować na F2FS i przywrócić kopię na nowym formacie? Czy trzeba od nowa instalować system? Ktoś coś na ten temat? 

Warto się bawić w F2FS? 

Działa F2FS na każdym systemie?

Na każdym chyba nie. Czy warto? Wykresy niby na korzyść f2fs. Ale chyba wrócę do starego formatu bo nie mogę wrzucić innego romu w dual boot, nie wiem dlaczego ciągle mam ten sam błąd. Jedynie Slimrom idzie wrzucić, RR, Los, aicp czy inne nie wchodzą 86bd58476b7e73538ceb1eb9d4c06321.jpg

Teraz sprawdziłem apka i mam ext4. Chyba po miflash domyślnie jest taki , to już nie wiem dlaczego mam ten błąd w twrp..

Hejo,
Pany kochane dwa pytania: 

1. Chciałem xiaomi.eu zaktualizować do wersji z 17-03, ale patrze a tam 7.3.16. W zeszłym tygodniu aktualizowałem i mam wersje 7.3.9 Skąd niższy numer do świeższej wersji? Że niby stable a nie rozwojowa? Nie wiem. 

2. Skąd bierzecie custom romy typu AOSP? Mozna je flashować przez TWRP czy przez Miflash itp? 

Dzięki i przepraszam za kłopot. 

1. Gdybyś przeczytał FAQ czy coś tam, to byś wiedział że 7.3.16 oznacza że to rom z 16.03.2017, a 7.3.9 oznacza że to rom z 9.03.2017. Więc 7.3.16 jest nowszy, był u nas wrzucony właśnie 17.03, a był zbudowany na bazie china zrobionego 16.03... 16>9.

1. Bo rom wychodzi w czwartek wieczorem a udostępniony jest w piątek, czy jakoś tak.
2. Z xda developers, ja robię flash przez twrp na china dev.

Ok, dzięki @wtbn

@AdamKli Mogę zrobić na xiaomi.eu bez utraty TWRP itp? Nim zaczne czytać XDA Który AOSP polecasz? Strasznie na xiaomi.eu żre mi baterię "Telefon w stanie gotowości" 

Nie robiłem tak, wolałem na czysto to zrobić. China dev przez miflash później twrp i custom rom. aosp nie testowałem.

25 minut temu, grzegorz1982 napisał:

Czy można wgrać TRWP przez " fastboot flash recovery twrp.img " posiadając jednocześnie ROM wersji global ?

Chcesz używać Global z TWRP? jeśli tak to chyba to nie będzie dobre połączenie a jak chcesz zainstalować TWRP na Global w celu instalacji Xiaomi.eu to można tak zrobić.

@majdan12 O super :) Widzę, że się wziąłeś... 

Panowie, krzaczy mi się najnowsze xiaomi.eu. Dochodzi w TWRP do jednego momentu i wisi na rozpakowaniu jakiegoś pliku. TWRP spcjalnie zupdejtowałem do najnowszej wersji, bo myślałem, że to może byc przyczyną, ale cały czas to samo. Nigdzie nikt nie pisał o takim błędzie... 

Pomoże ktoś, albo podeśle link? 

EDIT:

Ewentualnie, gdzie pytać o błędy poszczególnych wersji? Jeśli w dziale aktualizacje, to nie wiem, bo tam są osoby z różnymi telefonami. 

Edited by martin3z

Pobierz ROM jeszcze raz, ewentualnie z innego serwera i sprawdź sumę kontrolną md5. Główne błędy ostatnich wersji bazujących na androidzie 7 są zazwyczaj opisywane w tym temacie. Lepszego źródła informacji na temat bugów niż przeglądanie pierwszych stron tematów o aktualizacjach nie znajdziesz. 

• Like 1

1 godzinę temu, majdan12 napisał:

Chcesz używać Global z TWRP? jeśli tak to chyba to nie będzie dobre połączenie a jak chcesz zainstalować TWRP na Global w celu instalacji Xiaomi.eu to można tak zrobić.

Chce zainstalować TRWP w celu aby w przyszłości przejść na ROM xiaomi.eu, ale teraz póki co potestuje global. Tylko ze na global nie mogę root-a mieć dlatego muszę zmienić na TRWP aby zrobić ROOT. Chyba innej opcji nie ma aby miec root w wersji global ?

2 minuty temu, grzegorz1982 napisał:

Chce zainstalować TRWP w celu aby w przyszłości przejść na ROM xiaomi.eu, ale teraz póki co potestuje global. Tylko ze na global nie mogę root-a mieć dlatego muszę zmienić na TRWP aby zrobić ROOT. Chyba innej opcji nie ma aby miec root w wersji global ?

Nie sprawdzałem na swoim Mi 5 czy by włączył się Global i teraz tego żałuję, więc ktoś inny musi ci odpowiedzieć :-)

1 godzinę temu, Kios napisał:

Pobierz ROM jeszcze raz, ewentualnie z innego serwera i sprawdź sumę kontrolną md5. Główne błędy ostatnich wersji bazujących na androidzie 7 są zazwyczaj opisywane w tym temacie. Lepszego źródła informacji na temat bugów niż przeglądanie pierwszych stron tematów o aktualizacjach nie znajdziesz. 

md5 się zgadza, pobrałem z innego mirrora i dalej to samo :(

Kurde...