ZduneX25

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

14 minut temu, majdan12 napisał:

Ciekaw jestem jak jest w alternatywnych systemach, bo ja jestem na nie nastawiony.

Jak biorą libsy itp z MIUI to ciężko żeby było lepiej...

1 minutę temu, galakty napisał:

Jak biorą libsy itp z MIUI to ciężko żeby było lepiej...

A nie mogą tych z MIUI 7 użyć? 

Jak się okaże że tylko MIUI 7 i alternatywne systemy z tamtego okresu mają OIS i 30 fps to będzie trzeba mieć jednocześnie dwa systemu zainstalowane...

5 minut temu, majdan12 napisał:

A nie mogą tych z MIUI 7 użyć? 

Jak się okaże że tylko MIUI 7 i alternatywne systemy z tamtego okresu mają OIS i 30 fps to będzie trzeba mieć jednocześnie dwa systemu zainstalowane...

Nie bardzo, bo jednak trochę zmieniają libsy. Np. w Mi4C poprawili auto-focus PDAF, do tego apkę też aktualizują i może się okazać, że te pliki nie podejdą. A custom romy sam widzisz, gdyby brali libsy oryginalne od Sony, to by było 30 fps, a że Xiaomi zmodyfikowało i jest 26 fps, to muszą brać od MIUI te pliki. Da się oczywiście temu zaradzić i na Mi4C defcomk zrobił fixa do 4K. A zapomniałem, w andku 7 podnieśli też bitrate dla 1080p, więc wolę nowe libsy.

1 minutę temu, galakty napisał:

Nie bardzo, bo jednak trochę zmieniają libsy. Np. w Mi4C poprawili auto-focus PDAF, do tego apkę też aktualizują i może się okazać, że te pliki nie podejdą. A custom romy sam widzisz, gdyby brali libsy oryginalne od Sony, to by było 30 fps, a że Xiaomi zmodyfikowało i jest 26 fps, to muszą brać od MIUI te pliki. Da się oczywiście temu zaradzić i na Mi4C defcomk zrobił fixa do 4K. A zapomniałem, w andku 7 podnieśli też bitrate dla 1080p, więc wolę nowe libsy.

Jak się nie obrócisz d**a z tyłu, ale nie podaruje im tego i będę używać takie wersji systemu do nagrywania abym miał w 100% aparat a nie jakiś ograniczony.

3 minuty temu, majdan12 napisał:

Jak się nie obrócisz d**a z tyłu, ale nie podaruje im tego i będę używać takie wersji systemu do nagrywania abym miał w 100% aparat a nie jakiś ograniczony.

Taka polityka, oczywiście Mi5s i Plus mają 30 fps stałe.

12 minut temu, galakty napisał:

Taka polityka, oczywiście Mi5s i Plus mają 30 fps stałe.

Tylko że OIS już fizyczne wycięty :-P

Xiaomi nie idź tą drogą.

W sumie Xiaomi już przestało wchodzić na rynek i mogą już robić to co inni producenci w telefonach czy innym sprzęcie.

Edited by majdan12

8 minut temu, CryRek napisał:

Ja po cichu liczę, że OIS wróci z premierą Mi6tki, chyba że tam też zastosują EIS, jak w Mi5s.

Premiera nowego modelu miała by przywrócić funkcjonalność starego modelu? niby po co? nikt ci nie pozwoli za długo używać telefonu, masz kupić nowy model.

8 minut temu, majdan12 napisał:

Premiera nowego modelu miała by przywrócić funkcjonalność starego modelu? niby po co? nikt ci nie pozwoli za długo używać telefonu, masz kupić nowy model.

Chodziło mu o to że w Mi6 zrobią OIS. Mi5 nie ma szans, End Of Life to już jest.

Przed chwilą, galakty napisał:

Chodziło mu o to że w Mi6 zrobią OIS. Mi5 nie ma szans, End Of Life to już jest.

Mi 5 kto to jeszcze używa...:-D

17 minut temu, majdan12 napisał:

Mi 5 kto to jeszcze używa...:-D

Dla mnie EOL to wtedy, gdy sam producent obniża osiągi, by napędzić sprzedaż nowych telefonów. 

Z tymi 30 fpsami szło by zrobić, ale musi ktoś mieć kontakt z devsem, bo tak bez testów to nie dam rady nic pomóc.

3 minuty temu, galakty napisał:

Dla mnie EOL to wtedy, gdy sam producent obniża osiągi, by napędzić sprzedaż nowych telefonów. 

Z tymi 30 fpsami szło by zrobić, ale musi ktoś mieć kontakt z devsem, bo tak bez testów to nie dam rady nic pomóc.

Ja po cichu liczę na to że uda mi się jakiś system znaleźć który posiada OIS i 30 fps inny niż MIUI 7.

5 minut temu, majdan12 napisał:

Ja po cichu liczę na to że uda mi się jakiś system znaleźć który posiada OIS i 30 fps inny niż MIUI 7.

Staroć oparty na wersji MIUI7, czyli jeden pies czy to miui czy custom. Nie licz że ktoś zrobi custom rom i swoje libsy, bo tego nikt nie robi. Ewentualnie ktoś może zmodyfikować obecne, by mieć 30 fps. Ale powodzenia, @latet walczy od dawna, świeża krew więc masz jeszcze pozytywną nadzieję ;) 

3 minuty temu, galakty napisał:

Staroć oparty na wersji MIUI7, czyli jeden pies czy to miui czy custom. Nie licz że ktoś zrobi custom rom i swoje libsy, bo tego nikt nie robi. Ewentualnie ktoś może zmodyfikować obecne, by mieć 30 fps. Ale powodzenia, @latet walczy od dawna, świeża krew więc masz jeszcze pozytywną nadzieję ;) 

Pewnie i tak skończy się na Dual-Boot czyli jakiś system na Android 7 do codziennych zajęć a do nagrać, ważnych rzeczy będzie MIUI 7 :) lepsze to niż nic.

Dlatego mój mi 5 jest ostatnim telefonem od xiaomi(a 4 z kolei) . Żona ma oneplus 3t- mi 5 daleko w tyle

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Przed chwilą, m4jor napisał:

Dlatego mój mi 5 jest ostatnim telefonem od xiaomi(a 4 z kolei) . Żona ma oneplus 3t- mi 5 daleko w tyle

Tylko że Mi 5 jest sporo tańszy od OnePlus 3T :-D

Gdybym chciał to bym sobie kupił ten model ale cena Mi 5 przeważyła na wyborze.

U mnie też przeważyla, ale żonie kupiłem op3t i zero problemów.

Jest gdzieś do pobrania ostatnia stabilna wersja miui 7??

7 minut temu, Soren napisał:

Jest gdzieś do pobrania ostatnia stabilna wersja miui 7??

https://www.androidfilehost.com/?fid=817550096634749729

• Like 1

OP3t jak dla mnie telefon kompletny i mega dopracowany,ale śmiem wątpić że dwa razy lepszy niż mi5, które w końcu jest 2 razy tańsze.
Za 2 k PLN to można nówkę S7 kupić, z jeszcze lepszym aparatem,VoLTE czy gwarancją w PL

Redmi PRO by TT

9 godzin temu, tpawel napisał:

OP3t jak dla mnie telefon kompletny i mega dopracowany,ale śmiem wątpić że dwa razy lepszy niż mi5, które w końcu jest 2 razy tańsze.
Za 2 k PLN to można nówkę S7 kupić, z jeszcze lepszym aparatem,VoLTE czy gwarancją w PL

Redmi PRO by TT

A przypadkiem Oneplus nie realizuje gwarancji door-to-door?

Szczerze mówiąc to nie wiem jak wygląda sprawa gwarancji przy zakupie w EU, odnosiłem się do zakupu tego telefonu w Chinach, czego faktycznie nie dopisalem.

Redmi PRO by TT

Mam pytanie do Was.Jak użytkujecie telefon always online ? czyli dane włączone i w-fi,synchronizacja gmail, gps włączone itp ?

Wszystko włączone zawsze oprócz gps (ten w miarę potrzeb). 2 karty sim, 3 e-mail gdzie ciągle coś spływa, synchronizacja co 15 min. 

Dane lub wifi włączone. Bluetooth +miband2, synchronizacja ciągle włączona. Aquamail i podpięte 3konta mail w trybie push.

Korzysta ktoś z Was z myszki wifi? Działa wam to z MIUI/Mi5? U mnie z większością aplikacji nie chce się połączyć lub bardzo laguje.

3 godziny temu, lockerek napisał:

Mam pytanie do Was.Jak użytkujecie telefon always online ? czyli dane włączone i w-fi,synchronizacja gmail, gps włączone itp ?

U mnie: zawsze wszystko włączone, zawsze synchronizacja aktywna. Wyłączony mam tylko BlueTooth bo go nigdy nie używam do niczego.

Dnia 13/3/2017 o 16:00, mikidar napisał:

Witam.panowie wie ktoś jak zresetować licznik danych?

Miui 6.11.10

Co nikt nie wie?

Dostałem mi5 z softem Global 8.1.2.0. 
Jaki soft polecacie, by wszystko było ok, najnowszy miui polska czy jakiś inny?

I czy mógłby ktoś łopatologicznie napisać krok po kroku co zrobić?

1 godzinę temu, jan1994 napisał:

Ja bym nie zmieniał - wszystko chodzi jak trzeba no i w tym sofcie jeszcze nie zablokowany EDL.

To Global ma włączony OIS, że go polecasz?

A dlaczego ma mieć wyłączony? Nie ma tylko możliwości kalibracji stabilizacji obrazu. Ale w xiaomi.eu to też kuleje tylko trochę inaczej. 

Edited by bergmen