Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

Gratulacje, próbujesz softem pod recovery przeprowadzić czyszczenie w fastboot. Do instalacji przez MiFlash musisz mieć fastboot rom, a nie zwyką paczkę aktualizacji...

Dawno nic nie ruszałem, czy w takim razie moge z poziomu recorvery wgrać ten 9.5 stable ? Czy szukać romu pod fastboot ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Grzeje mi się mój Mi5 i laguje na kilku ostatnich ROM-ach "EU" dev. Na co dzień tak tego nie odczuwałem, ale właśnie wróciłem z urlopu, gdzie telefonem robiłem sporo zdjęć i filmików oraz cały czas jechałem internetem na "danych". W takich okolicznościach grzanie się i lagowanie stanowiło naprawdę dużą uciążliwość przez większość czasu.

Rok temu użytkowałem telefon na urlopie w bardzo podobny sposób i takich zjawisk nie było.

Dla równowagi dodam, że przez cały wyjazd (w tym roku) żadnych problemów z GPS-em nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

tak się zastanawiam, czy ten telefon warto obecnie jeszcze kupić, oczywiście wersję 3/64, używany za około 650 zł? Czy jednak wady sprzętowe/oprogramowania dyskwalifikują go w dużym stopniu? Zakładam, że trzeba będzie wymienić baterię, ale nic poza tym.

 

Edytowane przez Dru79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - mam ten telefon od trochę ponad roku i nawet gdybym chciał zmienić to nie mam pomysłu na co. Sprzętowo nic mu nie brakuje, snap 820 to nadal bardzo wydajny układ. Soft też w porządku - problemy z gps o których kiedyś się mówiło już od dosyć dawna nie występują, chyba od początku MIUI9 nawet. Za 650zł moim zdaniem się opłaca, za te pieniądze ciężko będzie znaleźć coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dru79 napisał:

A zmieniałeś już baterię na inną? Jak ma się sprawa z przegrzewaniem? Na jakim sofcie siedzisz?

Przegrzewanie bardzo dokuczało tylko w niektórych wersjach softu. Obecnie siedzę na 8.8.2 EU i ten ROM jest całkowicie wolny od tego problemu. Bateria trzyma na nim zaskakująco dobrze. Nowszych od 8.8.2 nie testowałem osobiście.

Trudno mi się odnieść do ceny, ale mam podobne zdanie jak @Karls - mam prawie 2 lata Mi5 i nie za bardzo jest na co zamienić w tym momencie. Tzn. oczywiście Mi6 czy Mi8 są na pewno "lepsze" (pomimo pewnych specyficznych wad), ale nie na tyle lepsze, aby mnie to skłoniło do wydania takich pieniędzy, jakie kosztują.

Co mi przeszkadza w Mi5? Czasami brak B20 oraz jakość nagrywanego video. Poza tym chyba... nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dru79 napisał:

A zmieniałeś już baterię na inną? Jak ma się sprawa z przegrzewaniem? Na jakim sofcie siedzisz?

Nie, trzyma podobnie jak trzymała więc na razie nie widzę sensu. Pewnie jest jakaś różnica względem nowej, ale na tyle niewielka, że jakoś tego nie odczuwam. Co do przegrzewania to faktycznie na romach xiaomi.eu różnie to bywało, ale przeszedłem na global stable i tu jest już w porządku. Poza ekstramalnymi sytuacjami, jak masz włączoną naraz nawigację, gps i ładowanie a telefon jest na słońcu pod szybą w aucie ;) no ale to chyba nie ma telefonu co by się przy tym nie zagrzał. Co do softu to tak jak pisałem - global stable, najnowszy. Xiaomi.eu bywają zarówno lepsze jak i gorsze od globala zależnie od wydania, z tygodnia na tydzień potrafi to stanąć na głowie. Ja potrzebuję sprawnego telefonu więc zrezygnowałem z tej loterii na rzecz bardziej przewidywalnego oficjalnego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karls napisał:

 Poza ekstramalnymi sytuacjami, jak masz włączoną naraz nawigację, gps i ładowanie a telefon jest na słońcu pod szybą w aucie ;) no ale to chyba nie ma telefonu co by się przy tym nie zagrzał.

Polecam uchwyt magnetyczny wkładany w kratkę nawiewu. Jak klima działa, to telefon jest bezpośrednio chłodzony bardzo wydajnie i nie da się go wtedy przegrzać, nawet zestawem nawigacja + Yanosik + ładowanie + słońce :)

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet - nie u mnie w aucie. Klapki wentylacji luźno chodzą i zamocowanie na nich czegokolwiek cięższego od odświeżacza powietrza powoduje, że ustawiają się "w podłogę" i skaczą na wybojach. Już nawet to blokowałem takim małym klinem ale to niszczy plastiki, i wolałem się przenieść na szybę.

2 godziny temu, Dru79 napisał:

A ile baterii leci np. w nocy?

Tak średnio około 3, może 4% bym powiedział. Akurat MIUI w uśpieniu uważam za bardzo oszczędny system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Dru79 napisał:

witam

tak się zastanawiam, czy ten telefon warto obecnie jeszcze kupić, oczywiście wersję 3/64, używany za około 650 zł? Czy jednak wady sprzętowe/oprogramowania dyskwalifikują go w dużym stopniu? Zakładam, że trzeba będzie wymienić baterię, ale nic poza tym.

 

Za 650-700 zł to sobie kup nowego RN5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym RN5 to jak by nie patrzeć sporo słabszy telefon - snap 625 a 820 to jest jednak duża różnica, tak samo adreno 506 a 530. No i chyba największy problem serii redmi - brak nfc. Gdyby w końcu wstawili tam ten rodzaj łączności seria redmi bardzo by zyskała w oczach użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RN5 ma snapa 636. Też jest słabszy od 820 ale już nie ma takiej przepaści.
Ja się przesiadlem na rn5 z Honora 9, który aparatowo i wydajnościowo jest lepszy niż Mi5. Na prawde nie ma się czego bac. Z rozmiarem nie ma tragedii. Proporcje wyświetlacza 18:9 powodują że telefon jest stosunkowo wąski.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety nie jest takie proste - zobacz sobie choćby na XDA (największy na świecie serwis dla developerów i osób szukających modyfikacji) - tam variant ze snapem 620 jest oznaczony "Xiaomi Redmi Note 5 / 5 Plus" a ze snapem 636 "Xiaomi Redmi Note 5 Pro". Namieszali łącząc ze sobą serię Redmi 5 Plus i Redmi Note 5 w jedno urządzenie i dodając 3 variant.

Edytowane przez Karls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli chciałbym ROM z bezproblemowymi aktualizacjami, działającym TWRP i Magiskiem, działającymi w 100% powiadomieniami LED-owymi to muszę wybrać xiaomi.eu? Ale wtedy istnieje możliwość przegrzewania i spowolnień, tak?
Nie, problem z powiadomieniami LED już rozwiązali na globalu więc też możesz go rozważyć. Generalnie wybór między tymi dwoma sprowadza się do odpowiedzi na proste pytanie - co jest dla Ciebie ważniejsze, częste aktualizacje i szybki dostęp do nowości, możliwość przetestowania nowych wersji MIUI przed innymi czy też bardziej cenisz sobie dopracowanie i pewność, że kolejna aktualizacja nie wprowadzi żadnych poważnych problemów. Obie wersje są kompatybilne z TWRP i Magisk.
Gdzie w Mi5 znajduje się NFC tzn. którą częścią najlepiej go przykładać, żeby od razu łapało?
Tył telefonu, ale nie wiem czy góra czy dół ;). Możliwe, że antena jest w baterii, to częste rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dru79 - w sensie xiaomi.eu vs global? Jest trochę różnic. Choćby baza - China vs global. Tłumaczenie fanowskie (bardzo dobre) vs oficjalne. System powiadomień - ten z xiaomi.eu nie bardzo współgrał z wytycznymi Androida, mnie to przeszkadzało. Wolę bardziej zbliżony do aosp układ z romów global, który korzysta z API zamiast wymyślać swoje. No i na Global stable masz aktualizacje raz na miesiąc, półtora, ale za to bardziej dopracowane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, w dziale z poradnikami masz mój tutorial. Jedyne co musisz pamiętać to ściągać całe paczki z aktualizacją a nie różnicowe bo te drugie mogą nie ruszyć. Ale na xiaomi.eu też masz tylko pełne więc na jedno wychodzi. No i tak samo trzeba wgrać ponownie Magisk bo na obu romach aktualizacja go kasuje. Na globalu trzeba tylko dodatkowo jedną paczkę więcej wgrać, żeby dm-verity wyłączyć bo zależnie od urządzenia mogło by na bootlogu stanąć. Także jeśli chodzi o temat aktualizacji/magisk/TWRP to praktyczne na jedno wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...