Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Bawiłem się różnymi ROMami, ale ostatecznie zawsze wracałem na Global, bo tam wszystko działa. Roota też do niedawna miałem. Niestety, na 8.4.19 z Oreo zrobił się bootloop, a instalowałem tak samo.

Czy jest sens przechodzić na Redmi 5 Plus z Mi5? Używam smartfona dość intensywnie i często. Przydałby się trochę większy ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Mam problem z dźwiękiem przy nagrywaniu filmów.
Przed formatem nagrany dźwięk był tak jakby spod wody lesie słyszalny.
Teraz po formacie naprawiło się lecz tylko częściowo. Działa tylko przy nagraniu główną kamerą, przy przełączeniu na drugą kamerę problem pozostaje.
Ktoś ma jakiś pomysł lub miał podobny problem?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby znów jakiś szalony geniusz przywrócił "redukcję dźwięków tła" przy nagrywaniu wideo?

Jeśli to jest to, to charakterystyczną cechą jest że: pierwsza sekunda - dźwięk ok, a potem już do końca źle.

Szkoda, że nie napisałeś, o który ROM chodzi.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2018 o 21:29, latet napisał:

Czy nadal warto trwać na dev 8.2.1 z Andkiem 7.0?

Trochę wypadłem z obiegu w ostatnich miesiącach.

Ostatnio nieco szwankuje mi GPS (częste i nieuzasadnione gubienie sygnału). Wciąż siedzę na EU 8.2.1 dev .

Krótko uzupełnię dalsze efekty moich aktualizacji:

  • z 8.2.1 EU przesiadłem się na 8.3.1 EU – GPS lepiej, za to powiadomienia gorzej, ale ogólnie spoko.
  • z 8.3.1 EU przesiadłem się na 8.3.26 EU (wciąż na Andku 7) – i to był błąd. Najgorszy ROM jaki miałem w swoim Mi5. Serio, serio, nie przesadzam. Lagi, zacinki, grzanie się, bateria bardzo słabo. Powiadomienia jak w 8.3.26, GPS - ok. Stanowczo odradzam 8.3.26 EU.  Na razie jakoś na nim wytrzymam, bo czeka mnie trasa i nie chcę ryzykować opisywanych na forum problemów z GPS na Oreo, ale za kilka dni na niego przeskoczę. Downgrade'y mnie jakoś nie kręcą.
Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, ma/miał ktoś może taki problem, że messenger, viber i kilka innych komunikatorów w momencie, gdy telefon jest od dłuższego czasu uśpiony, nie dają znać o nadchodzącej rozmowie, tzn pojawia się tylko w formie wiadomości, że nie odebrano, ale wcześniej żadnego dźwięku, wibracji, czy podświetlenia ekranu? Jeżeli rozmowa nadchodzi w ciągu kilku minut od używania telefonu, to wszystko jest normalnie. Wiadomości z tych aplikacji przychodzą normalnie. Dzwonienie i SMSy też bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego problemu nie miałem (tzn. nie wiem, bo nikt do mnie nie dzwoni głosowo przez te apki), ale bardzo często są problemy z powiadomieniami o wiadomościach, a już szczególnie często zawodzi sygnalizacja diodą powiadomień. Czyli jeśli nie usłyszę, jak wiadomość przychodzi, to zwykle ją przegapię, bo dioda nie świeci. Zauważyłem tez, że czasami świeci parę minut, a potem przestaje - co też nie jest normalne. Powiedziałbym, że są to dość typowe dla MIUI przypadłości. Na forum ludzie piszą o nich od wielu lat, odkąd pamiętam.

Poza tym wkurza mnie mój Mi5, zaczął działać naprawdę kiepsko odkąd ma ROM 8.3.26 (bodajże to jest ostatni na andku 7). Dwa razy dziennie muszę ładować telefon, a jeszcze tak niedawno wystarczało raz na dwie doby :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 8.4.12 (8.0) na baterię nie narzekałem, ale telefon lubił się przycinać, szczególnie przy niskim poziomie baterii i czasem miałem też problem z internetem, mimo że mieszkam w dużym mieście. Wczoraj wgrałem 8.5.3 i jest lepiej, ale co raz poważniej zastanawiam się nad powrotem do androida 6.0, ale tam znowu nie ma dzielenia ekranu itp, a często z tego korzystam.

Edytowane przez CryRek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie też GPS działa znacznie gorzej jak mam go podpiętego do ładowarki samochodowej (obojętnie czy QC czy nie, na kilku sprawdzałem). Tak samo jak ładuje i puszczam muzykę przez AUX to słychać szumy (które znikają jak wypnę ładowarkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, 

Mam problem ze złączem USB C. Problem dokładnie jest z ładowanie. Przy użytkowaniu telefonu podczas ładowania wtyczka powoli się wysuwa, aż w końcu przestaje ładować. Co ciekawe po "dopchnięciu" wtyczki do gniazda telefon dalej nie ładuje. Konieczne jest jej wyjęcie i ponowne włożenie do gniazda. Jak myślicie nadaje się to na gwarancję? Telefon mam z polskiej dystrybucji. Czy jest to może normalne. Niestety mam tylko jeden kabel z tym złączem, więc nie sprawdzę na innym kablu jak to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyleciałem z obiegu. Mam dwa mi5 z andkiem 8.0.0 i miui 9 global 8.5.24 beta. Warto drążyć temat i wgrać global stabilną? Jaka będzie wtedy wersja androida i miui?

Obecnie nie mam zastrzeżeń co do pracy, wszystko co było wadliwe naprawili i nic mi nie przeszkadza, nawet stabilizacja w filmach 4K jest. Jak znam życie pokuszę się o nową betę, która sama zapuka o aktualizację i mogę wtedy żałować :) Zastanawiam się czy najnowszy global to ta wersja beta z poprawkami i faktycznie będzie super, czy może to zupełnie inna wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wy wytrzymujecie z MIUI na Mi5? Wgrałem 8.5.24,z telefonu nie da się korzystać. Sam Messenger potrafi go zlagowac na parę sekund. Na custom romach nie ma tego problemu. Robiłem wszystkie optymalizację z poradników, ch.. to dało. Są jakieś magiczne sztuczki na odmulenie MIUI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wy wytrzymujecie z MIUI na Mi5? Wgrałem 8.5.24,z telefonu nie da się korzystać. Sam Messenger potrafi go zlagowac na parę sekund. Na custom romach nie ma tego problemu. Robiłem wszystkie optymalizację z poradników, ch.. to dało. Są jakieś magiczne sztuczki na odmulenie MIUI?
Global dev jest stabilny i powiadomienia nawet działają;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ratosluaf napisał:

Jak wy wytrzymujecie z MIUI na Mi5? Wgrałem 8.5.24,z telefonu nie da się korzystać. Sam Messenger potrafi go zlagowac na parę sekund. Na custom romach nie ma tego problemu. Robiłem wszystkie optymalizację z poradników, ch.. to dało. Są jakieś magiczne sztuczki na odmulenie MIUI?

Nie ma sztuczek, bo nikt problemów z tym nie zgłaszał, co więcej.... mess? Wytestuj inne apki, a potem pisz. Dodam tylko, że magicznie, cofnięcie aktu messa do momentu sprzed dodania snapa w nim powoduje zaskakującą poprawę działania apki, magia nie?

16 godzin temu, grizzly napisał:

Global dev jest stabilny i powiadomienia nawet działają;)

U Ciebie. To samo jest na Xiaomi.eu, są osoby, którym wszystko działa jak powinno, a są takie, które maja bug na bugu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, grizzly napisał:

Po prostu sprawdziłem osobiście. Na EU wiecznie same problemy, kiedy global po prostu działa. Byc może to wina chińskiej bazy. 

 

 

Kiedyś testowałem globala na zmianę z EU, bardzo dokładnie, parę tygodni. Wtedy nie zauważyłem żadnych istotnych przewag globala. Ale to było jakoś chyba jesienią 2017. Teraz sytuacja może być zupełnie inna.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2018 o 11:48, flood napisał:

Witam, 

Mam problem ze złączem USB C. Problem dokładnie jest z ładowanie. Przy użytkowaniu telefonu podczas ładowania wtyczka powoli się wysuwa, aż w końcu przestaje ładować. Co ciekawe po "dopchnięciu" wtyczki do gniazda telefon dalej nie ładuje. Konieczne jest jej wyjęcie i ponowne włożenie do gniazda. Jak myślicie nadaje się to na gwarancję? Telefon mam z polskiej dystrybucji. Czy jest to może normalne. Niestety mam tylko jeden kabel z tym złączem, więc nie sprawdzę na innym kablu jak to jest.

 

Cześć

 

Wyczyść gniazdo ładowania. Na wyłączonym telefonie cienką igłą delikatnie pogmeraj w gnieździe. Zdziwisz się ile syfu tam siedzi i powoduje że wtyczka nie wchodzi do końca.

 

pozdr

Edytowane przez p-a-b-u
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Cześć
 
Wyczyść gniazdo ładowania. Na wyłączonym telefonie cienką igłą delikatnie pogmeraj w gnieździe. Zdziwisz się ile syfu tam siedzi i powoduje że wtyczka nie wchodzi do końca.
 
pozdr
Dzięki. Chyba trochę rzeczywiście pomogło

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, chcę przejść z Miui 9.1 weekly, na 9.5 stable MI5, odpalam najnowszego miflasha, fastboot w mi5, znajduje urządzenie, daje ścieżkę do 9.5 stable, zaznaczam clean all, pojawia się komunikat że nie może znaleźć pliku flash all.bat, jakieś sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Rosinante napisał:

Pytanie, chcę przejść z Miui 9.1 weekly, na 9.5 stable MI5, odpalam najnowszego miflasha, fastboot w mi5, znajduje urządzenie, daje ścieżkę do 9.5 stable, zaznaczam clean all, pojawia się komunikat że nie może znaleźć pliku flash all.bat, jakieś sugestie ?

Gratulacje, próbujesz softem pod recovery przeprowadzić czyszczenie w fastboot. Do instalacji przez MiFlash musisz mieć fastboot rom, a nie zwyką paczkę aktualizacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...