Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Pietr napisał:

@lockerek a jak z VATem? Bo rozumiem, że z chin wysyłają? Bo DHL lubi do szystkie VAT dodać i swoje koszta procedur. Ostatnio właśnie tak paczkę z chin zamawiałem to mnie sam DHL kosztował prawie 120zł na paczce o takiej samej wartości...

Jak dobrze pamiętam paczka kosztowała grosze.. na pewno nie był to kurier żaden, ale szybko przyszła chyba po tygodniu czasu.

Teraz sprawdziłem i jest DHL eCommerce jakiś za 4,5 $ i za 20 $

Edytowane przez lockerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio mam problem. Mój czytnik linii papilarnych wydaje się jakby nie był cały czas aktywny. Czasami po zablokowaniu telefonu, wybudzając go i chcąc go nim odblokować nie reaguje, tak jakby nie działał. Po wpisaniu kodu, znowu działa. Czasami też w aplikacjach (mam włączoną obsługę jednym przyciskiem, czyli dotknięcie głównego przycisku cofa) przy dotknięciu go (bez kliku)  nie reaguje. Ktoś miał taki problem? Mam go od jakoś tygodnia. Xiaomi  Mi5 3/64 Muiu Polska.

Edytowane przez luryxyt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, luryxyt napisał:

Witam. Ostatnio mam problem. Mój czytnik linii papilarnych wydaje się jakby nie był cały czas aktywny.

Mi5 nie ma caly czas aktywnego czytnika, trzeba najpierw wybudzić poprzez naciśnięcie home lub power i wtedy czytnik zareaguje. Jesli o to ci chodzi.

Edytowane przez lockerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Hej, dawno tutaj nie zaglądałem, robiłem normalnie aktualizaje przez OTA i poprostu z telefoniku korzystałem :)

Teraz po 1,5 roku użytkowania chciałbym postawić na świeżo system bądź zrobić factory reset. Trochę nie jestem już na bieżąco. Mógłby ktoś przekazać wiedzę w jaki sposób bezboleśnie mógłbym dokonać czystej instalacji? Mam najnowszą wersję MIUI z początku lutego 2018.

 

Pozdrawiam i dzięki z góry za odpowiedzi. Proszę nie karcić za nie używanie funkcji szukaj. Szukałem ale wolę się jeszcze upewnić w tym wątku co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Tue Feb 27 2018 o 22:00, MD13 napisał:

Panowie jaki aktualni rom  polecacie z eu na mi5? Moja żona ma rom 7.12.28 i zastanawiam się czy by jej nie aktualizować. Tylko pytanie który będzie najbardziej stabilny?

Ostatnia wydanie dla mi5 przyniosło update do Oreo. Zatem proponuję wgrać ostatnia wersję z lutego póki co i poczekać z 2 tygodnie aż poprawia kilka bolączek w wydaniu Oreo.

Dnia Sun Feb 25 2018 o 17:32, Remorka napisał:

Hej, dawno tutaj nie zaglądałem, robiłem normalnie aktualizaje przez OTA i poprostu z telefoniku korzystałem :)

Teraz po 1,5 roku użytkowania chciałbym postawić na świeżo system bądź zrobić factory reset. Trochę nie jestem już na bieżąco. Mógłby ktoś przekazać wiedzę w jaki sposób bezboleśnie mógłbym dokonać czystej instalacji? Mam najnowszą wersję MIUI z początku lutego 2018.

 

Pozdrawiam i dzięki z góry za odpowiedzi. Proszę nie karcić za nie używanie funkcji szukaj. Szukałem ale wolę się jeszcze upewnić w tym wątku co i jak.

Ustawienia - dodatkowe ustawienia - kopia i kasowanie danych - ustawienia fabryczne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa wam opcja codziennych tapet ekranu blokady? Ustawiłem subskrybcje na tematy tapet które mnie interesują, ustawiłem interwał oraz opcje aktualizacji tapety przy użyciu danych mobilnych. I owszem ręcznie mogę przewinąć następne tapety ręcznie po naciśnięciu przycisku w prawym górnym rogu w ekranie blokady ale same się nie zmieniają. Czy ma ktoś jeszcze podobny problem? Kiedyś te standardowe tapety xiaomi zmieniały się same a te automatycznie aktualizowane z neta nie chcą się zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którą wersję od xiaomi.eu najbezpieczniej wrzucić od razu po odblokowaniu bootloadera. Zamówiłem Mi5, przyjdzie na dniach. Pozwolenie na odblokowanie mam. 

W mi4c musiałem pokolei od jakiego romu wrzucać bo tel wstać nie chcia - jak jest z mi5? Moge od razu ładować najnowszy lub prawie najnowszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz od razu nowy, jeśli stock 7.0 będziesz miał domyślnie wgrany - tylko pamiętaj, że od momentu jak przypiszesz konto do telefonu musisz odczekać 72h zanim odblokujesz. Ze swojej strony proponuję, byś wgrał rom nie nowszy niż z lutego. Oba romy z marca są na Oreo, są to buildy testowe, więc jeśli stawiasz solidność powyżej gonienie cyferek to lepiej poczekać.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest zabezpieczenie ze strony Xiaomi. Od momentu jak uruchomisz telefon i przypiszesz do niego konto Xiaomi, to trzeba odczekać 72h, a w przypadku niektórych telefonów nawet dłużej. Podobno oficjalna wersja jest taka, że to "opóźnienie" ma zniechęcić sprzedawców do sprzedawania już odblokowanych telefonów. Jak wcześniej użyjesz mi unlock, to po prostu pojawi się komunikat, że musisz jeszcze odczekać X godzin zanim proces będzie możliwy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...