Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko: czy używacie jakichś zewnętrznych aplikacji do kalibracji kolorów wyświetlacza? Chciałbym używać MIUI ale nie mogę ze względu na wadę ekranu w postaci czerwonych przebarwień. Jeśli ktoś ma to wie o czym mówię. Standardowo MIUI nie obsługuje kcal i nie można kolorów zmieniać np. w Kernel adiutor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którą wersję Xiaomi.eu obecnie polecacie wrzucić na Mi5? Wiadomo że różnie to bywa, czasem wersja z jednego tygodnia działa super, a w tej z następnego jest masę błędów :D 

Obecnie siedzę bodajże na wersji 6.11.10, jaką procedurę wykonać aby przejść na którąś z tych nowych? Zacząć od wrzucenia China Dev przez MiFlasha i dopiero potem Xiaomi.eu? Czy coś się pozmieniało od zeszłego roku? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej zarządzanie ramem ogarnęli bo wcześniej siedziałem na romie dwie wersje do tyłu i potrafił czasem ubijać aktywne aplikacje-nakładki typu klawiatura co już było mocnym przegięciem. Na najnowszym jedyne do czego bym się doczepił to aplikacja wideo - od kilku już wersji nadal nie mogę jej uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karls napisał:

Przynajmniej zarządzanie ramem ogarnęli bo wcześniej siedziałem na romie dwie wersje do tyłu i potrafił czasem ubijać aktywne aplikacje-nakładki typu klawiatura co już było mocnym przegięciem.

Absolutnie nie potwierdzam. Na moim Mi5 po ostatniej aktualizacji z zarządzaniem apkami w tle jest nawet nieco gorzej niż było! Z tym, że u mnie rzadko bywa to prawdziwe ubijanie (na śmierć), a raczej jakieś swapowanie, że potem apka się otwiera powolie, ale wraca do miejsca, w którym się ją pozostawiło. Upierdliwe, ale jak się ma cierpliwość, to da się żyć. Marzy mi się takie zarządzanie RAM-em na Mi5, jakie jest na Redmi 4x. Niebo a ziemia. Ale najwyraźniej to przerasta chińskich magików.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki ROM jest teraz najstabilniejszy/najlepiej działa? Od początku nie byłem w pełni zadowolony z mi5 ale dało się to używać (choć potrafiło mulić czy dotyk słabo działał po ładowaniu QC). Siedzę na MIUI 9 Global 7.11.16 Beta. Od kilku aktualizacji ten system to jest jakaś komedia. Telefon potrafi lagować jak szalony przy wiadomości z messengera, nawet jeśli wszystkie inne aplikacje są zamknięte i ma prawie 1gb wolnego ramu. Największa paranoja to zabijanie aplikacji muzyki w trakcie słuchania (wtf?). Miałem nadzieje, że aktualizacje pomogą ale mają to kompletnie w nosie. Dodają tylko jakieś nowe feature, ostatnia aktualizacja według opisu miała poprawić stabilność systemu. Muzyka zamiast po 5 minutach jest teraz zabijana po 15... Doradzicie jaki ROM zainstalować by dało się używać tego telefonu czy zostaje tylko zamiana słuchawki i trzymanie się daleko od MIUI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że ostatnie kilka (nie pamiętam dokładnie ile) aktualizacji przyniosło odczuwalne pogorszenie (np. powiadomienia, znów brak 30 fps w 4K, zarządzanie RAM-em raczej gorsze lub bez zmian niż lepsze). Mogę się mylić, ale ostatnim, jaki dobrze wspominam był chyba ROM EU 7.10.12. Daj mu szansę i napisz, jak się sprawdza. Tylko oczywiście czysta instalacja, bez przywracania apek.

Ale jeśli naprawdę chcesz wycisnąć 100% z tego modelu, to obawiam się, że tylko powrót do jednej z ostatnich wersji na MIUI7. Potem już tylko psuli, bo wchodziły nowsze modele i trzeba było jakoś "zachęcić" ludzi do porzucenia popularnego Mi5 lub do odradzania go innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi5 ma androida 7.0 tak od kilku miesięcy, gdzieś od wiosny chyba. Jak Ci nie wykrywa to obstawiam, że masz jakiś fake rom wgrany teraz. Co masz w polu "Wersja MIUI" w informacjach o telefonie (ustawienia)? Chodzi mi o całą zawartość czyli numer miui (8.1, to podałeś) i oznaczenia wydania (tego nie napisałeś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powaznie? Nic nieoficjalnego na nim nie ma, kiedys sie w to bawilem ale przeszlo mi. Podesle skrina

 

Co dziwne, gdy w opcjach klikne pobierz aktualizacje to cos tam mi pobiera przez dluzsza chwile, instaluje sie itd ale po odpaleniu zmian nie widac.

Screenshot_2017-12-03-14-55-14-469_com.android.settings.png

Edytowane przez Majchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na oryginalny rom, tylko stary. Nie wiem o co chodzi, może zmienili w międzyczasie adres serwera aktualizacji? Możesz pobrać paczkę ze strony MIUI i wgrać ją ręcznie. Robi się to przez aplikację aktualizacji, kliknąć te trzy kropeczki i wybrać aktualizację z pliku .zip.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakiś sposób na wgranie softu MiFlashem przy braku możliwości wejścia w edl? Obecnie na telefonie jest zainstalowana któraś z ostatnich wersji global dev, bootloader zablokowany. Czy przez updater można wgrać któryś ze starszych global dev,  z czasów gdy jeszcze xiaomi nie blokowało przejścia w tryb edl? Czy taki downgrade jest możliwy? 

Edytowane przez --Mariusz--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, --Mariusz-- napisał:

Czy istnieje jakiś sposób na wgranie softu MiFlashem przy braku możliwości wejścia w edl?

Tak, ale tylko jeśli masz odblokowany bootlader.

4 godziny temu, --Mariusz-- napisał:

Czy przez updater można wgrać któryś ze starszych global dev

Jeśli masz nowszą wersję, program wyrzuci monit, że chcesz zainstalować starszą i uniemożliwi to

4 godziny temu, --Mariusz-- napisał:

Czy taki downgrade jest możliwy? 

Tak, odblokuj bootlader i sobie wgraj soft jaki chcesz, po co chcesz kombinować? Pozostaje jeszcze testpoint.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...