Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem w MI5 z głośnością odtwarzanego dźwięku na słuchawkach. Wpinam słuchawki daję na full klikam play w odtwarzaczu i  dosyć cicho gra muzyka. Wypinam słuchawki wkładam je ponownie klikam play i znowu głośno. Słuchawki są sprawne w 100%. Czasami dopiero po 4 wpięciu słuchawek muzyka gra na telefonie o wiele głośniej. Posiadam soft w wersji rozwojowej miui polska 7.9.14. Teraz kwestia rozwiązania problemu. Czy to soft czy to jakiś problem od strony technicznej w telefonie?

Drugi problem nie widać wszystkich folderów po podłączeniu do kompa. Interesuje mnie folder ETC, dlaczego nie widać?

schowek2.jpg

Edytowane przez ziomeczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, ja przerabiałem już globala a potem xiaomi.eu.  Obecnie mam zainstalowanego deva 7.9.22

Ręcznie doinstalowałem sobie starszego mi remote, bo nowszy mnie nie urzekł.  Do pełni szczęścia brakuje mi dwóch rzeczy:

 

1.  pojedyńcza mała ikonka do wyszukiwania głosowego w google na miui polska miałem to chyba od razu. Tutaj mogę dodać widżet o rozmiarze 4x1 który mnie nie ratuje :) Grzebałem po ustawieniach ale nie moge sobie dać rady.

 

2. Temat drugi to bluetooth nie pamiętam jaką wersję miałem wcześniej ale obecnie mam wersję miui bluetooth 7.0.  Pomyślałem że ręcznie ja usunę ale nie wiem jak i ją zastąpie starsza wersją.  Czemu?  W starej wersji telefon widział więcej sprzętów i szło mu to sprawniej. Pracuje w sklepie rtv-agd  i na moim dziale rtv mam 30sprzętów imitujących bluetooth i co jakiś czas łączę się z niektórymi z nich. Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, JacekBB napisał:

Czy warto instalować jakiś custom rom? To co ma miui wystarcza mi tylko ta bateria. Sot na najnowszym dev to 2.5 godzinki. To chyba mało.

A ile masz w teście baterii PC Mark z jasnością ekranu na 1/2 suwaka (bez Auto)? U mnie – wg tego testu – SOT 6h 37m - jak na screenie.

Screenshot_2017-10-18-04-12-43-379_com.futuremark.pcmark.android.benchmark(1).png

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie męczyć się?
Kilka aspektów miui na tyle mnie drażni, że nie byłbym w stanie wrócić do tego systemu. Wiem, że to kwestia indywidualna, ale jeśli ktoś myśli o czystym androidzie to takie powody ma.

Ja na alternatywnych systemach zawsze mam 6-7h SoT

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kios napisał:

Kilka aspektów miui na tyle mnie drażni, że nie byłbym w stanie wrócić do tego systemu. Wiem, że to kwestia indywidualna, ale jeśli ktoś myśli o czystym androidzie to takie powody ma.

Nadal nie rozumiem stwierdzenia "męczyć się". Telefony Xiaomi kupuje się dla MIUI, jeżeli ktoś MIUI nie lubi, a chce Xiaomi "bo tanie" to raczej będzie potrafił zmienić sobie soft. Nie widzę tutaj męczenia się. Chyba, że gdzieś siedzi jakiś psychol, zamyka ludzi, którzy nienawidzą MIUI w piwnicy i zmusza ich do korzystania z tego :D.

19 minut temu, Kios napisał:

Ja na alternatywnych systemach zawsze mam 6-7h SoT emoji3.png

Gdzieś wyżej chyba w tym temacie masz mój SS z SoT na MIUI... jakoś 9h dobiłem :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem dobre SoT na miui, ale z androidem 6.0. Później było nieco gorzej, ale przede wszystkim takie wyniki nie były powtarzalne przy codziennym użytkowaniu. Kupiłem ten telefon, bo miał rozsądne parametry i chciałem spróbować miui. Nie spełniło jednak moich oczekiwań. Wolę lepiej wykorzystywać potencjał tego telefonu.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet
Używałem xiaomi. Eu na mi5 ponad rok i myślałem że wszystko jest ok i niczego mi nie brakuje. Przeszedłem na aospExtended miesiąc temu i teraz widzę jak bardzo się myliłem. Powiadomienia po prostu działają. Nie trzeba się bawić w żadne autostarty oszczędzania itp.Bateria dłużej trzyma. Na Eu ostatnich maksymalnie 4h na ekranie. Na aospExtended 5 I pół. Aplikacje są w ramie i odpalają się szybko i w tym samym momencie, w którym się je zostawiło. Nie ma tak jak w miui, czyli tak że je ubija, a jesli nawet nie to się długo wczytuje z jakiegoś zramu czy swypa(nie wnikam). Wydajność też jest lepsza. Dodatkowo nie trzeba szukać jakiś specjalnych zipów aby wgrać roota czy xposed. Wszystko po prostu działaja. W miui raz cos naprawią później zepsują. Po prostu niezawodność. Dodatkowo na mi 5 3/32 są w romach lub do opcjonalnej instalacji kernele z OC z 1.8 do 2.15 GHz.
To moje zdanie. Jednak zaczyna mi już brakować miui. Po prostu lubię ten soft, lubię co piątkowe narzekanie, że coś nie działa. Chyba wrócę do miui właśnie, ale poszukam jakiejś alternatywy np. Miui pro czy coś innego. Tylko jest problem z tym ramem. Podobno należy wyłączyć optymalizację miui i pamięci oraz oszczędzanie baterii miui. Nie testowałem tego. To naprawdę rozwiązuje problem z ubijaniem aplikacji?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

57 minut temu, cietybadacz napisał:
Tylko jest problem z tym ramem. Podobno należy wyłączyć optymalizację miui i pamięci oraz oszczędzanie baterii miui. Nie testowałem tego. To naprawdę rozwiązuje problem z ubijaniem aplikacji?  

Nic to nie daje, testowałem z optymalizacja na off i wydawało mi sie ze jest ok, az do momentu kiedy ze dwa razy przeladowało pulpit no i apki startowały od nowa. Tak, tak, na byłym flagowcu takie rzeczy. Jedyne co działa to optymalizacja baterii na off, optymalizacja ram na domyślnych i.... kłódki na aplikacjach. Tylko trochę to chore, bo trzeba sie zastanowić i przewidywać, które apki mogą byc ubijane a ktore nie. Słabo, słabiutko.

 

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, zielonyBB napisał:
 Nic to nie daje, testowałem z optymalizacja na off i wydawało mi sie ze jest ok, az do momentu kiedy ze dwa razy przeladowało pulpit no i apki startowały od nowa. Tak, tak, na byłym flagowcu takie rzeczy. Jedyne co działa to optymalizacja baterii na off, optymalizacja ram na domyślnych i.... kłódki na aplikacjach. Tylko trochę to chore, bo trzeba sie zastanowić i przewidywać, które apki mogą byc ubijane a ktore nie. Słabo, słabiutko. 

W najnowszym dev jak wyłączyć powiadomienia Google że np. jakiś mecz leci albo proponowane sklepy?

Wysłane z Mi5
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam do Was pytanie, jak wszedłem w aplikacje bankową wyświetlił się komunikat powiadomieniem ze mogę wyłączyć treść powiadomienia, miałem do wyboru dwie aplikacje bankowe tylko, czy ktoś wie jak do tych ustawień dojść z pozycji ustawień?
Panel sterowania -> blokada aplikacji -> ustawienia -> ukryj treść powiadomień

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na xda jest dostępny apk google camera pod mi5. Niestety wywala mi się zaraz po kliknięciu w ikonkę. Pewnie chodzi o brak w miui obsługi API 2 camera. Jak to obejść na najnowszym romie?(albo jakimkolwiek miui)

 

https://www.google.pl/amp/s/forum.xda-developers.com/mi-5/themes/app-google-camera-hdr-t3655107/amp/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, stereo0 napisał:

Na xda jest dostępny apk google camera pod mi5. Niestety wywala mi się zaraz po kliknięciu w ikonkę. Pewnie chodzi o brak w miui obsługi API 2 camera. Jak to obejść na najnowszym romie?(albo jakimkolwiek miui)

 

https://www.google.pl/amp/s/forum.xda-developers.com/mi-5/themes/app-google-camera-hdr-t3655107/amp/

Ja używam modułu do Magisk i elegancko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre modele telefonów pozwalają na uruchomienia fastboot nawet bez baterii. Podłącz telefon kablem do komputera i wtedy dopiero wyciśnij kombinację. Nie wiem czy akurat na mi5 to zadziała ale chyba warto spróbować. Jeśli się uda to przez ADB możesz zrobić wipe, komendą "fastboot erase userdata".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...