Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możliwym jest że Nju-Play połączenie było niezłe, wyraźne, całkiem spoko, możliwe że z HD Voice ale oczywiście nie ma jak tego sprawdzić...

A teraz Nju - A2mobile połączenia są takie sobie, czesto niewyraźne, z szumami ?

Możliwe że aktu tel coś popsuło. Albo ta zmiana sieci. Wypowie się ktoś?

Obydwa to Mi5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Postanowiłem wgrać sobie najnowsze MIUI pl do mojego MI5 z dnia dzisiejszego. Wgrałem global developer w trybie fastboot następnie zainstalowałem twrp zrobiłem wipe format data, przegrałem na telefon najnowsze miui i z twrp zainstalowałem je. Wiele rzeczy sobie już zainstalowałem na telefonie chcę zrobić root i telefon nie wchodzi w tryb TWRP. Co jest przyczyną, że po zainstalowaniu najnowszego MIUI pl twrp zniknęło. Rozumiem, że dograć mogę je teraz ręcznie. Chciałem uniknać na przyszłość tego typu sytuacji ze znikającm TWRP. Jak sobie z tym radzić ?

 

ps. z tego co widze zniknęło mi z pamięci TWRP wraz z softem ktory został przegrany na pamięc masową.

Edytowane przez ziomeczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji do miui9 pocztą wygląda lepiej, bateria pracuje dłużej, same pozytywy jak na razie, i miałem problem z BT w aucie bo osobno parowało muzykę i telefon (specyfika auta )i nie zawsze obie rzeczy naraz działały, wersja z poprzedniego tygodnia 0 problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, okulowiec napisał:

mam kłopot po ostatniej aktualizacji telefon strasznie cicho odtwarza media, przez głośnik i na słuchawkach, po blu też, ktoś coś wie, ktoś ma ten sam problem ? 

Na forum xiaomi.eu skarży się na to wiele osób. Na 7.9.7 jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, okulowiec napisał:

mam kłopot po ostatniej aktualizacji telefon strasznie cicho odtwarza media, przez głośnik i na słuchawkach, po blu też, ktoś coś wie, ktoś ma ten sam problem ? 

Zauważyłbym cichszego Yanosika, bo i tak był dla mnie zawsze nieco za cichy. Ale nie - dziś do mnie gadał z taką samą głośnością, jak zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam aero2, korzystając z globala miałem powiadomienia że muszę zalogować się do sieci. Zainstalowałem niedawno xiaomi,eu i już tych powiadomień nie dostaje a bardzo mi to ułatwiało korzystanie. Jest może gdzieś opcja włączenia tego albo jakaś modyfikacja przywracająca to powiadomienie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ZduneX25 przypiął/eła ten temat
2 godziny temu, K4r0lSz napisał:

Dźwięk na słuchawkach jest już naprawiony, na 7.9.22 - albo powinien być ;)

rozwiń swoją wypowiedź lub podziel się jakimś linkiem bo z tego co widzę 7.9.22 jest dla MiMix2 oraz "note 3 se", a na 7.9.21 (mi5) jakieś znaczącej poprawy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z posiadanych informacji, forum MIUI [issue/alternative solution], a także QQi chat BT, wynika, że od wersji 7.9.15 Global Dev nastąpiła poprawa na części urządzeń, na Mi5 zauważalnie głośniej od 7.9.22 Global Dev.
MIUI 9 Global Beta ROM 7.9.22
MIUI 9 China Developer ROM 7.9.21

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie GPS działa bez problemu. Widzi nawet 16 satelit po kilkunastu sekundach.

 

Ja zapytam zaś o baterię. Jak tam u was z nią na MIUI? Bo u mnie trochę lipa, że tak powiem. Prawie godzina 18. Telefon odłączyłem od ładowarki o 7 rano. Czyli ok 11 godzin na baterii, 3 i pół godziny na wyświetlaczu i już telefon woła o ładowarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pietr napisał:

U mnie GPS działa bez problemu. Widzi nawet 16 satelit po kilkunastu sekundach.

 

Ja zapytam zaś o baterię. Jak tam u was z nią na MIUI? Bo u mnie trochę lipa, że tak powiem. Prawie godzina 18. Telefon odłączyłem od ładowarki o 7 rano. Czyli ok 11 godzin na baterii, 3 i pół godziny na wyświetlaczu i już telefon woła o ładowarkę.

To raczej standard. 2,5 do 3,5 to wynik na MIUI 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie ponieważ wypadłem z obiegu.
Aktualnie na Mi5 mam miui 8.0.10,0 stable od xiaomi,eu

Wszystko smigało więc nie zmieniałem nic,ale od pewnego czasu mam problemy z zawieszającymi się połączeniami i czasem czujnik jasności działa z opoźnieniem(ekran rozjaśnia sie po 5sek od odblokowania telefonu).
Uznałem ze czas na aktualizacje i tu pojawia się problem. Jak dobrze pamiętam to ściągam zipa androidfilehost na telefon wchodze w aktualizacje / zainstaluj z plik zip i leci.

Ale aktualnie mam androida 6 a nowe aktualizacje są już na 7 nougat. Czy aktualizacja pojdzie normalnie i czy nie stracę wszystkich danych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.10.2017 o 11:13, emaras napisał:

Szybkie pytanie ponieważ wypadłem z obiegu.
Aktualnie na Mi5 mam miui 8.0.10,0 stable od xiaomi,eu

Wszystko smigało więc nie zmieniałem nic,ale od pewnego czasu mam problemy z zawieszającymi się połączeniami i czasem czujnik jasności działa z opoźnieniem(ekran rozjaśnia sie po 5sek od odblokowania telefonu).
Uznałem ze czas na aktualizacje i tu pojawia się problem. Jak dobrze pamiętam to ściągam zipa androidfilehost na telefon wchodze w aktualizacje / zainstaluj z plik zip i leci.

Ale aktualnie mam androida 6 a nowe aktualizacje są już na 7 nougat. Czy aktualizacja pojdzie normalnie i czy nie stracę wszystkich danych?

Masz syfmiui. Odblokuj bootloader i wgraj normalny system. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój post to nie jest odpowiedź na moje pytanie.

bootloader odblokowany, twrp wgrany. Chiński syf usunięty zaraz po zakupie telefonu. Miui z cotygodniową aktualizacją jakoś nie chciałem.

Nadal szukam odpowiedzi czy mogę bezstresowo wgrać paczke zip i zachować wszystkie ustawienia i aplikacje.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...