Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! 

Jestem nowy na forum i ogólnie szczęśliwym posiadaczem Xiaomi Mi5 3/64 (jako drugi telefon)- już chyba z 3 czy 4 miesiące :)

Przeglądałem wasze tematy na temat aktualizacji Miui do 8.2. Telefon dostarczono mi z 8.1.2.0 Global Stabilna. Z tematu aktualizacji znam procedurę uaktualnienia Miui (zmiana regionu itd.). 

Tylko nie wiem czy poczekać sobie jeszcze chwilę (o ile już nie jest dostępne Miui 9? Z tego co przeczytałem wyżej to, że jest dostępne) czy już zrobić sobie uaktualnienie? 

Czy ten upgrade psuje coś w telefonie - w sensie, że coś zaczyna źle działać np. gps, internet itp.?

Powiem szczerze, że jak chodzi o Miui to jestem laikiem i zbytnio się nie znam na tej nakładce. Dlatego cenie sobie opinię/wrażenia osób, które znacznie dłużej już operują z telefonami z tą nakładką i po prostu mają znacznie większe doświadczenie.

Ogólnie zauważyłem przez okres użytkowania Mi5, że ma wielki problem wejść na LTE. Jak na swoim SGS 7 mam prawie cały czas LTE+ to tutaj skacze z H+ na 3G.  

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Tomsi napisał:

Czy ten upgrade psuje coś w telefonie

Szczerze? Dwa identyczne egzemplarze na tym samym systemie mogą chodzić zupełnie różnie. Jeden Mi5 ma super GPS, drugi nie może fixa złapać. To jest Xiaomi i MIUI, tu nie ma jednoznacznych i logicznych odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lockerek napisał:

Global z miui 9 jeszcez nie ma i jeszcze trzeba poczekać jest tylko xiaomi.eu z miui 9.

Ja mam ciągle LTE nic nie skacze może to wina softu

Ja mam ustawione w "preferowany typ sieci" "preferowane sieci LTE" i skacze H+/3G gdzie tak jak pisze w tym samym pokoju na SGS 7 mam LTE+..

Więc lekko frustrujące to jest w terenie jak nagle z H+ zmienia na 3G.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, rambo8 napisał:

Hej. Od jakiegoś czasu w moim MI5 po wybudzaniu wywala komunikat "Aplikacja Tapety Blokady przestała działać"
Po aktualizacji do 9ki nadal to mam.
Ktos podpowie co z tym zrobić?

Postawić soft na czysto...

 

10 godzin temu, galakty napisał:

4GB to minimum obecnie dla MIUI. U mnie na 2 GB potrafi przeładować aplikację SMS....

Nie 4, a 3 to takie minimum, widzę to po Mi5  w wersji 3/32.

 

9 godzin temu, Tomsi napisał:

Ja mam ustawione w "preferowany typ sieci" "preferowane sieci LTE" i skacze H+/3G gdzie tak jak pisze w tym samym pokoju na SGS 7 mam LTE+..

Więc lekko frustrujące to jest w terenie jak nagle z H+ zmienia na 3G.. 

Bo SGS 7 ma B20, gdzie Mi5 go nie posiada... Do tego wszelkie etui/pokrowce skutecznie ograniczają zasięg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tomsi napisał:

Czy ten upgrade psuje coś w telefonie - w sensie, że coś zaczyna źle działać np. gps, internet itp.?

Oprócz braku możliwości ustawienia jako "główny" innego pulpitu niż pierwszy, to raczej nic nie popsuto.

Za to naprawiono FPS w filmach 4K oraz kalibrację OIS – czyli coś, o czym nawet najwięksi optymiści przestawali już marzyć.

Bateria - chyba lekko na minus, ale minimalnie.

A, no i strasznie mi się nie podobają te nowe emotki (to chyba kwestia zmiany wersji odpowiadającego za nie fonta na najnowszą z Androida O).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rambo8 napisał:

Hej. Od jakiegoś czasu w moim MI5 po wybudzaniu wywala komunikat "Aplikacja Tapety Blokady przestała działać"
Po aktualizacji do 9ki nadal to mam.
Ktos podpowie co z tym zrobić?

U mojej narzeczonej na r4a byl ten sam problem, pomoglo wyczyszczenie danych appki. Aczkolwiek nie wiem na jak dlugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, galakty napisał:

A nadal dropi klatki na słońcu do 2? :P

Nie wiem, za mało na razie testowałem. Obstawiam, że ten problem pozostał, ale to nie jest coś, co się da przetestować w parę minut.

Natomiast zasadniczo nie dropi z powodu zbyt słabego światła, jak to mają w zwyczaju Redmi.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, galakty napisał:

A nadal dropi klatki na słońcu do 2? :P

Ruszyłem tyłek i sprawdziłem to porządnym testem. Niestety - jest jak było.

W ciągu od 10-15 minut nakręciłem trzy krótkie filmiki (używając funkcji pauzy podczas filmowania). Tak więc z każdym kolejnym filmikiem telefon był nieco cieplejszy.

Pierwszy filmik:

Frame rate                  : 30.000 FPS
Minimum frame rate          : 29.851 FPS
Maximum frame rate          : 30.222 FPS

Drugi:

Frame rate                  : 27.942 FPS
Minimum frame rate          : 12.434 FPS
Maximum frame rate          : 30.252 FPS

Trzeci:

Frame rate                  : 26.296 FPS
Minimum frame rate          : 10.420 FPS
Maximum frame rate          : 27.248 FPS

Na tym trzecim są głównie jadące auta, więc dobrze widać jak w praktyce te dropy wpływają na odczucie płynności ruchu. Nie wygląda to różowo.

Oryginalny plik .mp4: https://we.tl/BagT1JWnzL

Na YT: https://www.youtube.com/watch?v=YWSwY4czC-Q&feature=youtu.be

Są to ujęcia z ręki (jednej, bo w drugiej trzymałem ciężką siatę z zakupami) – więc można przy okazji ocenić OIS po kalibracji w MIUI9. Akurat tutaj jest lepiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, galakty napisał:

@latet Przecież to tragedia jest... :( 

Nie myślałem, że Mi5 się tak grzeje, niby Snap 820 nie jest grzałką, a tu proszę... 

"Na rękę" to on aż tak się nie grzeje. Także temp. baterii nie przekroczyła 40°C w czasie tych nagrań. Jednak wpływ na FPS w filmach jest, jak widać, ogromny. Być może ustawienia throttlingu są nieoptymalne dla filmowania. A może przyczyna jest zupełnie inna... Ale nie mam pojęcia jaka to by mogła być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, latet napisał:

"Na rękę" to on aż tak się nie grzeje. Także temp. baterii nie przekroczyła 40°C w czasie tych nagrań. Jednak wpływ na FPS w filmach jest, jak widać, ogromny. Być może ustawienia throttlingu są nieoptymalne dla filmowania. A może przyczyna jest zupełnie inna... Ale nie mam pojęcia jaka to by mogła być.

Nieee, to throttling i tyle, widocznie CPU jest tak ustawione i ucina rdzenie, a jednak nagrywanie 4K trochę mocy obliczeniowej wymaga. Co nie zmienia faktu, że trochę to słabo wygląda, naprawili FPS, naprawili OIS i co z tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, galakty napisał:

Nieee, to throttling i tyle, widocznie CPU jest tak ustawione i ucina rdzenie, a jednak nagrywanie 4K trochę mocy obliczeniowej wymaga. Co nie zmienia faktu, że trochę to słabo wygląda, naprawili FPS, naprawili OIS i co z tego...

Trzeba będzie wentylator do telefonu dokręcić, tak jak to robią posiadacze aparatu Sony Cyber-Shot RX100 IV gdy chcą kręcić 4K dłużej niż parę minut :-)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, galakty napisał:

Nieee, to throttling i tyle, widocznie CPU jest tak ustawione i ucina rdzenie, a jednak nagrywanie 4K trochę mocy obliczeniowej wymaga. Co nie zmienia faktu, że trochę to słabo wygląda, naprawili FPS, naprawili OIS i co z tego...

 

Throttling przy 40 stopniach? Może jednak trzeba by było sprawdzić temperaturę CPU, np. Kernel Adiutor wyświetla, ale nie wiem, czy loguje.

Jeżeli nie, to może cpu governor zbija taktowanie lub wyłącza big cluster? Można by wymusić ciągłe działanie rdzeni big + cpu governor performance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rufik napisał:

 

Throttling przy 40 stopniach? Może jednak trzeba by było sprawdzić temperaturę CPU, np. Kernel Adiutor wyświetla, ale nie wiem, czy loguje.

Jeżeli nie, to może cpu governor zbija taktowanie lub wyłącza big cluster? Można by wymusić ciągłe działanie rdzeni big + cpu governor performance.

Ty mówisz o baterii... A ja o SoC... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, galakty napisał:

Po co? Co to zmieni? Wiadomo że się grzeje, sprawdzenie temperatury niczego nie naprawi, trzeba zobaczyć, czy inny thermal control coś zmieni.

Obecnie nie mam roota i nie chce mi się bawić w tak głębokie ingerencje. Ale jakąś apkę, która (bez root) loguje wykres temp i innych parametrów CPU chętnie bym potestował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, latet napisał:

Obecnie nie mam roota i nie chce mi się bawić w tak głębokie ingerencje. Ale jakąś apkę, która (bez root) loguje wykres temp i innych parametrów CPU chętnie bym potestował.

Nie no, nie ma co się bawić bo można uszkodzić ekran chociażby od przegrzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

Nie no, nie ma co się bawić bo można uszkodzić ekran chociażby od przegrzania.

Może problem jest "głupszy" niż throttling, może po prostu system nie przyznaje procesom odpowiedzialnym za rejestrację i kompresję video wystarczająco wysokiego priorytetu i z tego powodu dostają chwilami za mało mocy? Może to nie kwestia temp., a np. tego, że gry kręciłem pierwszy filmik, to nic innego się nie działo, ale gdy robiłem kolejne, to ten pierwszy był  prawdopodobnie właśnie pchany do chmury? Chyba powtórzę dzisiejsze testy w trybie samolotowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, latet napisał:

Może problem jest "głupszy" niż throttling, może po prostu system nie przyznaje procesom odpowiedzialnym za rejestrację i kompresję video wystarczająco wysokiego priorytetu i z tego powodu dostają chwilami za mało mocy? Może to nie kwestia temp., a np. tego, że gry kręciłem pierwszy filmik, to nic innego się nie działo, ale gdy robiłem kolejne, to ten pierwszy był  prawdopodobnie właśnie pchany do chmury? Chyba powtórzę dzisiejsze testy w trybie samolotowym.

Może być... Najlepiej by było usunąć wszystko z pamięci, połozyć telefon na słońcu i niech sobie nagrywa z 5-10 minut, potem zajrzeć do klatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej, że trzeba najpierw sprawdzić temp CPU - czy osiąga ona wysokie wartości na tyle, aby mówić o throttlingu.
Potem ustawić CPU governor na performance, najlepiej dla big i little cluster, aby być pewnym, że żaden z rdzeni nie schodzi z taktowaniem ani się nie wyłącza.

To podstawa, od tego bym zaczął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rufik napisał:

Pisałem wcześniej, że trzeba najpierw sprawdzić temp CPU - czy osiąga ona wysokie wartości na tyle, aby mówić o throttlingu.
 

Czy mógłbyś polecić stosowną apkę do tego zadania? Oczywiście musi być z logowaniem pomiarów. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, xede napisał:

pytanko, czy wystarczy zainstalowac miui 9 czy lepiej wyczyscic telefon do pnia z danych uzytkownika? szczerze nie chce mi sie wszystkich aplikacji instalowac a chmura xiaomi odmowila poslugi jak zblizylem sie do 5 GB :)

Usuń "Kopię zapasową urządzenia" i pozwól jej zrobić się od nowa. U mnie ten zabieg spowodował spadek zajętości chmury z 5GB do 0.7 GB. Z tym, że ja nie trzymam w tej chmurze zdjęć i filmów. Jeśli to one zabrały Ci większość miejsca, to ten zabieg nie da aż tak wiele.

Dnia 25.08.2017 o 13:26, rufik napisał:

Zobacz CPU Temperature ze sklepu play.

Mam, ale jest z nim sporo problemów, a jego raport pokazuje głupoty. Najwyraźniej ta apka nie jest w pełni kompatybilna z MIUI. Nie jestem w stanie za jaj pomocą zobaczyć do jakiej temp. naprawdę rozgrzewają się rdzenie podczas filmowania.

W systemowej kamerze jest jedna rzecz, którą mogliby chyba poprawić z łatwością, a która by wpłynęła znacząco na grzanie się przy filmowaniu z wykorzystaniem pauzy. Teraz ekran musi pozostać włączony i apka kamery musi być na pierwszym planie – w przeciwnym razie nagranie jest przerywane. Tak więc w bezsensowny sposób "dogrzewa się" telefon trzymając włączony ekran, jeśli chce się kontynuować filmowanie w ramach tego samego pliku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...