Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Który jest autoryzowany? SBE bo z nimi jest umowa abc daty? Gdyby to był prawdziwy serwis autoryzowany to naprawił byś każdego Xiaomi z aktualnej sprzedaży. A tak w SBE naprawisz z ABC Daty, u mnie z IBG, z innego sklepu PL w swoim serwisie. Dlatego ludzi z Ali odprawiam z kwitkiem bo też nie jestem autoryzowany przez Xiaomi.

Ponadto niby jak mają obowiązek naprawić w SBE. A jak kupisz na Ali Redmi Pro to jak SBE ci to naprawi?

Wysłane z MI6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2017 o 16:26, Acid napisał:

Ale jak zapukają do mnie to i tak im powiem, że nie nie wymienię płyty w MI5 poza swoją gwarancją. (...) Z MI5 to tylko jeden przykład ale podejrzewam, że różnie jest z następnymi modelami. 

W takich sytuacjach się wymienia np.: na Mi5S. Nie jeden Xiaomi ma problem. Jak zrobią atrapę gwarancji to szybko się zorientujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu na ROM 7.7.20 zauważyłem ze inaczej wyświetlają się komunikaty np. sprawdzam stan GB kodem to mam efekt taki ze tak jak by znika z pulpitu (po wciśnięciu zielonej słuchawki) aby za chwile się pojawił.

Druga sprawa, wykasowało mi wszystkie motywy jakie miałem wcześniej ściągnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Mam pewien problem. Otóż jak ja do kogoś dzwonię to ekran natychmiast się wyłącza - nie mam opcji jak zakończenie połączenia, nagrania rozmowy itp. Żadne przyciski fizyczne  nie działają poza środkowym - wtedy jest belka na górze "powrót do połączenia". Naciśnięcie powoduje ponownie wyłączenie ekranu. Wie ktoś może co może być przyczyną?

Edytowane przez grondek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, domell98 napisał:

Czy działa wam agregacja pasm w lte (1800+2600)? W mojej okolicy jest aktywnych kilka nadajników z agregacją ale w Mi5 pasma się nie agregują. Sieć plus

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Agregacja działa, cały czas u mnie siedzę na Play LTE+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, domell98 napisał:

A jest ktoś z Plusa?

 

Ja mam Lajt mobile który bazuje na infrastrukturze Plusa. Tam niby agregacja jest (wg mapki), ale jeszcze znaczku + nie uświadczyłem, ani u siebie na Podhalu ani w centrum Krakowa. Na karcie Virgin Mobile LTE+ jest, choć transfery słabsze, niż w Lajt Mobile. 

Dzięki temu, że Plus sieje na głównym paśmie 1800 o szerokości 20MHz, prędkości jakie osiągam przekraczają nawet 130/40 Mbit/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej lokazlizacji mam tylko lte 1800 ale też prędkości 110/120 Mb/s udaje się osiągnąć, agregacje testowałem w miastach niedaleko mnie i nie udało mi się połączyć dlatego pytam czy to coś z moim telefonem czy ogólnie coś nie działa

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, b0jan napisał:

@grondek a czy nie masz może zasłoniętego czymś czujnika zbliżeniowego? np. folią na ekran?

@b0jan Nie, nie mam niczym przysłoniętym. Choć dzisiaj np. przy dzwonieniu ekran z funkcjami był, ale po przyłożeniu do ucha nie zgasł.
Czyżby uszkodził się czujnik zbliżeniowy? Można go jakoś sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na chwilę? Zmień region i aktualizuj najpierw 814 a potem będzie 822.

Ok. Dzięki. Zabieram się do dzieła.

 

 

Edit:

Wszystko się powiodło.

Ale w antutu mam teraz 10.000 a wcześniej miałem 12.000, bez sensu.

Mam jeszcze pytanie odnośnie lockera.

Używam GO Lockera, wcześniej systemowy locker się wyłączał i miałem tylko GO. Po aktualizacji działają oba i nie potrafię wyłączyć systemowego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ! Potrzebuję pomocy. 

Potrafię sobie wgrać MP, ale za skarby nie wiem jak naprawić tenże bug, a mianowicie:

Harmonogram SMS - nastawiam, jest ok. Zwykle jeśli nastawione za kilka, kilkanaście minut, nawet godzinę, to dochodzi. 

Ale gdy o północy nastawię na 6 rano... to d*pa. Dopiero gdy wstanę o 10, i wezmę telefon do ręki, i podświetlę ekran, to w tym momencie SMS wychodzi z telefonu. No totalna d.

7.7.13 

Ktoś mądry wie co począć z tym fantem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło się Wam, że tel. zadzwonił, nie odebraliście, a na liście połączeń ani śladu? Dziś tak miałem. W dodatku był wyciszony, a zadzwonił głośno. Tak jakby ktoś zdalnie odpalił funkcję służącą do znalezienia tel. w mieszkaniu, ale wykluczam taką możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, latet napisał:

Zdarzyło się Wam, że tel. zadzwonił, nie odebraliście, a na liście połączeń ani śladu? Dziś tak miałem. W dodatku był wyciszony, a zadzwonił głośno. Tak jakby ktoś zdalnie odpalił funkcję służącą do znalezienia tel. w mieszkaniu, ale wykluczam taką możliwość.

Panie, mi wczoraj nagle telefon przestał robić zdjęcia w nocy. Po prostu wywalało błąd, a w trybie manualnym działało :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy tylko ja mam takie dramatyczne problemy z wydajnością mi5 w codziennym użytkowaniu. Przez pierwsze dwa dni telefon działał całkiem okej ale potem zaczęła się masakra. Wszystko działa bardzo wolno, double tap to wake to jakaś pomyłka, klawiatura podczas pisania czasem nie reaguje na dotknięcie i gubi litery. Takie same objawy mam na Globalu i MIUI Polska. Czytałem że od wprowadzenia MIUI 8 jest tragicznie. Zaczynam żałować zakupu powoli.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...