Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś jak wymusić by posiadając dwie karty sim (jedna na internet, druga do dzwonienia) by ta do rozmów działała w technologii 2G (3G jest niepotrzebne, a tak to zawsze jakaś minimalna oszczędność baterii)? Ręczne wybieranie sieci po chwili przestaje działać i wraca do 3G

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2017 o 23:23, grzes20u napisał:

Czy spotkał się ktoś z sytuacją, że przy większym obciążeniu (np. youronlinechoices.com) przeglądarka (Opera) zacina się, a następnie zostaje "ubijana"? Jakieś pomysły na eliminację takich sytuacji?

 

 

Z Opery nie korzystałem, więc nie wiem, ale na chrome jest to samo. Jak zawalisz Chromem pamięć, to jest ona czyszczona i wywala komunikat "Kurza twarz". Zgłaszałem to zarówno na tym forum, jak i na xiaomi.eu, wkleiłem nawet logcata na którym widać moment ubijania procesów, ale nie zostało to rozwiązane, a temat się zakopał; połowicznym rozwiązaniem jest wyłączenie optymalizacji miui, ale to "psuje" kilka innych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Drobnoustrój napisał:

Z Opery nie korzystałem, więc nie wiem, ale na chrome jest to samo. Jak zawalisz Chromem pamięć, to jest ona czyszczona i wywala komunikat "Kurza twarz". Zgłaszałem to zarówno na tym forum, jak i na xiaomi.eu, wkleiłem nawet logcata na którym widać moment ubijania procesów, ale nie zostało to rozwiązane, a temat się zakopał; połowicznym rozwiązaniem jest wyłączenie optymalizacji miui, ale to "psuje" kilka innych rzeczy.

O widzisz! to dlatego ta kurza twarz mi się pojawia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym kupić Mi5 z Chin, ale nie wiem gdzie znajdę tanio i bezpiecznie. Mógłby ktoś podlinkować coś? Nie ukrywam, zależy mi na niskiej cenie i gwarancji w Polsce. Dodam, że jestem amatorem w takich rzeczach, pierwszy raz zamawiam coś z Chin ;) Znajdzie się Mi5 do mniej więcej 920zł z wysyłką? Najlepiej czarny z 64gb, ale jeśli owego nie ma może być biały/złoty. Ewentualnie wersja z 32gb;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, galakty napisał:

Jak gwarancja w Polsce to tylko Ibuygou. Nie polecam z innych sklepów, bo:

1. Padają płyty główne

2. Mi5 wygina się jak banan

O czarnym zapomnij ;) 

https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi5-qualcomm-snapdragon-820-2-15ghz-3gb-ram-64gb-rom-7314.html
Czyli tylko ta oferta? Jest to jakieś ~880zł. Jak wygląda VAT na tej stronie? Dodam, że nie jestem pełnoletni. I co z gwarancją? Na ile jest i czy w Polsce? ;)

Edytowane przez vikez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, vikez napisał:

https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi5-qualcomm-snapdragon-820-2-15ghz-3gb-ram-64gb-rom-7314.html
Czyli tylko ta oferta? Jest to jakieś ~880zł. Jak wygląda VAT na tej stronie? Dodam, że nie jestem pełnoletni.

Tak to. Tylko musisz doliczyć gwarancję w Polsce dodatkowo, dodatkowo kuriera i dodatkowo ubezpieczenie od VAT. Nie wiem jak wygląda dla niepełnoletnich.

Albo wybierz Mi5s i kup sobie z Chin taniej, jakiś gearbest, banggood itp, ten model nie miał wad wrodzonych, chociaż wiadomo że na bubla zawsze możesz trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

Tak to. Tylko musisz doliczyć gwarancję w Polsce dodatkowo, dodatkowo kuriera i dodatkowo ubezpieczenie od VAT. Nie wiem jak wygląda dla niepełnoletnich.

Albo wybierz Mi5s i kup sobie z Chin taniej, jakiś gearbest, banggood itp, ten model nie miał wad wrodzonych, chociaż wiadomo że na bubla zawsze możesz trafić.

Mógłbyś coś podlinkować? Szukam telefonu na długi czas, nie chcę go za szybko zmieniać. Jeśli chodzi o kupno, na aliexpress można zapłacić przez Przelewy24. Bardzo ułatwia mi to sprawę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, hackmaniak napisał:

Jeszcze GPS nie działa albo słabo działa i są problemy z NFC.

Już bez przesady, GPS i NFC działa :P.

 

8 godzin temu, hubert8089 napisał:

Chłopaki, jeszcze OIS XD

No nie powiedziałbym, ale nich Ci będzie, bo to loteria :P.

 

10 godzin temu, vikez napisał:

Mógłbyś coś podlinkować? Szukam telefonu na długi czas, nie chcę go za szybko zmieniać. Jeśli chodzi o kupno, na aliexpress można zapłacić przez Przelewy24. Bardzo ułatwia mi to sprawę..

Bierz Mi5s, Mi5 już nie jest produkowany, więc wszystko co znajdziesz to leżaki i refuby, bez sensu ryzykować.

 

11 godzin temu, galakty napisał:

2. Mi5 wygina się jak banan

Lubisz to wypominać :D. To nie wada! To taki... "dodatek specjalny" :D.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, hackmaniak napisał:

Jeszcze GPS nie działa albo słabo działa i są problemy z NFC.

Bzdura, powiedziałbym że to kwestia softwareowa niż hardwaerowa.

To co w Mi5 świruje od dłuższego czasu, to problemy z Bluetooth. Czasem pojawiają się problemy ze sparowaniem ze słuchawką BT.

11 godzin temu, galakty napisał:

2. Mi5 wygina się jak banan

Potwierdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Nezumi napisał:

Lubisz to wypominać :D. To nie wada! To taki... "dodatek specjalny" :D.

Po prostu uprzedzam. Wszyscy się śmiali z testów na kanale JerryRig, że nikt nie ma imadła w rękach, że w normalnym użytkowaniu nie da się wygiąć telefonu. A teraz się okazuje, że nosząc w spodniach czy po prostu używając telefonu i właśnie po roku kładąc na stole... jest krzywy. Samo skrzywienie to tam kit, jest krzywy to niech będzie, ale może to naruszyć strukturę płyty głównej i inne elementy.

Sam bym kupił chętnie Mi 5, tylko  te płyty i wyginanie :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, galakty napisał:

Po prostu uprzedzam. Wszyscy się śmiali z testów na kanale JerryRig, że nikt nie ma imadła w rękach, że w normalnym użytkowaniu nie da się wygiąć telefonu. A teraz się okazuje, że nosząc w spodniach czy po prostu używając telefonu i właśnie po roku kładąc na stole... jest krzywy. Samo skrzywienie to tam kit, jest krzywy to niech będzie, ale może to naruszyć strukturę płyty głównej i inne elementy.

Sam bym kupił chętnie Mi 5, tylko  te płyty i wyginanie :( 

Ja używam i tak case'ów w Mi5, bo tego telefonu po prostu bez się nie da używać, szkło na tyle jest za śliskie :P. Chociaż ostatnio przerzuciłem się na samą ramkę od Luphie, a plecki wymieniłem :P. No i żeby nie było, telefon ma rok, od zawsze noszony w kieszeni, wygięty nie jest, także o ile rurek nie nosisz, to o zgięcie nie ma się co za bardzo martwić :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nezumi napisał:

Ja używam i tak case'ów w Mi5, bo tego telefonu po prostu bez się nie da używać, szkło na tyle jest za śliskie :P. Chociaż ostatnio przerzuciłem się na samą ramkę od Luphie, a plecki wymieniłem :P. No i żeby nie było, telefon ma rok, od zawsze noszony w kieszeni, wygięty nie jest, także o ile rurek nie nosisz, to o zgięcie nie ma się co za bardzo martwić :P.

I tak i nie, bo np mając telefon w kieszeni możesz oprzeć się o stół / murek i też się wygnie.

Jakbym miał brać to na dzień dzisiejszy Mi5s jest niewiele droższy, a życie spokojniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, galakty napisał:

I tak i nie, bo np mając telefon w kieszeni możesz oprzeć się o stół / murek i też się wygnie.

Jakbym miał brać to na dzień dzisiejszy Mi5s jest niewiele droższy, a życie spokojniejsze.

na dzień dzisiejszy, tak, racja, Mi5s lepszy, ale na wrzesień zeszłego roku, Mi5 był jedynym wyborem :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi 5s lepszy konstrukcyjnie hmm pod jakim względem ,ja rzucałem swoim na odległość 3 metrów na podłogę kilka razy oczywiście w pokrowcu nilkin nic mu się nie stało ,może na szczęście dziwnie upadł

Wysłane z MI 5s Plus mokeedev

Ten się wyrabia na bank ,szczególnie z boku ,ta skóra na boku https://www.spemall.com/Nillkin-Leather-Back-Case-for-Xiaomi-5S-Plus_g.html

Wysłane z MI 5s Plus mokeedev

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, galakty napisał:

Jak gwarancja w Polsce to tylko Ibuygou. Nie polecam z innych sklepów, bo:

1. Padają płyty główne

2. Mi5 wygina się jak banan

O czarnym zapomnij ;) 

Jak Mi4 były to też rzekomo padały płyty. teraz znowu ta śpiewka o padających płytach - komuś tam pewnie padła płyta ale nie róbcie z tego niewiadomo czego... mnóstwo osób miało Mi5 (topowy model Xiaomi na zeszły rok) i jakoś wielu sobie chwaliło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, r0bertt napisał:

Jak Mi4 były to też rzekomo padały płyty. teraz znowu ta śpiewka o padających płytach - komuś tam pewnie padła płyta ale nie róbcie z tego niewiadomo czego... mnóstwo osób miało Mi5 (topowy model Xiaomi na zeszły rok) i jakoś wielu sobie chwaliło.

Nawet Acid pisze żeby brać z gwarancją i od wyginania się Mi5 potrafi hardware pójść... No ale tak, Ty naprawiasz ich setki i wiesz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

Nawet Acid pisze żeby brać z gwarancją i od wyginania się Mi5 potrafi hardware pójść... No ale tak, Ty naprawiasz ich setki i wiesz lepiej.

To samo pisał z Mi4... za pół roku będzie to samo pisał o Mi6. Taki urok - zawsze coś.

P.S Naprawiam tylko swoje, a zdanie z internetu mnie nie interesuje - moje tel. działają ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, galakty napisał:

Mi6 odkleja się obudowa. Telefon się nie wygina, co widać na testach JerryRig. No ale mniejsza.

Tak jak pisałem - zawsze coś się znajdzie, ale tym torem idąc to dalej najlepiej używać niezniszczalną nokię 3310 -> płyta nie pada, nie wygina się, nie odkleja, wyświetlacz nie pada, nie ma bad pikseli itp. Przy obecnej cenie 800 zł moim zdaniem warto zaryzykować, jak się trafi felerny model to i po pierwszym dniu padnie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, r0bertt napisał:

Tak jak pisałem - zawsze coś się znajdzie, ale tym torem idąc to dalej najlepiej używać niezniszczalną nokię 3310 -> płyta nie pada, nie wygina się, nie odkleja, wyświetlacz nie pada, nie ma bad pikseli itp. Przy obecnej cenie 800 zł moim zdaniem warto zaryzykować, jak się trafi felerny model to i po pierwszym dniu padnie

Tak, zgadzam się. Ale Mi5 ma stwierdzone wady w postaci płyty oraz wyginania. Skoro można kupić telefon w podobnej cenie, których tych wad NIE MA, to dla mnie jest to głupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, galakty napisał:

Tak, zgadzam się. Ale Mi5 ma stwierdzone wady w postaci płyty oraz wyginania. Skoro można kupić telefon w podobnej cenie, których tych wad NIE MA, to dla mnie jest to głupie.

Stwierdzone czyli oficjalnie Xiaomi powiedziało, że na produkcji poszła partia która była wadliwa tak jak samsung to zrobił z S7 Note czy kilkanaście osób zgłosiło problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, galakty napisał:

Nawet Acid pisze żeby brać z gwarancją i od wyginania się Mi5 potrafi hardware pójść... No ale tak, Ty naprawiasz ich setki i wiesz lepiej.

pisze tak żeby kupować w ibuygou.... wiadomo dlaczego...

Nie rób z płyt tego telefonu jakiejś wady. Potrafi paść jak wszystko w elektronice i tyle.

Edytowane przez bergmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bergmen napisał:

pisze tak żeby kupować w ibuygou.... wiadomo dlaczego...

Tak się składa że żadna inna strona nie ma oficjalnego serwisu i przede wszystkim CZĘŚCI do Mi5. Co ma innego polecić? Są polskie sklepy, ale dołożysz 300 zł i masz Mi 6.

Gdyby Mi piątkę dało się naprawić w Polsce, to jeszcze spoko, ale trzeba go odsyłać. Acid nawet nie naprawia odpłatnie, tylko na gwarancji. A telefon nie jest jakiś stary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bergmen: IBG w miesiąc 200 sprzedało. Żaden nie wrócił. Sprzedadzą 1000 sztuk i wraca np 20 (dane całkiem wymyślone).

 

Kupiłeś 100 sztuk i żaden nie poszedł na gwarancję. Kupisz 101 sztukę i ta pójdzie. Albo pójdzie ci jutro 10 z tych 100 sztuk.

 

Wniosek? Nie ma reguły do niczego i nie masz czym się chwalić. IBG też niczym. Bo te liczby niczego nie dowodzą.

 

Wysłane z MI6

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid 

Zmierzam jedynie do tego że nie ma co demonizować awaryjności mi5. 

Popsuć sam z siebie może się,  jak każdy inny telefon i tyle. 

A że może częściej pada płyta główna niż np. glosnik/mikrofon/wyświetlacz, może świadczyć o dobrej (ponadprzecietnej?) jakości innych podzespołów :-D

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...