Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, latet napisał:

Faktycznie nie działa... nie da się też załączyć zdjęcia spośród już istniejących (chyba że tej funkcji nigdy nie było w ML?). Ale trzeba im przyznać, że on jest naprawdę Lite, nie tylko z nazwy. Na liście zużycia baterii w ogóle go nie ma, nawet na szarym końcu.

Cieszę się więc bardzo, że nie cierpię sam. Znaczy więc, że nie moja wina ^^ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eragon napisał:

Cieszę się więc bardzo, że nie cierpię sam. Znaczy więc, że nie moja wina ^^ 

Ja też się ciesze, bo link do Twojego posta uratował mnie przed gniewem osoby, która podejrzewała, że ja rozmyślnie nie chcę jej przesłać pewnej fotki, a akurat chwilowo jedyny kanał komunikacji to Messenger lite :) (w zamian usłyszałem jednek, że to moje Xiaomi to jakiś złom :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, majdan12 napisał:

@kowi

Więc teraz tylko będzie cie ograniczać temperatura telefonu :) 

Jeszcze jedno ikonka błyskawicy w kółeczku powinna się pojawić czy niekoniecznie ? Telefon niby szybko się ładuje, ale tej ikonki nie ma (na włączonym systemie).

Edytowane przez kowi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: jestem obecnie na LineageOS i chcę wrócić do xiaomi.eu. Myślałem, żeby zrobić czysty MiFlash i potem wgrać najnowszą aktualizację przez TWRP. Jak mogę to zrobić bezpiecznie, żeby uniknąć problemów jakie pojawiały się przy aktualizacji (chyba z androida 6 na 7)?

 

EDIT: nvm, wszystko poszło, już stoi xiaomi.eu :D

Edytowane przez zielonek430
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2017 o 18:32, majdan12 napisał:

@kowi

QC 3.0 jest od 0% do 80% naładowania baterii im bliżej 100% baterii tym wolniej się ładuje. 

QC 3.0 działa w całym zakresie. QC to nie tylko napieprzanie dużym prądem, ale też kontrola temperatury i inteligentne limitowanie prądu. Po prostu w zakresie do około 80% telefon jest ładowany największym natężeniem.

Co do kabla blitzwolf - zarówno z oryginalnym kablem jak i blitzwolf mam bardzo podobny maksymalny prąd ładowania, zarówno na oryginalnej ładowarce, jak i na aukey pa-t9 oraz na samochodowej aukey cc-t7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem MI5 w Gearbest i dzisiaj go dostałem. Niestety ma on jakąś mała wadę ekranu. Na ciemnym/czarnym tle widać kilka przebarwień czerwonych i niebieskich. (Pudełko było zgięte właśnie w tym miejscu  gdzie są te przebarwienia.) Załączam screeny. Zastanawiam się czy ten defekt może się pogłębiać... Co radzicie robić w tej sytuacji?

https://ibb.co/cG0nnv
https://ibb.co/dsef7v

Edytowane przez janosikk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda gadać, ponad dwa miesiące z telefonami zastępczymi i tu taka sytuacja. Otworzyłem spór na gearbest na razie, niby jest napisane ze jeśli otrzymamy produkt wadliwy i zgłosi się to do 3 dni to można ubiegać się o zwrot/wymianę na nowy i oni pokrywają koszty transportów. Gdybym tylko miał pewność że ta wada się nie powiększy to zastanowiłbym się czy nie zostawić tego telefonu, ale skoro może być gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janosikk, te 3 dni to chyba na uszkodzenia mechaniczne jest jak nie spiszesz protokołu z kurierem, a Twoje uszkodzenie raczej nie jest mechaniczne, więc rok gwarancji albo 45 dni na zwrot.

@galakty, Ty to masz fantazję :) Z płytami głównymi to LG miało problem, a nie Xiaomi. To, że się kilka razy zdarzyło to jeszcze nic nie znaczy. Tego się sprzedało bardzo dużo. Porównaj nawet po tematach na tym forum. Ile ludzi ma Mi5, a ile np.: Mi5S. Od wyginania i odkształcania są etui. Mi5 przynajmniej ma ciekawy design. Za te pieniądze to świetny sprzęt. Warto go wymienić dopiero na Mi7 albo Redmi (Note) 5, ale to jeszcze trochę. Jak mi GPS zaczął działać to nie oddam go nikomu, a tym bardziej jakiemuś Chińczykowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie każdy zakłada etui, ale z drugiej strony nie każdy chodzi w rurkach.

Znany i potwierdzony znaczy było kilka przypadków na forum. Tak samo jak samozapłonów na Świecie. Jasne, że design to kwestia gustu. Miałem na myśli przeciętność Mi5S w tym zakresie i oryginalność Mi5. W czasach, kiedy każdy telefon jest na jedno kopyto to się ceni.

Co jest niewłaściwego w odgrzewanym kotlecie jeżeli jest dobry? Może cenę powinni znacząco podnieść albo coś zepsuć? Wtedy byłoby OK? W serii Redmi jest bardzo sensowna ewolucja z wersji na wersję. Jeżeli dodadzą QC, przycisk ultradźwiękowy czy jak to się nazywa i USB-C to kupię jako zapasowy. Mi najbardziej szybkiego ładowania brakowało i trochę NFC. Właśnie dlatego wybrałem Mi5, a nie RN4X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, hackmaniak napisał:

@janosikk, te 3 dni to chyba na uszkodzenia mechaniczne jest jak nie spiszesz protokołu z kurierem, a Twoje uszkodzenie raczej nie jest mechaniczne, więc rok gwarancji albo 45 dni na zwrot.

No właśnie sam nie wiem czy to nie  spowodowane przez uszkodzenie mechaniczne, Te przebarwienia na ekranie występują mniej więcej gdzie wgniecenie na pudełku. Zdjęcia:https://photos.app.goo.gl/2LbQTwyEypmopgpt2

Zobaczymy co odpiszę mi gearbest, szczerze powiedziawszy to chyba chciałbym jakiś częściowy zwrot kosztów i został bym z tym telefonem tym bardziej że przyszedł bez VAT'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janosikk, jak go kupiłeś za ok. 800 PLN to i tak było warto. Pudełko zmasakrowane. Trzeba było nagrywać proces rozpakowywania. Jak wszystko inne działa i to wyświetlacz to możesz polować, bo może ktoś będzie tanio sprzedawał. Ludzie gadają, że w Mi5 płyty główne padają jak muchy. W tej sytuacji nie powinno być problemu z zapasowym wyświetlaczem. Szczególnie, że w Mi5 niewymiarowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, czy jest jeszcze możliwość kupienia gdzieś Mi5 w kolorze czarnym w wersji 64GB? Jakiż głupi c*uj taksówkarz przytulił sobie mój telefon no i kaplica. Nie widzę nic lepszego na dzień dzisiejszy w tej cenie a miui to jednak miui - przyzwyczaiłem się. Obecnie używam Iphonea 5s no i krew mnie zalewa ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztował mnie jakoś 740 zł, ten defekt przy normalnym użytkowaniu nie przeszkadza i jest mniej widoczny jak na zdjęciu i tylko występuje na czarnym ekranie, jak jest jasny, niebieski zielony itd to nic nie widać. Jakby tak miało zostać i się nie pogłebiać to na pewno bym go zostawił. Poczekam co odpisze Gearbest i dam im znać że interesuje mnie zwrot części pieniędzy albo całkowity. Nie mam czasu żeby im to odsyłać, czekać aż naprawią i przyślą, to może potrwać ze 3 miesiące...

 

1 minutę temu, ziomeczek napisał:

Witam Panowie, czy jest jeszcze możliwość kupienia gdzieś Mi5 w kolorze czarnym w wersji 64GB? Jakiż głupi c*uj taksówkarz przytulił sobie mój telefon no i kaplica. Nie widzę nic lepszego na dzień dzisiejszy w tej cenie a miui to jednak miui - przyzwyczaiłem się. Obecnie używam Iphonea 5s no i krew mnie zalewa ;/

Nie ma, zostały tylko białe i już ich nie produkują, jak coś się trafi nawet to jest w jakiejś niebotycznej cenie

Edytowane przez janosikk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś MPDECISION ? Są jakieś plusy względem baterii? Na wydajności nie zależy mi tyle co na godzinie więcej na ekranie :D
W MI-GLOBE widziałem taki dodatek + govtuner nastawiony na baterie. 
Jeśli ktoś jest użytkownikiem w/w systemu z tymi dodatkami to fajnie byłoby jakby napisał krótkie podsumowanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam problem z moją mi5 , mianowicie jak chce odpisać komuś na SMS to zanim wysunie się klawiatura to muszę kliknąć raz 3,a raz 15 razy .... Wersja Miui to 8.1.4 mialem 8.1.2 i pomyślałem że aktualizacja coś da , a tu lipa :/ 

Dodam iż testowałem klawiature gboard i swiftkey . Podejrzewam ,że problem leży po stronie aplikacji SMS . Jakieś sugestie jak to naprawić ? Czyszczenie danych aplikacji nie pomaga.

Miał ktoś już taki problem ?

 

 

Edytowane przez Merlogin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Merlogin napisał:

Witam . Mam problem z moją mi5 , mianowicie jak chce odpisać komuś na SMS to zanim wysunie się klawiatura to muszę kliknąć raz 3,a raz 15 razy .... Wersja Miui to 8.1.4 mialem 8.1.2 i pomyślałem że aktualizacja coś da , a tu lipa :/ 

Dodam iż testowałem klawiature gboard i swiftkey . Podejrzewam ,że problem leży po stronie aplikacji SMS . Jakieś sugestie jak to naprawić ? Czyszczenie danych aplikacji nie pomaga.

Miał ktoś już taki problem ?

 

 

Na mi4c miałem taki problem, z czasem aktualizacje pomogły. Z tego co widzę masz... Global stable, czy xiaomi.eu stable? Przejdź na DEV i zapewne problem zniknie. 

Instalowanie 10 aplikacji nic nie da, to ma działać na natywnej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...