Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

O co chodzi z tym Zukiem? Ludzie go hejtują bo wygląda jak cegiełka? W tej cenie to przecież dobry telefon...

A wersja Pro to już całkiem wymiata.

Nie żeby coś, ale w MIUI też musisz znaleźć soft pod siebie... Na jednym nie działa OIS, na drugim Bluetooth, na trzecim bateria słaba. No ale nie, super. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tpawel

@galakty

Pewnie powiecie że jestem szalony bo przecież mam Mi 5 a w nim mogę mieć problem z płytą główną no ale chce pokazać że ZUK Z2 nie jest taki piękny jak się może wydawać tak samo jest z LeEco. Ja zanim kupiłem Mi 5 zastanawiałem się nad LeEco ale to co oferowały mnie odrzuciło i ZUK Z2 też no i wybrałem droższego Mi 5, co w sumie nie było gwarancją sukcesu :-D

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majdan12 napisał:

@tpawel

@galakty

Pewnie powiecie że jestem szalony bo przecież mam Mi 5 a w nim mogę mieć problem z płytą główną no ale chce pokazać że ZUK Z2 nie jest taki piękny jak się może wydawać tak samo jest z LeEco. Ja zanim kupiłem Mi 5 zastanawiałem się nad LeEco ale to co oferowały mnie odrzuciło i ZUK Z2 też no i wybrałem droższego Mi 5, co w sumie nie było gwarancją sukcesu :-D

Ale podaj jakiś argument. Serio jestem ciekawy. Patrzę teraz i Zuk Z2 nie jest taki zły, w tej cenie... Natomiast Z2 Pro to już inna liga i bije Mi5 aparatem na głowę XD OIS+EIS cudownie działa, mamy 30 fps... Serio myślę czy go nie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, galakty napisał:

Ale podaj jakiś argument. Serio jestem ciekawy. Patrzę teraz i Zuk Z2 nie jest taki zły, w tej cenie... Natomiast Z2 Pro to już inna liga i bije Mi5 aparatem na głowę XD OIS+EIS cudownie działa, mamy 30 fps... Serio myślę czy go nie kupić.

Wstałem niedawno a siedziałem do rana przy PC i zapomniałem wstawić adresu do postu i już to zrobiłem (patrzy wyżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z2 jest 1/4 tanszy od mi5,więc zestawienie tych telefonów jest bez sensu tylko dlatego że ma ten sam procek. Wymiary ma świetne, 4GB RAM i 64ROM, aparat średni, ale pokaż mi w tej cenie lepszy z2 pro faktycznie inna liga no i ma LTE800. Da się już sporo poniżej 300$ kupić i to się robi całkiem sensowna propozycja. Sorry[mention=7803]majdan12[/mention] ale jak dla mnie to trochę tworetyzujesz. Gdybyś go miał to ok, cenie takie opinie. Ale trochę podprogowo chyba uzasadniasz zakup mi5 ;)

 

Wysłano z Redmi Note 4x

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tpawel napisał:

Z2 jest 1/4 tanszy od mi5,więc zestawienie tych telefonów jest bez sensu tylko dlatego że ma ten sam procek. Wymiary ma świetne, 4GB RAM i 64ROM, aparat średni, ale pokaż mi w tej cenie lepszy :) z2 pro faktycznie inna liga no i ma LTE800. Da się już sporo poniżej 300$ kupić i to się robi całkiem sensowna propozycja. Sorry@majdan12 ale jak dla mnie to trochę tworetyzujesz. Gdybyś go miał to ok, cenie takie opinie. Ale trochę podprogowo chyba uzasadniasz zakup mi5 :;

Wysłano z Redmi Note 4x
 

Zwykły Z2 to poziom niżej od Mi5, coś jak dylemat czy brać jakiegoś Redmi Note Pro za 200 $, no chyba nie :D 

Za to wersja Pro jest, no całkiem, całkiem... A ten aparacik niczego sobie i może powalczyć z konkurencją, Honorem czy nawet S7, gdzie Mi5 na starcie dostaje bęcki. Zdziwiło mnie, jak sobie stabilizacja pięknie radzi, jestem w szoku...

Tylko gdzie go można kupić w dobrej cenie? Na IBG widziałem, a gdzieś poza tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo są narzekania na xiaomi. Trzeba robić swoje i się nie oglądać.
Dziś prawie kupiłem p10, poczytałem i mi przeszło. I tak to jest z tymi telefonami. Nie ma idealnego nawet za 3 k, a w takich za 1/3 tego nie ma siły, muszą być jakieś kompromisy :)

Wysłano z Redmi Note 4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem kompromisy tylko czy w zakupie chodzi o to aby mieć w ogromnym % wpisane ryzyko? no ja wiem że nie jestem lepszy mając Mi 5, no ale kupiłem nowy Mi 5 z partii która nie ma problemu i telefon żyje a taki ZUK to ciężka sprawa, nikogo nie zmuszę do zakupu Xiaomi tylko chce się podzielić tym co mnie odrzuciło od ZUK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=9323]jarosword14[/mention]
Tylko który flagowiec obecnie ma Snapdragon 820 i można go kupić za około 820/850/900 zł z 3 GB RAM - 64 GB ROM?


To fakt. Ja kupiłem z Allegro od dobrze działającego sklepu na 1200 brutto. Zakup na firmę, dlatego zakup w Polsce - odliczenie VAT powoduje, że MI 5 jest the best przy takiej cenie.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za off top ale doszły mnie słuchy od szczególnego czepiacza się Xiaomi że modele Mi5 mają problem z anteną że śniedzieje i telefon gubi sygnał sieci i GPS. Prawda to? Jakoś mi się wierzyć nie chce a chce za to utrzeć nosa hejterowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za off top ale doszły mnie słuchy od szczególnego czepiacza się Xiaomi że modele Mi5 mają problem z anteną że śniedzieje i telefon gubi sygnał sieci i GPS. Prawda to? Jakoś mi się wierzyć nie chce a chce za to utrzeć nosa hejterowi.

No cóż jako użytkownik od 2 tygodni nic takiego nie zauważyłem. Korzystam codziennie z GPS i GSM do rozmów na dwóch kartach firmowej i prywatnej. Wszystko działa super.

 

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z ogarnięciem ustawień w mojej mi5. Tzn. brakowało mi wyszukiwania głosowego więc sobie zainstalowałem wtyczkę ze sklepu, działa.

Do pełni szczęścia brakuje mi tylko głosowego prowadzania tekstu z klawiatury, tak aby była widoczna ikonka mikrofonu w mojej klawiaturze lub aby dało się ja włączyć np. trzymając globus. Używam klawiatury gboard czyli tej googlowskiego bo się do niej mega przyzwyczaiłem i ogólnie mi odpowiada. 

Grzebałem w ustawieniach, uprawnieniach aplikacji, odinstalowałem g-board, wprowadzanie głosowe, nic nie pomogło, ma ktoś jakąś podpowiedź? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2017 o 06:18, grzegorz.lki napisał:


Ustawienia > blokada i odcisk palca > pozostałe ustawienia ekranu blokady
i odznaczasz to ze screen'u 0255a158be82d0d81c23fef281f441b6.jpg

====
Wysłane z MI 5 by Tapatalk
 

Jak wy to robicie? Ja mam to niebieskie kółko z bladym kolorem i nie mogę wyłączyć tej funkcji, wkurza to niemiłosiernie bo w każdym etui ochronnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2017 o 12:17, goomako napisał:

Jak wy to robicie? Ja mam to niebieskie kółko z bladym kolorem i nie mogę wyłączyć tej funkcji, wkurza to niemiłosiernie bo w każdym etui ochronnym.

Udało się, miałem zaznaczoną funkcje "omiń okno blokady"

Teraz wkurza to okno ale przynajmniej mogę trzymać telefon w etui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za off top ale doszły mnie słuchy od szczególnego czepiacza się Xiaomi że modele Mi5 mają problem z anteną że śniedzieje i telefon gubi sygnał sieci i GPS. Prawda to? Jakoś mi się wierzyć nie chce a chce za to utrzeć nosa hejterowi.

Mam już ponad rok i żadnych z tych problemów nie mam. Był problem z GPS na kilku romach na przełomie roku.

Podaj źródło tych doniesień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wy tymi postami wyznawcami Religi się nie stajecie? Kiedyś miałem tylko Ski. Skończyłem na S5 ale bardziej z przymusu niż własnego wyboru. Teraz siedzę na Mi5 i co by nie powiedzieć to Ski mają znacznie lepsze wykonanie. Lepsze jest szkło, plecki które trudniej zbić itd. Co oczywiście nie znaczy że ta różnica pokrywa różnicę w cenie. Czy Mi są gorsze od Sek, na pewno nie patrząc przez pryzmat ceny, a są też q nich rozwiązania lepsze.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie tu plastikowe S5 do Mi5 porównujesz :) Miałem od pierwszej S-ki i Samsung z modelu na model coraz bardziej mnie leczył z kupna nastepnego. Miałem dosyć mulącego Touchwizza. Ja nie jestem wyznawcą religii danego modelu. Mi5 ma też wady-dla mnie największą jest aparat,ale je akceptuję bo telefon jest piękny i chodzi jak marzenie. Nie przywiązuje się do sprzętu,często zmieniam. Ale do Szajsnunga już nie wrócę,choćby ze względu na podejście do klienta. W sumie Sony też dla mnie nie istnieje-paskudne to z wyglądu i tragiczna nakładka na system. IOS też miałem jakby co i miałem ochotę rzucać tym po ścianach :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MD13 napisał:


Szajsungi emoji57.png weź z nim nie gadaj emoji3.png

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka
 

No właśnie strasznym wyznawcą Szajsunga jest, ja tam uwielbiam Xiaomi mimo że ma też i ta firma w swoich produktach wady, jakieś niedociągnięcia ale odkąd poznałem tą firmę i jej produkty to prawie wszystko mam Xiaomi. Plecak, długopis, bramkę,wagę, czajnik, włączniki, czujnik ruchu, żarówkę, opaskę MiBand 2, router, repetery od żony zegarek Amazfit. Choruje teraz na mechanizm rolet jaki się pojawił.

3 godziny temu, usenet napisał:

A wy tymi postami wyznawcami Religi się nie stajecie? Kiedyś miałem tylko Ski. Skończyłem na S5 ale bardziej z przymusu niż własnego wyboru. Teraz siedzę na Mi5 i co by nie powiedzieć to Ski mają znacznie lepsze wykonanie. Lepsze jest szkło, plecki które trudniej zbić itd. Co oczywiście nie znaczy że ta różnica pokrywa różnicę w cenie. Czy Mi są gorsze od Sek, na pewno nie patrząc przez pryzmat ceny, a są też q nich rozwiązania lepsze.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Nie, dlatego że wśród posiadaczy urządzeń Xiaomi jest dużo narzekających którzy szukają rozwiązań. To urządzenia które można samemu udoskonalać albo nad nimi pracować co mi się podoba. Mają baaardzo duże pole manewru, mimo że pod logo firmy to z dużą swobodą działania jak CM a teraz Lineage.

Nie jest się skazanym na jeden system na zasadzie: masz co Ci dajemy i nie narzekaj. Xiaomi jest bardzo uniwersalne.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...