Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, majdan12 napisał:

@bergmen

Czyli Mi 5 ma miejsce na podium ;-)

MI5 ma pewne plusy. "Rozchodzi się jednak o to, żeby te plusy nie przesłoniły wam minusów!" :-D

jak bym miał kupić mi5 za 1000 albo mi5s za 1200 to zdecydowanie MI5. Do MI5S mogę dopłacić ze 20 zł najwyżej :D 

No chyba że komuś snap 820 to za mało i umie odblokować snapa 821... Co jest generalnie absurdem....

 

Co do OiS - działa, tylko trzeba kalibrować, kalibrować, kalibrować.... W sumie kiedyś byłem bardzo na OiS napalony. Fakt że Mi5 mi nigdy zdjęcia nie rozmazało. MI5S mam dużo krócej (używa go żona), ale też jeszcze rozmazanego zdjęcia nie zrobił... Większość robi w domu - 10-cio miesięcznemu dziecku.

 

Edytowane przez bergmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomasznowak napisał:

Mam pytanie do użytkowników Mi 5, czy warto zmienić Redmi 3 pro na Mi 5? Czy jednak w tych pieniądzach wziąć inny telefon? Jeśli tak, to jaki?Na aparacie mi jakoś nie zależy, więc bardziej mnie interesuje wydajność w grach. Głównie gram na emulatorach w stare gry. Na emulatorze ppsspp Tekken 6 gubi strasznie klatki i mam pytanie, czy ktoś tę grę testował na Mi 5?

Sam mam Redmi 3 PRO i zastanawiałem się nad wymianą na Mi5, ale tak:
- bateria Mi5 sporo krócej trzyma
- aparat lepszy bez dwóch zdań w Mi5, ale go nie potrzebuję (przynajmniej teraz)
- szklana obudowa w Mi5 vs. metalowa w Redmi  (wygląd Mi5 fajny, ale użyteczność chyba nie bardzo - miałem kiedyś Nexusa 4, ale raz, że sam telefon był mniejszy i dwa, że ramki jednak były plastikowe i wystawały lekko ponad szkło)
Fakt faktem, ze wydajności i mi trochę brakuje, ale ja nie gram na swoim R3PRO, więc da się żyć. Chciałem zmienić na Redmi 4 PRO, ale postanowiłem, ze poczekam na Redmi 5 z LTE B20 (pewnie IV kwartał tego roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem redmi 3S na Mi5. I nie wyobrażam sobie po tym powrotu do serii redmi.

Warto zmienić. Jeśli ktoś się boi szklanej obudowy to są różnej maści etui. 

Czas na baterii do 2 dni to też nie jest źle. 

A szybkość jest nieporownywalna. Jest dużo bardziej dopracowany hardwarowo i softwarowo. A ekran i dźwięk przy redmi to poezja. I szybkość ładowania - można się odzwyczaic od ładowania tylko w nocy. Wygodniej leży w dłoni. Więcej ma czujników i milion innych. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, majdan12 napisał:

@bergmen

Oczywiście że masz inną ładowarkę która w 1005 oferuje QC 3.0? bo jak wiemy ładowarka Xiaomi nadaje się do kosza.

Mam inną, autoryzowaną przez Qualcomma. 

Oryginalnej używam w pracy, ale ona też szybko ładuje. Parametry ma zgodne z QC 3.0.

Może różne ładowarki dodawali do telefonów. A może nie wszystkie systemy to ogarniają? Za szybkie ładowanie QC 3.0 odpowiada głównie telefon nie ładowarka. To nie One Plus czy inny Huawei z Fast Charge itp. 

Edytowane przez bergmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Waszych wypowiedziach jestem skłonny kupić Mi 5, bo RedMi jakoś nie ma wydajnego procesora, przynajmniej w grach . Co do baterii, to wolę szybkie i częste ładowanie niż bardziej pojemną baterie, którą bardzo długo się ładuje. Do tej pory nie miałem żadnego flagowca od Xiaomi, a kupować Mi 6 zaraz po premierze moim zdaniem nie ma sensu. Tylko gdzie taka promocja się trafi, żeby z ewentualnym cłem kupić Mi 5 do 1000pln? Macie jakieś namiary na taki sklep?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomasznowak napisał:

Po Waszych wypowiedziach jestem skłonny kupić Mi 5, bo RedMi jakoś nie ma wydajnego procesora, przynajmniej w grach . Co do baterii, to wolę szybkie i częste ładowanie niż bardziej pojemną baterie, którą bardzo długo się ładuje. Do tej pory nie miałem żadnego flagowca od Xiaomi, a kupować Mi 6 zaraz po premierze moim zdaniem nie ma sensu. Tylko gdzie taka promocja się trafi, żeby z ewentualnym cłem kupić Mi 5 do 1000pln? Macie jakieś namiary na taki sklep?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
 

Poczekaj trochę, Goldway chyba wprowadzi w maju przesyłkę bez VAT.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, galakty napisał:

We flagowcu nie liczy się, żeby bateria trzymała długo, ma wystarczyć na jeden dzień i koniec. To nie jest minus. 

Albo potrzebujesz wydajności, albo baterii.

Jak to się nie liczy, żeby bateria długo trzymała? 4-5h SOT to tak dużo, bo tyle widzę Mi5 uzyskuje? Jakoś da się połączyć wydajność i dobrą baterię to czemu niby ma to być alternatywa? Jeszcze za 2-3k PLN takie kompromisy. Rozumiem to jakby flagowce kosztowały 1,5k PLN, ale nie kosztują... więc sorry, ale dla mnie to jest MINUS.

Od Mi5 odrzucają mnie te czarne ramki wokół ekranu (nie widać ich tylko na duuużo droższej czarnej wersji) - jakoś w budżetowej (!) serii Redmi potrafią zrobić mniejsze te elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, jarosword14 napisał:

Jak to się nie liczy, żeby bateria długo trzymała? 4-5h SOT to tak dużo, bo tyle widzę Mi5 uzyskuje? Jakoś da się połączyć wydajność i dobrą baterię to czemu niby ma to być alternatywa? Jeszcze za 2-3k PLN takie kompromisy. Rozumiem to jakby flagowce kosztowały 1,5k PLN, ale nie kosztują... więc sorry, ale dla mnie to jest MINUS.

Od Mi5 odrzucają mnie te czarne ramki wokół ekranu (nie widać ich tylko na duuużo droższej czarnej wersji) - jakoś w budżetowej (!) serii Redmi potrafią zrobić mniejsze te elementy.

Znajdź mi flagowca, który trzyma na baterii kilka dni bez ładowania i z ostrym użytkowaniem. Jest? Nie ma.

A dlaczego? Bo wtedy budżetowce by się nie sprzedawały. Dlatego masz podział bateria / wydajność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bergmen

Ja miałem w zestawie Xiaomi MDY-08-EH - Przewód USB (oryginalny Xiaomi) o długości 120 cm. Mi się ładuje szybko no ale z inna ładowarką będzie szybciej i to u wszystkich tak jest.

@jarosword14

Widzę że i ty cierpisz z powodu tych ''ogromnych'' czarnych ramek, co ciekawe one przeszkadzają tylko tym którzy nie ma tego telefonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bergmen napisał:

Ramki w mi5 są dużo węższe niż np w Redmi 3S. Nie wiem jak to może przeszkadzać. 

Chodzi Ci o odległość wyświetlanego obrazu od krawędzi telefonu? Tu się zgodzę, ale sama czerń ramki to tak średnio się IMO komponuje z białym kolorem telefonu (wolałbym mieć jeszcze białe paski do krawędzi telefonu) - kwestia gustu.

2 godziny temu, galakty napisał:

Znajdź mi flagowca, który trzyma na baterii kilka dni bez ładowania i z ostrym użytkowaniem. Jest? Nie ma.

A dlaczego? Bo wtedy budżetowce by się nie sprzedawały. Dlatego masz podział bateria / wydajność.

Co nie zmienia faktu, że taki Redmi Note 4 (Snap 625) jest wystarczająco wydajny i trzyma dobrze na baterii, czyli się da. Masz rację z tym, że stworzono sztuczny podział i marketingiem "wmówiono", że jak wydajny i flagowiec to nie da się baterii 4000mAh dać. Firmy sobie myślą tak: "Klienci nie kupiliby naszego następnego produktu, bo po co skoro poprzedni im dobrze działa? Coś zabierzemy, później oddamy i biznes się będzie kręcił." - doskonale to widać po zmianach między Galaxy Sx Samsunga.

46 minut temu, majdan12 napisał:

@jarosword14

Widzę że i ty cierpisz z powodu tych ''ogromnych'' czarnych ramek, co ciekawe one przeszkadzają tylko tym którzy nie ma tego telefonu...

Zaburza to poczucie mojej estetyki, tak ;) 
A czy jak kupisz telefon to na niego narzekasz czy raczej znajdujesz zalety bądź usprawiedliwiasz wady lub ich nie zauważasz?  Prostszy przykład - żenisz się to skupiasz się na wadach żony czy ją adorujesz i doceniasz? Psychologia zna wiele wyjaśnień tego zjawiska (np. dysonans poznawczy, autoafirmacja, autoperswazja - aż do zmiany postawy). Poza tym - do wielu rzeczy można się przyzwyczaić.

Edytowane przez jarosword14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, majdan12 napisał:

@bergmen

Ja miałem w zestawie Xiaomi MDY-08-EH - Przewód USB (oryginalny Xiaomi) o długości 120 cm. Mi się ładuje szybko no ale z inna ładowarką będzie szybciej i to u wszystkich tak jest.

Ja sprawdzę jutro w pracy co mam, ale ze zdjęć w googlu widzę że chyba to samo.

Możliwe że telefon na oryginalnym zestawie ładuje się wolniej. Trzeba by zrobić testy czy i o ile wolniej - ktoś to chyba robił już? 

Ale czy winny nie jest np. oryginalny przewód - który jest wg mnie tandetny - może ma za dużą rezystancję, może przekroje są ciut za małe i z czasem jest coraz gorzej, może rezystancja izolacji jest za niska itd..... 

Edytowane przez bergmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, galakty napisał:

Do tego beznadziejny aparat, czyli się nie da. Ale dobra, wiesz swoje szkoda mi czasu. ;) 

Najpierw dyskutujesz o wydajności w opozycji do baterii. Argument Ci nie pasuje to "dowalasz mi" aparatem. Uporządkuj to trochę.
Tak się składa, że Mi5 też nie ma świetnego aparatu w porównaniu do innych flagowców, ale zostawmy to.
Skoro stawiasz się wyżej ode mnie to rzeczywiście nie ma sensu Ci odpisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUK Z2 - można go mieć za 160$ (cyklicznie się za tyle sprzedaje). Poza nim Mi5 rzeczywiście nie ma konkurencji.

Ja wiem, że w takiej kasie trzeba iść na kompromisy, ale skoro nie wykorzystam superwydajności Mi5 a czas pracy na baterii seria Redmi ma lepszy (ogólnie) to dla mnie ona jest lepsza. Każdy ma inne priorytety - moim jest ekran ~5 cali (żeby się dało z tym usiąść w kieszeni, 3-4GB RAM, 32GB pamięci, bateria na dwa dni użytkowania, wydajność może być średnia, aparat nie musi być super, bo nie cykam za dużo fotek  - po prostu już się wyleczyłem z chęci kupowania topowego sprzętu i najlepszego procesora, którego i tak nie wykorzystam (jak swego czasu w Mi4). Może nabędę kiedyś Mi5, ale prędzej pewnie Redmi 5 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź mi flagowca, który trzyma na baterii kilka dni bez ładowania i z ostrym użytkowaniem. Jest? Nie ma.
A dlaczego? Bo wtedy budżetowce by się nie sprzedawały. Dlatego masz podział bateria / wydajność.

Przesiadłem się na 1+3T sot jaki tu można osiągnąć przerasta moje najmniejsze oczekiwania.. 6h sot to nie jest tu jakiś wyczyn a telefon zasuwa jak..
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=9323]jarosword14[/mention]
Tylko nie wiesz o tym co ZUK Z2 sobą reprezentuje i że go za karę można komuś kupić.

160$, tyle co Redmi 4pro.
Co Ci w tym ZUKu nie pasi?
Trzeba znaleźć ROM pod siebie i jazda. Bardzo przyjemny telefon za bezcen

Wysłano z Redmi Note 4x

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...