Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, mates21 napisał:

@mariusz.ur akurat ja mialem global stable na andku 6.0 od nowosci. na nim odblokowalem bl (az sie zdziwilem, ze poszlo na stable), wrzucilem twrp 3.0.2.3 i zapuscilem ostatnia wersje xiaomi.eu na andku 6.0. Teraz chce wczorajsze wersje wrzucic 7.3.30, ktora wiadomo jest juz na andku 7.0 i chcialem to zrobic na najnowszym twrp czyli wersji 3.1.0.1 lecz na tej wersji na dzien dobry mam info by podac haslo do rozszyfrowania /data, daje anuluj ale wtedy nie widac nic w telefonie gdy wejde w install i telefon. I lekko sie cykam instalowac najnowsza wersje na twrp 3.0.2.3 by czasem telefonu nie uwalic bo byly takie jazdy przy przejsciu z 6.0 na 7.0

Dzieki @Nezumi :) Czyli raczej nie bedzie trupem gdy przejde na wczorajsze wersje w twrp 3.0.2.3 majac obecnie xiaomi.eu 6.11.10 czyli ostatni na 6.0 :)

Zainstaluj sobie stare TWRP przez fastboot, nie powinno być żadnego problemu, a potem już aktu i ponowna instalacja, ale tym razem najnowszego TWRP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czym problem zaktualizowałem telefon do najnowszej wersji globala i jest problem z google play nie pobiera nic caly czas jest napis "laczenie z wifi" pomaga na chwile odinstalowanie aktualizacji sklepu jednak po chwili on sie chyba sam aktualizuje i problem znow sie pojawia. nic nie mozna pobrac ani zaktualizowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mates21 napisał:

lecz na tej wersji na dzien dobry mam info by podac haslo do rozszyfrowania /data, daje anuluj ale wtedy nie widac nic w telefonie gdy wejde w install i telefon

Tak ciężko jest przeczytać instrukcję?? Jest tam coś czego nie zrobiłeś, stąd problem jaki opisujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid w instrukcji jest mowa o najnowszym twrp z ich strony, a jak wiadomo najnowsza wersja to 3.1.0.1 i ona do przejscia na andka 7.0 sie nie nadaje :) I z tego co wiem wykonalem dokladnie wszystkie punkty z instrukcji. :)

Zainstalowalem wersje 3.0.2.3, ktora na obecna chwile juz nie jest najnowsza i poszlo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie na xiaomi eu, masz wyszarzone mms, wygląda to jakby był nałożony filtr, da się coś z tym zrobić czy tylko inny, nowszy soft?

 

podobną akcję miałem na redmi mojej mamy wtedy akurat wgrałem nowszy soft to problem znikł ale tutaj miałem

.u mnie na mi5 mam twrp 3101 i bez problemu wgrałem xiaomi eu w wersji 7.3.23 a przechodziłem z globala 8.1 bodajże 

Edytowane przez xede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważył u siebie ktoś nadmierny drain baterii przy działaniu GPS na 7.3.30? Zaledwie godzina jazdy z działającym Yanosikiem i 40 minut pracy łącznie na Wi-Fi i sieci komórkowej. Dodatkowo wystąpił komunikat o zbyt wysokiej temperaturze. 

58e1173688236_2017-04-0215_16_51.thumb.png.ddeb50bb55d48271edda0f4badf2937c.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byćmoże,quick charge gniazdo i gps glupieje,to drugie gniazdo w ładowarce i jest ok ale ładowanie baaaaardzo długie.

Na żadnym telefonie niemiałem takich cyrków z gps jak na mi5

I jeszcze jedno.

Sprawdzilem napiecie podczas ładowania tel oryginalną ładowarką,czy normalne jest napiecie 6,16v?

Amper ~2,5

Edytowane przez mikidar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem chyba bierze się stąd, że w tych ładowarkach samochodowych QC są chyba przetwornice DC/DC które same z siebie szumią, a do tego dochodzą jeszcze szumy z instalacji w aucie. Używając "tępej" ładowarki 5V prawdopodobnie używa się stabilizatorów LDO z dużym współczynnikiem odrzucania szumu, może więc zakłócenie nie przenosi się na układ gps. W mi5 jest po prostu skopany układ ładowania... Można to zresztą nawet usłyszeć - podłączcie sobie auxa w aucie do wyjścia słuchawkowego w momencie ładowania i bez ładowania - różnice słychać.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, majdan12 napisał:

@Ryba85

No właśnie nie ma QC 3.0, więc informacja o tym że z ładowarką bez QC 3.0 działa Mi 5, to żadna dobra wiadomość, bo wiele osób już nie ma ładowarek bez QC.

Skoro daje radę bez problemu z LTE,GPS i bluetooth zwykła ładowarka bez QC to po co do samochodu kombinować z ładowarkami? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, to mój pierwszy post :-)

Przeszukałem forum, ale nie znalazłem zbyt wiele informacji na ten temat.

Zastanawiam się nad zakupem mi5, ale natrafiłem na ten filmik. Zdaję sobie sprawę z tego, że ma już ponad rok i coś mogło się zmienić, ale chciałem usłyszeć opinie użytkowników telefonu. W tym teście mi5 nie zachowuje prawie żadnej aplikacji z pamięci RAM mimo rzekomego wyłączenia optymalizacji pamięci. Chciałem się dowiedzieć jak to wygląda w praktyce i czy dalej występują tego typu problemy z MIUI?

 

Edytowane przez piotrw5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem też inne porównanie, w którym mi5 radził sobie o wiele lepiej niż tu, ale też ciężko po nim stwierdzić jak to wygląda na dłuższą metę.

9 minut temu, bergmen napisał:

gdy ktoś nie umie użytkować telefonu to ma różne "problemy". Szkoda że taki typ nagrywa swój brak umiejętności, wrzuca na youtuba i mówi że to problem telefonu...

A co konkretnie "prezenter" zrobił nie tak na filmiku :-)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, majdan12 napisał:

W MIUI domyślnie kilka ustawień nie jest najlepszych, ale po ich zmianie można już dość komfortowo używać telefonu a jak ktoś ma większe problemy to ma do wyboru alternatywne systemy operacyjne, gdzie zarządzanie RAM jest bardzo dobre.

Gdzieś to jest rozpisane? bo szukam po forum i nie za bardzo wiem po jakich frazach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie gdy podłącze słuchawki Xiaomi Wireless Bluetooth 4.1 . Dam opcję dźwięku,telefon nie wykrywa mi że są podłączone słuchawki ale są sparowane i mogę słuchać i rozmawiać przez nie.

Gdy podłącze moje stare piston v2 jest wszystko oki. Czy można dodać te słuchawki do wyboru typu słuchawek ?

 

Edytowane przez grbrandys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIUI 7.3.30 -> MMS -> dostaje MMS zdjęcie plus jakiś tekst, w aplikacji Wiadomości widzę tylko zdjęcie dopiero jak na nie naklikam to widzę tekst załączony do MMS. Zna ktoś rozwiązanie by się jedno pod drugim od razu wyświetlało bez konieczności klikania w zdjęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...