Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam innego typu pytanie, leci do mnie mi5 z goldway'a, czy da radę odblokować telefon innym kontem na którym był odblokowany redmi 3 pro? widziałem, że u mnie w robocie tak koledzy robili ale nie wiem czy jest taka prawidłowość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, xede napisał:

a ja mam innego typu pytanie, leci do mnie mi5 z goldway'a, czy da radę odblokować telefon innym kontem na którym był odblokowany redmi 3 pro? widziałem, że u mnie w robocie tak koledzy robili ale nie wiem czy jest taka prawidłowość

Mozesz odblokować na jednym koncie kilka telefonów,  1 telefon  w miesiącu.

Edytowane przez Grzesiuso
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, mates21 napisał:

Czy tez trzeba stopniowo czyli ostatni na andku6 i dopiero 7?

Na 90% to dotyczy tylko aktualizacji, a nie instalacji na czysto, u mnie się nic nie stało, ale nie gwarantuję że Twój telefon wyjdzie z tego bez szwanku ;-)

Edytowane przez CryRek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, zielonyBB napisał:

Panowie, litości. Nie ważne ile osi, ważne że trzęsę ręką, a zdjęcie wychodzi ostre. Chyba o to chodzi nie ?

No niem, nie tylko o to. Także o stabilizowanie w filmach, a tam niedoskonałość OIS widać dużo dużo bardziej niż w zdjęciach, gdzie mając ostre zdjęcie i tak nie jest dowodem na to, że to akurat zasługa OIS.

Moim zdaniem jest bardzo możliwe, że skuteczność tej niedoskonałej kalibracji jest różna dla różnych egzemplarzy. Dlatego jedni pisze, że działa OK we wszystkich osiach, a inni (chyba większość), że nie.

@sp4ubw – może tak było w Twoim egzemplarzu, w takim razie bardzo gratuluję, ale w moim z pewnością nie. Pod Andkiem 6 z MIUI8 kalibracja OIS po każdym restarcie była konieczna i bardzo pomagała. Teraz wpływa na to, jak się OIS zachowuje, ale jest to wpływ niezadowalający – nie "naprawia" go w pełni.

3 minuty temu, Kios napisał:

No nie do końca potwierdza to dobre działanie OIS. Kilka stron wcześniej wklejałem jakiś przykładowy film pokazujący jak powinien działać OIS w MI5, więc wkleję go jeszcze raz (od 1:59 dobrze widoczne):

Ja mam wrażenie, że autor tego filmu nie rozumie idei OIS. Mimo to - film i tak dobrze (albo raczej: wyraźnie) pokazuje różnicę pomiędzy OIS sprawnym a pół-sprawnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grizzly to tak naprawdę są 2 osie (x i y) i 4 kierunki :) (niebieskie strzałki pomijam bo są wypadkową plus wektor przesunięcia w osi Z którego nie trzeba stabilizować):)

ktoś się powinien puknąć w pierś i nazwać OiS 4-kierunkową stabilizacją obrazu a nie 4-osiową....

 

Ale wracając do tematu,gdy robię sobie testy jak to ustrojstwo u mnie działa, to podczas przesuwania telefonu w 4 KIERUNKACH w dwóch z nich obraz przesuwa się znacznie dalej (jakby dwa pozostałe nie działały). Ale gdy kręcę film to jakby to nie miało wpływu na stabilizację obrazu. Działa dobrze, Mimo że powinna działać tylko w dwóch kierunkach... Albo po prostu tego nie widzę... 

Edytowane przez bergmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Skyler napisał:

Czy jedyna opcja aby kupić ten telefon w oficjalnej wersji Global jest ibuygou? Niestety tam jest trochę drogo, przebolałbym już tę gwarancję gdyby można było gdzieś kupić taniej ale też globala.

Skoro nie zależy Ci na gwarancji, ale na Globalu, to w czym problem? Kup gdziekolwiek tanio i wgraj sobie oficjalnego Globala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...