Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

@data17

Obniżone taktowania to ma Mi 5 - 3/32 GB które można podbić tylko nie wiem na 100% czy na takie same jak w Mi 5 - 3/4 GB RAM - 64/128 GB ROM ale to i tak będzie skok wydajności dla 3/32 GB.

Ja wybrałem Mi 5 bo jest dobre wsparcie i jest w czym wybierać a LeEco nie ma czegoś takiego i ich system to nie zachwyca.

Lubię też bawić się systemami ale się nie podjąłem ryzyka i wybrałem Xiaomi i był do dobry wybór.

PS. Tutaj raczej nie można pisać o porównaniach dwóch telefonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, data17 napisał:

To pytanie raczej miało brzmieć czy warto kupić jeszcze Xiaomi mi5 za 1000zł mające tylko 3gb ramu :D

Jak będziesz mieć słaby system to ci nic nie da że masz 4 GB RAM.

MIUI doceniam jako system, ale wszyscy wiedzą że już go nie używam bo można znaleźć ciekawe propozycje gdzie będziesz mógł mieć więcej aplikacji w tle 8-)

Odpuść LeEco bo będziesz zawiedziony systemem i nawet tymi alternatywnymi które nie mają startu do tych robionych na Xiaomi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy nie chce zakładać nowego temu jednak mam pytanko jak jest z bateria w mi5? w moim htc m8 mam juz delikatny problem z wydajnoscia baterii i czas najwyzszy zmienic ten telefon na mi5.

czy przy 8h sluchania muzyki z glosnika w tym czasie kilkanascie sms z 2h w necie  i kilkanaście minut rozmowy podola bateria w tym telefonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wqw

Naprawdę chcesz słuchać muzyki z telefonu? kup sobie głośniki zewnętrzny do telefonu i katuj swoich uszy.

Nie wiem czy znajdziesz kogoś kto ci odpowie na pytanie czy Mi 5 wytrzyma 8 godzin włączonej muzyki z głośnika bo nie sądzę aby ktoś tak słuchał muzyki.

Jeśli głośnik jest wykluczony to Mi 5 ci tego nie wytrzyma i musisz szukać czegoś z serii Redmi gdzie są bardzo duże czasy pracy na baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem słuchania muzyki przez 8h non stop, ale sądzę że ci wytrzyma jeśli nie będzie to muzyka streamowana z neta. Cały dzień czuwania w tym 3-4h korzystania z neta możliwe że wytrzyma, jeśli będziesz na 3G a nie na LTE. Oczywiście w tym czasie wyłączone NFC i WiFi. Ewentualnie włączone WiFi a wyłączony przesył danych. Wytrzyma, ale nie bez problemu. Ja nosze w plecaku ładowarkę, bo w 30min można naładować pół baterii tym QC 3.0, a zawsze w którymś momencie w ciągu dnia mam czas żeby chwile podładować.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, Wydaje mi się że ładowanie baterii prądem większym niż jej pojemność (mamy 3Ah pojemność bodajże) jest dla baterii szkodliwe...godzinka ładowania do pełna jest dla mnie w pełni akceptowalna. Co więcej, miałem tak samo na starej płycie głównej i aktualnej (miałem wymienioną na gwarancji). Sprawdzane na 3 ładowarkach - oryginalnej, aukey samochodowej i aukey ściennej (wszystkie niby QC 3.0 certyfikowane) i dwóch kablach (oryginalny i blitzwolf z usb 3.0). Wątpie żeby ładowało szybciej. No ale jak komuś tak ładuje, to nic tylko się cieszyć. Max co obserwowałem to było bodajże 2900mA.

 

ale zaintrygowało mnie, zamówię sobie ten kabel aukey. Rozładowywać do zera jednak nie zamierzam, bo się naczytałem że te xiaomi lubią padać wtedy... :D

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wqw napisał:

koledzy nie chce zakładać nowego temu jednak mam pytanko jak jest z bateria w mi5? w moim htc m8 mam juz delikatny problem z wydajnoscia baterii i czas najwyzszy zmienic ten telefon na mi5.

czy przy 8h sluchania muzyki z glosnika w tym czasie kilkanascie sms z 2h w necie  i kilkanaście minut rozmowy podola bateria w tym telefonie?

jeśli naprawdę masz zamiar tak korzystać z telefonu to kup sobie powerbanka i telefon bo potrzebujesz na to chyba ponad 4500mAh jest jakiś asus co am 5000mAh o ile kojarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś ma porównanie baterii Mi4c do Mi5?? Bo w Mi4c to była tragedia ja maksymalnie 3h SOT było szybkie ładowanie ale chodzenie z ładowarką lub powerbankiem jest dla mnie śmieszne po prostu.. Znaczy nie oczekuje cudów ale SOT 4-5h to powinno być minimum w każdym smartfonie..

Edytowane przez data17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! mam Mi5 z 6.11.10 i chciałem w końcu zaktualizować go do najnowszej wersji. Niestety przez ten czas mój system mocno zwolnił i chciałem postawić system od nowa. Rozumiem, że nie należy na czysto instalować miui na 7.0, więc moje pytanie jest takie: mam najpierw zrobić dirty flash 7.3.16 na mój obecny system, żeby nowy wstał i działał. Czy potem mogę zrobić full wipe i postawić jeszcze raz 7.3.16? To zadziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, t.bone napisał:

Gdy korzystam z yanosika/Google map, to po wyłączeniu aplikacji i GPS z belki, w pasku powiadomień zostaje logo GPS. Lokalizacja oczywiście wyłączona.
ROM EU 6.11.10

Ktoś miał podobnie?
8bf7efddb9a7e01fab685db239afc44e.jpg


Mi5 przez Tapatalk
 

Ja tak raz miałem. Reset telefonu załatwił sprawę. Od tamtego czasu spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zielonek430 napisał:

Hej! mam Mi5 z 6.11.10 i chciałem w końcu zaktualizować go do najnowszej wersji. Niestety przez ten czas mój system mocno zwolnił i chciałem postawić system od nowa. Rozumiem, że nie należy na czysto instalować miui na 7.0, więc moje pytanie jest takie: mam najpierw zrobić dirty flash 7.3.16 na mój obecny system, żeby nowy wstał i działał. Czy potem mogę zrobić full wipe i postawić jeszcze raz 7.3.16? To zadziała?

Możesz od razu na 6.11.10(ostatnia wersja na andku 6) i później aktulizujesz najnowszy rom. Tylko przed musisz zaktulizować TWRP do najnowszej wersji bo inaczej bedziesz mial kichę.Bez żadnego wipe robisz aktulizację,czytaj pierwszy post przy aktulizacjach i bedziesz wiedział wszystko.

Edytowane przez lockerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lockerek napisał:

Możesz od razu na 6.11.10(ostatnia wersja na andku 6) i później aktulizujesz najnowszy rom. Tylko przed musisz zaktulizować TWRP do najnowszej wersji bo inaczej bedziesz mial kichę.Bez żadnego wipe robisz aktulizację,czytaj pierwszy post przy aktulizacjach i bedziesz wiedział wszystko.

No tak, aktualizacja TWRP i dirty flash. Ale chodzi mi o to jak potem mogę zrobić wipy, żeby wyczyścić system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim mam takie szybkie pytanie jak chce odblokować bootloader i już jestem na komendzie fastboot reboot edl i się tak jakby resetuje nic więcej nie widać go w miflash itd :/ wersja systemu to MIUI Global 8.1 Stabilna 8.1.2.0 MAAMIDI jest jakiś inny sposób aby odblokować bootloader bez tego edl? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nie w temacie ale ile czasu czeka się na odblokowanie bootloadera ?
Złozyłem wniosek w niedziele i jak na razie cisza.

Nikt za Ciebie nie odblokuje. Dostaniesz zgodę i sam to musisz zrobić. Ja dostałem po paru godzinach smsa, niektórzy czekają nawet dwa tygodnie. A niektórzy wcale nie dostają a się okazuje że zgodę mają przyznaną :)

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2017 o 08:36, majdan12 napisał:

@data17

Mi 5 ma lepszy czas pracy na baterii niż Mi 4c z Snapdragon 808.

miałem mi4c to ledwo 3h sot... strasznie kiepsko i to na 2g + wifi...... dziś kupiłem mi5 to bede miał porównanie ale już od poczatku wydaje sie że lepiej trzyma mimo lekko mniejszej bateri... bo mi4c - 3080, a mi 5 -3000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Wako1986 napisał:

miałem mi4c to ledwo 3h sot... strasznie kiepsko i to na 2g + wifi...... dziś kupiłem mi5 to bede miał porównanie ale już od poczatku wydaje sie że lepiej trzyma mimo lekko mniejszej bateri... bo mi4c - 3080, a mi 5 -3000

Bateria to jedno a procesor drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...