Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w wersji stabil nie ma aplikacji wideo ?

Bo szukałem ikonki i jej nigdzie nie ma w zainstalowanych aplikacjach jest widoczna, mało tego jak odważam film to mam do wyboru aplikacje systemową i działa ale ikonki brak

 

Druga sprawa to ROOT

Wyczytałem ze by z rootowac wersje stabil wystarczy wgrać TRWP, czy moge to zrobić sposobem opisanym na forum przy wgrywaniu ROMu .xiaomi.eu ?.

Edytowane przez grzegorz1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Kios napisał:

Niby jakaś nowa metoda kalibracji OIS: http://en.miui.com/thread-543753-1-1.html

Jeżeli ktoś jest pewny, że mu nie działa to warto spróbować i podzielić się odczuciami ;-)

Jak przetestuje większą liczbę systemów + kernel to podrzucę jakieś nagrania w celu zweryfikowania czy aby w 100% działa OIS :-P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kios napisał:

Niby jakaś nowa metoda kalibracji OIS: http://en.miui.com/thread-543753-1-1.html

Jeżeli ktoś jest pewny, że mu nie działa to warto spróbować i podzielić się odczuciami ;-)

Spróbowałem. Efekt dokładnie taki sam, jak po zastosowaniu wcześniejszej wersji narzędzia – czyli w moim przypadku, kalibracja niezbyt skuteczna (działa góra-dół, ale w poziomie działa tylko w prawo, a nie działa w lewo). Być może skuteczność zależy od egzemplarza, więc próbujcie...

Mi5CameraCalibrate.apk

2 godziny temu, majdan12 napisał:

@latet

Jakie aplikacje polecasz do filmów/zdjęć i jakieś ustawienia?

 

To trudne pytanie, bo większość, a nawet wszystkie chyba apki jakie testowałem, działały tylko częściowo dobrze. Więc na co dzień jednak systemowa kamera, a inne tylko w szczególnych okolicznościach / zastosowaniach. Camera FV-5 używam do bracketingu. Cinema FV-5 gdy chcę mieć kontrolę nad światłem i jakąś (daleką od doskonałości) nad kolorem w filmach (ale za cenę niższego bitrate).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, latet napisał:

Spróbowałem. Efekt dokładnie taki sam, jak po zastosowaniu wcześniejszej wersji narzędzia – czyli w moim przypadku, kalibracja niezbyt skuteczna (działa góra-dół, ale w poziomie działa tylko w prawo, a nie działa w lewo). Być może skuteczność zależy od egzemplarza, więc próbujcie...

Mi5CameraCalibrate.apk

To trudne pytanie, bo większość, a nawet wszystkie chyba apki jakie testowałem, działały tylko częściowo dobrze. Więc na co dzień jednak systemowa kamera, a inne tylko w szczególnych okolicznościach / zastosowaniach. Camera FV-5 używam do bracketingu. Cinema FV-5 gdy chcę mieć kontrolę nad światłem i jakąś (daleką od doskonałości) nad kolorem w filmach (ale za cenę niższego bitrate).

Też lepiej ci ostrzyła ci kamera na innych aplikacjach niż MIUI?

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdym chyba nie. Czy warto? Wykresy niby na korzyść f2fs. Ale chyba wrócę do starego formatu bo nie mogę wrzucić innego romu w dual boot, nie wiem dlaczego ciągle mam ten sam błąd. Jedynie Slimrom idzie wrzucić, RR, Los, aicp czy inne nie wchodzą 86bd58476b7e73538ceb1eb9d4c06321.jpg

 

Teraz sprawdziłem apka i mam ext4. Chyba po miflash domyślnie jest taki , to już nie wiem dlaczego mam ten błąd w twrp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo,
Pany kochane dwa pytania: 

1. Chciałem xiaomi.eu zaktualizować do wersji z 17-03, ale patrze a tam 7.3.16. W zeszłym tygodniu aktualizowałem i mam wersje 7.3.9 Skąd niższy numer do świeższej wersji? Że niby stable a nie rozwojowa? Nie wiem. 

2. Skąd bierzecie custom romy typu AOSP? Mozna je flashować przez TWRP czy przez Miflash itp? 

 

Dzięki i przepraszam za kłopot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gdybyś przeczytał FAQ czy coś tam, to byś wiedział że 7.3.16 oznacza że to rom z 16.03.2017, a 7.3.9 oznacza że to rom z 9.03.2017. Więc 7.3.16 jest nowszy, był u nas wrzucony właśnie 17.03, a był zbudowany na bazie china zrobionego 16.03... 16>9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, grzegorz1982 napisał:

Czy można wgrać TRWP przez " fastboot flash recovery twrp.img " posiadając jednocześnie ROM wersji global ?

Chcesz używać Global z TWRP? jeśli tak to chyba to nie będzie dobre połączenie a jak chcesz zainstalować TWRP na Global w celu instalacji Xiaomi.eu to można tak zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12 O super :) Widzę, że się wziąłeś... 

Panowie, krzaczy mi się najnowsze xiaomi.eu. Dochodzi w TWRP do jednego momentu i wisi na rozpakowaniu jakiegoś pliku. TWRP spcjalnie zupdejtowałem do najnowszej wersji, bo myślałem, że to może byc przyczyną, ale cały czas to samo. Nigdzie nikt nie pisał o takim błędzie... 

Pomoże ktoś, albo podeśle link? 

EDIT:

Ewentualnie, gdzie pytać o błędy poszczególnych wersji? Jeśli w dziale aktualizacje, to nie wiem, bo tam są osoby z różnymi telefonami. 

Edytowane przez martin3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierz ROM jeszcze raz, ewentualnie z innego serwera i sprawdź sumę kontrolną md5. Główne błędy ostatnich wersji bazujących na androidzie 7 są zazwyczaj opisywane w tym temacie. Lepszego źródła informacji na temat bugów niż przeglądanie pierwszych stron tematów o aktualizacjach nie znajdziesz. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, majdan12 napisał:

Chcesz używać Global z TWRP? jeśli tak to chyba to nie będzie dobre połączenie a jak chcesz zainstalować TWRP na Global w celu instalacji Xiaomi.eu to można tak zrobić.

Chce zainstalować TRWP w celu aby w przyszłości przejść na ROM xiaomi.eu, ale teraz póki co potestuje global. Tylko ze na global nie mogę root-a mieć dlatego muszę zmienić na TRWP aby zrobić ROOT. Chyba innej opcji nie ma aby miec root w wersji global ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, grzegorz1982 napisał:

Chce zainstalować TRWP w celu aby w przyszłości przejść na ROM xiaomi.eu, ale teraz póki co potestuje global. Tylko ze na global nie mogę root-a mieć dlatego muszę zmienić na TRWP aby zrobić ROOT. Chyba innej opcji nie ma aby miec root w wersji global ?

Nie sprawdzałem na swoim Mi 5 czy by włączył się Global i teraz tego żałuję, więc ktoś inny musi ci odpowiedzieć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kios napisał:

Pobierz ROM jeszcze raz, ewentualnie z innego serwera i sprawdź sumę kontrolną md5. Główne błędy ostatnich wersji bazujących na androidzie 7 są zazwyczaj opisywane w tym temacie. Lepszego źródła informacji na temat bugów niż przeglądanie pierwszych stron tematów o aktualizacjach nie znajdziesz. 

md5 się zgadza, pobrałem z innego mirrora i dalej to samo :(

Kurde... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle się zastanawiam nad Mi5 a LeEco X829( LE maX 2 na rynek USA). Różnica w cenie ok 120zł u Goldwaya na korzysc x829  a więc dosyć sporo. Mi5 na pewno będzie mieć dłuższe wsparcie. A X829  ma przewagę bo mi5 w wersja 64GB ma tylko 3GB ram i chyba obnizony procek, a LeCo ma 4GB i chyba normalne taktowanie. Co byście wzieli warto dopłacać?? Trochę sie dygam bo nigdy nie dawałem tyle za telefon znaczy 946zł i do bez gwarancji -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...