Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, lockerek napisał:

Prawie 2 dni mi zawsze trzyma ale nie oszczedzam go internet,fb,messenger,snapchat,sms,telefon,mapy,openfm :D

Mi wystarczy to co miałem na Mi Note (Snapdragon 801) tam była chyba identycznej pojemności bateria a wyświetlacz był 5,7'' 1080p procesor (więcej pobierał baterii?).

Jutro może się okaże jak to w moim przypadku będzie, wiadomo kilka cykli ładowania musi być.

Muszę się zastanowić/dowiedzieć czy ładować oryginalną ładowarką Mi 5 (QC 3.0) czy może ładować ładowarką 5V - 0.5A żeby wydłużyć żywotność baterii? bo ja w nocy podpinam telefon pod ładowarkę i nie potrzebuje szybkiego ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ludzi tyle opinii, generalnie bateria nie lubi wysokich temperatur, a przy szybkim ładowaniu trochę się nagrzewa, zwykłą ładowarką telefon od zera do pełna może ładować się nawet 6 godzin, choć w przypadku baterii litowo polimerowych raczej sugerują częściej doładowywać baterię, niż dopuszczać jej całkowite rozładowanie, czy też pozostawienie w pełni naładowanej na dłuższy czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, CryRek napisał:

Ile ludzi tyle opinii, generalnie bateria nie lubi wysokich temperatur, a przy szybkim ładowaniu trochę się nagrzewa, zwykłą ładowarką telefon od zera do pełna może ładować się nawet 6 godzin, choć w przypadku baterii litowo polimerowych raczej sugerują częściej doładowywać baterię, niż dopuszczać jej całkowite rozładowanie, czy też pozostawienie w pełni naładowanej na dłuższy czas. 

Ja nigdy nie schodziłem niżej niż 20% naładowania baterii.

6 godzin to nie problem bo tyle się śpi przeważnie :) nawet jakby to było za wolno to pewnie ładowarka 5V - 1,5A nie wyrządzi takich szkód co QC 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 3 miesięcy korzystam tylko z oryginalnej ładowarki, pewnie jak większość użytkowników, i jak na razie żadnych problemów z baterią nie mam, z tego co wiem, to wyniki mam dość standardowe, choć 4h sot w cyklu mieszanym w 1 dzień i tak nie zachwyca. Bateria do pełna ładuje się niecałe 2h, warto zauważyć że ostatnie 10% bardzo zwalnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś w ogóle odczuł jakieś problemy z baterią używając tylko ładowarki QC 3.0 czy to tylko gadanie, bo szkodzi w takim stopniu że mało kto zauważy różnicę a ludzie robią z tego wielkie halo.. Używam takiej ładowarki 8 miesięcy, ładuje codziennie i na razie nie zauważyłem problemów z baterią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do różnicy w SOT pomiędzy androidem 6 i 7 to w moim przypadku jest to około godzina. Na 6.0.1 było to zazwyczaj 7-7,5h przy 2 dniach pracy na ładowaniu. Na 7.0 ubywa szybciej i zazwyczaj osiągam nieco ponad 6h przy takim samym sposobie użytkowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, AdamKli napisał:

A ktoś w ogóle odczuł jakieś problemy z baterią używając tylko ładowarki QC 3.0 czy to tylko gadanie, bo szkodzi w takim stopniu że mało kto zauważy różnicę a ludzie robią z tego wielkie halo.. Używam takiej ładowarki 8 miesięcy, ładuje codziennie i na razie nie zauważyłem problemów z baterią.

No właśnie nie ma nigdzie żadnych testów, tylko jest takie ''gadanie'' i człowiek nie wie w co wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie ma co tego porównywać bo każdy ma inny zestaw aplikacji, każdy inaczej skonfigurowany telefon. Przyjdzie teraz szary użytkownik zobaczy to 6-7h a później będzie rozczarowany.. U mnie sot to średnio 4h w zależności czy korzystam z lte czy wifi czasem więcej a czasem poniżej. Nie narzekam, wystarcza od rana do wieczora a jak nie to chwila i podładowany z qc 3.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kios napisał:

Co do różnicy w SOT pomiędzy androidem 6 i 7 to w moim przypadku jest to około godzina. Na 6.0.1 było to zazwyczaj 7-7,5h przy 2 dniach pracy na ładowaniu. Na 7.0 ubywa szybciej i zazwyczaj osiągam nieco ponad 6h przy takim samym sposobie użytkowania. 

Dzięki za informacje.

Przed chwilą, AdamKli napisał:

Dlatego nie ma co tego porównywać bo każdy ma inny zestaw aplikacji, każdy inaczej skonfigurowany telefon. Przyjdzie teraz szary użytkownik zobaczy to 6-7h a później będzie rozczarowany.. U mnie sot to średnio 4h w zależności czy korzystam z lte czy wifi czasem więcej a czasem poniżej. Nie narzekam, wystarcza od rana do wieczora a jak nie to chwila i podładowany z qc 3.0.

Ja pamiętam jakie to były rozbieżności w RN2, jak czytałem posty użytkowników to nie wiedziałem czy ja mam oryginalny telefon czy oni podrobiony :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który wersja romu xiaomi.eu oparta na andku 6.0 jest najlepsza? Tzn na której nic się nie wywala i bateria trzyma w miarę dobrze? Bo aktualnie jestem na ostatniej możliwej wersji dev opartej na 6.0 ale bateria nie zachwyca... Chyba, że warto przesiąść się na np. lineageos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, majdan12 napisał:

Jak z czasem pracy na baterii i stabilizacją na Android 7? 

Wydaje mi się, że bateria nieco słabiej, ale to może być czysty przypadek, za krótko na miarodajne wnioski na ten temat.

Stabilizacja (OiS) działa bardzo źle. Troszkę w inny sposób źle niż na Andku6 (jakby inne osie działają, a inne nie), ale w efekcie – równie źle. Nie sprawdziłem jeszcze, czy pomoże ręczna instalacja i zastosowanie narzędzia do kalibracji (tego, które Acid usunął, bo się z czymś gryzie). Ktoś pisał, że spróbował i że teraz już ono nie pomaga. Sprawdzę to niebawem dokładnie. Nie jest aż tak prosto ocenić, czy OiS działa poprawnie. Serio, jak ktoś myśli, że to banalne, to pewnie nie ma pojęcia :)

Z innych rzeczy - przestała działać mi ulubiona apka do monitorowania procesów (Usage Timeline), znaczy ich konsumpcji zasobów. I nie chodzi tylko o to, że ona nie działa, ale o powód – pisze (ta apka), że od 7 wersji Andka Google zablokowało coś tam i tego typu apki nie mogą już działać. Średnio w to wierzę - może polecicie coś w zastępstwie?

Co jeszcze... Budzik rano jak zwykle zadzwonił (nigdy wcześniej nie miałem problemów z nim). Rozmówcy mówią, że słychać mnie "normalnie", czyli dobrze. Dodzwonić się do mnie można. SMS-y dochodzą. Internet zasuwa.

Ogólnie mówiąc – wszystko po prostu działa normalnie.

Aha – instalowałem w najprostszy możliwy sposób, tylko instalacja ROM, kompletnie bez żadnych wipe.

A co do GPS, to działą nawet lepiej niż na 6.11.10, tzn. fix był wyraźnie szybszy. Stabilność i dokładność bez najmniejszego zarzutu. Oby kolejne aktualizacje tego nie skaszaniły. AMEN.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AdamKli napisał:


Siedziałem na RR ponad miesiąc ale wróciłem do miui, przyzwyczaiłem się do tego systemu emoji14.png

No właśnie ja wcześniej korzystałem z redmi note 3 pro i tam za każdym razem też wracałem do miui, z tym, że teraz ta bateria u mnie to dramat i nie wiem czy warto mi się przesiadać na jakiś inny custom. Jeśli bym chciał wrócić potem z anroida 7.0 to muszę miflashem wgrywać jakiś rom oparty na 6.0 tak? Bo ostatnio jak wracałem z 7 na 6 to przywróciłem backup i mi się IMEI wysypało i miałem nie lada problem... A teraz bym chciał tego uniknąć i wole się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, galakty napisał:

O OIS wiadomo od roku, że nie działa, tak samo z obciętymi FPS w 4K.

Ja się mocno nie interesowałem Mi 5, ale jak się stał moim telefonem to chce otrzymać to za co zapłaciłem.

To zapewne OIS działał ostatni raz na MIUI 7?

Widzę że temat został ominięty a szkoda.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, majdan12 napisał:

To zapewne OIS działał ostatni raz na MIUI 7?

Tak, wtedy działał bardzo dobrze i do tego "sam z siebie" (bez potrzeby odpalania narzędzia do kalibracji, choć było w razie czego dostępne).

W MIUI8 przestał działać, a narzędzie do kalibracji usunięto. Podłe, celowe działanie, bez dwóch zdań.

Jednak dzięki sprytowi power-userów, rozpracowano i opisano możliwość ręcznego zainstalowania i skutecznego stosowania starego (tego z MIUI7) narzędzia do kalibracji (choć była ona potrzebna po każdym restarcie tel. – lekko upierdliwe, bo łatwo było zapomnieć. Ale działała). Potem Acid włączył nam to narzędzie do ROM-i "EU" i jakiś czas był spokój. A potem pojawiało się w Mi5 słynne "APi2" i Acid usunął to narzędzie i znów jesteśmy bez OIS i prawdopodobnie bez możliwości jego ręcznej kalibracji (to wymaga potwierdzenia).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, latet napisał:

Tak, wtedy działał bardzo dobrze i do tego "sam z siebie" (bez potrzeby odpalania narzędzia do kalibracji, choć było w razie czego dostępne).

W MIUI8 przestał działać, a narzędzie do kalibracji usunięto. Celowe działanie, bez dwóch zdań. Jednak dzięki sprytowi użytkowników, rozpracowano możliwość ręcznego zainstalowania i skutecznego zastosowania starego (z MIUI7) narzędzia do kalibracji (choć była ona potrzebna po każdym restarcie tel.). Ale działała. Potem Acid włączył nam to narzędzie do ROM-i "EU" i jakiś czas był spokój. A potem pojawiało się w Mi5 słynne "APi2" i Acid usunął to narzędzie i znów jesteśmy bez OIS i prawdopodobnie bez możliwości jego ręcznej kalibracji (to wymaga potwierdzenia).

Najpierw zmniejszyli ilość fps do 26 a potem usunęli OIS?

Wiadomo jaka jest ostatnia wersja MIUI 7/8 która ma 30 fps i OIS?

Ciekaw jestem jak jest w alternatywnych systemach, bo ja jestem na nie nastawiony.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, AdamKli napisał:

Na RR brak 30fps, ois nie sprawdzałem.

To ja ciekaw jestem jak to wygląda na Mi Note, który też jest ciekawym model i mogli by w nim popsuć nagrywanie...

Zawiodłem się na Xiaomi.

Filmów mało używam i nawet mógł mieć dwa systemy jeden do użytku a drugi do nagrywania jakiś ciekawych zjawisk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, majdan12 napisał:

Najpierw zmniejszyli ilość fps do 26 a potem usunęli OIS?

Wiadomo jaka jest ostatnia wersja MIUI 7/8 która ma 30 fps i OIS?

Ciekaw jestem jak jest w alternatywnych systemach, bo ja jestem na nie nastawiony.

Nie, to się stało jednocześnie - od pierwszej wersji MIUI8 nie ma OiS i nie ma 30 fps. Taki chiński pomysł na rozwój oprogramowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...