Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zastanawiam się nad przejściem z 6.11.3 na najnowsze 7.2.24. Głównie skłania mnie do tego:
- problem z dualsim: ostatnio nawet nie chce mi oddzwaniać z użyciem tej samej karty - zawsze oddzwania z użyciem domyślnej (wybranej w ustawieniach);
- problemy z Android Auto;
- problemy z łączeniem BT do radia samochodowego (spotify nie odpala się, yanosik też, załatwiam to przez taskery).

Ktoś może mi powiedzieć czy w nowej wersji jest lepiej pod tymi względami?

Czy przy takim przejściu muszę wszystko czyścić? A jeżeli nie wszystko to co muszę i czy mogę potem coś przywracać z backupów (MIUI system backup).

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, zastanawiam się nad najkorzystniejszym zakupem tego telefonu w Polsce, tylko mam dylemat, czytałem opinie na tutejszym forum o sklepach sprzedających telefony xiaomi i  na każdym ludzie psy wieszają. Może mi ktoś polecić kto sam kupował w Polskim sklepie. Z tego co sie zorientowałem, dobrą cenę ma migsm.pl. 1295 zł mi5 prime z 64gb rom.

Zależy mi na zakupach w Polsce. Za wszelką podpowiedź bardzo serdecznie dziękuje

Pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, polak345345 napisał:

Witam serdecznie, zastanawiam się nad najkorzystniejszym zakupem tego telefonu w Polsce, tylko mam dylemat, czytałem opinie na tutejszym forum o sklepach sprzedających telefony xiaomi i  na każdym ludzie psy wieszają. Może mi ktoś polecić kto sam kupował w Polskim sklepie. Z tego co sie zorientowałem, dobrą cenę ma migsm.pl. 1295 zł mi5 prime z 64gb rom.

Zależy mi na zakupach w Polsce. Za wszelką podpowiedź bardzo serdecznie dziękuje

Pozdrawiam Krzysztof

Cześć,

Po 1, pisałbym w https://miuipolska.pl/forum/forum/57-co-kupić/
Po 2, czemu uparłeś się na Polskę? jak już tak bardzo to https://miuipolska.pl/forum/forum/56-opinie-o-sklepach/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam kilka pytań o Mi5. Zastanawiam się nad jego zakupem z uwagi na posiadany układ audio, ten sam, który jest zaimplementowany w HTC 10.

Więc tak. Mam dużo muzyki więc chce wziąć wersję 128GB. Gubię się już jednak w wersjach z Pro i bez Pro. Czy Mi5 128GB jest zawsze PRO, czyli ma plecki ceramiczne, czy jest 128GB z pleckami Gorilla Glass?

Gdzie teraz można kupić Mi5 128GB, żeby mieć gwarancję w Polsce? Na iBuygou nie znalazłem tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za niby zestaw Audio, że tak się przypalasz ale jestem posiadaczem Mi5 o niemalże o audiofilskim zboczeniu... "d*py" to Audio nie urywa. Może na papierku to jakiś plus, ale de facto jest tak sobie. Jestem skłonny powiedzieć nawet, że gdyby nie fakt iż muzyki słucham z PowerAmp i można dostroić korektor naprawdę porządnie, to nazwałbym Mi5 najgorzej grającym smartfonem jakiego miałem do tej pory. A słuchawki mam nie najtańsze ;)

W mojej opinii Mi5 w kwestii Audio nie ma startu do takich urządzeń jak HTC One M9. Ale to moja, subiektywna ocena ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz, szczerze sam się zdziwiłem. Gdy tylko Mi5 wpadł w moje ręce to jedną z pierwszych rzeczy było testowanie Audio. Oczywiście tragedii nie ma ale biorąc pod uwagę co jest w specyfikacji i opinie "recenzentów" daleko do ideału.

 

Powiem tak: audio jest na poziomie aparatu; można trzasnąć fajne foto w dobrych warunkach a poza tym lepiej nie wyciągać telefonu z kieszeni ;) bo może się okazać że nasz flagowiec ma braki w uzębieniu

Edytowane przez QBAQ
Fantastyczny przykład do porównania ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@QBAQ - pytanie jakich słuchawek używasz do odsłuchiwania muzyki, bo to, że one są nie najtańsze nic mi nie mówi? Między źródłem, a słuchawkami musi być jeszcze coś takiego jak synergia. Nie wszystko ze wszystkim się zgra.

Nawiązując do audio w Mi5 i HTC 10, oczywiście wiem, że w teorii to nie poziom V10, którego sprzedałem, a który to miał osobny dac i amp od Ess Sabre i z moimi słuchawkami MF-100 grał wybornie. Zarówno na Neutronie i Poweramp Beta. Oczywiście na obu odtwarzaczach sygnatura była czasem delikatnie inna. No, ale jak już podłączyłem AKG K420 to grał na poziomie bardzo słabym. Ciepło, kocyk. Ja lubię analityczne granie.

Jeśli chodzi o audio w HTC 10 oraz Xiaomi Mi5 - https://www.qualcomm.com/news/snapdragon/2016/06/02/qualcomm-aqstic-sets-new-standard-audiophiles

Według testów HTC wypada bardzo dobrze, nie wiem więc skąd u Ciebie taka negatywna ocena. Mi5 powinno grać podobnie.

 

52 minuty temu, Eragon napisał:

Dziwne, recenzenci akurat chwalili Mi5> S7 w kwestii audio jack 

Akurat S7 to nie jest dobre porównanie, bo audio S7 ma słabe, nie to co S6, w którym siedzi Wolfson.

Edytowane przez JacentyEsz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JacentyEsz

Może i masz rację odnośnie synergii, bo używam słuchawek Yamaha EPH100. Sam się zastanawiałem w czym tkwi szkopuł związany z dosyć płaskim brzmieniem szczególnie w zakresie do 500Hz. Tutaj nie ma specjalnej różnicy między Yamahą a zwyczajnymi JBL C100si, a kiedyś wpiąłem DJ-ki Panasonic RP-HTF890 to faktycznie czuć różnicę (mimo ilości kabla) ale tutaj już zdecydowanie szersze pasmo przenoszenia... 

 

Nadal mówimy o subiektywnych wrażeniach. Wiadomo, że najwygodniej było by wejść do sklepu, wpiąć słuchawki i ocenić samemu, ale z dostępnością Xiaomi jest jak jest.

Kolejna sprawa to być może gatunek słuchanej muzyki... mówię, lipy nie ma ale to nie ten szał co na One M9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie muzycznie "szarpidruty", a zdarza się też jazz, czasem hip hop, ale to raz na sto lat :)

Z Xiaomi jest tak jak piszesz, nie mniej z HTC 10 mam to samo. Ani jednego ani drugiego we Wrocku do odsłuchu nie znalazłem.

Ponawiam jednak pytanie o zakup wersji 128GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to nie jest integra jak w normalnym Snapie 820. Wrzucałem wyżej linka - ale tak w skrócie " The Qualcomm Aqstic audio codec has an integrated DAC (Digital-to-Analog) converter that supports up to 192-kHz/24-bit playback. This is a high-resolution standard that recording studios use to master tracks—it’s how you produce that pure listening experience that satisfies even the most sophisticated ears."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dobra wiadomość.
Co do aparatu to na nowych romach OIS działa chyba tylko na customach, pytanie jak na nich wypada jakość dźwięku.
Drogie to 4/128, osobiście bym nie kupił, natomiast nie potrafię Ci wskazać jakiejś sensownej alternatywy.

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy drogie to pojęcie względne. W Chinach na ibuygou nie ma i nie będzie, bo pytałem i mi odpisali, żebym zapomniał. Jest w kilku sklepach w PL. Ja go znalazłem w X-sklep.pl za 1949zł. Sklepu nie znam, nie wiem jak z gwarancją, ale nie znam innego sensownego miejsca do zakupu tego modelu, a przyznam, że inne Xiaomi nie wchodzi w grę.

Drugim kandydatem jest HTC 10, którego mogę mieć za 1850zł z dystrybucji EU, ale tu jest pewien problem. Lubię czarne smartfony, a z czarnego HTC 10 schodzi farba (odpryskuje), a biały....no way. Etui nie pomaga, a nawet szkodzi. Generalnie telefon musi mieć dobry aparat, audio i świetne wykonanie i oba wydają się to mieć.

Zdecydować mi ciężko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, JacentyEsz napisał:

Mi5 nie ma slotu microSD. Samej muzyki mam ponad 100GB, wersja inna niż 128GB nie wchodzi w grę.

LG V20 za drogi i za duży. Szukam maks 5,2 - ostatecznie 5,5 cala

A skąd obsesja, żeby to wszystko trzymać na telefonie? Nawet we flacach to wychodzi z 200 albumów.

Edytowane przez miszowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem w polskiej dystrybucji mi 5 3/32gb i pytanie czy telefon posiada jakiś syf rom do zmiany.
GPS działa znakomicie, a to dla mnie warunek konieczny. Na czytałem się o romach i braku/ słabego fixa.
8cd6f80710a4a69a8896817bbf56e623.jpg

Dzięki z góry za podpowiedź !
Pozdrawiam Krzysztof

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest "syf ROM" jak pisze kolega [mention=1557]grizzly[/mention] , to normalny Global ROM. Będzie pan zadowolony

Dzięki za szybka odpowiedź! Czyli bawienie sie z romami nie będzie potrzebne. Ja jak głupi już tydzień temu molestowałem żółtych braci o pozwolenie :D
Pozdrawiam serdecznie Krzysztof

Sent from my SAMSUNG-SM-N910A using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe że to oficjalny global. Tutaj jest jakiś artykuł jak to rozpoznać. http://en.miui.com/thread-392159-1-1.html

Z innej beczki, macie jakiś pomysł jak zgrać całą zawartość pamięci telefonu? Traser plików przez USB mi się wykracza po jakimś czasie. Przez FTP WIFI też nie idzie i nie mam kabla usb OTG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, polak345345 napisał:


Dzięki za szybka odpowiedź! Czyli bawienie sie z romami nie będzie potrzebne. Ja jak głupi już tydzień temu molestowałem żółtych braci o pozwolenie :D
Pozdrawiam serdecznie Krzysztof

Sent from my SAMSUNG-SM-N910A using Tapatalk
 

No wiesz Xiaomi.eu w ostatniej wersji na Android 6 nie jest głupim pomysłem.

Jeszcze by tego brakowało żeby sprzedawać za 1799 zł telefon z taką ilością pamięci i instalować podrobiony system w oficjalnej dystrybucji.

Co cie skłoniło do zakupu tego telefonu w tej cenie? 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz Xiaomi.eu w ostatniej wersji na Android 6 nie jest głupim pomysłem.
Jeszcze by tego brakowało żeby sprzedawać za 1799 zł telefon z taką ilością pamięci i instalować podrobiony system w oficjalnej dystrybucji.
Co cie skłoniło do zakupu tego telefonu w tej cenie? 

Witaj
Telefon kupiłem, w polskiej dystrybucji ale za 1520zl,wiec nie dużo przeplacilem ale mam komfort psychiczny. Jest to zaufany sprzedawca z mojego miasta, bardzo korzystnie rozwiązuje gwarancję na korzyść klienta, nie od wczoraj jest na rynku ( składałem u niego 2 pełne komputery) tak że, wiem u kogo kupiłem i o nic się nie martwię.
Pozdrawiam serdecznie Krzysztof

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, polak345345 napisał:


Witaj
Telefon kupiłem, w polskiej dystrybucji ale za 1520zl,wiec nie dużo przeplacilem ale mam komfort psychiczny. Jest to zaufany sprzedawca z mojego miasta, bardzo korzystnie rozwiązuje gwarancję na korzyść klienta, nie od wczoraj jest na rynku ( składałem u niego 2 pełne komputery) tak że, wiem u kogo kupiłem i o nic się nie martwię.
Pozdrawiam serdecznie Krzysztof

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Właśnie ze słaby biznes zrobiłeś bo jak ci zależy na gwarancji to nawet kupują w ibuygou.com kupisz wersje 3 GB RAM - 64 GB ROM z serwisem (24 miesiące) w Polsce i jeszcze ci zostanie sporo pieniędzy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ze słaby biznes zrobiłeś bo jak ci zależy na gwarancji to nawet kupują w ibuygou.com kupisz wersje 3 GB RAM - 64 GB ROM z serwisem (24 miesiące) w Polsce i jeszcze ci zostanie sporo pieniędzy.

Zdaje sobie z tego sprawę, że mogłem mieć lepsza wersje za 300zl mniej, lecz nie czekałem 5 dni na przesyłkę, nie musiałem się bawić z romami (nie potrafię, chodź byłem na to nastawiony) w razie kupienia wadliwego egzemplarza wymieniam od ręki.
Nie kupowałem nigdy za granica, w Chinach tym bardziej, PayPal jest dla mnie magią. Zapłaciłem za wygodę i nieumiejętność posługiwania się językiem angielskim na zagranicznych sklepach. Pewnie nie jestem jedynym jeleniem który tak zrobił, a tym bardziej nie największym :D widziałem drożej.


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za temat w ogóle... Jakby kupił za 2k nawet to? Może i tyle. Wkurza mnie coś takiego jak dysponowanie cudzymi pieniędzmi. Dobrze zrobił. W myśl zasady "co tanie to drogie" - jeśli ma zaufanego gościa, który z miejsca ogarnia wszystko to sam dołożył bym te 200-300 złotych żeby mieć w razie czego problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...