Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, XiaoRén napisał:

Cóż, rozumiem Cię, ale, bądźmy bardziej wyrozumiali... Kolega zielony, więc mu tłumaczyli :). Gdyby nie potrzebował pomocy, nie prosiłby o nią. Uzyskał ją, i jak się to przejrzy to jest to rzeczywiście gadka o podstawach, ale nie każdy wie, że na wstępie trzeba się zapoznać z poradnikiem, FAQ itp ;).

Zerknij na temat i zobacz ilu takich zielonych pyta się o TE SAME sprawy, a zrozumiesz moje podejście. Na prawdę, pierwszą rzeczą jaką się powinno robić, jest przeczytanie FAQ, które masz i na górze forum i na stronie oraz skorzystanie z opcji "szukaj". Wyobraź sobie jaki syf będzie, jak każdy "zielony" będzie się pytać o to samo, bo mu się nie chce szukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nezumi napisał:

Zerknij na temat i zobacz ilu takich zielonych pyta się o TE SAME sprawy, a zrozumiesz moje podejście. Na prawdę, pierwszą rzeczą jaką się powinno robić, jest przeczytanie FAQ, które masz i na górze forum i na stronie oraz skorzystanie z opcji "szukaj". Wyobraź sobie jaki syf będzie, jak każdy "zielony" będzie się pytać o to samo, bo mu się nie chce szukać...

Przecież napisałem, że Cię rozumiem i to właśnie z takich powodów, jakie tu wymieniłeś. Spełniasz zadanie moda, bronisz forum przed spamem i robisz to skutecznie, szacuneczek dla Ciebie. Tego nie neguję, tylko po prostu kolegę chciałem obronić - to nie do końca jego wina, inni mogli mu po prostu dać link do tych 'początków', a on by sobie poradził :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na temat i zobacz ilu takich zielonych pyta się o TE SAME sprawy, a zrozumiesz moje podejście. Na prawdę, pierwszą rzeczą jaką się powinno robić, jest przeczytanie FAQ, które masz i na górze forum i na stronie oraz skorzystanie z opcji "szukaj". Wyobraź sobie jaki syf będzie, jak każdy "zielony" będzie się pytać o to samo, bo mu się nie chce szukać...


Śmiem twierdzić, że to forum jeszcze 2-3 lata temu było bardziej czytelne. Niektóre wątki i tym bardziej posty się dublują, triplują. Nowa rzesza, świeżych użytkowników.
BTW Nezumi, jakby się uparł to ten wątek można uszczuplić o 30% treści.



Mi5 przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego masa tematow typu: witam jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość, chce kupić Xiaomi, który jest najlepszy za 1000zl, a w tym dziale pod jego nowym tematem 20 takich samych i nie łaska przeczytać. Może warto byłoby zrobić takie tematy do 600,800,1000 i 1500zl i wszystko co nowe to kierować do tech wątków

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wydawałoby sie ze czasy są teraz łatwiejsze, ze jest internet - kopalnia wiedzy, jest forum, w jednym i drugim wystarczy chwila czasu i mozna przynajmniej z grubsza zgłębić dowolny temat. Potem już o szczegóły ewentualnie dopytać na forum. Ale ludziom sie po prostu nie chce. Poziom lenistwa jest porażający. Co z tych ludzi wyrośnie, tragedia....

Wysłane z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, XiaoRén napisał:

Przecież napisałem, że Cię rozumiem i to właśnie z takich powodów, jakie tu wymieniłeś. Spełniasz zadanie moda, bronisz forum przed spamem i robisz to skutecznie, szacuneczek dla Ciebie. Tego nie neguję, tylko po prostu kolegę chciałem obronić - to nie do końca jego wina, inni mogli mu po prostu dać link do tych 'początków', a on by sobie poradził :).

No i właśnie to napisałem, po prostu opacznie to zrozumiałeś :P. Ta dyskusja, skończyć się powinna na 2 postach, pytaniu i 1 odpowiedzi, a nie ciągnięciu tego na 3 strony.

 

4 godziny temu, t.bone napisał:

 


Śmiem twierdzić, że to forum jeszcze 2-3 lata temu było bardziej czytelne. Niektóre wątki i tym bardziej posty się dublują, triplują. Nowa rzesza, świeżych użytkowników.
BTW Nezumi, jakby się uparł to ten wątek można uszczuplić o 30% treści.



Mi5 przez Tapatalk
 

 

Gdybym się za ten wątek zabrał, to zostałoby może z 20-30 stron :)

 

28 minut temu, tpawel napisał:

Do tego masa tematow typu: witam jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość, chce kupić Xiaomi, który jest najlepszy za 1000zl, a w tym dziale pod jego nowym tematem 20 takich samych i nie łaska przeczytać. Może warto byłoby zrobić takie tematy do 600,800,1000 i 1500zl i wszystko co nowe to kierować do tech wątków

Redmi PRO by TT
 

Takie wątki są, ale w dziale "Kupno urządzeń Xiaomi" :P. Nie wszystko udaje mi się zauważyć i przenieść, ale na to już nic nie poradzę :P.

 

13 minut temu, zielonyBB napisał:

A wydawałoby sie ze czasy są teraz łatwiejsze, ze jest internet - kopalnia wiedzy, jest forum, w jednym i drugim wystarczy chwila czasu i mozna przynajmniej z grubsza zgłębić dowolny temat. Potem już o szczegóły ewentualnie dopytać na forum. Ale ludziom sie po prostu nie chce. Poziom lenistwa jest porażający. Co z tych ludzi wyrośnie, tragedia....

Wysłane z MI5
 

Raczej powinno się powiedzieć "Co z tych ludzi wyrosło". Zdziwiłbyś się w jakim wieku są takie osoby i jakim językiem potem się posługują na PW, oburzeni i wulgarni, bo ktoś śmiał ich jakże ważne pytanie (omawiane setki razy) wywalić do kosza!

 

14 minut temu, CryRek napisał:

Po prostu w każdym dziale poprzypinajcie bardziej schematyczne tematy i zmniejszy się ilość spamu, no może poza działem co kupić i tyle w (off) temacie. 

Nie ukrywam, że winni są także "starzy" userzy, bo zamiast napisać raz, a konkretnie, to ciągną temat z danym "newbie", a powinno to wyglądać tak:
Pytanie->Odpowiedź->podziękowanie, a wygląda tak "Pytanie->Odpowiedź->a i tak zrobie po swojemu->kolejna odpowiedź->dalej robie po swojemu, w końcu wiem lepiej->odpowiedź-> no dobra może coś uwaliłem..." i w taki sposób mamy 5 stron syfu, bo 1 osoba zamiast czytać, robi "po swojemu" nie mając żadnej wiedzy...

 

Dobra... koniec OT, to nie temat na to... ale przynajmniej wiemy na czym stoimy :P.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi to na zamontowany sam LCD i to kiepskiej jakości bo chip LCD nie przekazuje informacji o kolorze panela do systemu.

Wysłane z mojego MI 5




To by też mogło tłumaczyć problem z przyciskami nawigacyjnymi i ich responsywnością.

Mi5 przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może banalne pytanie ale wyłączenie powiadomień dla aplikacji wyłącza sprawdzanie powiadomień w aplikacji czy aplikacja nadal będzie gdzieś tam w tle działać ale system nie będzie wyświetlał nam powiadomień?

Tak, aplikacja może działać sobie w tle i nie pokazywać powiadomień.

Wysłane z MI5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie mam do was nietypowe pytanie :D

Jestem na etapie zmiany telefonu i waham się pomiędzy S7 a mi5 w wersji 64gb. Dlaczego? otóż mogę kupić mi5 pobawić się nim przez kilka miesięcy albo rok, oddać go komuś i kupić kolejnego (Mi 6 cz 7). Druga opcja to kupienie S7 ale tutaj będzie mi już szkoda wyrzucać tak telefon i pewnie zostanę z nim na dłużej a kolejny rok to kolejna generacja telefonów brak ramek, lepsze aparaty i czas działania na baterii i jakikolwiek mid-end będzie lepszy od S7.

Dlaczego myślę o Mi5 ... bo kupiłem tacie Redmi Note 3 i uważam, że jest świetny jak na telefon za 700 złotych. Telefon śmiga na globalu na miui 8.1 i ma aktualizacje ota. Wszystko w nim mi się podoba po za tym, że miui nie pozwala w widżetach ustawić skrótów dojazdu do konkretnego miejsca z map google, yanosik zamiast przyciemnić ekran całkowicie go wygasza i blokuje, brak jest skrótu do szybkiego zamykania yanosika z paska powiadomień ALE najgorszy jest ten brak możliwości ustawienia skrótu do ustawienia miejsca dojazdu .... 

Telefonu używam tak na prawdę tylko i wyłącznie do nawigacji (jak to jest z tym gps w mi5 ??), komunikatorów, przeglądania neta i odczytywania maili - tyle.

Nie lubię też bawić się we wgrywanie Romów, nie muszę mieć najnowszego Androida, chcę żeby to wszystko po prostu działało. Odnośnie xiaomi z allegro boje się jakichś chińskich pirackich ROMów  - pierwszy RN3 jaki dostałem wyświetlał reklamy na jakimś pirackim syfie dopiero druga sztuk po reklamacji ma chyba?? oryginalny czysty ROM.

A ja chciałbym tam poinstalować swoje aplikacje bankowe a nawet płacić telefonem jeżeli będzie to możliwe. Official ROM na to pozwala i da się go wgrać bez żadnej zabawy jak z miui polska ? W Miui polska raczej nie będę się bawił bo nie chce mi się wgrywać paczek raz w tygodniu - mogę zrobić to raz na pół roku.

Wielkim plusem mi5 o jakim czytałem to, to że przycisk home przy włączonym ekranie nie wymaga wciśnięcia jak w s7 tylko wystarczy go dotknąć a właśnie do tego jestem przyzwyczajony. 

Telefon biorę na firmę na FV więc różnica w cenie pomiędzy S7 a Mi5 to 600 zł ;)

Zadecydujecie za mnie ?

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Nie lubię też bawić się we wgrywanie Romów"

Kupując Xiaomi jesteś na to skazany, nawet mając Globala... Były już przypadki, gdzie oryginalny global z takiego IBG niedomagał i było potrzebne flashowanie. 

Moim osobistym zdaniem, jeśli stać Cię na S7 to go kupuj. Co nie znaczy, że będzie super, bo jazdy z serwisem i gwarancją też już miewają, a jeden serwis Samsunga stwierdził, że "ekrany amoled nie mają wad, tylko to ich feature i mają być nierównomiernie podświetlone". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12 nie ma to znaczenia. I tych "gorszych" to już chyba w ogóle nie ma w obiegu. zostały dość szybko zastąpione.


Jakieś szczegóły? Z tego co czytałem na xda i miui JDI fhd, często ma problemy z czułością przycisków nawigacyjnych. Była jakaś akcja serwisowa czy co?



Mi5 przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, luck-ass napisał:

1. yanosik zamiast przyciemnić ekran całkowicie go wygasza i blokuje

2. najgorszy jest ten brak możliwości ustawienia skrótu do ustawienia miejsca dojazdu .... 

3. Telefonu używam tak na prawdę tylko i wyłącznie do nawigacji (jak to jest z tym gps w mi5 ??)

4. Nie lubię też bawić się we wgrywanie Romów, nie muszę mieć najnowszego Androida, chcę żeby to wszystko po prostu działało.

5. W Miui polska raczej nie będę się bawił bo nie chce mi się wgrywać paczek raz w tygodniu - mogę zrobić to raz na pół roku.

6. Wielkim plusem mi5 o jakim czytałem to, to że przycisk home przy włączonym ekranie nie wymaga wciśnięcia 

  1. Przecież Yanosik ma opcje, które o tym decydują, jest wśród nich też przyciemnianie
  2. Wprawdzie tego nie używam, ale może ten "brak" to taki "brak", jak tego przyciemniania w Yanosiku? Może ktoś  podpowie, jak to zrobić. Ale może się nie da, nie wiem.
  3. Z GPS jest nieciekawie na Androidzie 7, i z tego co niedawno pisał Acid - także na oficjalnym Globalu. Ale na wcześniejszych ROM-ach nie ma problemów z GPS.
  4. To bym polecił ostatni ROM na MIUI7 dla Mi5 - wszystko działało w 100%.
  5. Widzę tu błąd rozumowania - przecież można mieć MIUI PL i aktualizować raz na pół roku, raz na rok, albo w ogóle...
  6. To prawda. Też lubię tę funkcję, choć czasem (sporadycznie) ona się zacina z nieznanych mi przyczyn i wtedy muszę fizycznie wciskać ten przycisk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



To by też mogło tłumaczyć problem z przyciskami nawigacyjnymi i ich responsywnością.

Mi5 przez Tapatalk



Kontaktowałem się ze sklepem.
Tłumaczą, że nie widzą nic dziwnego w całej sytuacji. Parafrazując "pewnie chińczyki coś w systemie namieszali i dlatego pokazuje taką informację w diagnostyce".
Na argument, że dodatkowo występuje u mnie problem z przyciskiem nawigacyjnym, po założeniu szkła - odpowiadają, że producent i tak nie uzna tego jako wadę. Mogą ewentualnie wymienić na nowy, za drobną opłatą.

Ręce opadają...

Mi5 przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, t.bone napisał:

 


Kontaktowałem się ze sklepem.
Tłumaczą, że nie widzą nic dziwnego w całej sytuacji. Parafrazując "pewnie chińczyki coś w systemie namieszali i dlatego pokazuje taką informację w diagnostyce".
Na argument, że dodatkowo występuje u mnie problem z przyciskiem nawigacyjnym, po założeniu szkła - odpowiadają, że producent i tak nie uzna tego jako wadę. Mogą ewentualnie wymienić na nowy, za drobną opłatą.

Ręce opadają...

Mi5 przez Tapatalk
 

 

To pytaniem jest po co sprowadzają telefony tak niepewnego producenta, który lubi namieszać w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...