Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Mam włączone podświetlanie jak sie domyślaćie nie włącza sie ekran,  mniejsza o to już. Sp4ubw samemu wole nie grzebać bo to nie moja specjalność a i nerwy juz nie te o ile będzie jakos chodzil moze zaczekam na ota i cos sie samo poprawi. 

2 minuty temu, FromWP napisał:

Jak poznasz to Miui od podszewki, to polubisz. Wymaga to niestety trochę czasu. Tu jest trochę inaczej niż w każdym androidzie. Dlatego pisałem że to nie są telefony dla wszystkich (bez podtekstów). Zaczął bym od wgrania romu dev, przynajmniej globala. Da się to ogarnąć (mimo wielu błędów Xiaomi przy wchodzeniu na globalne rynki).

Od jakiegoś czasu uzywam mate s wczesniej honor 8 chwilę,  wiec trochę poznałem te oszczedzanie energi ubijanie aplikacji i brak powiadomień a myślę ze emui a miui maja wiele wspólnego pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Miui2017 napisał:

Mam włączone podświetlanie jak sie domyślaćie nie włącza sie ekran,  mniejsza o to już. Sp4ubw samemu wole nie grzebać bo to nie moja specjalność a i nerwy juz nie te o ile będzie jakos chodzil moze zaczekam na ota i cos sie samo poprawi. 

Samo sięnie poprawi, trzeba w ustawieniach powiadomień włączyć wybudzenie ekranu. tu niestety opcji konfiguracjii wszystkiego jest aż za dużo.

5 minut temu, Miui2017 napisał:

Od jakiegoś czasu uzywam mate s wczesniej honor 8 chwilę,  wiec trochę poznałem te oszczedzanie energi ubijanie aplikacji i brak powiadomień a myślę ze emui a miui maja wiele wspólnego pod tym względem.

Fakt trochę podobne, wzorowane na Miui. Ja mam odmienny problem, po rocznym obcowaniu z Miui. Jak biorę do ręki czyjeś Huawei to brakuje mi tego co w Miui jets dla mnie oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foto zaczerpnięte z innego tematu bo nie jestem w domu ale problem ten sam , mam jakby miejsce na trzy cyfry a mamy 4cyfrowy. jeśli wpisuje ostatnia prawidłowo cyfrę zmienia 3 na tą czwartą. 


To może ja coś naskrobię.

Otóż kolego Global tak ma, mnie też to przed przejściem na EU ciut denerwowało. Odblokuj bootloader, wgraj TWRP, wgraj jakiś sensowny ROM xiaomi.eu (polecam polecany 6.11.10) i się ciesz.
Zabawy w roota - jeśli planujesz - narazie sobie odpuść.

Mi5 przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2017 o 09:06, i.slepy napisał:

Ustawienia / aplikacje systemowe / telefon / ustawienia połączeń przychodzących. Przynajmniej w globalu tak jest 

Screenshot_2017-02-23-09-03-46-091_com.android.phone.png

niestety, ustawiłem wycisz dzwonek przy odwróceniu, jednakże mi to nie działa, podczas rozmowy przychodzącen obracam telefon a on wciąż dzwoni, xiaomi.eu 7.2.16  - mógłby ktoś sprawdzić jak u niego jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, t.bone napisał:

 


To może ja coś naskrobię.

Otóż kolego Global tak ma, mnie też to przed przejściem na EU ciut denerwowało. Odblokuj bootloader, wgraj TWRP, wgraj jakiś sensowny ROM xiaomi.eu (polecam polecany 6.11.10) i się ciesz.
Zabawy w roota - jeśli planujesz - narazie sobie odpuść.

Mi5 przez Tapatalk
 

 

Zrobiłbym to gdybym czuł sie na siłach ale z moim szczęściem pewnie narobie tylko kichy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tutek napisał:

niestety, ustawiłem wycisz dzwonek przy odwróceniu, jednakże mi to nie działa, podczas rozmowy przychodzącen obracam telefon a on wciąż dzwoni, xiaomi.eu 7.2.16  - mógłby ktoś sprawdzić jak u niego jest?

U mnie to nigdy nie działało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłbym to gdybym czuł sie na siłach ale z moim szczęściem pewnie narobie tylko kichy. 


Jeżeli się zdecydowałeś na Mi5 to musiałeś brać pod uwagę, że możliwa jest potrzeba grzebania w oprogramowaniu. Przecież mówią o tym w każdej recenzji.
Możesz spróbować zainstalować oficjalny zip z romem przez aktualizator w ustawieniach.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kios napisał:

 


Jeżeli się zdecydowałeś na Mi5 to musiałeś brać pod uwagę, że możliwa jest potrzeba grzebania w oprogramowaniu. Przecież mówią o tym w każdej recenzji.
Możesz spróbować zainstalować oficjalny zip z romem przez aktualizator w ustawieniach.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

 

Słyszałem ze trzeba grzebac ale słyszałem tez ze wersje global z pl sa praktycznie gotowe do użytku i moze sa ale nie bez błędów. A do tego zeby wgrac ten rom przez aktualizator musze odblokowac bootloadera. Sory Panowie ale jestem naprawde zielony w tym temacie. A kolego z tym pinem u mnie niestety zamienialo 3 cyfre na 4 i wyskakiwal zly pin. 

Edytowane przez Miui2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, panowie, bez przesady. Jeśli idę do sklepu i kupuję Mi5 z Globalem, to oczekuję że po wyjęciu z pudełka mogę używać systemu.

A nie muszę instalować xiaomi.eu bo Global jest zabugowany itp itd. Jeśli kupuję od Chińczyka to mam świadomość potrzeby grzebania, ale nie w sklepie z Globalem! Trochę pomyślcie i nie wyzywajcie nowego, bo akurat w tej kwestii ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Miui2017 napisał:

Az sie boje zapytać a jaki rom będzie dobry.?

Wgraj global dev na początek: http://en.miui.com/download-299.html na pewno lepszy od stable i powinien się wgrać przez updater z pliku. Tylko wykasuje ci dane, najlepiej zrób lokalną kopię Miui, z niej najszybciej i najwięcej odzyskasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Miui2017 napisał:

Tą wersje dev pozniej co tydzien jak bym chciał aktualizowac to bede tez tracil dane czy jak to działa. 

A rom miuipolska to jeszcze inna sprawa tak? 

Nie potem masz małe paczki aktualizacyjne ( po kilkadziesiąt MB z reguły) i nic nie tracisz. Miuipolska to inna sprawa i dopiero jak odblokujesz bl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ey, to ja od razu zapytam. Mam w planach zakup (chyba) Redmi 4. I tu mnie zastanawia, co wgrać starszej pani na telefon ?

Nie mam pojęcia czy będzie podłączany do internetu czy nie... I oczywiście wybór to Global stable, global dev lub zabawa z MiuiPolska (no ale wtedy to już na pewno nie zaktualizuje sobie xD). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tutek napisał:

niestety, ustawiłem wycisz dzwonek przy odwróceniu, jednakże mi to nie działa, podczas rozmowy przychodzącen obracam telefon a on wciąż dzwoni, xiaomi.eu 7.2.16  - mógłby ktoś sprawdzić jak u niego jest?

ta opcja działa przy wyłączonej wibracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nezumi napisał:

3 strony tak na prawdę o niczym... rozmowa powinna się skończyć na odpowiedzi "odblokuj Bl lub zainstaluj soft od nowa", a nie ciągnąć się przez 3 strony...

Mogła sie skończyć ale na moje szczęście sie nie skonczyla, i dziękuję tym którzy mi pomogli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, najnowszy MiuiPolska. Jak zawsze  
Jeśli na nim coś nie działa, wtedy dopiero zacznij się martwić. A Global to Global.. działa po swojemu. 

Raczej miuipolska działa po swojemu, ja przeszedłem na global dev bo w miuipolska to wielka loteria i każdemu będę polecał global dev.

Wysłane z mojego HM NOTE 1S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Raczej miuipolska działa po swojemu, ja przeszedłem na global dev bo w miuipolska to wielka loteria i każdemu będę polecał global dev.

Wysłane z mojego HM NOTE 1S przy użyciu Tapatalka


U mnie działa poprawnie, Nezumi też nie narzeka. Redmi2 też nie ma problemów z romami. Czasem chciałbym dostać takie urządzenie w którym nie działa no gps, zainstalować po swojemu i sprawdzić czy faktycznie to wina różnych egzemplarzy czy użytkownika. Choć instrukcje są jedne nie da się tego zrobić jakimś lewym sposobem.. Zastanawiające.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Nezumi napisał:

Mógłbym to skomentować... powstrzymam się... Następnym razem po prostu taką rozmowę wyczyszczę...

Cóż, rozumiem Cię, ale, bądźmy bardziej wyrozumiali... Kolega zielony, więc mu tłumaczyli :). Gdyby nie potrzebował pomocy, nie prosiłby o nią. Uzyskał ją, i jak się to przejrzy to jest to rzeczywiście gadka o podstawach, ale nie każdy wie, że na wstępie trzeba się zapoznać z poradnikiem, FAQ itp ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...