Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, galakty napisał:

A działa już? No właśnie...

https://www.youtube.com/watch?v=S5coUWqHkP4 - zawsze mam ubaw i współczuję ludziom, którzy kupili Mi5 ze względu na super OIS, 4 osie... Eh.

 

Ymm... OIS jest i działa, ale współczuj dalej, jak Ci czasu nie szkoda...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Nezumi napisał:

Ymm... OIS jest i działa, ale współczuj dalej, jak Ci czasu nie szkoda...

To jakaś nowość. Działa we wszystkich CZTERECH osiach, czy tylko w 3 jak ostatnio?

Przed chwilą, tpawel napisał:

Nie no jest, na xiaomi.eu to kwestia dobrania jakiego fixa, na niektorych romach widziałem że działa bez tego nawet

Redmi PRO by TT
 

Wgrywali fixa i jedna oś nadal nie działała, kalibracja nie była stu procentowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, galakty napisał:

To jakaś nowość. Działa we wszystkich CZTERECH osiach, czy tylko w 3 jak ostatnio?

Wgrywali fixa i jedna oś nadal nie działała, kalibracja nie była stu procentowa...

Działa. We wszystkich 4 osiach, już od... hmm.. 3 wydań u mnie jest idealnie, ale ja już przywykłem do tego, że mam jakieś "cudowne" telefony, które nigdy nie mają 99% problemów zgłaszanych przez innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Nezumi napisał:

Działa. We wszystkich 4 osiach, już od... hmm.. 3 wydań u mnie jest idealnie, ale ja już przywykłem do tego, że mam jakieś "cudowne" telefony, które nigdy nie mają 99% problemów zgłaszanych przez innych...

No to widzisz, nikt się nie chwalił że OIS zaczął działać... Jeśli tak, to zwracam honor.

@latet czytaj! Podobno OIS działa jak w MIUI7. Może w końcu zainstalujesz? :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednich było powiedziane że wystarczy 3.0.2-x, co by oznaczało że tak. Teraz jest że najnowszą wersję czyli 3.0.2-3. Zapomniałem już całkowicie jak się to wgrywało więc jest to dość kłopotliwe i czasochłonne dla mnie, a jeśli nie jest to konieczne to szkoda tracić czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, frag napisał:

W poprzednich było powiedziane że wystarczy 3.0.2-x, co by oznaczało że tak. Teraz jest że najnowszą wersję czyli 3.0.2-3. Zapomniałem już całkowicie jak się to wgrywało więc jest to dość kłopotliwe i czasochłonne dla mnie, a jeśli nie jest to konieczne to szkoda tracić czas.

Nowe TWRP jest koniecznie, inaczej nie zainstalujesz kolejnych aktualizacji. Wrzucasz tak samo wszystko, z tym, że po instalacji instalujesz od nowa TWRP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, QBAQ napisał:

W Europie powinno być ustawione 50Hz.

Zdarzało mi się, w Polsce,  przy jakichś świetlówkach, że musiałem przełączyć na 60 Hz, aby te zakłócenia ustąpiły.

2 godziny temu, Nezumi napisał:

latet nie zainstaluje dopóki nie będzie w 100% pewny :D.

Muszę być pewny przede wszystkim GPS-a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunelem kod pin z karty i przeszedłem dalej, teraz okazuje się że nie mam dźwięków powiadomień nawet jak dzwonię do siebie to ekran się nie podświetla i brak dźwięku. Dopiero po odblokowaniu widzę połączenie nie odebrane. Masakra jakaś ten telefon , wiecie może jak jest że zwrotem w ciągu 14 dni telefon kupiłem o plgsm na Allegro 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Eragon napisał:

Innymi słowy, telefon jest za***isty ale soft ssie.

Telefon jest spoko ale nie dla każdego. Trzeba poznać żeby ocenić i docenić. Szczególnie z Miui. Widać kolega nie jest w stanie tego ogarnąć, niech zwraca, 14 dni wedle ustawy. Ktoś inny będzie się cieszył (jak się wyloguje z konta Mi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, FromWP napisał:

Telefon jest spoko ale nie dla każdego. Trzeba poznać żeby ocenić i docenić. Szczególnie z Miui. Widać kolega nie jest w stanie tego ogarnąć, niech zwraca, 14 dni wedle ustawy. Ktoś inny będzie się cieszył (jak się wyloguje z konta Mi).

Człowieku weź ty się posłuchaj skoro w telefonie nie chodzą takie funkcje jak możliwość odbierania rozmów to według ciebie telefon jest spoko tak. Co mam poznać i domyślać się telepatycznie czy akurat w danym momencie ktoś dzwoni bo ekran jest cały czas czarny.

Edytowane przez Miui2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eragon napisał:

Ludzie mają lenia w... 

Ale co tu można doradzić? " Usunelem kod pin z karty i przeszedłem dalej, teraz okazuje się że nie mam dźwięków powiadomie"

1 minutę temu, Miui2017 napisał:

Człowieku weź ty się posłuchaj skoro w telefonie nie chodzą takie funkcje jak możliwość odbierania rozmów to według ciebie telefon jest spoko tak.

Tak, bo to moim zdaniem wynika jedynie z braku podstawowej wiedzy na temat tego co zakupiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku weź ty się posłuchaj skoro w telefonie nie chodzą takie funkcje jak możliwość odbierania rozmów to według ciebie telefon jest spoko tak. Co mam poznać i domyślać się telepatycznie czy akurat w danym momencie ktoś dzwoni bo ekran jest cały czas czarny.

Dawaj ten screen z wersją softu zamiast się ciśnieniować. Pewnie masz jakiś syf zamiast MIUI.

Z Tab2

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sp4ubw napisał:

Straszne te telefony, nie dzwonią nie dają pinu wpisać :) Heh, u innych dzwonią i dają. Myślę, że wystarczy poczytać forum i zacznie dzwonić :)

Z tym pinem na forum android byl juz taki temat takze nie rob z ludzi baranów bo widze ze wszystkich mierzysz swoja miarą. Ale niech bedzie po twojemu nie potrafie obsłużyć tego wspanialego smartfona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro twierdzisz, że robię z Ciebie barana to tak sobie twierdź. Tylko zamiast jojczyć na MI5, poczytaj wątki na forum, zmień soft i uwierz, że użytkownicy tutaj maja codziennie takie wpisy. Nie reagują bo znudzeni są takim podejściem. Coś nie działa, nie będę czytał, od razu sieknę wpis, napiszę jaki to zły ten model, że całe Xiaomi to syf bo nie umiem czytać ale pisać już tak i będę pisał, że to złe, niedobre, bez sensu. :)

Nie dziw się, że reagujemy sarkazmami na takie marudzenie. Skoro innym działa, a Tobie nie to gdzieś leży przyczyna. Nie dzwoni, a głośnik działa to soft - zmienić i zacznie działać. Zmieniłeś - dalej nie działa, reklamacja. Całość porady się w tym zawiera. Ale przyjąłeś, że wszyscy chcą Cię obrazić i musisz też innych obrazić bo u nich działa i żartują sobie. Najpierw wykorzystaj możliwości poprawy, jak nie zadziała - wtedy napisz, pomożemy, a na razie przestań się bulwersować i proponuję uśmiech i drinka na wieczór, to tylko telefon, jutro będzie kolejny dzień i na bank zadziała.

Edytowane przez sp4ubw
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sp4ubw napisał:

Skoro twierdzisz, że robię z Ciebie barana to tak sobie twierdź. Tylko zamiast jojczyć na MI5, poczytaj wątki na forum, zmień soft i uwierz, że użytkownicy tutaj maja codziennie takie wpisy. Nie reagują bo znudzeni są takim podejściem. Coś nie działa, nie będę czytał, od razu sieknę wpis, napiszę jaki to zły ten model, że całe Xiaomi to syf bo nie umiem czytać ale pisać już tak i będę pisał, że to złe, niedobre, bez sensu. :)

Nie dziw się, że reagujemy sarkazmami na takie marudzenie. Skoro innym działa, a Tobie nie to gdzieś leży przyczyna. Nie dzwoni, a głośnik działa to soft - zmienić i zacznie działać. Zmieniłeś - dalej nie działa, reklamacja. Całość porady się w tym zawiera. Ale przyjąłeś, że wszyscy chcą Cię obrazić i musisz też innych obrazić bo u nich działa i żartują sobie. Najpierw wykorzystaj możliwości poprawy, jak nie zadziała - wtedy napisz, pomożemy, a na razie przestań się bulwersować i proponuję uśmiech i drinka na wieczór, to tylko telefon, jutro będzie kolejny dzień i na bank zadziała.

Uwierz ze siedziałem przed zakupem i czytałem większość wątków bo pracuje na to ciężko wiec dwa razy pomyślę zanim kupię.  A z dzisiejszymi problemami ktore mialem siedze od 18 i nic innego nie robie jak czytam wlacznie z forum xda i innymi zeby to jakoś rozwiązać ale nic nie znalazlem co by pomogło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Miui2017 napisał:

Uwierz ze siedziałem przed zakupem i czytałem większość wątków bo pracuje na to ciężko wiec dwa razy pomyślę zanim kupię.  A z dzisiejszymi problemami ktore mialem siedze od 18 i nic innego nie robie jak czytam wlacznie z forum xda i innymi zeby to jakoś rozwiązać ale nic nie znalazlem co by pomogło. 

Przede wszystkim to wgraj MIUI EU/PL. Global jest... cóż... ma swoich zwolenników, ale mam wrażenie, że to osoby, które po prostu boją się albo nie umieją, albo im się nie chce wgrać MIUI EU/PL.

Mi5 to naprawdę dość dobry telefon i stosunkowo mało z nim problemów (a przez moje ręce przeszły prawie wszystkie ważniejsze modele Xiaomi).

Sam używam Mi5 jako podstawowego smartfona, choć kupiłem go tylko do testów z zamiarem szybkiego odsprzedania. Ale mnie oczarował i został na dobre :)

Co nie znaczy, że nie ma wad, ale raczej nie istnieją telefony bez wad.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Miui2017 napisał:

A z dzisiejszymi problemami ktore mialem siedze od 18 i nic innego nie robie jak czytam wlacznie z forum xda i innymi zeby to jakoś rozwiązać ale nic nie znalazlem co by pomogło. 

Jak poznasz to Miui od podszewki, to polubisz. Wymaga to niestety trochę czasu. Tu jest trochę inaczej niż w każdym androidzie. Dlatego pisałem że to nie są telefony dla wszystkich (bez podtekstów). Zaczął bym od wgrania romu dev, przynajmniej globala. Da się to ogarnąć (mimo wielu błędów Xiaomi przy wchodzeniu na globalne rynki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...