Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Eragon napisał:

A to ujnia. 

Powinno być zautomatyzowane... Eh, Xiaomi, naprawcie to ;/ Oki, nikt mnie i tak tam nie słucha... Więc życze chłopaki ogroma chińskich PONCZKÓW jutro:D 

Xiaomi naprawcie? Nie żartuj, przecież Xiaomi w ogóle zabrało tę kalibrację z MIUI8. Acid nam ją dodał "pokątnie". Chwała mu za to i ciesz się, ze jest choćby i taka. Kalibraja trwa 10 sek., a przecież raczej nie restartujesz tel. wiele razy dziennie. Choć łatwo można zapomnieć i naciąć się na to, gdy jest ciut za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

ktoś przerabiał i zna rozwiązanie, jak można w łatwy sposób wrzucić Kopię Zapasową (wykonana z poziomu systemu MIUI) na Dysk Google'a?

W Ustawienia/System i urządzenie/Dodatkowe ustawienia/Kopia i kasowanie danych/ pole "konto kopii zapasowej" jest wygaszone.

Na piechotę zmontowałem na szybko paczkę *.zip i wgrywam ręcznie na google drive. No, ale kurde blaszka - inaczej i prościej się nie da?

 

ps. Tak w nawiązaniu do poprzednich wpisów - po kilku dniach zabawy, odinstalowałem xposed i odrootowałem mój telefon. Intelli3G krzaczyło, AdAway nie działał w tapatalku, MiuiTweaks mnie nie użekło. Wole jednak stockowe standardy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, tutek napisał:

mam pytanie nie mogę znaleźć ustawienia żeby podczas gdy ktoś dzwoni odwrócenie telefonu wyciszało dzwonek? (posiadam miui PL ostatnie)

Ustawienia / aplikacje systemowe / telefon / ustawienia połączeń przychodzących. Przynajmniej w globalu tak jest 

Screenshot_2017-02-23-09-03-46-091_com.android.phone.png

Edytowane przez i.slepy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MysticHussar napisał:

Ponawiam pytanie: czy macie możliwość ustawienia częstotliwości synchronizacji poczty w domyślnej aplikacji poczty na tryb "push"?

Nie rozumiem dlaczego w wersji 6.11.10 tego zabrakło.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Z tego co pamiętam już poruszałem ten temat gdzieś, to nie zależy od wersji miui tylko od poczty lub jej konfiguracji. Na pewno jet opcja push bo ktoś z niej korzystał. Jak znajdę ten post to podrzucę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowanego 7.2.9 rozwojowa. I strony zaczely mi sie same zamykac, z messengera nie da sie ustawic wyskakujacych dymkow (zadziala dwa razy i potem przelacza sie automatycznie na off). Kolejny problem to przelaczanie danych komorkowych i bluetooth strasznie sie tnie i mimo ze ikonka pokazuje ze jest on to jest off. No i problem z mikrofonem w tych sluchawkach (E10BT) - rozmowa jest tragiczna, slychac szumy. Co poczac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie pomysł jak ustawić textra i xiaomi.eu aby przy przyjściu sms wyśwetlało go w takim pływającym oknie nawet na ekranie blokady?
bo mi udało się tylko tyle, że przy przyjściu sms to że zapala mi ekran ale pokazuje tylko ekran blokady - nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, latet napisał:

Xiaomi naprawcie? Nie żartuj, przecież Xiaomi w ogóle zabrało tę kalibrację z MIUI8. Acid nam ją dodał "pokątnie". Chwała mu za to i ciesz się, ze jest choćby i taka. Kalibraja trwa 10 sek., a przecież raczej nie restartujesz tel. wiele razy dziennie. Choć łatwo można zapomnieć i naciąć się na to, gdy jest ciut za późno.

Dziwne, bo na LineageOS nie trzeba kalibrowac, optyczna stabilizacja dziala od razu po instalacji romu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, QBAQ napisał:

W Europie powinno być ustawione 50Hz.

A dlaczego tak powinno być ustawione właśnie w Europie? 

W Europie robi się inaczej zdjęcia niż np w Azji? Jest bardziej ziarniste powietrze? :)

A jak wyjadę na wakacje do Turcji (Części Azjatyckiej. Bo w Stambule już wiem - powinno być 50) albo Egiptu to ile powinienem ustawić?

Edytowane przez bergmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, QBAQ napisał:

W Europie powinno być ustawione 50Hz.

A no 50 Hz.

 

2 minuty temu, bergmen napisał:

A dlaczego tak powinno być ustawione właśnie w Europie? 

W Europie robi się inaczej zdjęcia niż np w Azji? Jest bardziej ziarniste powietrze? :)

Bosz... Tu chodzi o migotanie obrazu ze względu na oświetlenie sztuczne :/ Ustaw 60 Hz i wieczorem przy lampie w pokoju spróbuj nagrać, a potem ustaw 50 Hz i zobacz. 

Ustaw automat i sam sobie dobierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

Bosz... Tu chodzi o migotanie obrazu ze względu na oświetlenie sztuczne :/ Ustaw 60 Hz i wieczorem przy lampie w pokoju spróbuj nagrać, a potem ustaw 50 Hz i zobacz. 

Ustaw automat i sam sobie dobierze.

I to jest wartościowa odpowiedź, dzięki...

...Ale nadal mnie interesuje migotanie światła na innych kontynentach. Ale to pytanie do kolegi @QBAQ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, galakty napisał:

Inna częstotliwość prądu w gniazdku. 

Praktycznie cały świat ma napięcie 50Hz z wyjątkiem Ameryki Północnej, części południowej i ze dwóch innych krajów na świecie... :)

Ale co redukcja szumów na fotce ma wspólnego z częstotliwością prądu przemiennego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, bergmen napisał:

Praktycznie cały świat ma napięcie 50Hz z wyjątkiem Ameryki Północnej, części południowej i ze dwóch innych krajów na świecie... :)

Ale co redukcja szumów na fotce ma wspólnego z częstotliwością prądu przemiennego?

SZUMÓW KRESKOWYCH - ktoś przetłumaczył z angielskiego po chłopsku, chodzi o pionowe/poziome pasy przy nagrywaniu wideo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...