Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

A powiedzcie mi, zamierzam się przesiąść z 6.11.10 na 7.2.9... Wykonałem kopię wszystkiego w TWRP i teraz pytanie, jak zainstaluję Emui 7 to czy z tej kopii przywrócę sobie na przykłąd same smsy, ustawienia aplikacji, etc, czy nie ma takiej możliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi, zamierzam się przesiąść z 6.11.10 na 7.2.9... Wykonałem kopię wszystkiego w TWRP i teraz pytanie, jak zainstaluję Emui 7 to czy z tej kopii przywrócę sobie na przykłąd same smsy, ustawienia aplikacji, etc, czy nie ma takiej możliwości?

EMUI to na 100% nie zainstalujesz. A co do kopii w TWRP. To są kopie całych partycji, nic selektywnie nie wybierzesz. Takie rzeczy to ewentualnie w kopii MIUI.

Wysłane z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie synchronizacji w Mi5. Mam wgraną ostatnią wersje miui polska stable na androidzie 6 i zauważyłem, że po przesiadce z telefony sony xperia tutaj bardzo późno wykonuje sie synchronizacja - już tłumacze, jak mi ktoś wyśle maila to widzę go za 2 lub 3 godziny albo jak sam odświeże w Sony miałem od razu. I teraz od raz tłumacze, że założyłem kłódkę na gmaila, usunołem z ubijania procesu w tle gmaila itd. ale gdzie mogę znalęść jakieś ustawienia częstotliwości synchronizacji albo coś takiego. Oczywiście ustawienia,że się ma synchronizować i że nie tylko przez wifi również ustawiłem, nie wiem dlaczego on tak późno trybi a zaczyna mnie to irytować, jakies pomysły?

Edytowane przez Ostry777
trzeba było dodać gmaila do autostartu - już jest ok:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bergmen napisał:

Częstotliwość synchronizacji ustawiasz w aplikacji Gmail. 

Jak ustawić żeby na ekranie blokady wyświetlała się treść wiadomości? Chociaż pierwsze kilka wyrazów zamiast nazwy konta na które dana wiadomość została przysłana? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Cortez napisał:

Jak ustawić żeby na ekranie blokady wyświetlała się treść wiadomości? Chociaż pierwsze kilka wyrazów zamiast nazwy konta na które dana wiadomość została przysłana? 

Chyba się nie da. Może jest jakiś moduł w xposed który może to zmienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do użytkowników którzy zakupili Mi5 od sprzedawcy Goldway na Aliexpress, czy telefon przychodzi z softem z którego można bezpośrednio odblokować bootloader czy trzeba to oprogramowanie zmieniać? Co prawda sprzedawca podaje w opisie aukcji "oficjalny Global ROM" ale naczytałem się że są to często jakieś chińskie fake ROMy więc chciałbym się upewnić.

dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tutek napisał:

mam pytanie do użytkowników którzy zakupili Mi5 od sprzedawcy Goldway na Aliexpress, czy telefon przychodzi z softem z którego można bezpośrednio odblokować bootloader czy trzeba to oprogramowanie zmieniać? Co prawda sprzedawca podaje w opisie aukcji "oficjalny Global ROM" ale naczytałem się że są to często jakieś chińskie fake ROMy więc chciałbym się upewnić.

dzięki.

Goldway sprzedaje telefony z takim ROMem jaki podaje. Jeśli pisze Global to global. Jak pisze custom rom = syfiak

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tutek napisał:

mam pytanie do użytkowników którzy zakupili Mi5 od sprzedawcy Goldway na Aliexpress, czy telefon przychodzi z softem z którego można bezpośrednio odblokować bootloader czy trzeba to oprogramowanie zmieniać? Co prawda sprzedawca podaje w opisie aukcji "oficjalny Global ROM" ale naczytałem się że są to często jakieś chińskie fake ROMy więc chciałbym się upewnić.

dzięki.

Będzie tam Global Stable,więc jest małe ryzyko że odblokujesz bootloader,więc zainstaluj Global Developer przez MiFlash (zaznaczony flash all) telefon w EDL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, majdan12 napisał:

Będzie tam Global Stable,więc jest małe ryzyko że odblokujesz bootloader,więc zainstaluj Global Developer przez MiFlash (zaznaczony flash all) telefon w EDL.

Na Global Stable można zainstalować Global Dev "normalnie", przez apkę Aktualizacja. (przez "można" nie ma na myśli, że polecam tę drogę, albo że zadziała zawsze. Mi zadziałała).

1 godzinę temu, dombus napisał:

A jak tam sprawuje sie najnowsza aktualizacja 7.2.9 na mi5? 

Parę osób pisało, że w końcu lepiej z GPS, ale pojawiły się też głosy, że jednak nie... Ja tam sobie jeszcze posiedzę na 6.11.10. Może na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, latet napisał:

Na Global Stable można zainstalować Global Dev "normalnie", przez apkę Aktualizacja. (przez "można" nie ma na myśli, że polecam tę drogę, albo że zadziała zawsze. Mi zadziałała).

Ja chciałem to sprawdzić na MIUI 7 na RN3P - Kenzo i był błąd weryfikacji bo nie było recovery w telefonie,dopiero MiFlash i miałem to co chciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się połączyć z komputerem w trybie przesyłu plików. Jakiś problem ze sterownikami, ale windows 10 nie znajduje. Macie pomysł gdzie znaleźć właściwe sterowniki?

 

Edit:

Dopiero to pomogło

Cytat

(1) Go to C:\Windows\INF

(2) Type "wpdmtp.inf" in search bar provided to the right of the address bar in Windows 10.

(3) Once you found it, just right click on it and select install. It will take a very few seconds.

(4) Connect your device to the pc

 

Edytowane przez grizzly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wam tez tak szybko baterie zzera? o.O o godz. 15:10 naladowalem do pelna, pokorzystalem z niego tak moze z 4h i o godzinie 21 mam tylko 15%. To normalne? wyswietlacz mam ustawiony na srodku jasnosci...


Kolego nikt wróżbitą nie jest i nie wie na jakiej wersji ROM siedzisz. A to jest zasadnicza kwestia.

Wysłane z Xiaomi Mi5 vaja tapatok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lulek35 napisał:

Orientujecie się gdzie teraz najtaniej kupie mi5 w naszym rodzimym kraju z fakturą? Kolor czarny.

Może ma ktoś się podzielić jakimś kodem rabatowym np w x-kom albo komputronik itp? Dzięki

Sprawdź np. u fosttecha albo technosa.

Też kupisz na fv a powinno być taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...